Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bugmar Super prezentuje się Twój Faworyt, bardzo mi się podoba:)Szkoda, że tylko jedno zdjęcie...liczę na więcej;)

 

Odnośnie różnych wysokości ścian niestety nie pomogę, bo u nas wieniec na jednym poziomie. Obecnie jesteśmy na etapie więźby, będziemy kryć za ok. 3 tygodnie, stolarka i elewacja w przyszłym roku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bugmar Super prezentuje się Twój Faworyt, bardzo mi się podoba:)Szkoda, że tylko jedno zdjęcie...liczę na więcej;)

 

Odnośnie różnych wysokości ścian niestety nie pomogę, bo u nas wieniec na jednym poziomie. Obecnie jesteśmy na etapie więźby, będziemy kryć za ok. 3 tygodnie, stolarka i elewacja w przyszłym roku.

 

Pozdrawiam

Zdjęcia będą, będą napewno ;) Odnośnie tych ścianek, to jestem poprostu ciekawa jak nasi spece to zrobią, a zaczynają poddasze za kilka dni i mam nadzieje ze nic nie s***rzą. Więc mam kilka dni na przeszkolenie się z tego etapu, aby mi jakiegoś babola nie wstawili :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Hello,

 

właśnie zbieram oferty aby zbudować kosztorys.

 

Pytania do będących na czasie:

- ile wyszedł wam w sumie stan surowy zamknięty z dachem bez okien i drzwi ?

- ile kosztuje wykonanie całej instalacji elektrycznej w domu ?

- jw ale wod-kan ?

 

i dodatkowo - czy to normalne, że w ramach stanu surowego wyceniany jest montaż okien połaciowych a już okien czołowych nie ?

 

pozdr

Edytowane przez Tylerr
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Hello,

 

właśnie zbieram oferty aby zbudować kosztorys.

 

Pytania do będących na czasie:

- ile wyszedł wam w sumie stan surowy zamknięty z dachem bez okien i drzwi ?

- ile kosztuje wykonanie całej instalacji elektrycznej w domu ?

- jw ale wod-kan ?

 

i dodatkowo - czy to normalne, że w ramach stanu surowego wyceniany jest montaż okien połaciowych a już okien czołowych nie ?

 

pozdr

 

 

Stan surowy z dachem ok 240 tyś

Inst. elektyczna ok 8 tyś

Inst. wodno kanal. ok 9 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z rozplanowaniem kuchni w faworycie...

Nie zrezygnowałam ze spiżarki, także pozostaje mi zabudowa w kształcie litery L;

I tak, stojąc przodem do okna: lodówka, zlew, a po prawej kuchenka i piekarnik z mikrofalą w wysokim słupku- pomiędzy nimi pozostaje już niewiele miejsca roboczego... Na wyspę też nie ma miejsca...

 

Jak Wy macie to rozplanowane? Może ktoś już użytkuje i ma jakieś wskazówki?

Proszę o wskazówki- elektryka w toku, a ja ciągle tą kuchnię wałkuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - a ten wod- kan to razem z szambem i armaturą ?

 

Nie! hydraulika i cała armatura i sanitariaty to coś mi się wydaje że to będzie ok. 50-60tyś!!! Wszystko zależy oczywiście jaki standard, np. można kupić baterie umywalkowe za 200 i 2500zł. Przedstawię nasz koszt hydraulik jaki do tej pory ponieśliśmy. Zaznaczę że ogrzewać będziemy niestety piecem na eko groszek, nie mamy wody z wodociągów, tylko własną studnię głębinową.

 

Rozprowadzenie kanalizacji (przed chudziakiem) 1200zł + 200zł robocizna

Rozprowadzenie wody + wyjście pod kocioł, obsadzenie szaf (przed tynkami) 4600zł + 2700zł robocizna

Odkurzacz centralny 1000zł

Rozprowadzenie CO, podłogówka + wyjścia pod kaloryfery (po tynkach przed wylewkami) 6900zł + 3000zł robocizna

Kaloryfery (bez łazienkowych) 4600zł

Piec DEFRO 20kW - 7700zł

 

Czyli na dzień dzisiejszy wyszło 33tyś, a gdzie reszta? :o Podłączenie wody, hydrofor, kocioł na ciepłą wodę, stacja uzdatniania ...ech!! i obawiam się że jak tak dalej pójdzie to będzie chińska armatura w domu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z rozplanowaniem kuchni w faworycie...

Nie zrezygnowałam ze spiżarki, także pozostaje mi zabudowa w kształcie litery L;

I tak, stojąc przodem do okna: lodówka, zlew, a po prawej kuchenka i piekarnik z mikrofalą w wysokim słupku- pomiędzy nimi pozostaje już niewiele miejsca roboczego... Na wyspę też nie ma miejsca...

 

Jak Wy macie to rozplanowane? Może ktoś już użytkuje i ma jakieś wskazówki?

Proszę o wskazówki- elektryka w toku, a ja ciągle tą kuchnię wałkuję...

 

 

Z opisu wychodzi ze masz lustrzane odbicie domu? bo ja nie

 

 

Ja kazałam zlikwidową spiżarkę (będzie w pomieszczeniu za garażem), bo dla mnie ta kuchnia jest mega nie ustawna. I nie mam wejścia z hollu. Wchodzi sie przez jadalnię, wejście jest poszerzone (chociaż teraz zrobiłabym troszeczkę inaczej)

Patrząc na okno, po prawej została wnęka po spiżarce i tam będzie lodówka sbs i zabudowa do sufitu z piekarnikiem i mikrofalą. W miejscu zamurowanego przejścia- barek. W lewym rogu okna- zlew. I cała lewa strona- ciąg szafek z indukcją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bugmar dzięki wielkie za instrukcje obsługi Twojej kuchni :) heh

mam takie same odczucia odnośnie nieustawności kuchni- masakra...

wczoraj odbyła się burza mózgów i padła decyzja o zamurowaniu drzwi z holu walczyłam o to, ale mąż nie chciał :)

w ten róg wejdzie ciąg blatu i zakończone barkiem koło wejścia do jadalni;

Twoja koncepcja też mi się podoba, lubię wysokie zabudowy, ale ze spiżarki nie zrezygnuje :) to będzie moja tajna broń na duperele :)

 

PS. piszesz, że teraz zrobiłabyś inaczej- może zdradzisz mi jak :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...

wczoraj odbyła się burza mózgów i padła decyzja o zamurowaniu drzwi z holu walczyłam o to, ale mąż nie chciał :)

w ten róg wejdzie ciąg blatu i zakończone barkiem koło wejścia do jadalni;

Twoja koncepcja też mi się podoba, lubię wysokie zabudowy, ale ze spiżarki nie zrezygnuje :) to będzie moja tajna broń na duperele :)

 

PS. piszesz, że teraz zrobiłabyś inaczej- może zdradzisz mi jak :) Pozdrawiam

 

My wybieraliśmy pośród kilku projektów i właśnie Faworyta wybrałam ze względu na spiżarkę i teraz się dziwie z jaką łatwością się jej pozbyłam :p czy slusznie? wyjdzie z czasem.

Mogliśmy wejście do jadalni poszerzyć jeszcze bardziej w strone w hollu, a wtedy barek zrobiłabym po lewej stronie. W ten sposób chociaż częściowo zasłoniłby on kuchenkę i zlewozmywak przed oczmi siedzących przy stole. Bo teraz to wszystko jest na widoku, a nie sądze żeby podczas wiekszych imprez dało sie uniknąć bałaganu właśnie w tych miejscach. :( A wzstarczylo poprostu dac szerszy podciag :mad:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie kuchnia jest bardzo fajna - ja mam już meble i jak będę wiedziała jak to wstawię zdjęcie z meblami . Powiem więcej, że powiększyłam spiżarnię kosztem kuchni i jest nadal świetnie ustawna. Na ścianie graniczącej ze spiżarnią jest wysoka zabudowa po sam sufit a reszta to już zabudowa niska . Słuchajnie naprawdę wyszło świetnie, każdy kto wchodzi mówi jak nie kłamia bo wiecie jest z tym różnie, że efekt końcowy jest super. zabudowa jest na wysoki połysk i znajduje się w niej lodówka zabudowana obok piekarnik i nad nim mikrofala a następnie szafka zakryta taką ściąganą roletą to wszystko jest w ciemno drewnianej grubej ramie. Następnie dookoła kuchni lecą niskie meble w ciemnym kolorze z blatami z czarno brązowego granitu. zaznaczam, że górnych szafek nie mam i jest baardzo dużo szafek .

20101020153.jpg

Edytowane przez IwonasMOK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...