Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a i jeszcze jedno nie róbcie za wiele zmian dom jest naprawdę bardzo piękny. Jest dużo światła , dużo przestrzeni i naprawdę po 1,5 roku budowania go stwierdzam, że trafiłam w 100 procentach z projektem. Jedyne co polecam to powiększenie łazienki dolnej o te drzwi do kotłowni. Dałam wówczas prysznic 140 x 100 więc piękny ale bez brodzika - kafle na podłodze i odpływ liniowy czyli na końcu łazienki szklana szyba i to jest prysznic - wyszło superaśnie. Natomiast wejście do kotłowni zrobić pod schodami -n świetnie się u nas sprawdza. Wstawcie piękne duże okna w salonie 180 x 150 piękny niezapomniany widok. wykusz okna też duże takie jak w salonie - od podłogi chyba z 40 cm . A meble kuchenne widać to na zdjęciu zakręcają i tworzą stół taki do codziennego jedzenia .powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kasiu nie wiem na jakim jesteś etapie . Ja też nie wiedziałam co gdzie jak ale w budowie co zresztą wiesz trzeba uzbroić się w cierpliwość. Pamiętaj najprostrze rozwiązania są najlepsze - nie wiesz co zrobić to nie kombinuj zostaw to a kiedyś samo przyjdzie. Uważam osobiście , że najprostrze rozwiązania są najlepsze . Zaczniesz wydziwiać ze ścianami pomarańczowymi z kamieniami na ścianach chodzi mi u o salon i kuchnie - można łatwo przesadzić. Ktoś kiedyś powiedział - poczekaj poczuj dom i samo przyjdzie. Ja myslałam, że dużo więcej zrobię ale teraz niestety finanse nie pozwalają a zgodnie z projektem miałam mieś meble i całą resztę. Szybko pieniążki topnieją a tu ani mebli ani całej reszty. Ale cierpliwość chyba jeszcze jest. Podpowiadam bo sama chciała zrobić na ścianie w salonie styksy tak to się chyba nazywa. Tam gdzie chcesz powiesić telewizor można zrobić styksy w naturalnym odcieniu. Ja mam zrobione wyspy w sufitach w salonie i w jadalni ale wyspy są wklęsłe podświetlane taśmą ledową. W kuchni jak widzałaś jest czarny marmur na blatach i zamiast kafli jest blenda czyli 30 cm granitu na ścianie - bardzo funkcjonalne. Tam gdzie jest wysoka zabudowa to dokładnie po przeciwnej stronie jest niska zabudowa a na ścianie będzie wisiał 90 cm z czarnego szkła okap TEKA a pod nim indukcja 80 cm. Obok indukcji z boku jest czarny granitowy zlew podwieszany z jedną dużą komorą i drugą taką malutką. Ale dobra bo może zanudzam . Poszukajcie w internecie jest bardzo dużo pomysłów czasami jeden element a doda uroku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IwonasMOK Twoja kuchnia nie wygląda, jak kuchnia z faworyta! :) U mnie to taka klitka... Ty masz praktycznie otwartą kuchnię i na jadalnię (barek) i na korytarz (zmiana położenia drzwi do spiżarki).

Ja nie powiększałam otworu pomiędzy kuchnią, a jadalnią, gdyż planuję w tym miejscu podwójne drzwi rozsuwane, które na codzień będą otwarte, jednak w czasie większych imprez zasunął się...

Klamka zapadła w moim przypadku i zamurowywujemy drzwi z korytarza, bo tak przelotowa kuchnia "zamknięta" z 3 parami drzwi jest nie do zjedzenia :)

 

IwonasMOK Piszesz, że powiększyłaś łazienkę dolną o te drzwi do kotłowni- też tak planowałam, podoba mi się wizja prysznica bezbrodzikowego pod ścianą, ale nie bardzo wiem, jak można wcisnąć jeszcze kibelek i umywalkę, żeby było praktycznie i nie siedzieć na "tronie" z kolanami w drzwiach i buzią w umywalce :D Czy możesz pokazać, jak to jest rozwiązane u Ciebie?? Baaardzo byś mi rozjaśniła umysł :)

 

bugmar a na jakim Ty jesteś etapie z tą kuchnią? masz może jakieś zdjęcia podglądowe Twojej kuchni?? Albo projekt chociaż??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie kuchnia jest bardzo fajna - ja mam już meble i jak będę wiedziała jak to wstawię zdjęcie z meblami . Powiem więcej, że powiększyłam spiżarnię kosztem kuchni i jest nadal świetnie ustawna. Na ścianie graniczącej ze spiżarnią jest wysoka zabudowa po sam sufit a reszta to już zabudowa niska . Słuchajnie naprawdę wyszło świetnie, każdy kto wchodzi mówi jak nie kłamia bo wiecie jest z tym różnie, że efekt końcowy jest super. zabudowa jest na wysoki połysk i znajduje się w niej lodówka zabudowana obok piekarnik i nad nim mikrofala a następnie szafka zakryta taką ściąganą roletą to wszystko jest w ciemno drewnianej grubej ramie. Następnie dookoła kuchni lecą niskie meble w ciemnym kolorze z blatami z czarno brązowego granitu. zaznaczam, że górnych szafek nie mam i jest baardzo dużo szafek .

 

Świetnie wyszła ta kuchnia, rzeczywiście jak nie w Faworycie :o Iwonko a możesz pokazać drugą stronę kuchni i widok z salonu na barek? Baaardzo proszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugmar - dzięki za info - czy możesz jeszcze napisać ile wyszły Ci karton-gipsy do obicia poddasza ? - pytam bo w kosztorysie z mgprojekt mam za to 18 000 pln (248 mkw) i aż mi się nie chce wierzyć, że te pare płyt z robocizną tyle kosztuje..

 

U mnie karton gipsy zaczynaja w poniedziałek, narazie kupiliśmy tylko część. Ale w hurtowni wyliczyli mi coś na ok. 5 tys (k-g, profile i inne duperele). Robocizna natomiast to 60zł/m. W cenę wliczona wełna, k-g, szpachlowanie, przygotowanie pod malowanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bugmar fajny ten Twój projekcik :) taka dłuuuuga się wydaje ta Twoja kuchnia :)

Fronty będą biało- czarne laminowane?? A blaty drewniane??

No to byle do wiosny! Ciekawa jestem, jak to u Ciebie wyjdzie! Bo sama też planuję białą kuchnię z drewnopodobnym blatem, ale tego czarnego się trochę boję... U Ciebie fajnie skomponowane- tylko wysoka zabudowa w kolorze czarnym; u mnie by to było tak naciapciane, bo lodówka gdzie indziej, a piekarnik gdzie indziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wrócę do domku to pomecze męża o zdjęcia. Jeżeli chodzi o kuchnie to jest jak najbardziej z faworyta - nie mam tylko ani kawałeczka ściany pomiedzy jadalnia a kuchnia ale - mam w planach jak bedzie mi dokuczała otwarta kuchnia zrobić szklane składane drzwi, które beda poskładane przy wejściu do salonu tam robi sie taki kacik i bedzie super. Odnosnie łazienki na dole to postaram sie wypunktować - bedzie lepiej przyswajalna

- pociagnieta jest do schodów

- wejście oczywiście od strony korytarza

- jak wchodzimy mam kwadratową umywalkę (łazienka ma szerokość 140 cm - zaznaczam jest wystarczająco duzo miejsca

- po lewej stronie jest samoistnie tworząca się wnęka bo drzwi dałam 80 i z lewej strony zostało mi 35 cm czyli szafa 30 na zamówienie około 2 tys wejdzie

- czyli po lewej stronie szafa nastepnie umywalka odsunieta trochę od szafy gdzieś 30 cm po tej samej stronie czyli po przeciwnej niz drzwi jest kibelek podwieszany kwadratowy a potem juz tylko szklana kabina otwierana przesuwnymi drzwiami po prawej stronie - drzwi są z koła z tej firmy znaczy się bo drzwi są kwadratowe. Obok drzwi wisi na ścianie stalowy mały grzejnik śliczny. Ale tyle się napisałam a zapodam Wam zdjęcia jak wrócę do domku.

20110918124.jpg

Edytowane przez IwonasMOK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało sie miałam zdjęcie w telefonie - ale jestem zdolna hihi. Oczywiście jest to druga strona kuchni od lewej strony jest tam juz zlew granitowy czarny z bateria nastepnie jest szafka z indukcja, której tutaj nie widzicie bo jedynie takie zdjęcie mam a nad indukcja ma byc okap i dołozyłam jeszcze jedna 30 cm szafke po prawej stronie cztli po lewej i po prawej są szafki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki IwonasMOK za wskazówki. My jesteśmy na etapie gładzi, regipsów i łazienek (wizualizacje i materiały są- fachowiec ściemnia:(. Kuchnia u nas jest może mniej ustawna, bo mamy spiżarke ii wejście od strony jadalni i holu. Jedyną zmiana jest maksymalne przesuniecie w keirunku salonu wejści z kuchni do jadalni. W ten sposób uzyskalismy do zagospodarowania wiekszą niż w projekcie scianę pomiedzy salonem i kuchnią (ma ona postac schodków). Chciałabym do niej przykleic stół- moze ktoś coś takiego zastosował? W salonie mam już jeden regips na ścianie od strony tarasu. Tak jak podpowiadasz, wydaje mi sie, ze na ścianie z plazma fajnie wyglądalby jakiś kamien coś w klimacie Avignon. Mam tylko wątpliwości czy nie jest on ciężki w utrzymaniu - chodzi mi o kurz. Podobną wąptlpiwosc mam w stosunku do wspomnianej przez Ciebie taśmy ledowej-super wygląda, ale czy w tej wnęce nie zbierają się tony kurzu? Moze mogłabyś pokazać jak wyglądaja u Was te podświetlenia, kominek i ściana z plazmą:) Wiem, ze w necie sa setki zdjęć - szperam i szukam, ale chciałbym zobaczyć jak mozna upiększyc naszego Faworytka. Kończąc- bardzo fajna kuchnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną zmiana jest maksymalne przesuniecie w keirunku salonu wejści z kuchni do jadalni. W ten sposób uzyskalismy do zagospodarowania wiekszą niż w projekcie scianę pomiedzy salonem i kuchnią (ma ona postac schodków). Chciałabym do niej przykleic stół- moze ktoś coś takiego zastosował? !

Z tym stołem to interesujące rozwiązanie, inne niż u reszty. Ja mam dylemat- stół nie będzie stał centralnie po środku wykuszu, ponieważ utrudnione będzie wejście do kuchni (stół stanie w wejściu) Żeby swobodnie się poruszą, trzeba go posunąć bliżej ściany tarasu, a wtedy nie wygląda symetrycznie! I tak myślę albo postawić go w poprzek, albo kupić okrągły stół (z tym że nie spotkałam jakiegoś fajnego nowoczesnego okrągłego stołu). A Wy jakie macie rozwiązania?.

 

 

W salonie mam już jeden regips na ścianie od strony tarasu. Tak jak podpowiadasz, wydaje mi sie, ze na ścianie z plazma fajnie wyglądalby jakiś kamien coś w klimacie Avignon. Mam tylko wątpliwości czy nie jest on ciężki w utrzymaniu - chodzi mi o kurz. Podobną wąptlpiwosc mam w stosunku do wspomnianej przez Ciebie taśmy ledowej-super wygląda, ale czy w tej wnęce nie zbierają się tony kurzu? Moze mogłabyś pokazać jak wyglądaja u Was te podświetlenia, kominek i ściana z plazmą:) Wiem, ze w necie sa setki zdjęć - szperam i szukam, ale chciałbym zobaczyć jak mozna upiększyc naszego Faworytka. Kończąc- bardzo fajna kuchnia!

kamienia bym się nie bała, wystarczy raz na jakiś czas przejechać odkurzaczem (wiem bo obenie mam w mieszkaniu cały przedpokój i jest super :p) Gorzej z tymi wnękami, tam strasznie sie kurzy i gorzej jest sie tam dostać (wiem bo też niestety tak mam :mad:) No ale jakieś bajery muszą być i napewno będą i u mnie. Grunt to nie przesadzić :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komoda na nasze cudowne zastawy serwisy będzie na ścianie z tarasem z 1,80 się zmieści i w jadalni również na ścianie z tarasem. Dziewczyny ja tak sobie myślę - ile razy człowiek bankrutuje na budowę domu - kiedy bedziecie miały to co Wam się ak bardzo podoba w katalogach no kiedy nigdy bo to za dużo kurzu bo to trudne w utrzymaniu . Chcecie białą sofę to ją dajcie albo troszkę kompromisu leciutki beż też będzie fajna. No dobra nie chciałam Wam zdradzać ale mam kominek dwustronny czyli jak się wchodzi do domu to w holu widać kominek i ten sam kominek jest w salonie - fajnie co ?. Zaznaczam są to proste rozwiązania. Nawet w kuchni ten stół - zrobię Wam zdjęcie szerokiego blatu granitowego po który można wsunąć krzesełka i zamknąć kuchnię tymi drzwiami przesuwnymi. Zapomniałam oczywiście , że ja faktycznie wejście do spiżarni mam od strony korytarza i jak wchodzimy do spiżarni po lewej stronie jest od razu ściana a po prawej stronie jest chyba 60 cm, które troszkę zabrałam z kuchni i tym sposobem mam fajną spiżarnię i duże normalne drzwi. Oczywiście dając drzwi od spiżarni od strony korytarza zyskałam piękną ścianę na której to właśnie jest ta wysoka zabudowa. Ja wyszłam z prostego założenia nie robiłam na siłę multum szafek w kuchni po co mam spiżarnię a i tak kuchnia wyszła drogo. Dziewczyny wymyślajcie co tylko Wam się podoba a i taj połowa z tego niestety ne dojdzie do realizacji ale miejcie zachcianki i wenę twórczą - niestety faworyt jest drogim domem i wielu pomysłów się nie zrealizuje. ale do dzieła. Pamiętam o zdjęciach ale nie byłam na budowie. Jeszcze jedno jak ktoś zaczyna dopiero budować zrezygnujcie z balkonu bo to mini balkon - zostawcie okna a dajcie tylko poręcz - chyba wiecie o co mi chodzi i tym sposobem pokoje sie przesuną o ten balkon i NIE BĘDZIE PODCIĄGU W SALONIE, NIEBĘDZIE KŁOPOTU Z BALKONEM, NIE BĘDZIE PROBLEMU Z RYNNAMI POD BALKONEM A POKOJE ZYSKAJĄ SUPERAŚNEGO WYGLĄDU. Podpowiadam jeszcze starą cegłę u któregoś z dzieci w pokoju ja mam u syna 50 pare złotych w castoramie, podświetlana ściana od dołu światłem. Kończę bo Was zamęczę buziaki powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonka! Naciesz nasze oczy jakimiś zdjęciami z wnętrz Twojego domku! Ciekawa jestem tego dwustronnego kominka... nie masz ściany pomiędzy salonem, a korytarzem? czy masz dziurę w ścianie i tam widać kominek? :)

Odnośnie balkonu- to my wydłużyliśmy go o 20cm i "odchudziliśmy" ocieplenie z 15 na 10cm na tej ścianie i wyszedł balkon bardzo przyzwoitych rozmiarów... obawiałam się żeby to nie wyszła taka kiszka, ale mi się podoba! Pokoje i tak są mega duże, a pościel fajnie rozwiesić na balkonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bugmar pisałaś we wcześniejszym poście, że zakładałaś instalację do odkurzacza centralnego-

mam prośbę! my też planujemy zrobić narazie tylko instalację, ale sami- i tak dumam nad rozmieszczeniem tych punktów, szufelek żeby dobrze było... masz może jakiś podglądowy schemat, gdzie je masz rozmieszczone? a jeszcze fajniej by było jakbyś podpowiedziała, w którym miejscu masz zrobiony pion, gdzie masz podprowadzoną instalację pod jednostkę centralną, cokolwiek co by mnie choć trochę nakierowało w dobrym kierunku :)

jeśli to nie problem oczywiście! byłabym bardzo wdzięczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...