Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam i w tej światecznej atmosferze chcę wszystkim przekać, że dostałam po 30 dniach pozwolenie na budowę i ekipa już jest , hurtownia też , prąd już też więc teraz czekamy na uprawomocnienie się pozwolenia i zaczynamy w ostatni tygodniu kwietnia i padam taka jestem zmęczona tą bieganiną w pracy ale damy radę.

Iwcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

2 tygodnie temu zaczęliśmy z mężem budowę naszego Faworyta - na razie powoli zaczynamy "wychodzić z ziemi" .

Budujemy wersję E - pomniejszoną o 50 cm z każdej strony - z pojedynczym garażem - czy ktoś z was buduje tą wersje?

Jesteśmy z Warszawy - czy ktoś z Was udostępniłby nam swojego Faworyta do obejrzenia?Musimy teraz podjąć dużo ważnych decyzji a ciężko tak nie mając wyobrażenia jak wszystko będzie wyglądało na żywo.

Pozdrawiam wszystkich Faworytów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze 1 pytanie - czy ktoś może wrzucić zdjęcie pomieszczenia za schodami? chcemy tam zrobić pralnię-czy uważacie że to pomieszczenie jest wystarczające wielkościowo?

 

my mamy wersję z podwójnym garażem i mam właśnie nad garażem w planach wydzielić pralnię, są już wszystkie przyłącza.

U nas pomieszenie jest bardzo duże. nie wiem jak u was, ale jeśli chcesz tam mieś tylko pralnio- suszarnię to napawno będzie wystarczające bo przecież garaż na 1 auto nie jest mały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fran3k- dzięki za zdjęcia-czy dobrze rozumiem że pod schodami zabudowaliście kawałek ścianką i teraz w tym pomieszczeniu jest przestrzeń "za rogiem" jak się wejdzie? Możesz jeszcze pokazać na zdjęciu jak maci rozwiązane wejście do pomieszczenia nad garażem? czy macie je po schodkach z półpiętra?

 

A tak w ogóle gdzie się budujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Sowy(monikaka)!

Mamy z mężem prośbę,szukamy ochotnika który zaprosi nas do obejrzenia Faworyta,my własnie przymierzamy się do budowy.Nawet byliśmy u Ciebie pod bramą,ale nikt nas nie wpuścił,albo nikogo nie było albo macie dość odwiedzających:)każda opcja możliwa... Bardzo nam zależy na obejrzeniu Faworyta w środku,bo z zewnątrz Wasz prezentuje się SUPER!!! czekamy na odpowiedź

pozdrawiam

podaje moj email [email protected]

ps.a może jeszcze ktoś buduje w świętokrzyskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wrzucę zdjęcia wejścia do pomieszczenia nad garażem. Jedyna modyfikacja dotyczyła wysokości stopnia. Spocznik został na prawidłowej wysokości. Czyli wejście jest tak jak w projekcie. A pod schodami - ja mam 183cm wzrostu i muszę się odrobinkę schylać. Dokładnie, jest przestrzeń "za rogiem", jest tam niewiele miejsca.

Jutro pomierzę i załączę wymiary.

Budujemy się w Golubiu - Dobrzyniu woj. kujawsko - pomorskie koło Torunia.

Pozdrawiam.

Edytowane przez fran3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fran3k-poczytałam twoje poprzednie posty odnośnie kosztów jakie ponosisz -doznałam szoku jeśli chodzi o twój koszt działki :) - my zapłaciliśmy 136 tysięcy za 800 metrów :) działka jest 9 km od Warszawy, ale mimo wszystko różnica jest przerażająca - za ekipę płacimy 35 tysięcy z więźbą więc chyba jeszcze nie jest aż tak źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wrzucę zdjęcia wejścia do pomieszczenia nad garażem. Jedyna modyfikacja dotyczyła wysokości stopnia. Spocznik został na prawidłowej wysokości. Czyli wejście jest tak jak w projekcie. A pod schodami - ja mam 183cm wzrostu i muszę się odrobinkę schylać. Dokładnie, jest przestrzeń "za rogiem", jest tam niewiele miejsca.

Jutro pomierzę i załączę wymiary.

Budujemy się w Golubiu - Dobrzyniu woj. kujawsko - pomorskie koło Torunia.

Pozdrawiam.

 

czy dobrze widzę,że u ciebie wejście pod schodami zaczyna się równo pod spocznikiem - zmieniałeś to? bo u mnie w projekcie wejście jest wcześniej tj. o dwa stopnie . Następne pytanie ile masz schodów w pierwszym i drugim biegu tj. z parteru do spocznika i ze spocznika na poddasze oraz w pomieszczeniu nad garażem - jeśli możesz to proszę podaj wymiary spocznika oraz stopni ( ilość, głębokość i wysokość) oraz w którym miejscu w holu zaczynają ci się schody (ile cm zostaje wolnej przestrzeni od ich początku do tej ścianki dzielącej kuchnię z jadalnią) lub jaką odległość zajmują mierząć od ściany garażowej do ich początku.

 

A zmieniając temat to pięknie ci się prezentuje dom z oknami i pokryty ciemną dachówką możesz zdradzić jakich firm są to produkty i podać nazwy kolorów?

Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych postępów - bardzo ci zazdroszczę (ale z sympatią) Twojego etapu - u mnie budowa rusza dopiero w poniedziałek (tfu na psa urok, żeby tylko nie zapeszyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zdjęcia i dokładne wymiary schodów, wejścia do pomieszczenia nad garażem, spocznika podam jurto.

 

A dachówka to nelskamp kolor brąz angoba bez dodatkowego połysku, okna firma Vetrex profil Veca Swingline kolor orzech.

 

Dzięki za częściową odpowiedź - z niecierpliwością czekam na wiecej informacji. Jeśli możesz to zdradź ile wyniosła cię stolarka okienna (komplet do całego domu)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No to w końcu postaram się odpowiedzieć na wasze pytania :)

 

Wysokość stopni to : h=17,5cm

Szerokość stopni : s=25cm

Ilość stopni z holu do spocznika : 11

Ilość stopni od spocznika do pokoju nad garażem : 4

i ilość stopni od spocznika do góry : 7

 

Schody są skrócone ze względów estetycznych, chociaż i tak dosyć wychodzą w hol i zajmują sporo miejsca.

 

Wejście zrobiliśmy zaraz pod spocznikiem z tego względu, że mieliśmy problem ze ścianą która musiała by iść aż do górnych biegów i nie wiedzieliśmy jak to zrobić więc wyszło jak widać.

 

Odległość od ściany garażowej do pierwszego stopnia to ok. 340cm.

 

A co do ceny okien :

Stolarka okienna 17 000 zł

Drzwi wejściowe 2 100 zł

Brama garażowa 3 900zł

wszystko z montażem.

 

A teraz zdjęcia :

 

 

http://images35.fotosik.pl/140/ecbd67f8e08fe8f4med.jpg

 

http://images50.fotosik.pl/285/52ea1d714f2a285cmed.jpg

 

http://images40.fotosik.pl/281/24e1e7f5f9eb3295med.jpg

 

http://images36.fotosik.pl/172/30f000610dbab4c2med.jpg

 

http://images41.fotosik.pl/281/f315d015fb0203bcmed.jpg

 

http://images47.fotosik.pl/285/db4dba7476743fd3med.jpg

 

http://images39.fotosik.pl/281/5ecc2707621c2214med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...