Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Podobna cene znajdziesz na allegro, ja kupilem piec viessmana vitodens 300 i te pompe Vitocal 160-A, ceny byly nieco nizsze bo trafilem na promocje, no i zaleza od sklepu

 

Ponadto wszedłem w rekuperator ok.14tyś + gruntowy wymiennik ciepła do tego 12tys + robocizna 7tys

 

tu podkreslam ze typowe pompy do ogrzewania domu to koszt ok. 50-70tys i przy dostepnym gazie ziemnym nigdy sie nie zwrócą

 

 

 

Witam nie wiem skad masz cene typowej pompy ciepła bo ja posiadam oferte na pompe ciepła do Faworyta II i ceny są troche inne:

pompa ciepła OCHSNER 34tys britto

dolne żródło 18tys brutto

Ceny przed negocjacjami więc myslę że będzie ok 45tys.

Poza tym licz i porównuj wszystkie koszty: przyłaczenie gazu którego nie robie, komin spalinowy którego nie buduje. Różnice oczywiscie są ale ze stwierdzeniem nigdy sie nie zwróci bym polemizował.

Jesli ktoś byłby zainteresowany to polecam doswiadczona w tej dziedzienie firme Ecomotyl z Wrocławia a na początek lekture na jej stronie internetowej: http://www.ecomotyl.pl/energia-odnawialna/pompy-ciepla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam okna firmy MS ze Słupska linia;TytanoweTermo PCV 3-szybowe, w okleinie drewnopodobnej , o współczynniku przenikania ciepła 0,5 (bardzo ciepłe). Troszkę je zmieniliśmy względem projektutj. w wykuszniku i na piętrze w sypialni (post z 14.09- zdjęcia do wglądu) całość łącznie z "ciepłym montażem" i klamkami 24tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Miesiac temu kupilismy projekt Faworyta z podwojnym garazem.Przeczytalam wiekszosc postow od 2006 roku:))) Czy jest ktos z mazowieckiego kto wybudowal Faworyta??? Mam wycene tego domu ,ale wlos sie na glowie jezy ile sobie zycza......jedni za stan surowy 250.000 zl drudzy 280.000 zl.W koncu znalezlismy goralska firme,ktora wycenila nam robocizne "pod dach" ( bez kladzenia dachowek) 64.000 zl.czekam teraz na ich dodatkowa wycene materialow,ktore bede musiala kupic.Chyba boje sie tego wszystkiego.Wiem,ze na taka kompleksowa obsluge firmy nas nie stac typu prosze nam wybudowac domek do stanu deweloperskiego:) Krzykneli nam 500.000 zl za taka usluge:((( Bardzo bym chciala obejrzec Faworyta na zywo.Ktos wpusci nas do siebie????( wiem,ze w tych czasach trzeba byc ostroznym z wpuszczaniem do domu,ale moze jednak ktos ......uczciwe ludziska jestesmy:))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Ja też byłabym z mężem bardzo bardzo wdzięczna za możliwość obejrzenia Faworyta w budowie :) Może ktoś z Was buduje się w okolicach Warszawy??? Mój adres e-mail to [email protected]

 

Dla nas też koszty budowy to bardzo ważne pytanie, czy może ktoś wie jakie są realne koszty wybudowania Faworyta z dwustanowiskowym garażem - systemem gospodarczym, ale bez zastosowania własnych sił roboczych, niestety nie mamy na to czasu:(( Będę wdzięczna za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Urszula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff udało sie przebrnęłam przez rejestrację.Witam serdecznie wszystkich budujących Faworyty.Nasz wspaniały Faworyt wersja B zaczęliśmy budować pod koniec maja 2010r.początki były bardzo ciężkie.Mam nadzieję że koniec będzie lepszy.Jesteśmy na etapie zamykania stanu surowego,za tydzień kładziemy dachówkę no i dopiero 15 listopada przyjedzie ekipa montować okna.Bardzo dużo wprowadziliśmy zmian w projekcie doszła piwnica, balkony nad wejściem do domu zamiast daszka,okna powiększyłam na parterza wszystkie no 150/150 bo oryginalne w projekcie wydawały mi sie za małe,no i dach zmieniliśmy na dwuspadowy.Ogólnie mówiąc podoba nam sie nasz domek coraz bardziej.Pozdrawiam Kasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do siebie do olsztyna. Mam też namiar na dobrę ekipę z mazowieckiego .
Witam wszystkich! Miesiac temu kupilismy projekt Faworyta z podwojnym garazem.Przeczytalam wiekszosc postow od 2006 roku:))) Czy jest ktos z mazowieckiego kto wybudowal Faworyta??? Mam wycene tego domu ,ale wlos sie na glowie jezy ile sobie zycza......jedni za stan surowy 250.000 zl drudzy 280.000 zl.W koncu znalezlismy goralska firme,ktora wycenila nam robocizne "pod dach" ( bez kladzenia dachowek) 64.000 zl.czekam teraz na ich dodatkowa wycene materialow,ktore bede musiala kupic.Chyba boje sie tego wszystkiego.Wiem,ze na taka kompleksowa obsluge firmy nas nie stac typu prosze nam wybudowac domek do stanu deweloperskiego:) Krzykneli nam 500.000 zl za taka usluge:((( Bardzo bym chciala obejrzec Faworyta na zywo.Ktos wpusci nas do siebie????( wiem,ze w tych czasach trzeba byc ostroznym z wpuszczaniem do domu,ale moze jednak ktos ......uczciwe ludziska jestesmy:))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Zbudowaliśmy z żonką Faworyta II pod Radomiem. Jako, że wklejać zdjęć nie umiem:) (o już umiem:), chętnie podzielimy się zdjęciami i doświadczeniami z fanami Faworyta:) Piszcie na skrzynkę przy forum, albo na [email protected]. Mam parę jeszcze ciepłych zdjęć z dzisiaj. Pozdrawiam Wszystkich. Daniel

DSC_0397.jpg

DSC_0394.jpg

DSC_0401.jpg

Edytowane przez bishni1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Miesiac temu kupilismy projekt Faworyta z podwojnym garazem.Przeczytalam wiekszosc postow od 2006 roku:))) Czy jest ktos z mazowieckiego kto wybudowal Faworyta??? Mam wycene tego domu ,ale wlos sie na glowie jezy ile sobie zycza......jedni za stan surowy 250.000 zl drudzy 280.000 zl.W koncu znalezlismy goralska firme,ktora wycenila nam robocizne "pod dach" ( bez kladzenia dachowek) 64.000 zl.czekam teraz na ich dodatkowa wycene materialow,ktore bede musiala kupic.Chyba boje sie tego wszystkiego.Wiem,ze na taka kompleksowa obsluge firmy nas nie stac typu prosze nam wybudowac domek do stanu deweloperskiego:) Krzykneli nam 500.000 zl za taka usluge:((( Bardzo bym chciala obejrzec Faworyta na zywo.Ktos wpusci nas do siebie????( wiem,ze w tych czasach trzeba byc ostroznym z wpuszczaniem do domu,ale moze jednak ktos ......uczciwe ludziska jestesmy:))))

 

no 64tys za robociznę to też ciut drogo

my zapłaciliśmy za stan surowy otwarty 35tys plus dach robocizna ok.13tys, razem ok.50tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Od dłuższego czasu wybieramy z zoną projekt naszego domu. Faworyt wydaje nam się bardzo ciekawy. Czy moglibyśmy odwiedzić czyjąś budowę w okolicach Warszawy/mazowieckie? Będziemy bardzo wdzięczni mój adres e-mail to: [email protected]

 

Jak będziecie kiedyś wibierać się na południe to zapraszam. Nasz stoi pod Radomiem.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 64tys za robociznę to też ciut drogo

my zapłaciliśmy za stan surowy otwarty 35tys plus dach robocizna ok.13tys, razem ok.50tys.

 

Wiesz,bo to chyba chodzi tez o region.Mazowieckie jest piekielnie drogie,a juz pod Warszawa to mysla,ze kazdy Bill Gates:)) Mysle,ze sie bede targowac.

Dzis uslyszalam od byc moze przyszlego kierownika budowy cene za prowadzenie od samego poczatku do stanu do wprowadzenia- 4000 zl.:( Wiem,ze facet jest bardzo doswiadczonym architektem,zna rejon,sklady budowlane,juz nam duzo podpowiedzial,no i zalatwi wszystkie dokumenty itp.....ale mimo wszystko cene rzucil niezla.......Ile w ogole bierze kierownik budowy? Czytalam forum na ten temat i wiem,ze rozpietosc jest od 1000 zl-3000 zl.Ale czy to jest za stan surowy czy facet jest od poczatku do konca?No i okna....dzis tez sprawdzilam okna dachowe ,to bedzie niezly wyplyw gotowki z kieszeni.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,bo to chyba chodzi tez o region.Mazowieckie jest piekielnie drogie,a juz pod Warszawa to mysla,ze kazdy Bill Gates:)) Mysle,ze sie bede targowac.

Dzis uslyszalam od byc moze przyszlego kierownika budowy cene za prowadzenie od samego poczatku do stanu do wprowadzenia- 4000 zl.:( Wiem,ze facet jest bardzo doswiadczonym architektem,zna rejon,sklady budowlane,juz nam duzo podpowiedzial,no i zalatwi wszystkie dokumenty itp.....ale mimo wszystko cene rzucil niezla.......Ile w ogole bierze kierownik budowy? Czytalam forum na ten temat i wiem,ze rozpietosc jest od 1000 zl-3000 zl.Ale czy to jest za stan surowy czy facet jest od poczatku do konca?No i okna....dzis tez sprawdzilam okna dachowe ,to bedzie niezly wyplyw gotowki z kieszeni.... ;)

 

Jeśli masz naprawdę kogoś dobrego to zapłać te 4000 zł a będziesz miała spokojniejszą głowę. Inaczej może się okazać że dopłacisz drugie tyle za przeróbki. A okien dachowych ja mam 10 i tanio rzeczywiście nie jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...