Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

kruszyneczka777.

U nas są sufity na całym dole tynkowane i pociągnięte póżniej gładzią , mamy podwieszane sufity w dwóch miejscach ze względu na halogenowe oświetlenie.Nasi znajomi mają też duży salon z jadalnią i fachowcy doradzili im regipsy, a po 8 miesiącach wszystkie łączenia i krawędzie popękały.Nowe domy szybko się buduje ale pracują dobre koło 10 lat i nie ma możliwości ,żeby coś gdzieś nie popękało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...
  • 6 months później...

Witam wszystkich!

Potrzebuje jakiegoś pomysłu na ścianę w przedpokoju, czy macie może na niej jakieś zdjęcia, tapety, półki, kamień itp.

Chodzi mi o tą długą ścianę naprzeciw drzwi wejściowych. Podzielcie się swoimi pomysłami. Może ma ktoś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Asia85 witam

Ja mam tynk strukturalny w kolorze kości słoniowej pomalowany brokatem i planuję właśnie całą ścianę zawiesić zdjęciami całej mojej rodziny :D

Mam ciemne drzwi i takie same chcę kupić ramki do zdjęć, a na podłodze stoi już beniaminek i ta zieleń w tym wszystkim niesamowicie współgra.

Niestety na zdjęciach nie widać za wiele ,dlatego nawet nie wklejam.

Albo wejdż w google na zdjęcia przedpokoi ,może tam znajdziesz jakieś inspiracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Witam serdecznie Małgorzata i Krzyszt

Mieszkamy od listopada 2012r. no i my właśnie zrobiliśmy balkon i jesteśmy bardzo zadowoleni.Oprócz tego na klatce schodowej zamontowaliśmy okno ( 60/ 140 )zrobiło się o niebo jaśniej.Mamy dom podpiwniczony w całości , znajduje się tam kotłownia,pralnia z suszarnią,dwa małe pomieszczenia ,w jednym stoi zamrażalka i półki ze spożywką.w drugiej przybory do ogrodu. w największej części mamy w planie ( może w tym roku ) zrobić siłownię.

Na parterze zrobiliśmy łazienkę i obok w-c.Postaram się zaraz wkleić zdjęcia

 

 

 

Kasiu i Krzysztofie czy łazienkę macię taks samą metrowo jak jest w projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Halo,halo...

Dawno tu nie zaglądałam...i chyba forum wymarło śmiercią naturalną.....bum minął na Faworyta!-Szkoda.

Nam budowa strasznie długo się ciągnie.......dopiero szpachlarze weszli i zauważyłam problem-może ktoś z Was mi pomoże jak go rozwiązać....???

Chodzi mi o karnisze w górnych sypialniach....jak u siebie rozwiązaliście ten 'problem'---nie wyobrażam sobie pokoiku bez firaneczek i zasłonki!

 

Pozdrawiam i do usłyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.

Z Żonką pod koniec sierpnia dołączyliśmy do sympatyków Faworyta 2 w wersji lustrzanej. Zakupiliśmy dom w stanie surowym otwartym.

 

[ATTACH=CONFIG]340589[/ATTACH]

 

 

Jak dotąd udało nam się wykonać:

1) ocieplenie elewacji - 20cm styropian grafitowy Termoorganiki - Termonium Plus Fasada

2) elektryka

3) okna

4) Dachówka cementowa Euronit

5) Tynki wewnętrzne

 

Wprowadzone zmiany:

Przenieśliśmy kotłownię do pomieszczenia gospodarczego za garażem + wybudowanie systemowego nowego komina.

Poszerzone okna w kuchni i gabinecie do 1500x1500

Dodatkowe okno 600x1500 w łazience na parterze

Usunięcie spiżarki kosztem szafy wnękowej w wiatrołapie

Łazienka na parterze poszerzona o szafę wnękową w wiatrołapie - ściana przesunięta do środka, przez co mamy o wiele większą łazieneczkę z prysznicem

Ściana kolanowa podwyższona o 2 cegły ok 50cm :D

Przeróbka zadaszenia nad wejściem do podobnego z projektu - poprzedni wykonawcy nie potrafili sobie z tym tematem poradzić i wykonali taką "altanke" jak na fotce wyżej.

 

W zeszłą środe wpadła do nas ekipa tynkarzy z Zakopanego:). Chłopaki przez tydzień zrobili wszystkie tynki wapienno-cementowe z końcowa warstwą gładzi z piasku kwarcowego. Jestem pełen podziwu za szybkość i jakość roboty. Wyszło ok 670m2 Ceny - 30zł/m2 z materiałem na gotowo. Czy to dobra cena?????

 

Obecny wygląd:

[ATTACH=CONFIG]340590[/ATTACH]

 

Mam pytanie do Forumowiczów - mianowicie - jak wykonaliście ocieplenie stropu wystającego balkonu? Poprzedni wykonawca wylał na balkonie taki sam poziom stropu - czyli 25cm, a w projekcie jest 15cm stropu + później 10cm pianki poliuretanowej + 2 warstwy papy termozgrzewalnej + szlichta + płytki.

Po rozmowie z autorem projektu dowiedziałem się, że sam styropian na balkon i pod sufitem w salonie pomiędzy ścianą, a belka tzw. podciągiem nie spełnia wymogów termicznych i trzeba zastosować tam płytę poliuretanową (od góry i od dołu). Czy należy teraz ściąć ten nadmiar betonu na balkonie o 10cm, aby później po ociepleniu balkonu mieć poziom z wnętrza domu?????

Z góry dziękuję za pomoc w tej kwestii.

Pozdrawiam

Mariusz

Edytowane przez kolanoreki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...