Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witajcie

 

mam pytanie czy ktoś może buduje Faworyt II w wielkopolsce dokładnie mieszkam koło jarocina. chciałabym zobaczyć dom na żywo, na koniec listopada mam zapis działki bo teraz się dzieli i nie mam wybranego projektu ale myśle że ten jest idealny. aby zobaczyć dom mogę dojechać nawet 200 lub 300 km

 

pozdrawiam Angelika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z podwójnym garażem razem ze słupami majster wyliczył 295 m więc będę musiał razem z nim policzyć te metry . zawsze majstrom wychodzi więcej tych metrów (ściany się wydłużają czy co?)

 

szczerze? - my nigdy sami nie liczyliśmy metrów. Prawda jest taka że jak będą chcieli to i tak nas naciągną!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

A kto sie podzieli ta "intymna" ;) informacja ile mu wyszlo metrow do ocieplania poddasza? Robie kosztorys na wiosne i wiem,ze to akurat uderzy nas lekko po kieszeni.A nawet pewnie nie lekko..... ;) Rozumiem,ze panowie takze zajmuja sie zrobieniem sufitow na poddaszu uzytkowym? Z czego to jest robione ( w sumie po tym pseudo strychu tez bedziemy pelzac,rekuperator itd)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

A kto sie podzieli ta "intymna" ;) informacja ile mu wyszlo metrow do ocieplania poddasza? Robie kosztorys na wiosne i wiem,ze to akurat uderzy nas lekko po kieszeni.A nawet pewnie nie lekko..... ;) Rozumiem,ze panowie takze zajmuja sie zrobieniem sufitow na poddaszu uzytkowym? Z czego to jest robione ( w sumie po tym pseudo strychu tez bedziemy pelzac,rekuperator itd)???

 

U nas poddasze "się robi" za kilka dni będę wiedziała ile jest metrów jak Panowie przeliczą. Płacimy 60zł/1m2 + ocieplenie wełną + zrobienie stryszku + podmurowanie ścianek kolankowych... ( i tych plusów to niestety sie uzbiera!!!). Szacuję że całe poddasze to koszt ok. 40tyś!!!

Jeżeli chodzi o stryszek to był robiony z płyty OSB ( 6 płyt) - wejście mamy w garderobie, żeby nie psuć sobie sufitu na korytarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba sobie gdzies usiade.....bo mnie lekko ( czytaj:leTko) :) przygielo ta cena....uffff

Niestety ja też jestem coraz bardziej przybita... ile to trzeba jeszcze zainwestować.

Nie wiem jakie są u Ciebie stawki (podejrzewam że nie małe) jesteśmy prawie z tych samych rejonów (czyt. województwa;)) Sama wełna ok. 9tyś, k-g profile, szpachle..10tyś (a hurtowni mówili że ok. 5tyś :mad:). Do tego robocizna, stryszki, pierdoły, suma sumarum, to taka kwota wyjdzie. Ja przyjęłam taką kwotę bo wolę być miło zaskoczona, niż rozczarowana :bash:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ekipę który raczej będzie robiła całą wykończeniówkę u nas (łazienki, płytki, gładzie, poprawki po partaczach...). Facet jeszcze liczy ile będzie sobe za to życzył. A ja już obgryzam paznokcie skąd na to weźmiemy kasę!!!...

Zdradzi ktoś jak rozliczaliście się za np. płytki - czy od całości, czy od metrów? I jakie to są pieniądze? IwonaSmok podpowiesz coś? bo ty już jesteś na tym etapie, albo już skończyłaś?....Baaaardzo proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam serdecznie,

 

czy ktos z Was kupowal okna drewniane (wszystkie okna oprocz dachowych/polaciowych) wraz z drzwiami wyjsciowymi na ogrod ze szprosami konstrukcyjnymi do faworyta z oknami lukowymi na pietrze (oryginalne okna z projektu)? Sokolka wycenila mi taki zestaw wraz z dostawa i montazem na 33.8 tys (okna biale, sosna, typ STYLE68 ) i zastanawiam sie jak ta cena sie ma do innych producentow. Przeszukujac ten dosc juz obfity w posty temat nie znalazlem jednoznacznej informacji od ktoregos z forumowiczow, ze kupowal okna drawniane ze szprosami konstrukcyjnymi i w zwiazku z tym nie wiem jak sie mam odniesc do cen okien wystepujacych w tym temacie i wyceny, ktora mi przygotowala Sokolka. Za informacje o kosztach od osob, ktore kupowaly takie okna z gory dziekuje.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez GrZeCh1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugmar, czy stryszek juz u ciebie zrobiony?Jak poszlo? Ja zaczelam ogladac instrukcje ocieplania dachu,ale jest to robota na ktora trzeba miec czas.A ja tego czasu nie mam.czuje ,ze bede skazana na jakas ekipe....Czy cena ktora podalas za robocizne poddasza sie sprawdzila?Jak oni wymierzyli to poddasze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie odnośnie wyceny to najpierw zapytałam się ile za metr kwadratowy /położenie kafli/ i co w to wchodzi, żeby była jasność . przed pracą kazałam powiedzieć ile CAŁOŚĆ kosztuje - ja się zgadzam i przystępują do pracy, założenie ubikacji ile - robi , założenie paneli ile za m2 potem za całość bo zacznie Ci wymyślać , że tu zgięcie tu trudne przejśćie a czy z listwami czy bez. Powiem Wam tak nigdy oczywiście do końca pieniędzy nikt nie dostał np kafelkarze jak zaczęłam wytykać na sam koniec to woleli nie dostać 3 tys i się zwinęli - narzędzia w spadku zostawili. Pamiętajcie nie jakoś to będzi. Pamiętam jak zaczęłam się budować i naiwna myślałam, że 600 tys starczy - nie starczy ale jakoś idziemy do przodu i jak znajomi mówią chyba nie jest żle. Dużo kupowałam w internecie i zaoszczędziłam parę tysięcy. eraz wyprzedaże się zaczynają w sklepach inwentaryzacje i PRZYPOMINAM, ŻEBY ZBIERAC WSZYSTKIE FAKTURY I ZROBIĆ JESZCZE W TYM ROKU VZM1 ZWROT VATU OD MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH AKURAT OTRZYMACIE ZWROT NA WIOSNĘ I ZAINWESTUJECIE PIENIĄDZE W KOLEJNĄ RZECZ - ROBI SIĘ TO RAZ W ROKU WARTO TO ZROBIĆ BO ROK SIĘ KOŃCZY JAK KTOŚ NIE WIE O CO CHODZI O PYTAJCIE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugmar, czy stryszek juz u ciebie zrobiony?Jak poszlo? Ja zaczelam ogladac instrukcje ocieplania dachu,ale jest to robota na ktora trzeba miec czas.A ja tego czasu nie mam.czuje ,ze bede skazana na jakas ekipe....Czy cena ktora podalas za robocizne poddasza sie sprawdzila?Jak oni wymierzyli to poddasze?

 

Poddasze kończa szpachlować. Robią już miesiąc 3-4 osoby codziennie, więc prosta sparawa to nie jest. Za robociznę zaśpiewali sobie 15tyś!!! Więc nie pomyliłam się że całos zamknie się w 40tyś!!!. :cry:

Metry liczyli tak: porównywali ilość wełny, do ilości paraizolacji (4 rolki po 60metrów) + osobno obłożenie ścian kolankowych płytami+ roprowadzenie wentylacji + podmurowanie ścianek kolankowych. I z tych ich plusów wyszło dużo, ostatecznie uzgodiliśmy 15tyś.

Ekipa ta bedzie u nas robić resztę , więc teraz jestem w trakcie spisywania i obmyślania im zakresu obowiązków. Spiszemy wtedy konkretną umowę, ustalimy cene za robociznę, bo juz mam cholernie dosyć tych ukrytych kosztów typu- a jeszcze to i tamto...:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie odnośnie wyceny to najpierw zapytałam się ile za metr kwadratowy /położenie kafli/ i co w to wchodzi, żeby była jasność . przed pracą kazałam powiedzieć ile CAŁOŚĆ kosztuje - ja się zgadzam i przystępują do pracy, założenie ubikacji ile - robi , założenie paneli ile za m2 potem za całość bo zacznie Ci wymyślać , że tu zgięcie tu trudne przejśćie a czy z listwami czy bez. Powiem Wam tak nigdy oczywiście do końca pieniędzy nikt nie dostał np kafelkarze jak zaczęłam wytykać na sam koniec to woleli nie dostać 3 tys i się zwinęli - narzędzia w spadku zostawili. Pamiętajcie nie jakoś to będzi. Pamiętam jak zaczęłam się budować i naiwna myślałam, że 600 tys starczy - nie starczy ale jakoś idziemy do przodu i jak znajomi mówią chyba nie jest żle. Dużo kupowałam w internecie i zaoszczędziłam parę tysięcy. eraz wyprzedaże się zaczynają w sklepach inwentaryzacje i PRZYPOMINAM, ŻEBY ZBIERAC WSZYSTKIE FAKTURY I ZROBIĆ JESZCZE W TYM ROKU VZM1 ZWROT VATU OD MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH AKURAT OTRZYMACIE ZWROT NA WIOSNĘ I ZAINWESTUJECIE PIENIĄDZE W KOLEJNĄ RZECZ - ROBI SIĘ TO RAZ W ROKU WARTO TO ZROBIĆ BO ROK SIĘ KOŃCZY JAK KTOŚ NIE WIE O CO CHODZI O PYTAJCIE.

 

Ja też doszłam do tego samego wniosku - 600tyś nie starczy!!! :cry: chyba że będzie jako tako, a nie jak mi się podoba!

 

Z VAT pamiętam - jestem w trakcie wypełniania. Mam problem z hydrauliką nie wiem dokładnie które rurki, złączki, zaworki się odlicza, a które nie. Niestety panie w US nie są miłe i odsylają mnie do internetu. Tylko ja jakaś ograniczona jestem bo nie umiem tego sobie sprawdzić. Może Ty Iwona coś podpowiesz?

 

Możesz jeszcze napisac coś o kominku - chodzi mi o wkład, kamień (nie wiem czy masz) ile kosztował, robocizna ile? Dziś mam się rozliczyć z moim kominkowym i tak: wkład 3000zł, kamień star galaxy 3800zł, robota 3000zł + inne pierdoły 1000zł. Strasznie dużo to wyszło!!! jak zwykle u mnie!!! Możesz zdradzić ile ty zapłacilaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...