Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

1 co do wody proponuje wybic własną studnie koszt ok. 2000zł a jest sie niezalezny od wody i mozna lac ogród za darmo, do tego jak sie zrobi przydomową oczyszczalnie scieków to jest super ja u mnie,

 

2MAM PROBLEM miałem robic ocieplenie dachu i regipsy w zimie, ale jeszcze nie mam posadzki którą miałem robic miksokretem w lecie tzn jak bedzie 25c i pootweieram okna, ale fachowiec od wentylacji mnie wysmiał i nie wiem czy mozna robic regipsy przed posadzką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pawel wiesz ze tez o tym mysle zeby sobie studnie zrobic :) tylko jeszce malo o tym wiem bo jak by taka studnia byla taka super to kazdy by robil zamiast do wodociagu sie podlaczac...?????!!!??????? czyli mowisz 2000 i jest i to juz z calym podlaczeniem od wykopania do wod w kranie ze tak powiem????? no i jaki jets koszt tej oczszczalni sciekow???

dzis ostatni raz dzwonie do tych ludzi jak znow powiedza zastanawiamy sie to skladam piso do gminy i maja mi zapewnic woda jak kolwiek .......

no nic wisze ze bardzo by mi sie przydala wizyta u ciebie pawel tyle ze kawalek do ciebie mam z lublina i w ogole teraz w tych zaspach to juz w ogole masakra.......

 

pozdrawiam i dzieki

 

ps sory za bledy ale pisze szybko bo moj maluszek chce mi tu pomagac pisac...hihih

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawweł

Co ma fachowiec od wentylacji do regipsów.?Lepiej jest zrobić docieplenie i regipsy,wyszpachlować i wyczyścić i cały brud zostawić pod posadzką.No niewiem my tak robimy właśnie i to teraz zimą i w niczym nie mamy problemu.

 

nie wiem co ma ale twierdzi ze przy zalewaniu posadzki jest taka wilgotnosc ze pokreci regipsy a czesc wilgoci wejdzie w wełne, a jezeli woda wejdzie w wełne to nie odparuje i traci wlasciwosci i bedzie grzyb, dlatego zbaranialem, bo fachowcy od tynków mieli mi teraz robic regipsy,( którymi sie bawia tylko w zimie)

 

2. co do studni to u mnie wszyscy sasiedzi bija studnie, choc na ulicy równoleglej jest wodociag, koszt u mnie byl 1500 za wybicie na glebokosc 35m, wode mam na 20 a pompe iglicowa na 30m, + oslona rury metalowej u góry w zaleznosci od gruntu, 35zł za metr u mnie 8mx35

Ja polecam pompe iglicowa 2350zł która nie wymaga hydroforu tylko steruje sie przez niewielkie urzadzenie w domu jakos fluidkontrol które załacza pompe jak spadnie cisnienie w kranie po odkreceniu, moja pompa daje cisnienie 9atm - 2atm (na głebokosc 20m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracam do tematu studni!!! podzwonilam po kilku firmach i mi mówią ze całkowity koszt to okolo 10 000zl wiec jakim cudem Pawel ty masz tak tanio bo pisales ze 1500 plus 2350 i to wszystko juz wszystko za niecałe 4000 to czemu mi tu mówią 8000 to najtaniej ??????? daj mi namiary do swojego fachowca???? dziekiiiiiiiiiiiiiii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracam do tematu studni!!! podzwonilam po kilku firmach i mi mówią ze całkowity koszt to okolo 10 000zl wiec jakim cudem Pawel ty masz tak tanio bo pisales ze 1500 plus 2350 i to wszystko juz wszystko za niecałe 4000 to czemu mi tu mówią 8000 to najtaniej ??????? daj mi namiary do swojego fachowca???? dziekiiiiiiiiiiiiiii

 

namiary: studnie wybiła mi firma z Zamościa Hydrotech RiZ Szyport tel. 627-15-20 tylko wybili mi studnie

, mysle ze bez problemu wybiją u Ciebie

Wszystkie instalacje łącznie ze studnią wykonała firma Zakład Instalacji Sanitarnych i Gazowych... Koperwas tel.604528945, pompa do wody czystej Wilo-Sub TWU3-0130

 

A jeszcze trzeba doliczyc 1 i 1/2 kręgi betonowe z blatem i pokrywa za jakies 800-1000zł + linka do mocowania pompy + rura pcv do wody

Edytowane przez Pawweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich.

Wkońcu po trzech zmianach terminu montarzu okien doczekaliśmy się ,zamontowali nam okna.Oczywiście za prosto by było, zostało jedno do poprawki bo pękła im szyba.Dobrze że im nie nam bo trochę kosztuje.A że teraz zima na całego u nas to Panowie zapowiedzieli że wymienią jak się cieplej zrobi.Tak myślę że to będzie koło marca. Ale to nic najważniejsze że mamy okna juz wmontowane.teraz mogą wejść nastepne ekipy (elektryk i chydraulik).Po mału do przodu .;)

Edytowane przez Kasia_Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Po długiej nieobecności wpdłam zobaczyc kilka fotek z waszych Faworytów i zaskoczenie bo widze ze nie ma juz ich.Jestem na etapie wykonczeniowki i chciał bym podpatrzec trochę jak rozwiazane są pewne rzeczy.Podpowiedzcie gdzie je znajde bo nie widze żadnych fotek ani albumów.Pozdrawiam.

ps.Jak będe miach chwilę to wkleje soje fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

niestety sąsiad ma prawo się nie zgodzić aby na jego działce szły jakieś obce rury mówiąc kolokwialnie bo to tak jakby wam ktoś wszedł do domu w salonie zrobił kupe i poprosił uprzejmie o papier..

Albo trzeba się z nim dogadać za pomoc przy zbiorach :) jak powiedział ktoś wcześniej, albo zaoferować pieniądze albo szukąć innej drogi. Wszystkie uzgodnienia dobrze jest mieć na piśmie i najlepiej potwierdzone u notariusza, można też ustanowić służebność, ale wszystko trzeba uzgodnić. Gmina nie ma nic do gadania bo to nie jest jej teren podobnie wodociągi.

Gdyby wodociągi robiły nowe przyłącza do budynków albo ciągnęły infrastrukturę to mogą to po zawiadomieniu zrobić bo to tzw. polepszenie warunków.

Takie rzeczy załatwia się przed budową żeby nie zostać z przysłowiową ręką w nocniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz podpowiedzieć jakim cudem tak tanio za drewniane okna?

bo ja juz mam pierwszą wycenę z Vidoku (okna PCV) i bez drzwi wejściowych, rolet anty... wyszło ok.21500

 

Akurat trafiłem na mocną prmocję Urzędowskiego. Od czasu do czasu robią ponoć jakies atrakcje. Kiedy kupowałem stolarkę kolor dąb D9 mieli właśnie w promocji, a że się spodobał...... No i za całość z montażem+zamówione później parapety dali jeszcze mały 5% rabacik....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...