Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam i odpowiadam

 

Faworyt z podwójnym garażem:

- powierzchnia zabudowy: 182,75 m2;

- moim zdaniem powyższa zawiera taras;

- kubatura 839 m3;

- wyliczenia mgprojekt mają się kompletnie nijak do jakiejkolwiek rzeczywistości;

 

Myslę, że najwiekszym kosztem będzie różnica na dachu tzn więźby, dachówki i ew. okien połaciowych. Chyba mozna ocenić tę różnicę na około 20-30 tys (brama garażowa, wiekszy podjazd, inne materiały i robocizna). Oczywiście w zależności od rodzaju materiałów.

Ale są inne przygotowane przez mgprojet "niespodzianki". Obecnie walczę z wyrzuceniem słupa metalowego , który miałby się znaleźć niemal na środku pomieszczenia nad garażem czyniąc go mało użytkowym - tak więc większy Faworyt oznacza nie tylko większe koszty ale i znacznie większy problem związany z samym projektem.

 

Pozdrawiam i życzę mocnych nerwów w budowaniu Faworyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzieki Badar za szybką i rzeczową odpowiedż - zgadza się to z moimi wyliczeniami :p

Czy mógłbyś się podzielić zestawieniem kosztów jakie to tej pory poniosłeś (materiał i robocizna ) dla faworyta 2G?. Może na forum lub privie lub na maila [email protected]?

Ja teraz musze podjąć dość trudną decyzję czy fawaoryt z 1 garażem (będzie taniej) czy jednak 2G (będzie drożej - czy dam radę).

DRECZY MNIE MYŚL ŻE ZA JAKIŚ CZAS MOŻE SIĘ OKAZAĆ ŻE auto/auta stoi/ą pod chmurką a w garażu rowery, narty, kosiarka, sprzęt ogrodowy, teściowa :lol: itp.

 

Pozdrawiam wszystkich FAWORYTOWCÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

my obecnie mieszkamy w Niemczech, ale marzymy o powrocie. nie wiemy na razie, czy do Buska, czy Kryspinowa. ale Faworyta chcemy coraz bardziej.

sowa mój teściu mieszka w Mikułowicach. a w której części Mikułowic będziecie budowali? w lewej od Buska, czy prawej?

proszę też o cennik z dwoma garażami, jeżeli ktoś taki posiada.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

my obecnie mieszkamy w Niemczech, ale marzymy o powrocie. nie wiemy na razie, czy do Buska, czy Kryspinowa. ale Faworyta chcemy coraz bardziej.

sowa mój teściu mieszka w Mikułowicach. a w której części Mikułowic będziecie budowali? w lewej od Buska, czy prawej?

 

pozdrawiam

 

Dziś dostałam pozwolenie!!!!!!! :D

Jutro gnam do nadzoru, do starostwa po dziennik,do banku zlecić wypłatę, do wodociagów po zgłoszenie przyłącza, do elektrowni itd Będziemy budować w części zachodniej.

Pozdrawiam

Sowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani Faworyci,napiszcie z jakich materiałów planujecie budowę i jakie planujecie ogrzewanie.

Pozdrawiam

Damro :D

Odpowiadam

1. BK 24cm + 12 cm styropianu

2. Ogrzewanie gazowe kocioł jednofunkcyjny turbo lub kondensat z zamkniętą komorą spalania + zasobnik 120l z wężownicą z cyrkulacją i pogodynką - teraz szukam konkretnej marki (ceny)- może warto kupic jeszcze w tym roku :roll:

3. kominek z DGP

4. Jak dam rade finansowo to na dole podłogówka (salon, hol, kuchnia, itp) a góra kaloryferki.

5. Może to nie ogrzewanie bezpośrednio ale na 100% będzie wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

Może połącze DGP z wentylacją ale "fachowcy " na forum różnie się do tego odnoszą :cry:

Trochę chotycznie piszę ale na jednej ręce siedzi mi dzieciak :p

Pozdrawiam i czekam na wasze propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wykorzystujemy poprostu piękna pogodę :D

Ja mogę sie pochwalić doprowadzeniem wody na plac budowy-co oznacza bagatelka 80m przyłącza,zrobienie zasuwy z zaworem głównym i studzienki wodomierzowej, posiadaniem na placu bloczków Leiera 30 P+W w liczbie 1800 - ok.2 t stali.Mam też kilka kabli za jedyne 3400zł. w ziemi,sakrzynkę na licznik na słupie i jutro będzie skrzynka z gniazdami w miejscu budowy. Dzisiaj geodeta tyczył budynek,jutro o 7.00 kopiemy fundamenty :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my z wielkim bólem podjęliśmy decyzję, że przekładamy budowę na wiosnę :( . Mamy pozwolenie na budowę, ale nie mamy jeszcze pozwolenia na rozbiórkę budynków, które stoją na naszej działce. Strasznie się to przeciąga :evil: , dlatego doszliśmy do wniosku, że ruszamy wczesną wiosną. W tym roku uregulujemy sprawy z przyłączami. Mam nadzieję, że może częściowo rozbierzemy budynki, załatwimy na spokojnie kredyt i do roboty.

Jedyny plus z tego wszystkiego to taki, że będziemy mogli wykorzystać doświadczenie i uwagi dot. budowy faworyta osób już budujących co będzie dla nas bardzo cenne. :wink:

Wszystkim już budującym życzę długiej pięknej jesieni a sobie krótkiej zimy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gratulacje Sowa

czyli stan zero jeszcze w tym roku :lol: a może jeszcze więcej?

Ja czekam cały czas na papierki a potem muszę uzbroić działeczkę więc przed zimą gdyby była długa jesień to może zerówkę zaliczę :-?

Fundamenty ręcznie czy kopareczka?

 

Ławy zalane!!!

Wykopy pod fundamenty wykopane koparką,zbrojenie nieco "odchudzone"-zamiast drutu 16 jest 14.Wylalismy 21 m betonu,teraz schnie.Jesli tylko aura bedzie łaskawa to w tym roku skończymy stanem surowym otwartym.

Dzisiaj zamontowali mi na działce garaż blaszak na różne różności budowlane. Skrzynka z "prowizorką" elektryczną też jest podłączona, w sobotę ma pojawić sie mistrz i podłączyc licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Informuję, że udało się wreszcie doprowadzić do zakończenią więżby na naszym Faworycie. W poniedziałek murarze zaczynają ostatni etap, potem deskowanie i papa, a na końcu dekarze i to będzie tyle w tym roku.

Generalnie już widać jak wygląda Faworyt na żywo.

Kłopotów co niemiara głównie z projektem. Współczuje wszystkim faworytowiczom wielu nerwów i niespodzianek na które natkną się przy realizacji tego gniota.

Tak teraz wygląda nasz domek:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4c2222a0913a9a83.html

A w tym miejscu reszta zdjęć i tych starych i tych nowych:

http://badar.fotosik.pl/albumy/48861.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten słup jest w projekcie- ja zrezygnowałam z niego na rzecz scianki -jakby od słupa w lewo-nie bedzie przejscia tylko ścianka.

W ogóle nasz geodeta przy tyczeniu westchnął, że teraz bardzo ciekawe domy sie projektuje, ale tak "popapranego" jeszcze nie spotkał-rzeczywiscie to wychodzi w trakcie prac-bardzo jestem ciekawa jaki będzie efekt finalny.

Na razie deszcz mi zalał ławy, panowie wybierają wodę,rogatki zabite,materiał czeka.

Jak tam u pozostałych faworytów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...