Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej KasiaC79

Rozbawiłaś mnie swoimi odczuciami:yes:

Patrzę na wejście ok , rozstaw filarów ok , ale kuchnia ze spiżarnią??? Kibelek???

Toć to chata dla liliputa;) Garaż na 2 auta ??? Na scenika i rower no może 2...

teraz jestem w pokoju co ma 36m2. i jest wielki pytam mężulka : ten garaż to nasz pokój? odp.: Sam się dziwię jak tu meble wstawić .....

Podobno 1 dom buduje się dla wroga. Czyżbym była sama dla siebie aż takim wrogiem?:cry::confused:

Ale jak to mówi mój zawsze optymistyczny INWESTOR : Liczy Się Efekt Końcowy :):welcome:

Pozdrawiam i do usłyszenia.....:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej KasiaC79

Rozbawiłaś mnie swoimi odczuciami:yes:

Patrzę na wejście ok , rozstaw filarów ok , ale kuchnia ze spiżarnią??? Kibelek???

Toć to chata dla liliputa;) Garaż na 2 auta ??? Na scenika i rower no może 2...

teraz jestem w pokoju co ma 36m2. i jest wielki pytam mężulka : ten garaż to nasz pokój? odp.: Sam się dziwię jak tu meble wstawić .....

Podobno 1 dom buduje się dla wroga. Czyżbym była sama dla siebie aż takim wrogiem?:cry::confused:

Ale jak to mówi mój zawsze optymistyczny INWESTOR : Liczy Się Efekt Końcowy :):welcome:

Pozdrawiam i do usłyszenia.....:bye:

 

Jesteśmy z Wejherowa (pomorskie) . Przy wykańczaniu i mierzeniu metrów podłóg i ścian wydaje się ogromny . Po małych zmianach przeznaczenia pomieszczeń jest naprawdę ok .Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z łazienki na dole zrobiliśmy spiżarnie , łazienke w miejscu kotłowni 8m2 więc całkiem sporo a kotłownie zrobiliśmy w pomieszczeniu za garażem . Chcemy jeszcze w tym roku się wprowadzić i dopiero wtedy się okaże czy te zmiany były słuszne . Pozdrawiamy

witam, a co z przejściem do garażu ? Zrezygnowaliście całkowicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wrzucisz fotki jak to wygląda?

Zawsze podobały mi się łazienki z oknem i ta zamiana kotłowni odpowiadałaby mi....

Podoba mi się front ' Telmuni ' mają fajne 2 okienka , zachowaną symetrię, i małą łazienkę z okienkiem BRAWO! :cool:

Zastanawia mnie ich spiżarnia? Czy to małe okienko jest w 'składziku' czy w wiatrołapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź my też planujemy zrobić przejście do garażu pod schodami a pomieszczenie gospodarcze przerobić na gabinet ,a piec i pomieszczenie gospodarcze zrobić za garażem.Mam prośbę czy możecie się podzielić danymi na temat kosztów za poszczególne etapy np. fundamenty, tynki ile m2 i w jakiej cenie , z materiałem czy bez, tynki wew. tynki zew. chodzi mi zwłaszcza ile wyszło wam m2 parteru i poddasza i jeśli to nie problem to czy możecie powiedzieć przybliżoną cenę za stan surowy zamknięty ?bo podają tu na forum kosmiczne sumy.My planujemy zrobić z przodu nad wejściem balkon ponieważ musimy się cofnąć od ulicy 15 m to cały podwórek będzie z przodu i stwierdziliśmy że to będzie dobry pomysł ,szukałem po całym forum i nie znalazłem nikogo o podobnym pomyśle. Jak by ktoś wpadł na ten sam pomysł to proszę napisać czy jest to dobry pomysł. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , przejście do garażu oczywiście jest , ale pod schodami prosto na korytarz .

Dzięki za szybką odpowiedź my też planujemy zrobić przejście do garażu pod schodami a pomieszczenie gospodarcze przerobić na gabinet ,a piec i pomieszczenie gospodarcze zrobić za garażem.Mam prośbę czy możecie się podzielić danymi na temat kosztów za poszczególne etapy np. fundamenty, tynki ile m2 i w jakiej cenie , z materiałem czy bez, tynki wew. tynki zew. chodzi mi zwłaszcza ile wyszło wam m2 parteru i poddasza i jeśli to nie problem to czy możecie powiedzieć przybliżoną cenę za stan surowy zamknięty ?bo podają tu na forum kosmiczne sumy.My planujemy zrobić z przodu nad wejściem balkon ponieważ musimy się cofnąć od ulicy 15 m to cały podwórek będzie z przodu i stwierdziliśmy że to będzie dobry pomysł ,szukałem po całym forum i nie znalazłem nikogo o podobnym pomyśle. Jak by ktoś wpadł na ten sam pomysł to proszę napisać czy jest to dobry pomysł. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Faworytowiczów!

Nasz domek to Faworyt II z podwójnym garażem. Budujemy tuż za wschodnią granicą Warszawy. Jesteśmy na etapie instalacji. Mamy prąd, część wentylacji mechanicznej i hydrauliki oraz gotowe tynki w środku. Chcemy zamknąć się przed zimą.

Nasze główne zmiany w projekcie:

- łazienka na dole w pom. technicznym/pralni

- kotłownia w pomieszczeniu za garażem

- wiatrołap powiększony o łazienkę - powstała fajna garderoba do zabudowania szafą

- przejście do garażu pod schodami

- zamknięcie kuchni (wiem, że to kontrowersyjne, ale chyba jesteśmy tradycjonalistami)

- łazienka na górze powiększona o pralnię - mamy teraz salon kąpielowy :D

- szuszarnia stała się pralnio-suszarnią

- zmniejszona ilość okien dachowych do 7

- powiększenie przednich okien do 150x150 (powstało okno-gigant w łazience, ale jest symetrycznie)

- zmiana kształtu słupa między holem a salonem

- likwidacja kominów (poza kominkowym) na rzecz wentylacji mechanicznej

i co dla Pani domu najważniejsze

- garderoba na górze w sypialni powiększona o uskok i podzielona na 2 części, do każdej oddzielne otwory drzwiowe od strony sypiani. w części pod skosem - okno o szer 60 :p

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam tradycyjne podejście do kuchni :yes: W domu, w którym mieszkam teraz mam kuchnię otwartą i zdążyłam dobrze poznać jej wady, ale i zalety.

Dlatego w Faworycie zdecydowałam się na opcję "dwa w jednym". Pomiędzy kuchnią a salonem znajdują się szerokie, rozsuwane drzwi z matowego szkła. W każdej chwili mogę zmienić kuchnię z zamkniętej w otwartą i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Zdjęcia gotowych drzwi bedą dostępne w październiku:) - wtedy planuję montaż, a póki co mogę jedynie podesłać zdjęcie z wizualizacji. Co prawda od projektu do realizacji trochę się zmieniło - drzwi bedą koniec końców szersze. Wstępnie drzwi miały się chować w ścianie, jednak docelowo uznaliśmy, że szerokie szklane drzwi dadzą dużo światła w kuchni.

Niestety system zdjęciowy w muratordom jest dla mnie kompletną czarną magią, więc chętnie podesłę Ci zdjęcie, ale na priva.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Hej

Jestem w trakcie budowy domku faworyt II . Obecnie konczę tynki w domku. Okna miały być założone w październiku ale Oknoplast dał plame i zostały przeniesione na luty 2013r. Jak ktos może to wklejcie zdjecia wnętrza domku , zwłaszcza kuchni i łazienek bo ciężko się zdecydować. podaję adres [email protected] jesli nie chcecie na forum. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam ponownie na forum z tym że z inną nazwą uzytkownika ponieważ w poprzedniej gdzie mi wcieło hasło.

 

 

Pytanie do juz mieszkających w Faworytach .Chodzi mi o kocioł gazowy jakiej firmy macie chodzi mi o Faworyta II .Ponieważ na rynku jest mnóstwo tego

Skłaniam się do firmy Buderus gb072 lub gb162 albo Viessman vitodens100 lub 200 .

Proszę o swoje opinie i spostrzeżenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...