Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dzieki wielkie :) my zaczynamy w sierpniu w okolivach lublina :) ekipe juz mamy :) 50 000 za stan surowy z dachem

zdecydowalismy sie na 3 okna dachowe i dachowke i bedziemy budowac z pustakow 24cm a potem 15 styropian

MAMY NADZIEJE WYROBIC SIE W 200 000 Z DACHEM I OKNAMI DACHOWYMI BRAMA GARAZOWA :) I ZTEGO CO PISZECIE TO SIE RACZEJ UDA HURA

 

Hej,50.000zl z ulozeniem dachu i orynnowaniem? Czy tylko opapuja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

(...)Czy ktoś może ma już lub zamierza kupić solary? Prosiłbym o pomocne informacje w tym zakresie (zwłaszcza ceny, no i jak to sprawdza się w praktyce w naszym klimacie....). Z góry dzięki!!

 

 

Ja mam, choć przyznam, że nie pamiętam już kosztu. Mieszkam 1 rok i 3m-ce. Kolektory słoneczne typu płaskiego. Które lepsze - zdania są podzielone. My kierowaliśmy się tym, iż łatwiej zdiagnozować awarie w kolektorze płaskim niż w kolektorze rurowym (próżniowym), jak twierdzą fachowcy.

Co do praktyki. Fantastycznie się sprawdzają, a pełna satysfakcja przychodzi z rachunkiem za gaz. U mnie w lecie zużycie gazu było minimalne. By woda była podgrzana nie potrzebne jest ostre słońce, wystarczy, ze grzeje zza chmur. W zimie jest gorzej, bo choć słońce bywa, to na ogół solary przykrywa warstwa śniegu. My potraktowaliśmy zakup solarów jako jeden z składników inwestycje pt. budowa domu. Nie jest to wiec inwestycja do zwrotu nakładów, a do zmniejszania kosztów eksploatacji już zamieszkałego domu, tj. płacenia mniejszych rachunków i to się sprawdza. Tak samo potraktowaliśmy ogrzewanie podłogowe w całym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domku mam wstawione okna z MS 3-szybowe, styropian 15 cm do tego piec viessmanna ustawiony na 14 st. i jest bardzo ciepło, ale jak zostanie odpalony kominek przez pracowników to wręcz nie da się wytrzymać. Kominek wybieraliśmy bardziej pod kątem estetycznym oraz funkcji jakie posiada. A jak sądzę to każdy duży kominek będzie dobrze grzał

Warmianka Dzięki bardzo

to dla mnie ważne bo ciągle mam wątpliwości czy kominkiem ogrzeję tak dużą otwartą przestrzeń.

My też nie chcemy kominka z płaszczem a każdy producent kominków mówi że jego jest najlepszy, najbardziej ekonomiczny i w ogóle naj naj... dlatego wole też zdać się na opinię osób które już mieszkają w Faworycie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warmianka Dzięki bardzo

to dla mnie ważne bo ciągle mam wątpliwości czy kominkiem ogrzeję tak dużą otwartą przestrzeń.

My też nie chcemy kominka z płaszczem a każdy producent kominków mówi że jego jest najlepszy, najbardziej ekonomiczny i w ogóle naj naj... dlatego wole też zdać się na opinię osób które już mieszkają w Faworycie :)

 

W poprzednim domu miałam kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza. Teraz w Faworycie mam kominek z płaszczem wodnym o mocy 19kW, która pozwala na ogrzanie domu. Ciepło z kominka wykorzystywane jest do ogrzewania połogowego (dół, góra) oraz grzejniki (w garażu i kotłowni) . Nadmiar ciepła wykorzystywany jest do ciepłej wody i tę wodę ogrzewają także solary przy odpowiedniej pogodzie. Porównując oba kominki, zdecydowanie bardziej ekonomiczny jest kominek z pw, ale wszystko zależy od tego jakie masz oczekiwania. Myśmy byli zdecydowani na inwestycje pozwalające na płacenie mniejszych rachunków i to się fantastycznie sprawdziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Zastanawiamy się z mężem nad sposobem ogrzewania w naszym Faworycie ( ekogroszek, lub butla gazowa ) mam ogromną prośbę dla mieszkających już , może ktoś korzysta z wyżej wymienionych paliw, chodzi nam o ich zużycie i koszty w okresie zimowym. Jakieś informacje będą cenne musimy podjąc decyzję w tym roku. Pozdr :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich,

właśnie znaleźliśmy projekt Faworyta i bardzo nam się spodobał. Mamy tylko pytanko czy ktoś buduje taki domek w zachodniopomorskim? Super by było zobaczyć na żywo jak wygląda, zanim się zdecydujemy na 1oo%.

Z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

właśnie znaleźliśmy projekt Faworyta i bardzo nam się spodobał. Mamy tylko pytanko czy ktoś buduje taki domek w zachodniopomorskim? Super by było zobaczyć na żywo jak wygląda, zanim się zdecydujemy na 1oo%.

Z góry dziękuje :)

 

Gratulacje , dobrego wyboru. :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

W maju zaczynamy upragnioną budowę domu Faworyt. Projektu szukaliśmy bardzo długo i w końcu padło na niego, gdyż wydaje nam się idealny pod każdym względem(planujemy podnieść tylko wysokość ścianki kolankowej). Czy jest może na forum ktoś, kto buduje dom w okolicach Skierniewic?Aha i jeszcze jedno pytanie. Czy posiada ktoś z Was projekt w wersji elektronicznej (AutoCad)?Pytamy, bo w pracowni akurat nie mają go dostepnego. Bylibyśmy wdzięczni za przesłanie na adres:[email protected]

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Cześć - nadeszła pora na zakup projektu. Kupujemy Faworyt II wersja B .

 

Dodatkowo MG Projekt oferuje różne bajery typu:

 

 

Pakiet Energooszczędny bezpłatny

Charakterystyka Energetyczna Projektu bezpłatna

Pakiet Wentylacja i Kominek 140,00 zł

Pakiet Kosztorys Inwestorski 220,00 zł

Pakiet Odkurzacz Centralny 110,00 zł

Pakiet Wersja Elektroniczna Projektu 190,00 zł

Pakiet Ogrzewanie Podłogowe 150,00 zł

Pakiet Pompa Ciepła 150,00 zł

Pakiet Instalacja Solarna 140,00 zł

Pakiet Płaszcz Wodny 150,00 zł

 

Myślę, że z tego pakietu wezmę tylko pakiet energooszczędny oraz wersję elektroniczną. Jak to było u Was ?

 

Dodatkowo jeśli ktoś buduję tą wersję to będę bardzo wdzięczny za foto i uwagi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...