Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja mam inne pytanie, bardzo ważne. Co zrobiliście z WYCZYSTKĄ w kominie od kominka?????

bo u mnie wyczystka znalazła się w małym pokoiku za ścianą :(

 

Mała korekta w temacie wyczystki. Miałem właśnie zabudowywany kominek i okazało się, że kwasówka nie jest w wprowadzona do samego dołu, a tylko zakręca do kanału wylotowego z kominka, więc niewiele myśląc kazałem ją zamurować i ozdoby nie ma. Trzeba tylko uważać czym się pali i raz na jakiś czas rzucić do wkładu "kominiarza" w szaszetkach. Czyści podobno komin rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałam sie przywitać. Rozpoczynamy budowę faworyta II na wiosnę. Jesteśmy na etapie geodety. Pozdrawiam z Rybnika

 

Witam,

bardzo fajnie, że nie będziemy sami w okolicy :) Nasi projektanci wspominali nam jakiś czas temu, że zgłosił się do nich ktoś, kto przymierza się do budowy Faworyta w Rybniku. Może to o Was mówili? :)

Pozdrawiamy i życzymy powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcę wszystkich pozdrowić, pisze po raz pierwszy choć forum dotyczące Faworyta śledzę od roku. Budowę naszego Faworyta rozpoczęliśmy z mężem w czerwcu 2010 dziś jest to stan surowy zamknięty, a w poniedziałek wchodzi elektryk. Budujemy w mazowieckim kilkadzisiąt km od Warszawy.Dokonaliśmy w naszym Faworycie kilka istotnych zmian: brak wykuszu w jadalni ( wąska działka) , likwidacja podcienia zyskaliśmy większą jadalnię, okna balkonowe na górze są pojedyńcze bez łuków, podnieśliśmy ściankę kolankową o 1 pustak, wydłużyliśmy dach o 0,80 metra. Ponieważ po elktryku jest umówiona ekipa tynkarzy, bardzo prosze o informację ile mieliście metrów tynków wewnętrznych Faworyt II z podwójnym garażem? z góry dziękuję za cenną informację i Pozdrawiam.

Edytowane przez Jole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam wielką prośbę do tych, którzy znają dobrze temat drewnianych okien. Otóż 6-8 mies. temu montowane były w Faworycie okna Urzędowski dębowe 3-szybowe. Niedawno dokonałem makabrycznego odkrycia. W dwóch oknach odeszły jakimś cudem listwy!!! ("wyszła" uszczelka i odgięła się listwa w kształt łuku) Dramat!!! Dotyczy to tylko dwóch okien (albo na razie dwóch...).Urzędowski przysyła nowe listwy i ich ekipa ma je wymienić. Pytanie: czy nie powinno wymienić się całych okien? Czy przez to okna nie zostały pozbawione gazu między szybami??? Nie wiem co robić. Prosze o pomoc osoby po przejściach w tym zakresie. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

kupiliśmy z mężem wannę z firmy poolspa - ponieważ taką użytkujemy w mieszkaniu od 10 lat i nie było z nią żadnych problemów i co ważnie nie żółknie. Niskie ceny wanien tzn. poniżej 6000zł to najczęściej czysta produkcja chińska i moga być z nimi problemy typu przebicia prądu, żółknięcie... Powodzenia

Właśnie jestem na etapie rozglądania się za wanną narożną z hydromasażem, ponieważ jest ich duży wybór i rozpietosc od 2000- 20000zł to może juz ktos ma jakąś sensowną firme co by sie zaraz nie zepsuła i za rozsądną cene :) czekam na odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow to super , my jak narezie jesteśmy na etapie schnięcia domu , ocieplania poddasza i..... wybierania kominka ale...... ten wymarzony http://pl.brunner.eu/products/products.aspx?group=14&subgroup=1

trochę przerasta nas cenowo Może ktoś z Was może polecić jakiś podobny równie wydajny ale tańszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj. my zamontowaismy Austroflamm http://www.austroflamm.eu/kominkowe/ ,model Wkłady kominkowe SCALA EXCLUSIVE 75. daje duzo ciepła a moze nawet za duzo. z monazem 7700zł.

Wow to super , my jak narezie jesteśmy na etapie schnięcia domu , ocieplania poddasza i..... wybierania kominka ale...... ten wymarzony http://pl.brunner.eu/products/products.aspx?group=14&subgroup=1

trochę przerasta nas cenowo Może ktoś z Was może polecić jakiś podobny równie wydajny ale tańszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bardzo fajnie, że nie będziemy sami w okolicy :) Nasi projektanci wspominali nam jakiś czas temu, że zgłosił się do nich ktoś, kto przymierza się do budowy Faworyta w Rybniku. Może to o Was mówili? :)

Pozdrawiamy i życzymy powodzenia :)

 

Witam. Wychodzi na to, że będziemy mieli tych samych projektantów. Chcemy wprowadzić trochę zmian , myślimy o likwidacji wykuszu i podcienia. Ciągle czekamy na mapki z UM w Rybniku -już prawie 2 miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moja kuchnia. Po zlikwidowaniu spizarki ma powierzchnie 15m2. Wyspa zawsze byla moim marzeniem. Poczatkowo zaprojektowalam polwysep wychodzacy od sciany przy okne ku wyjsciu do jadalni. Jednak po dlugich za i przeciw doszlam do wniosku, iz obchodzenie wyspy 'na okraglo' bedzie dla mnie daleko wygodniejsze. Czesc wyspy spelnia podwojna role, tj, albo stołu, albo obszernego blatu roboczego.

Przy szerokiej lodówce, jest takze wygodna powierzchnia robocza pogłębiona blatem. Szafka pod nim ma glebokosc standardowa, stad czoło szyflad i lodówki sa w jednej linii. Obok plyty indukcujnych umiejscowilam zlew, gdyz z przyzwyczajenia zawsze mam go przy kuchence. Zlew jest takze obok zmywarki. Segregacja smieci w 3.pojemnikach, przykrywanych w momencie wjazdu szyflady.

Fronty ze sprawdzonego przeze mnie MDF-u lakierowanego w w kolorze czerwonego wina czyli w kolorze bordo:) Boki w kolorze aluminium. Zlew krzemowy z domieszka brokatu. Pieknie sie mieni, ale na zdjeciu tego efektu nie widac.

Sufit lekko obnizony z powodu ruru biegnacej od okapu do komina.

Kuchnia dla glownej uzytkowniczki, czyli mnie, spelnia zamierzone funkcje w sposob znakomity. Kuchnia otwarta ma te zalete, iz zawsze wszyscy jestesmy razem:) I o to chodzi:)

 

 

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-01/8fe65c8b.jpg

 

Witaj

Możesz powiedzieć gdzie można znaleźć zdjęcia twojej kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...