Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej

Troszke mnie nie było. Ale w połowie września zaczynam robić hydraulikę (narazie tylko rurki pod wylweki ale wycenę mam na wszystko). Może mógłby ktoś napisać jaki poniósł koszt przy hydraulice pełnej, a ile kosztowały wylewki? Mam również zamiar (ponieważ kanalizacja na osiedlu powinna być już od pięciu lat i nadal nikt nie wie kiedy będzie) wykonać oczyszaczlnie ścieków zamiast standartowego szamba. Mam pytanko czy ktoś ma moze przy domu i czy się sprawdza? Oto kilka fotek naszego Faworyta. Pozdrawiam

http://kasiamarcin.fotosik.pl/albumy/781995.html

Edytowane przez Kasia_i_Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kasiu i Marcinie jak popatrzyłam się na zdjęcia to czegoś mi brakowało a przy ostatnim zdjęciu uświadomiłam sobie, że samochodziki będą stały oddzielnie:) Ja też mam dom tak podniesiony baliśmy się ostatniej powodzi i stwierdziliśmy, że zrównamy z sąsiadem bo jak coś będzie się działo to razem łopaty w ręce i będziemy bronić naszych posesji. Człowiek gdyba z tą powodzią ale Wrocław jest w tej kwestii nieobliczalny ani w 97 ani w tym roku nie było u nas wody ale .... Oglądając Wasze zdjęcia chyba zgapię ten tarasik ciekawe rozwiązanie nie brałam tego pod uwagę a jest ciekawe i ta bujna roślinność pomiędzy schodzami /w przyszłości/ będzie super. A tak się zastanawiałam jak to zrobić. Bardzo intrygujące są te drzwi z boku domu muszę zobaczyć na projekt bez garażu. Dzikuję za zdjęcia i proszę o następne Jeżeli interesuje Was cena hydrauliki w całym domu + piec a ogrzewanie podłogowe w całym domu to coś około 45 tys. dom z jednym garażem :) eko-groszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Troszke mnie nie było. Ale w połowie września zaczynam robić hydraulikę (narazie tylko rurki pod wylweki ale wycenę mam na wszystko). Może mógłby ktoś napisać jaki poniósł koszt przy hydraulice pełnej, a ile kosztowały wylewki? Mam również zamiar (ponieważ kanalizacja na osiedlu powinna być już od pięciu lat i nadal nikt nie wie kiedy będzie) wykonać oczyszaczlnie ścieków zamiast standartowego szamba. Mam pytanko czy ktoś ma moze przy domu i czy się sprawdza? Oto kilka fotek naszego Faworyta. Pozdrawiam

http://kasiamarcin.fotosik.pl/albumy/781995.html

 

Hydraulika robiona w lipiec/sierpień 2010:

- materiały (piec, zasobnik., kominek z płaszczem wodnym, grzejniki itp. - materiały kupowane optymalnie - dobre ale nie z najwyższej półki) - 50 tys

- robocizna - 12 tys

 

Wylewki: 300 m *45 zł (robocizna + cały materiał, w tym styropian)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu! Pięknie prezentuje się wasz domek. Mam pytanko - jaką macie dachówkę (firma i kolor)i jeśli możesz to zdradź ile was wynióśł cały dach (z orynnowaniem itd). Jeśli możesz to podaj proszę wymiary okna balkonowego łukowego tego nad salonem.

Pozdrawiam i życzę postępów podczas wykańczania domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Troszke mnie nie było. Ale w połowie września zaczynam robić hydraulikę (narazie tylko rurki pod wylweki ale wycenę mam na wszystko). Może mógłby ktoś napisać jaki poniósł koszt przy hydraulice pełnej, a ile kosztowały wylewki? Mam również zamiar (ponieważ kanalizacja na osiedlu powinna być już od pięciu lat i nadal nikt nie wie kiedy będzie) wykonać oczyszaczlnie ścieków zamiast standartowego szamba. Mam pytanko czy ktoś ma moze przy domu i czy się sprawdza? Oto kilka fotek naszego Faworyta. Pozdrawiam

http://kasiamarcin.fotosik.pl/albumy/781995.html

 

Hydraulika (materiał (położenie instalacji grzewczej (miedź), wyprowadzenie pod grzejniki, podłogowe, wyprowadzenie pod solary, 2 rozdzielnie itp. +robocizna) 17.000 zł. Wylewka (materiał (bez styropianu)+robocizna) 300m2*24 zł. Dziś dostałem ofertę solarów Biawar Hevelius (pełen zestaw z zbiornikiem, regulatorem i innymi elementami dla 4 osob. gospod. domowego) 9400 zł Czy ktoś może ma już lub zamierza kupić solary? Prosiłbym o pomocne informacje w tym zakresie (zwłaszcza ceny, no i jak to sprawdza się w praktyce w naszym klimacie....). Z góry dzięki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu! Pięknie prezentuje się wasz domek. Mam pytanko - jaką macie dachówkę (firma i kolor)i jeśli możesz to zdradź ile was wynióśł cały dach (z orynnowaniem itd). Jeśli możesz to podaj proszę wymiary okna balkonowego łukowego tego nad salonem.

Pozdrawiam i życzę postępów podczas wykańczania domku.

 

Dachówke mamy z firmy Winerberger - Koramic - kolor czerwona angoba, orynnowanie - PCV Marley.

Co do ceny to moge Ci napisać na prv, z tym że dach nas wyszedł dosyć drogo ponieważ rózwnież musieliśmy pokryć osobny budynek (garaż), a poza tym dach kryty był w czasie zimy więc i cena wyższa. Jeśli nadal Interesuje Cię cena wyśllij wiadomość na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello

ktos pytal o solary - zdaja egzamin dosc dobrze woda ciepla

co prawda my mamy taka pompke ktora ja lekko schladza ale i tak nie mozna narzekac

co do ceny ja nie pamietam wiem ze istniala - nie wiem czy jest dalej - mozliwosc dofinansowania i zwrotu czesci kosztow poniesionych na zakup solarow

w przypadku ceny maksymalnej bylo to ok 3000zl

kazda gmina rozpatruje takie podania raz w roku - ale nie wiem czy to dalej dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich obecnych

Od trzech lat tu zaglądam i z miłą chęcią podzielę się informacjami na temat mojego Faworyta .

 

Obecnie zostały wylane posadzki a było ich w sumie 290m , a robocizna 12zł + dodatkowe 2zł tam gdzie rozkładali Panowie styropian, Jeśli chodzi o tynki to wyszło nam 700 m bez ściany łączącej garaż z domem, bez sufitów w domu i garażu.

Ps. Jak nauczę się załączać zdjęcia to coś pokaże - nasze zmiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Od dłuższego czasu wybieramy z mężem projekt naszego przyszłego domu i nie możemy się zdecydować. Faworyt wydaje nam się bardzo ciekawy. Czy moglibyśmy odwiedzić czyjąś budowę w okolicach Warszawy lub w niedalekiej odległości od niej? Będziemy bardzo wdzięczni mój adres e-mail to [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

polecam wszystkim, pozwolilo mi to na zmiane okien na wieksze i tansze bo nie łukowe, zmienila sie nieco kontrukcja daszku bo dach pozostał taki sam, garaż i dom podnioslem o tyle samo, tutaj wrto zauwazyc ze kominy nalezy wtedy o ok. 35cm przesunac do srodka bo robi sie problem jak u mnie, tylko ze ja mam piec gazowy i moglem polaczyc dwa przewody kominowe w jeden a gazowy zamienic z wentylacyjnym,

Co do solarów uważam że to przestarzałe ja bedę montował zbiornik wodny z pompą ciepła powietrzną - cena ok.7000, wygodniej a i tak trzeba kupic zbiornik 200-300l, podobno wydajnosc ta sama i mniej czuła na zachmurzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam wszystkim, pozwolilo mi to na zmiane okien na wieksze i tansze bo nie łukowe, zmienila sie nieco kontrukcja daszku bo dach pozostał taki sam, garaż i dom podnioslem o tyle samo, tutaj wrto zauwazyc ze kominy nalezy wtedy o ok. 35cm przesunac do srodka bo robi sie problem jak u mnie, tylko ze ja mam piec gazowy i moglem polaczyc dwa przewody kominowe w jeden a gazowy zamienic z wentylacyjnym,

Co do solarów uważam że to przestarzałe ja bedę montował zbiornik wodny z pompą ciepła powietrzną - cena ok.7000, wygodniej a i tak trzeba kupic zbiornik 200-300l, podobno wydajnosc ta sama i mniej czuła na zachmurzenie

 

My też razem z mężem doszliśmy do wniosku ze solary są zbyt mało połacalne (zbyt krótki sezon) i zdecydowaliśmy dię na pompę ciepła powietrzną Viessmana 0-160, mającą zbiornik 200 l, a wode podgrzewa przez cały rok, bez względu czy jest słońce czy nie. koszt pompy razem z piecem jednofunkcyjnym z zamkniętą komorą spalania to ok. 14000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Od dłuższego czasu wybieramy z mężem projekt naszego przyszłego domu i nie możemy się zdecydować. Faworyt wydaje nam się bardzo ciekawy. Czy moglibyśmy odwiedzić czyjąś budowę w okolicach Warszawy lub w niedalekiej odległości od niej? Będziemy bardzo wdzięczni mój adres e-mail to [email protected]

 

hej, my mieszkamy niedaleko, tylko zależy z której strony ale narazie możemy Cię oprowadzić po parterze jeszcze na chwilę przed wylaniem stropu, jak dobrze pójdzie to za miesiąc już stan surowy otwarty z dachem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam wszystkim, pozwolilo mi to na zmiane okien na wieksze i tansze bo nie łukowe, zmienila sie nieco kontrukcja daszku bo dach pozostał taki sam, garaż i dom podnioslem o tyle samo, tutaj wrto zauwazyc ze kominy nalezy wtedy o ok. 35cm przesunac do srodka bo robi sie problem jak u mnie, tylko ze ja mam piec gazowy i moglem polaczyc dwa przewody kominowe w jeden a gazowy zamienic z wentylacyjnym,

Co do solarów uważam że to przestarzałe ja bedę montował zbiornik wodny z pompą ciepła powietrzną - cena ok.7000, wygodniej a i tak trzeba kupic zbiornik 200-300l, podobno wydajnosc ta sama i mniej czuła na zachmurzenie

 

skąd Ty masz taką niską cenę pompy???a czy taką pompę można też podłączyć do pieca na ekogroszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd Ty masz taką niską cenę pompy???a czy taką pompę można też podłączyć do pieca na ekogroszek?

 

Podobna cene znajdziesz na allegro, ja kupilem piec viessmana vitodens 300 i te pompe Vitocal 160-A, ceny byly nieco nizsze bo trafilem na promocje, no i zaleza od sklepu

 

Ponadto wszedłem w rekuperator ok.14tyś + gruntowy wymiennik ciepła do tego 12tys + robocizna 7tys

 

tu podkreslam ze typowe pompy do ogrzewania domu to koszt ok. 50-70tys i przy dostepnym gazie ziemnym nigdy sie nie zwrócą

Edytowane przez Pawweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...