Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Widzisz kochana dziękuję, że zagladasz bo mi wmawiają, że trzeba zmiany ponanosić bo potem moga być problemy a czy możesz podać mi ewentualnie telefon do twojej osoby adoptującej Ci projekt? Polska jest duża ale telefon telefonem:) dzieki - w bambuko chcą mnie robić wszędzie trzeba się pilnować a to dopiero początek ale walka będzie ostra hihi ale powiedziałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jesli maz bedzie jeszcze posiadal, to napisze po jego powrocie.

 

Inspektor nadzoru i kierownik budowy u mnie w jednej osobie za wybudowanie domu wg projektu, z drobnymi zmianami, ze sztuka budowlana pobiera wynagrodzenie, przeciez nie male. Nie za ladne oczy, tylko m.in. za odpowiedzialnosc za swoje decyzje zmian. To nie figura. U mnie tak naparawde byl najawazniejsza osoba na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas tez adaptowal pan ktory mial byc kierownikiem budowy - potem go co prawda zmienilismy

ale zadnych zmian nie zaznaczylismy w trakcie adaptacji - zmiany byly w trakcie budowy pod okiem kierownika

nie widze sensu placic za cos takiego - jakies powazne zmiany to tak ale detale?

 

zmiana kotlowni spowodowowala ze cos tam potem trzeba bylo ustalac z gazownia tzn wystepowac z pismem do gminy ze byla taka zmiana - ale tu nie jestem pewna bo ja sie tym nie zajmowalam

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ja mam chyba pecha byłam dzisiaj u poleconego architekta co chciałam żeby adoptował mi projekt - mówił 1000-1500 ale z tego zrobiło się 8000 tys. Ja wiem, że w tym jet zakup samego projektu za 1950 ale natępne płatności to :

-adaptacja 2305

-projekt zagospodarowania terenu 1500

-opinia geotechniczna 510,00

-promesa kanalizacji 190,00

- uzgodnienie wjazdu na działkę 400,00 zł /a ja mam zjazd z gównej ulicy na drogę, która jest już współwłasnością wszystkich inwestorów i jest do mojego domku 170 m/

-wypis i rejestr runtów + odbiór decyzji 100,00

-projekt szamba 200,00

- opłaty skarbowe 800,00 zł

razem około 8000,00

I tu o zgrozo opłat skarbowych przy domku jednorodzinnym nie ma nastepna sprawa czy potrzebuję projekt szamba jak go nie będe miała?

a to dopiero poczatek ale trzeba się hartować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu o zgrozo opłat skarbowych przy domku jednorodzinnym nie ma nastepna sprawa czy potrzebuję projekt szamba jak go nie będe miała?

a to dopiero poczatek ale trzeba się hartować

 

O ile pamietam projekt byl potrzebny i do tego zgoda gminy, bo nie szambo, lecz oczyszczalnie mamy:) Niestety marne to pocieszenie, ale te wstepne wydatki, to jedne z przyjemniejszych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno tutaj nie zaglądałem i widzę ze rodzina "FAWORYTÓW" sie powieksza - co oczywiście bardzo mnie cieszy...

 

Chciałbym poruszyć watek kosztów ogrzewania (choć nie wiem czy to dobry temat w tym miejscu). Szczególnie proszę o wypowiedzi moich szanownych koleżanek i kolegów, którzy tak jak ja juz mieszkają w Faworytach o pewnego czasu.

Konkretnie chciałbym zapytać o Wasze przybliżone zużycie gazu ziemnego w kontekście dziennym i miesięcznym oraz o wymianę doświadczeń, co do ustawienia pieca kondensacyjnego, jeżeli takim ogrzewacie.

Podam swoje spostrzeżenia i nastawy. W razie mozliwosci proszę o podzielenie sie obserwacjami.

 

Kocioł VAILLANT EcoTec 243 plus zasobnik 120 litrów sterownik CalorMatic 430

Parter:

ogrzewanie podłogowe( salon, jadalnia, kuchnia, hol, wiatrołap, łazienka) reszta grzejniki (gabinet, pralnia, garaż)

Poddasze:

grzejniki( sypialnie, pokój nad garażem) podłogówka ( łazienka)

 

Nastawy temperatury:

21 stopni C w godz. od 5.30 do 9.30

21 stopni C w godz. od 16.00 do 22.00

18 stopni C w pozostałym czasie

Krzywa grzewcza ustawiona na : 0.55

CalorMatic działa w trybie : czujnik zewnętrzny " pogodówka" i ma włączony status "korekta"

 

Średnio raz na dwa dni zapalam w kominku w godzinach pomiędzy 17 a 23

( kominek bez "płaszcza wodnego")

 

W domu utrzymuje się stała temperatura pomiędzy 20 a 21 st C

 

Temperatura wody w zasobniku 47 stopni C w godzi od 6.00 do 22.30

w tym czasie pracuje pompa cyrkulacyjna

 

Średnie zużycie dobowe przy temperaturach zewnętrznych pomiędzy 0 do +5 to około 6 m3 ( ogrzewanie, gotowanie, ciepła woda dla 4 osób)

 

Średnie zużycie dobowe przy temperaturach zewnętrznych pomiędzy -5 do 0

to około 8,5 m3 ( ogrzewanie, gotowanie, ciepła woda dla 4 osób)

 

W lecie średnie zużycie gazu około 60 m3 na miesiąc.

 

W zimie rożnie to bywało, ale w sezonie 2008/2009 najwyższy rachunek za gaz 545 zł za miesiąc( chyba styczeń 2009) czyli okoo 280 m3

 

Będę bardzo wdzięczny za podzielenie sie opiniami i doświadczeniami

Pozdrawiam wszystkich utrudzonych budowa ( ja juz jestem na etapie tęsknoty za tym okresem) oraz tych, którzy juz szczęśliwie mieszkają...

 

 

Przepraszzam ze jeszcze raz wysyłam ten sam post jednak nie doczekalem sie zadnej odpowiedzi a jestem bardzo ciekawy waszych kosztów utrzymania.

Aktualizuje jedynie ostatni rachunek za "zimowy" gaz:

 

07.12.2009 do 07.01.2010 zuzycie 283 m3 ----- F Vat wynisoała 505 zł

Bardzo prosze o odpowiedzi

Pozdrawiam

 

PS

 

SOWO kilka postow temu napisalas ze sprzedajecie swojego Faworyta- powiem szczerze ze ja tez nosze sie z takim zamiarem- domek jest super jednak tesknie juz za "szałem budowlanym" a poza tym chetnie wprowadzil bym kilka zmian i poprawil pare rzeczy o ktorych zapomnialem w trakcie budowy :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IwonasMOK ja mieszkam juz w drugim domu i nie jest to moj ostatni dom. Za kazdym razem czlowiek cos zmienia, cos uzupelnia i nie jest latwo komus doradzic co, bo zalezy od indywidualnych potrzeb i wychodzi w tzw. praniu. Poza tym, nie jest tajemnica, ze sprzedajac dom za kazdym razem zarabia sie na tym niemale pieniadze:)

 

Na dzien dzisiejszy na pewno zrobilabym takze ogrzewanie podlogowe nad pomieszczeniami nad garazem - garderoba i suszarnia. Niestet tam mam grzejniki i czasem jest chlodniej nic w sypialni, co zmniejsza komfort ubierania/rozbierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co byś zmienił ? bo ja chcę teraz kupić w poniedziałek projekt i dobijacie mnie-boję się, że ja też będę chciała sprzedać po wybudowaniu czy jest ktoś kto nie żałuje:)

 

Witajcie

 

Chyba zostałem zle zrozumiany- FAWORYT to cudowny dom...SWIETNY PROJEKT... Po kilku zmianach jest takim jaki sobie wymarzyłem... nie mam zamiaru go sprzedać bo cos mi w nim nie pasuje ... Kolejny jaki ewentualnie będę budował to prawdopodobnie tez będzie Faworyt.

Chodzilo mi o pewne sprawy ktore umknely uwadze w czasie budowy i wyposarzania domu-- mowie tu np:

 

- o podwójnym garażu ( choc wystarczylo by mi poprostu 2 m wiecej na szerokosci)

 

- odkurzaczu centralnym ( moglem chociaż zrobić sama instalacje - głupek;)

 

- kominku z plaszczem wodnym ( jakim ja bylem przeciwnikiem robienia sobie w salonie kotlowni , a teraz i tak pale w nim codziennie bo poprostu jest mega przyjemnie....)

 

- nie do końca szczęśliwie ustawionym domu na działce

 

- braku "podłogówki" pod parkietem w salonie ( guzik prawda ze drewno izoluje i podłogówka nie działa - w łazience na gorze tez parkiet i aż milo się chodzi po cieplutkiej podłodze)

 

- itd itd

 

POZA TYM BUDOWA DOMU TO MEGA FAJNA SPRAWA!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rhundla pamietam, jak przyszla do nas sasiadka z zapytaniem, czy robic odkurzacz centralny. 'Oczywiscie robic '- brzmiala nasza rada, albo przynajmniej instalacje pod odkurzacz centralny, na wszelki wypadek. tym bardziej, iz 1000,00 pln za instalacje do niego to naprawde nie tak wiele w stosunku do innych wydatkow. Odkurzacz taki jest niezbedny, zwlaszcza, gdy ktos ma psy, jak ja i ceni sobie wygode ponad wszystko, tez jak ja:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochani Faworytowicze

 

Cieszę się,że wreszcie udało mi się "wejść" na forum. :D Czytam Wasze wypowiedzi już od dłuższego czasu. :o To skarbnica wiedzy pozwalająca przygotować się do tak trudnego etapu w życiu jakim jest budowa domu. :-?

Projekt mamy już dosyć długo i prawdopodobnie w tym roku zaczniemy.

Najpierw jednak chciałabym zobaczyć jak "ON"faktycznie wygląda. Dlatego mam oczywiście prośbę do Was-budujących w okolicach Wrocławia

do ok.100 km. Z góry dziękuję za życzliwość i zrozumienie.

 

Pozdrawiam wszystkich

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących Faworyta. My ruszamy z budową na wiosnę (mam nadzieję). Będziemy budować faworyta 2 g w odbiciu L w okolicach Łodzi. Narazie załatwiamy pozwolenie - najprawdopodobniej za 2 tyg będziemy je mieć, no i szukamy usilnie ekipy budowlanej. Jest już dość późno, ale mam nadzieję, że jakichś solidnych fachowców znajdziemy. Narazie mamy wycenę robocizny od wykopania fundamentów po położenie dachówki - murarz wycenił na 75 000 zł. Mam do was w związku z tym pytanie: co sądzicie o takiej cenie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

piszę, żeby sie porzegnać, decyzja zapadła i zmieniamy projekt z faworyta na Zgrabny III również z MG Projket.

A zakupiony projekt faworyta no cóz chyba sie do niczego nie przyda a zwrocic nie można za późno. Zakładam nowy wątek. I zyczę wszystkim inwestorom faworyta powodzenia będe na pewno zaglądac do was. Pozdrawiam.

 

A to mój nowy projekt :

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/zgrabny3/images/zgrabny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących Faworcia,

mam kupiony projekt Faworyt Clasic odb. L i chcemy budować w okolicy Wrocławia, czy będzie ktoś tak miły z Wrocławia lub okolic (nawet do 100km), aby pokazać swoje dzieło od środka. Najlepiej stan surowy zamknięty, chcemy się upewnić, co do powierzchni poszczególnych pomieszczeń.

 

Pozdrawiam!

 

P.S. Trochę zależy nam na czasie.

Z góry dzięki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących Faworyta. My ruszamy z budową na wiosnę (mam nadzieję). Będziemy budować faworyta 2 g w odbiciu L w okolicach Łodzi. Narazie załatwiamy pozwolenie - najprawdopodobniej za 2 tyg będziemy je mieć, no i szukamy usilnie ekipy budowlanej. Jest już dość późno, ale mam nadzieję, że jakichś solidnych fachowców znajdziemy. Narazie mamy wycenę robocizny od wykopania fundamentów po położenie dachówki - murarz wycenił na 75 000 zł. Mam do was w związku z tym pytanie: co sądzicie o takiej cenie?

Pozdrawiam

 

Witam,

to zależy co dokładnie w tej cenie jest zawarte (obróbka kominów, blacharska, rynny, kosze itp). Buduję faworyta w okolicach Torunia, płaciłem za stan surowy otwarty (pod dach z dachówką, obrynnowaniem, obróbką blacharska, kominów) 55.000 zł (oczywiście po drodze były pewne "nieprzewidziane" przeze mnie wcześniej koszty, o których ekipa nie poinformowała, a wyszły w trakcie roboty... Jeżeli wspomniane prace są objęte tą ceną i masz jeszcze dach deskowany, to myślę że cena OK - choć ja policytowałbym się.... Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dawno mnie nie było ale Was też widzę, że wena twórcza nie dosięgła. Projekt zakupiony teraz adaptacja się dokonuje i pod koniec kwietnia startujemy.

Na ta chwile mam ustalone:

1. ekipa do budowania domku 3 firmy do stanu surowego zamkniętego czyli domek zadaszony.

2. dwie wyceny okien, rolet, bramy garażowej

3. jedna wycena CO - znajomy więc chyba weźmiemy ale robiacy już instalację w domu teścia i w naszym jednym mieszkaniu także sprawdzona

4.meble córka do pokoju wybrała - szybka jest

 

najfajniejsze jest to, że jeszcze nie wystartowaliśmy a już dostaliśmy decyzję, że prąd czyli tą popielatą docelową skrzynkę już nam zakładają bo sąsiad już wyczekał swoje 17 miesięcy a byli na tyle elastyczni i przemówiły do nich nasze argumenty i mamy doproadzony prąd tzn będziemy mieć w marcu - super.

 

dla zainteresowanych wprowadziliśmy zmiany:

- na dole łazienka powiększona do schodów

- przejście pod schodami do garażu i dalej do kotłowni

- otwarta kuchnia ale zostawiam trochę ścianki z mozliwością zamontowania drzwi przesuwnych takich duuuużych

- okna w salonie 150 x 180 a w wykuszu dopasowane także też na wysokość 180.

- okna w kuchni, kotłowni i gabinecie 150x150

- spiżarka powiększona o 50 cm przesunięta ścianka w stronę kuchi i zamurowanie wejścia do spiżarki od kuchni i zrobione wejście z drugiej strony tak w wejściu do kuchni /wiecie chyba o co mi chodzi/ wówczas zyskuję całą ścianę w kuchni do zabudowy bo już nie będzie tam drzwi wejściowych do spiżarni natomiast spiżarnia jest już na tyle obszerna, że po lewej i prawej stonie są półki

-likwidacja okienek po obu stronach drzwi i drzwi na 150 cm

- na górze natomiast likwidujemy balkon i wydłużamy pokoje dzieci na równi z salonem z dołu ale oczywiście zostawiamy okna i psełdo balkonik tzn barierkę zostawiam coby z zewnątrz jednak imitacja balkonu została i ponadto jak otworzę okna dam kocyk na barierkę i pościel do wywietrzenia

-ścianka kolankowa podniesiona o 2 na całym domu czyli nad garażem też

 

ponadto

-ogrzewanie podłogowe na całości domu i chyba kominek z płaszczem wodnym /chyba raczej tak bo wycenę już mamy/

- bardzo intensywnie zastanawiamy się nad butlą gazową chyba wkopaną w ziemię ale jeszcze się do końca nie zorientowaliśmy odnośnie kosztów mam nadzieję, że + kominek z płaszcykiem i będzie ok

-dachu nie deskujemy i idzie poroterm czy jak to tam się pisze 24 + styropian 15 i ceramika na dach ale nie karpiówka

-domek oddalony o 10 m od drogi coby się dwa samochody zmieściły

 

przepraszam może powinnam już dziennik założyć i chyba to zrobię bo zaśmiecę Wam forum

pa buziaki i trzymajcie kciuki za dobry start

-

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...