Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam!

nie dostawałam powiadomienia o odpowiedziach i myślałam, że tutaj się nic nie dzieje. a tu takie wieści!!!

bardzo się z Wami cieszę, że prace idą do przodu. u mnie już zdecydowane, że będzie to FAWORYT z dwoma garażami. nie wiemy tylko jeszcze gdzie i z czego.

pozdrawiam i życzę powodzenia.

 

sowa czy moglibyśmy się do Was na oglądanie wprosić jak będziecie troszkę dalej z budową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Słup powstał w naszych planach jeszcze wcześniej niż architekt go wymyslił. Sygnalizowałem o tym na forum dość dawno. Przekazałem moje wątpliwości do mgprojekt i w momencie zakończenia fundamentów okazało się, że słup jest zalecany. Istnieje równiez wersja bez słupa. Generalnie chodzi o to żeby z holu nie było widać całości salonu. Stąd nasz pomysł primo: wzmocnić strop, secundo: zasłonić część salonu słupem do którego zamontujmy półki. Nie będzie to jednolita ściana.

Chyba nie wygląda to źle. Zrobie kilka zdjęć i wrzucę na album podany na forum to będzie można sobie to obejrzeć.

W tym tygodniu kończymy ściany działowe i kominy. Juz praktyczne wszystko widać. W przyszłym tygodniu deskowanie i papowanie.

Tylko przestrzegam, ostrożnie z tym projektem bo tak jak jest napisane powyżej jest wyjątkowo spartolony konstrukcyjnie, wyjatkowo niedbały i nic sie w nim nie zgadza, więc trzeba mieć dobrych fachowców lub głęboką kieszeń i zdrowe nerwy a najlepiej wszystkie te rzeczy naraz.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moi budowlańcy nie mogą wyjść z ziemi,tyle mają zakrętów do wykonania.Na szczęście pogoda łaskawa i nie ma przerw. Dzisiaj zamówiłam wyceny dachu z blachodachówki Plannja Regola i dachówki ceramicznej roben i Koramic.Blachodachówka z pełnym osprzętem i rynnami wyniosłaby 23tys+8tys robocizna,wycena dachówek bedzie w tygodniu, ale już widzę że różnica będzie spora.

Co u Was drodzy Faworyci???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

ja tez bedę budować Faworyta, to juz prawie pewne :D

Z uwagą czytam wszystkie wasze posty, i dziekuje za nie:D

Chciałabym zobaczyć Faworyta na "żywo" jesli to możliwe. Będę budować w okolicach Jeleniej Góry.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

widze że u Piotra na budowie nie wylewano podłogi przed murowaniem ścian, u Badara wylewana najpierw płytę, potem robiono ściany. Ja mam dylemat-co z tą kolejnością-słyszałam głosy że powinno się zostawic wylewanie na później żeby piach osiadł, spokojnie porobić przyłącza wod-kan itd. Jak to powinno być,czy to obojętne? :-? Nie robiliśmy tez jeszcze zbrojenia pod schodki jadne i drugie, bo czekamy na ustalenie poziomu gruntu po podsypaniu. Czy dobrze robimy??? :o :o :o

Pozdrawiam

Sowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam-ja budując drugi dom bym zrobiła tak:zagescić podłoże bardzo dokładnie i zostawic,zająć sie murowaniem parteru,łacznie ze sciankami działowymi a kiedy po wylanym stropie bedzie przerwa to w jej czasie rozprowadzic na spokojnie kanalize ,jeszcze raz ubic i zrobic podłogi.nie wiem czy dobrze kombinuje ,chociaz u nas jest podłoga przed scianami i jest jak najbardziej ok. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Badar-owi za poswiecenie czasu w sobotnie popołudnie i udostepnienie placu boju (przepraszam budowy). Obejrzenie Faworyta "na żywo" daje zupełnie nowe wyobrażenie o projekcie. Warto dla zdobycia takiego doswiadczenia przejechać nawet 600 km :o (Krakow-Nadarzyn-Kraków) W poniedziałek jestem umowiony na spotkanie z architektem i podejmę ostateczną decyzję czy zaczynamy z Faworytem. Pozdrawiam wszystkich którzy juz zaczęli i tych co dopiero maja zamiar... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...