Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ale Was tu siedzi tak późno hihi. odnośnie odkurzacza centralnego to moi elektrycy przyszli i z doswiadczenia pokazali tututu i tu i pozakładali. Odnośnie natomias kominka to mam zrobiony podciąg w ścianie tej pomiędzy holem a salonem ale ale jedna sprawa mam tam tą przestrzeń między tym słupem na projekcie a tą właśnie ścianą zamurowane czyli mam całą ścianę z wykutą dziurą i wsadzonym kominkiem dwustronnym - piękne proste rozwiązanie a u nikogo nie widziałam. Kamień ozdobny jest od strony salonu a od strony korytarza nie ma nic i tak jest bardzo prosto i na temat. Kominek kończę pod koniec listopada bo przywiozą mi szkło przed kominek i z boku ale dla mających wyobraźnię zrobię zdjęcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no właśnie... chodzi mi o te punkty tututu i tu ;)

 

My szufelkę mamy w wiatrołapie po lewej stronie od wejścia przy drzwiach i drugą w kuchni pod zlewozmywakiem, bo tam w mojej opinii najbardziej są potrzebne (tym bardziej że pod zlewem mamy kosz na śmieci) gniazda: na dole dwa w holu - jedno na wąskiej ściance między kuchnią a salonem i drugie na ścianie na przeciwko drzwi z wiatrołapu przy drzwiach do gabineciku, z racji tego że pomieszczenie nad garażem na w przyszłości również być wykorzystywane jako pokój to również w nim Panowie monterzy umiejscowili gniazdo i jedno na piętrze w holu mniej więcej na przeciwko drzwi do łazienki... chyba wszystkie... odkurzacz w garażu na zewnętrznej ścianie w samym rogu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugmar

elektryka wyszła Ci 8 tyś. z materiałem .

 

Tak ok. 4tys materiał i tyle samo robocizna. Oczywiście nie mam jeszcze włączników, gniazd, bo to na końcu.

Co tam elektryka, w porównaniu z hydrauliką to pikuś!!! Hydraulika to dla mie studnia bez dna :bash:. Ale już bliżej niż dalej i pochwale się że wczoraj uruchomiliśmy piec i już jest fajnie ciepełko :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bugmar pisałaś we wcześniejszym poście, że zakładałaś instalację do odkurzacza centralnego-

mam prośbę! my też planujemy zrobić narazie tylko instalację, ale sami- i tak dumam nad rozmieszczeniem tych punktów, szufelek żeby dobrze było... masz może jakiś podglądowy schemat, gdzie je masz rozmieszczone? a jeszcze fajniej by było jakbyś podpowiedziała, w którym miejscu masz zrobiony pion, gdzie masz podprowadzoną instalację pod jednostkę centralną, cokolwiek co by mnie choć trochę nakierowało w dobrym kierunku :)

jeśli to nie problem oczywiście! byłabym bardzo wdzięczna...

 

Ciężko jest opisać jak biegnie instalacja. Tym zajeła się moja ekipa hydraulików. Najważniejsze żeby zrobili Ci odpowiednią ilość gniazd, bo ciężko jest biegać po mieszkaniu z 8m rurą od odkurzacza.

U nas jednostka cent. jest w pomieszczeniu za garażem. Szufeki - wiatrołap, kuchnia, łazienka na górze. Gniazda - w hollu obok gabinetu, w jadalni, w garażu, w pomieszczeniu nad garażem, korytarz na górze między pokojami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki IwonasMOK za wskazówki. My jesteśmy na etapie gładzi, regipsów i łazienek (wizualizacje i materiały są- fachowiec ściemnia:(. Kuchnia u nas jest może mniej ustawna, bo mamy spiżarke ii wejście od strony jadalni i holu. Jedyną zmiana jest maksymalne przesuniecie w keirunku salonu wejści z kuchni do jadalni. W ten sposób uzyskalismy do zagospodarowania wiekszą niż w projekcie scianę pomiedzy salonem i kuchnią (ma ona postac schodków). Chciałabym do niej przykleic stół- moze ktoś coś takiego zastosował? W salonie mam już jeden regips na ścianie od strony tarasu. Tak jak podpowiadasz, wydaje mi sie, ze na ścianie z plazma fajnie wyglądalby jakiś kamien coś w klimacie Avignon. Mam tylko wątpliwości czy nie jest on ciężki w utrzymaniu - chodzi mi o kurz. Podobną wąptlpiwosc mam w stosunku do wspomnianej przez Ciebie taśmy ledowej-super wygląda, ale czy w tej wnęce nie zbierają się tony kurzu? Moze mogłabyś pokazać jak wyglądaja u Was te podświetlenia, kominek i ściana z plazmą:) Wiem, ze w necie sa setki zdjęć - szperam i szukam, ale chciałbym zobaczyć jak mozna upiększyc naszego Faworytka. Kończąc- bardzo fajna kuchnia!

mogę Cię pocieszyć że kuchnia ze spiżarką i wejściem do kuchni od strony holu też jest bardzo wygodna w użytkowaniu :) mamy zabudowę w kształcie litery "l" i mini stół przylegający do ściany pomiędzy drzwiami do spiżarki (rozsuwane na boki) a drzwiami na hol i użytkuje się ją naprawdę fajnie :) (korzystamy od lutego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę Cię pocieszyć że kuchnia ze spiżarką i wejściem do kuchni od strony holu też jest bardzo wygodna w użytkowaniu :) mamy zabudowę w kształcie litery "l" i mini stół przylegający do ściany pomiędzy drzwiami do spiżarki (rozsuwane na boki) a drzwiami na hol i użytkuje się ją naprawdę fajnie :) (korzystamy od lutego)

Aniu, wybierając ten projekt w duzym stopniu sugerowalismy sie funkcjonalnością i dlatego nie zrezygnowaliśmy ze spiżarki ani z żadnego z wejść do kuchni -fjnie, że jako praktyk potwierdzasz słuszność wyboru:) Zaintrygował nas Wasz pomysł, ale u nas cięzko z wyobraźnią, gdybyś mogła pokazac nam jakieś zdjecia Waszej kuchni: [email protected] - prawa autorskie oczywiście zastrzeżone:) z góry dziękujemy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pearl3434 przyznaj się że to Twój ;) Świetnie wygląda i w dodatku stoi w lesie...moje niespełnione marzenie :rolleyes:

 

No moj,moj:)Rzeczywiscie mamy kilka drzewek wokol domu. ;) To ja pytalam o tynki.Wazna rzecz,bo przy mierzeniu fachowcy lubia sobie "dodawac" metry.

Nie wiem jakie sa wasze odczucia podczas budowy,ale wszystkich musielismy pilnowac.No,moze oprocz hydraulika,elektryka i panow od rekuperatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok coś zaraz zapodam

 

:) Dzięki za zdjęcie, bo nie mogłam sobie tego zobrazować. Napewno takie rozwiązanie jest dobre chociażby pod tym względem, że nie masz problemu z płytkami, ewent. zaciekami w salonie, a domek zyskał na tym że wygląda bardziej nowocześnie. Ja też sadziłam że mój Faworycik będzie w stylu nowoczesnym (chromowane barierki, kamień przy drzwiach wejściowych, odważniejszy kolorek elewacji itp.) A w praniu wyszło tak że stworzyliśmy Faworyta w stylu dworkowym :yes: ...kobieta jednak zmienną jest :D I "najgorsze" jest to, że wnętrza też chciałabym po troszeczku urządzić klasycznie, gdzie rok temu nawet o tym bym nie pomyślała!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...