Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://nowe2011.cba.pl/lista/lista.pdf

 

to jest super strona do VZM1 i zakasujecie wszystkich w urzędzie - jest tam funkcja szukania po prawej stronie u góry . Jak nie znasz PKWiU to wpisz nazwę i masz od razu na czerwono , że nie odliczasz lub na czarno, że odliczasz. Ponadto nie przejmujcie się tak bardzo robiłam już nie raz to VZM1 bo jestem właścicielką biura rachunkowego i to wyglada, że jak coś źle ujmiecie to urzad poprawi i poprosi o przyjście - tylko nie miejcie serca w gardle - nie wyciąga żadnych konsekwencji i stawiacie parafkę i to wszystko. Gdyby ktoś żywcem przepisał wszystko to urząd wszystko skoryguje i poprosi o przyjście. Oczywiście mysle, że ewidentnie jak farby to nie ujmujcie jakieś minimum pracy dajcie. :) Nawet jest tak, że jak coś nie ujmiecie a dacie fakturę bo ujeliście jakąś inną pozycję z niej to urząd to dodaje i poprosi o przyjście i postawienia parafki.

 

Odnośnie wylewek płaciliśmy 8 tys. - 260 m2 a tynki 850 m2 ale ile płacilismy to mąż musi zobaczyć . Bralismy tynki gipsowe w pokojach i w holu na dole i kuchnia a reszta coś mocniejszego czyli cementowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie wylewek i tynków . Ile kosztował m2 ( z materiałem lub bez)? Jaki rodzaj tynku robiliście? Dziekuje

 

tynki cementowo- wapienne - robocizna 10tyś, materiał 8tyś

wylewka - robocizna 2,8tyś materiał 6tyś

 

IwonasMOK - dzięki serdeczne za stronkę :rolleyes: baaaardzo przydatna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakos tanio te tynki wyszly albo u mnie jakos drogo-my zaplacilismy 20 800 zl za tynki wapienne a za wylewki 4780zl plus material ok.7500 zl.( w tym balkon,zgrzanie papy i wylewka).Generalnie moje przemyslenia sa takie-oczywiscie umowa tak,ale i tak nie wiesz co "wyskoczy" po drodze i trzeba bedzie za to zaplacic.Doszlismy do etapu prawie deweloperskiego,bo nie mamy tynkow zewnetrznych i ocieplenia dachu a wydalismy 340 000zl.Nie wiem czy mam sie cieszyc,ze tak malo czy mam plakac ,ze za duzo.Sami kupujemy materialy( to pewnie zwrot vat-u jeszcze bedzie),ale ciezko mi bedzie zmiescic sie w budzecie ,ktory sobie zaplanowalismy.Sa takie rzeczy na ktore nie bede zalowac,bo sie zemszcza pozniej.Ale z kolei nie wiem na czym moge specjalnie zaoszczedzic....moze na podlogach.Marzy mi sie drewniana podloga,ale przy tych metrach to pewnie tylko salon bedzie mial drewniana podloge a reszta jakies panele.Czy WY tez jestescie zmeczeni ta budowa tak jak ja czy poprostu idziecie do przodu nie zastanawiajac sie ile to jeszcze bedzie sily kosztowalo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakos tanio te tynki wyszly albo u mnie jakos drogo-my zaplacilismy 20 800 zl za tynki wapienne a za wylewki 4780zl plus material ok.7500 zl.( w tym balkon,zgrzanie papy i wylewka).Generalnie moje przemyslenia sa takie-oczywiscie umowa tak,ale i tak nie wiesz co "wyskoczy" po drodze i trzeba bedzie za to zaplacic.Doszlismy do etapu prawie deweloperskiego,bo nie mamy tynkow zewnetrznych i ocieplenia dachu a wydalismy 340 000zl.Nie wiem czy mam sie cieszyc,ze tak malo czy mam plakac ,ze za duzo.Sami kupujemy materialy( to pewnie zwrot vat-u jeszcze bedzie),ale ciezko mi bedzie zmiescic sie w budzecie ,ktory sobie zaplanowalismy.Sa takie rzeczy na ktore nie bede zalowac,bo sie zemszcza pozniej.Ale z kolei nie wiem na czym moge specjalnie zaoszczedzic....moze na podlogach.Marzy mi sie drewniana podloga,ale przy tych metrach to pewnie tylko salon bedzie mial drewniana podloge a reszta jakies panele.Czy WY tez jestescie zmeczeni ta budowa tak jak ja czy poprostu idziecie do przodu nie zastanawiajac sie ile to jeszcze bedzie sily kosztowalo?

 

Mam podobne odczucia do Ciebie. Już sama nie wiem na czym teraz można zaoszczędzić! :confused: U nas jest już ocieplenie dachu i elewacja oraz kotłownia + kaloryfery i na dzień dzisiejszy wyszło 440 000tyś. Czyli u Was prawdopodobnie wyjdzie podobnie.

A gdzie reszta? szacuję że jeszcze w środek 200tyś trzeba włożyć!!! Do tego dochodzi ogrodzenie, odwodnienie działki, kostka...ale to chyba w innym życiu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Nam wycenili tynki cementowo-wapienne plus gładź na 46 zł za metr.

 

To cena z materiałem?...

No właśnie zapomniałam dodac ze gładź też będziemy robić. Raz że nie lubie chropowatych ścian, dwa że mam sporo poprawek po fachowcach i trzeba to jakoś zamaskować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

My jesteśmy po tynkowaniu brata Faworyta->Focusa z pojedynczym garażem gdzie ekipa naliczyła nam 843 m 2:( 18zł per metr.

Liczyli również ściany z oknami i drzwiami i wejście do salonu twierdząc że zabawy jest przy obróbkach.

Całość inwestycji to 20 tysięcy w tym 5 tysięcy wszystkie materiały (ok. 3 tony cementu,2 tony wapna i 35 ton piachu, kątowniki,listwy...). Ekipa została wybrana z polecenia więc widziałem wcześniej ich dzieło.

Wszystkim życzyłbym takiej ekipy,wykonali tynki (3 tygodnie ) cementowo-wapienne ręcznie w 3 warstwach. Wszystkie ściany równe i super gładkie bez ziaren piasku!!! Powierzchnia gotowa do malowania bez konieczności kładzenia gładzi, gipsówek itp. Tajemnica tkwiła w piasku i specjalnej pacy której głaskano ściany.

Nawet nie wyobrażam sobie ile pochłonąłby dom gotowej zaprawy kładzionej maszynowo! Konkluzja: jak ktoś ma równe ściany to można zlecić maszynowo, jak ktoś płaci 15 zł za tynki cementowo-wapienne ręcznie wykonane to musi liczyć się z tym że kable elektryczne wyjdą bądź niebawem zobaczy fugi pustaków lub akermanów na suficie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
jak ktoś płaci 15 zł za tynki cementowo-wapienne ręcznie wykonane to musi liczyć się z tym że kable elektryczne wyjdą bądź niebawem zobaczy fugi pustaków lub akermanów na suficie.

 

Kable elektryczne wychodzą z tej prostej przyczyny, że zazwyczaj ustala się cenę z ekipą, za robociznę wraz z materiałami. W tej sytuacji ekipa robi wszystko, by zużyć jak najmniej kupowanego przez siebie materiału, bo wówczas więcej zostanie im w kieszeni. A jak dadzą mniej tynku na ścianę, to wiadomo, że wyjdzie kabel. Będzie tak bez względu na to czy tynki będą robione ręcznie cy maszynowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej niezmiernie się cieszę że trafiłam na to forum. Noszę się z zamiarem budowy faworyta wersja E pomniejszona o 50 cm z każdej strony z jednostanowiskowym garażem. Mam pytanie czy ktoś w okolicach Ostrołęki (w promieniu do 120km) może już zakończył budowę tego projektu. Bardzo chciałabym go wraz z mężem zobaczyć, wiadomo na projekcie wszystkiego nie widać a real byłby nam bardzo pomocny w podjęciu ostatecznej decyzji.

Pozdrawiam

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich wielbicieli Faworyta.

Nasz faworyt to wersja II z zadaszonym tarasem. W projekcie wprowadzilismy trochę zmian, większość podobnych do tych wymienianych na forum: ściana kolankowa w górę o jedną cegłę, okna w wykuszu zaczynają się 50 cm nad podłogą, podobnie w salonie. Wejście do spiżarni z korytarza, kotłownia za garażem, miedzy kuchnią a salonem drzwi suwane, chowane w ścianie. Na górze pralnia przemieściła się nad garaż, dzięki czemu łazienka zyskała dodatkowa powierzchnię. Połączenie łazienki z pralnią ograniczyło się do wrzutni na brudną bieliznę :) Powiekszyliśmy też garderobę.

Dom jest na etapie stanu surowego zadaszonego, a ja dopiero teraz odkryłam to forum. Bardzo tu dużo ciekawych i przydatnych informacji. Jak się nauczę, to wkleję zdjęcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...