Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Widzę że większość fanów Faworyta pokonała tę sama drogę ..czyli od Jupitera hi..hi...

Mnie przeraziły troszkę koszty zwłaszcza dachu no i bardzo skomplikowana jego konstrukcja.

Nie wielu fachowców się tego podejmie no i w moim przypadku wynikało wiele zmian w projekcie.

Faworyt z podwójnym garażem pasuje mi w 100%.

pozdrawiam

Bogdan

 

Bardzo to optymistyczne, że ktoś wybrał Faworyta bo ma dach mniej skomplikowany :D :D

Jak zamawialiśmy więźbę to szef tartaku pokręcił głową, stwierdził że dach mocno skomplikowany,ale nie tragiczny i pokazał zestawienie innego dachu-poszczególne elementy występowały tam nakilku dobrych stronach i każda belka czy inna deska miały inny wymiar. Także nasz da się przeżyc :D

No a gdzie zdjęcia dachu Faworyta? Badar i Piotr-macie już dach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie,

chcielibyśmy dołączyć do TRÓJMIEJSKICH (i nie tylko) fanów Faworyta :) Jak tak dalej pójdzie to Pomorze Gdańskie stanie się zagłębiem tego projektu ;) Zanim napiszę (w imieniu swoim i męża) o nas, chciałabym się dowiedzieć (jeśli nie jest to tajemnicą) gdzie kasia24 budujecie swój domek??? My mamy również działkę w Chwaszczynie :) Boczna od Kaszubskiej Drogi.

My niestety nie rozpoczniemy szybko budowy ale projekt znaleźliśmy już jakiś czas temu - naszym jedynym dylematem jest jego ogromna powierzchnia (jak ozkazuje się z powyższych postów większa niż myśleliśmy). Poza tym uważamy, że jest bardzo funkcjonalny. Jeżeli zdecydujemy się na ten projekt to przewidujemy tylko kilka kosmetycznych zmian, z wstawieniem kilku dodatkowych okien dachowych, na czele. Sądzę, że dzięki Waszym uwagom i wskazówkom ominiemy kilka pulapek ;)

 

 

Witam Sąsiadów

 

Bardzo się cieszymy że grono osób którym Faworyt przypadł do gustu się poszerza. Co prawda ze względy na ilośc obowiązków niezbyt regularnie piszę na forum ale zawsze sprawdzam pocztę prywatną więc jeśli macie jakieś pytania to zapraszam na maila [email protected] albo proszę o kontakt na telefon (podam w mailu).

Zyczymy wytrwałości w działaniach zbliżających Was do budowy.

 

Pozdrawiam

Piotr z Rodzinką

 

Do Sowy (monikaka) dach w trakcie budowy zdjęcia wkrótce mam nadzieję że pogoda nie pokrzyżuję nam harmonogramu i chodź z poślizgiem to wkrótce dach zostanie zamknięty.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

fajnie że grono wielbicieli sie powiększa-mam pytanie-czy na południu Polski ktoś będzie budował/buduje Faworyta? Czuję sie nieco samotnie :wink:

I jeszcze jedna kwestia-do budujących z ceramiki-ile płacicie za bloczki?

A dla tych co już dach kładą-zamykacie budowę na zimę czy budujecie dalej?

Pozdrawiam cieplutko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziękujemy Piotr-Gdynia za powitanie i chęć pomocy. Pewnie skorzystamy :) Jak na razie rozważamy wersję o metr węższą i chyba to rozwieje nasze wątpliwości co do powierzchni!

Jak będziemy mieli jakieś pytania to się odezwiemy - możecie na to liczyć. I pewnie z jakąś "inspekcją" wpadniemy :)

 

Życzę Wszystkim spokojnej budowy lub planowania.

 

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, uprzejmie donoszę, że u mnie powstają stropy :)

 

Rozglądam sie za dachówką i przy tej okazji wykonawca ma wątpliwosci odnośnie pierwszego od góry gąsiora, który jest na połączeniu tego opuszczonego nizej daszku nad gankiem z główną połacią dachu. Twierdzi, ze mogą być problemy z uszczelenieniem tego miejsca. Czy możecie podzielić się Waszymi doświadczeniami?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

My nadal szukamy wykonawców.Narazie ceny kosmiczne (przynajmniej wydają się dalekie od podawanych na forum).Mamy nadzieję ,ze w końcu trafimy na ,,swoich".

Kasia i Przemek :też mamy działkę na ulicy bocznej od Kaszubskiej drogi . :D Konkretnie na ulicy Chopina.

Wszystko idzie ok tylko chcielibysmy już mieć ekipę do pracy.

 

 

Piotrze z Gdyni , czy możemy napisać na Twojego maila?

Pozdrowionka!!

Kasia i Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałabym zapytać tych, którzy budują Faworyta z podwójnym garażęm - jaki jest obrys domu, tzn. jego wymiary. Jakiej szerokości macie działkę? No i w kwestii powierzchni użytkowej - dla Faworyta z podwójnym garażem - jaka ona w końcu jest??? :(

Czy ktoś buduje w okolicach Lublina? 8)

Czy ktoś buduje w Nadarzynie w okolicach ulicy Stokrotki?

Pozdrawiamy

Aldona i Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

My nadal szukamy wykonawców.Narazie ceny kosmiczne (przynajmniej wydają się dalekie od podawanych na forum).Mamy nadzieję ,ze w końcu trafimy na ,,swoich".

Kasia i Przemek :też mamy działkę na ulicy bocznej od Kaszubskiej drogi . :D Konkretnie na ulicy Chopina.

Wszystko idzie ok tylko chcielibysmy już mieć ekipę do pracy.

 

 

Piotrze z Gdyni , czy możemy napisać na Twojego maila?

Pozdrowionka!!

Kasia i Tomek

 

 

Oczywiście zapraszam, ze względu na brak czasu to wolę kontakt na telefon więc proszę o maila podam kontakt do mnie.

 

Pozdrawaim

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach na naszym Faworycie gotowy. To wszystko w tym roku.

Zostało tylko zabezpieczenie otworów okiennych i drzwiowych na zimę i dalsza robota wiosną.

Okna dachowe również zostaną zamontowane wiosną. Wszystko jest przygotowane pod okna, więc ich montaż zajmie jeden dzień.

Poniżej link do zdjęć z budowy.

http://badar.fotosik.pl/albumy/48861.html

 

Pozdrawiam :)

 

Jak wam wychodzą wyliczenia okien i drzwi, szczególnie wejściowych i garażowych?

 

Wymiary domu 19,41x10,09. Powierzchnia uż ok. 170 m. kw, reszta ok 81 m kw. Po podłodze całość ok 291,5 m kw (nie liczę balkonu i tarasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Badar - dziękuję za podanie wymiarów domu. Nareszcie mogę umiejscowić go na planie działki. Powierzchnia użytkowa wychodzi rzeczywiście dużo większa, niż podawana przez MGprojekt. Zwłaszcza podłogi - prawie 300m kw. ! :cry:

Nasi przyjaciele mieszkają w Nadarzynie przy ul. Stokrotki, stąd moje wcześniejsze zapytanie. Chętnie przejechalibyśmy te 200 km żeby połączyć dwie przyjemności - odwiedzić znajomych i podziwiać Faworyta!

Mam jeszcze pytanie - jaka jest szerokość balkonu?

Pozdrawiamy forumowiczów-budowniczych. Jesteście wspaniali! :p

Aldona i Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zobaczyć Faworyta oczywiście można. Termin dowolny skoro i tak będziecie zaraz obok.

Szerokośc balkonu 92 cm - niewiele.

Co do gąsiorów na daszku nie było żadnych problemów pod warunkiem dobrej więźby i dobrych dekarzy (oczywiście nie robionej zgodnie z projektem bo to jest faktycznie niewykonalne).

 

Pozdrawiam

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info nt. dachówki i zdjęcia

 

Czy możesz napisać jaki układ okien połaciowych planujesz? Ja prawdopodobnie ograniczam ich liczbę do 8 (4 szt. 78x114 i 4 szt. 78x140). Zrezygnowałem z okien połaciowych w łazience i w sypialni od frontu (będzie tam okno z boku domu). Większe okna będą nad garazem (2 od frontu i 2 z boku domu, w osobnych kołnierzach).

 

pozdrawiam, Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Okien dachowych będzie 6 oraz 1 wyłaz dachowy.

Zrezygnowałem z okien od frontu bo kiepsko wyglądają i jest mało miejsca. Dwa okna są od strony nad wykuszem, po jednym w każdym pokoju, jedno okno w pokoju z tyłu, dwa okna zespolone w pomieszczeniu nad garażem od tyłu oraz jedno małe okno doświetlające klatkę schodową. Dodatkowo wyłaz obok komina kominkowego. Rozmiary 78x114 - moim zdaniem zupełnie wystarczające. Wyłaz standard doświetlenie to najmniejsze dostępne okno. Wszystkie okna Veluxy.

Trzeba dodać, że rysunki elewacji z oknami nie odzwierciedlaja stanu faktycznego i dodatkowe okna połaciowe od frontu moim zdaniem przeładowują ogólny obraz budynku.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że w moim przypadku pomieszczenie nad garażem będzie kiedyś sypialnią/pokojem dziecka. Po usunięciu wolego oka moze być tam ciemno przy dwóch oknach. Być może zmienię je na 118 cm, ale raczej zostawię 4 szt.

 

Ceny Veluxa są b.wysokie, Roto jest tańsze i dają duże rabaty, skłaniam się ku Roto. Zakładam, ze otwierał będę głównie okna w lukarnach i połaciowe nie będa często otwierane.

 

Czy możesz napisać jaki masz system kominowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach na naszym Faworycie gotowy. To wszystko w tym roku.

Zostało tylko zabezpieczenie otworów okiennych i drzwiowych na zimę i dalsza robota wiosną.

Okna dachowe również zostaną zamontowane wiosną. Wszystko jest przygotowane pod okna, więc ich montaż zajmie jeden dzień.

Poniżej link do zdjęć z budowy w Nadarzynie (Stokrotki/Sosnowa).

http://badar.fotosik.pl/albumy/48861.html

 

Pozdrawiam :)

 

Wymiary domu 19,41x10,09. Powierzchnia uż ok. 170 m. kw, reszta ok 81 m kw. Po podłodze całość ok 291,5 m kw (nie liczę balkonu i tarasu)

 

Badar gratuluję!!!!

Pięknie dobrany dach, cudny!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za słowa otuchy - rekompensuje to szarpaninę z projektem.

Ale najważniejszy jest efekt.

 

Kominy mamy oba murowane - (uwaga komin przy kotle murowany nie mieści sie między krokwiami - tam gdzie był planowany Schiedel).

Po konsultacja w Schiedlu nie zdecydowałem sie na produkt tej firmy z dwóch przyczyn:

1. Dostępność produktów w momencie etapu budowy kominów było żadna tzn. model Avant zalecany do kotła kondensacyjnego, a taki chcę mieć, był niedostępny, a termin realizacji nieokreślony - Avanty przyjeżdżają na zamówienie z Niemiec. Nie mogłem czekać nie wiadomo ile.

2. Cena tych kominów jest dość duża już w modelu polskim czyli nieco zubożonym, a w oryginalnym jeszcze większa (w granicach 4000-6000 zł)

 

W związku z tym mamy kominy murowane, producenci kotlów proponują w zestawach również wkłady kominowe w przystępnych cenach i takie też zostana zamontowane razem z całym systemem grzewczym.

 

Co prawda jeszcze szukam bo pierwsze oferty były dość kosmiczne, ale wymyśliłem system kombinowany - kocioł gazowy kondensacyjny+kominek z płaszczem wodnym+system solarny a do tego część domu w ogrzewaniu podłogowym a część w grzejnikach.

 

Co o tym sądzicie i jakie macie pomysły w powyższym zakresie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas kombinacja będzie polegała na ogrzewaniu eko groszkiem,kominkiem i podłogówką.

Kominy mamy murowane.

 

Ja mam pytanie o okna-jakie okna planujecie zamawiac, a jesli macie już wyceny to ile wynoszą ceny z montażem?

I jeszcze pytanie o rolety-czy przewidujecie montaż rolet zew,zlecaliście wyceny?

A ogrzewanie,elektryka i woda? Macie już jakies pojęcie o cenach?

Pozdrawiam cieplutko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...