Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć

 

Znowu nadrabiam zaległości. Dom już widać w całej okazałości pozostaje nam jeszcze w tym roku pokrycie papą i dachówka mam nadzieję, że pogoda pozwoli na zrealizowanie naszych zamierzeń.

My ogrzewanie planujemy rozwiązać następująco: piec gazowy i jako godatkowe źródło kominek z płąszczem wodnym. Właśnie dzisiaj byliśmy u znajomych i widzieliśmy takie rozwiązanie w praktyce. Wszystko bardzo fajnie działa, a dodatkowo oszczędności jeśli się pali w kominku znaczne. U znajomych działał piec Lechma 24kW i wielkość domu byłą podobna do naszego.

Okna już zamówiliśmy drewniane ze szprosami drewnianymi na zewnątrz + drzwi zewnętrzne (poszerzone do 180cm) za wszystko razem z montażem ok. 23tys PLN. Oferty jakie mieliśmy były jednak bardzo różne największa nawet ok 60tys.

W poniedziałek musimy wybrać okna dachowe (będzie 6 szt.) i skłaniamy się ku ROTO z przesuniętą osią obrotu. Ceny Fakro, Velux i Roto prawie identyczne. Za Roto przemawia promocja dostaniemy dodatkowo rolety wew, a także kwestie eksploatacyjne (można pod nimi normalnie stać po otwarciu). A tak wygląda obecnie nasz Faworyt:

 

http://images3.fotosik.pl/241/2e5f57f623586a15.jpg

http://images3.fotosik.pl/241/fdf9954ab87b6cba.jpg

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A swoją droga to nie wydaje wam się, że skosy na górze jednak nie są zbyt funkcjonalne. Ja odniosłem wrażenie, że w MG projekcie to powierzchnie użytkową to liczą chyba już od 1,6 m. Podłogi na górze wielkie, tylko zastanawiam się jak tam wstawić łóżka. bo wychodzi na to, że w każdym pokoju łóżko musi stać na środku, bo pod żaden skos sie nie zmieści.

Chciałam zapytać osoby posiadające stan surowy (odnośnie tej wypowiedzi), jak faktycznie odczuwacie powierzchnie pomieszczeń w tym domu? Czy pokoje z balkonami nie są za duże (planuje je dla dzieci i łóżka chcę mieć właśnie po środku tzn. krótszym bokiem pod skosem) i co myślicie o kuchni? W porównaniu do innych projektów nie jest mała, ale czy można w niej postawić stół (szybkie śniadanie) i czy wogóle planujecie mieć stół w kuchni skoro obok jest jadalnia.

 

Piotr i Badar, super ,że pokazujecie nam swoje domki, zawsze czekam na nowe zdjęcia (może jeszcze więcej z wnętrz), sowa (monikaka) twoich zdjęć niestety mój komputer nie chce mi pokazać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam zapytać osoby posiadające stan surowy jak faktycznie odczuwacie powierzchnie pomieszczeń w tym domu? Czy pokoje z balkonami nie są za duże (planuje je dla dzieci i łóżka chcę mieć właśnie po środku tzn. krótszym bokiem pod skosem) i co myślicie o kuchni? W porównaniu do innych projektów nie jest mała, ale czy można w niej postawić stół (szybkie śniadanie) i czy wogóle planujecie mieć stół w kuchni skoro obok jest jadalnia.

 

Piotr i Badar, super ,że pokazujecie nam swoje domki, zawsze czekam na nowe zdjęcia (może jeszcze więcej z wnętrz), sowa (monikaka) twoich zdjęć niestety mój komputer nie chce mi pokazać :(

 

Nie wiem czemu nie pokazuje, sprawdzałam, wszystko działa.

Jesli chodzi o wielkośc pokoii, to "za duże' jest pojęciem względnym,zależy jaki metraż uważamy za wygodny a jaki za zbytni luksus. Moim zdaniem pokoje są duże, ale jak wspomnę swój pokoik w bloku to zdziwienie bierze jak to się stało że jako dziecko klaustrofobii sie nie nabawiłam-cud!! :D

Po co własne potomstwo narażac :D

Kuchnia jest w sam raz, nie planuję w niej stołu, bo do jadalni bardzo blisko :D ,a poza tym przesunęłam przejscie z kuchni do jadalni i stworzyłam murek zamiast całej ścianki,więc kuchnia jest otwarta bardziej niz to było pierwotnie w planie.

Bardzo jestem zadowolona że powiekszyłam sobie łazienke na dole,ma okienko, jest przestronna i widna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich forumowiczów. :D

Od dłuższego czasu śledzę tamat doczyczący faworyta i wrescie postanowiłem się zalogować.

Mam kilka pytań dotyczacych tego projektu. Chodzi mi o słynną ściankę kolankową a dokładnie o to czy ktoś ją podnosił. Słyszałem że można to zrobić o ok. 30 do 40 cm bez utraty w wyglądzie domu. Dobrym rozwiązaniem jest również jednoczesne opuszczenie okapów dachu o jakieś 20- 30 cm, wówczas odległość dolnej lini dachu od okien będzie mniej więcej odpowiadać oryginałowi.

Planuję rozpocząć budowę w przyszłym roku i chetnie zobaczyłbym faworyta z podwójnym garażem na żywo. Czy są na forum budujący faworyta z okolic wrocławia i poznania, którzy byliby tak mili i mogliby mnie oprowadzić po swojej budowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowa

Buduję faworyta z podwójnym garażem i bez balkonu. Innych większych zmian nie będzie. Patrząc po zdjęciach, to mój faworyt będzie pierwszym budowanym z Ytonga. Budowa rozpoczeła się 2 X, jutro zalewają fundamenty, a do 20 XII ma być dach i stan surowy otwarty. Buduję we Wrocławiu.

 

pozdrawiam i czekam na więcej informacji odnośnie problemów z projektem, od bardziej zaawansowanych z budową osób

A ja zaczynam koło Wrocławia na wiosnę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstepnie okna drewniane w cenach 23,5-27 tys. netto (Sokólka, KRC, Drutex).

Jak będę wiedział cos więcej napisze.

A jak wyceny okien u innych?

 

Pozdrawiam :D

 

Ja buduję nieco taniej (nie stac mnie bo buduję na kredyt) wiec okna będą plastikowe.

Zlecilismy wycenę okien o profilu 5-cio komorowym i obustronnej okleinie firmom Jezierski (profil Schucco),Anplast,Okno Pol.

Ceny wahają się od 15600 do 18500 z montażem.

Zdecydujemy sie na firmę Jezierski, mają najlepszą renomę, bardzo ładne i nowoczesne profile, szyby 1,0 itd.

Termin realizacji 3/4 tyg.

Rolety wycenili nam na 200zł/m z montażem.

Jesli chodzi o dach to skłaniamy sie ku Ruukki z blachą Plus Pural Mat-dostalismy na nia dobra cenę,jakościowo jest bardzo dobra,choc i Plannja i Lindab tez nie sa złe.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa :)

 

1. okna - wycena okien drewnienych, machoń, Urzędowski 27 kpln lub 35 kpln (galux pro, potrójna szyba), ale jeszcze sie nie targowałem i nie mam innych ofert

2. okna połaciowe - zamówiłem velux ggl 3059, 118 x 78, szt 8 (+2 wyłazy gratis), cena brutto 8700,- (zamówione)

3. rynny - chyba wezmę rheinzink, wartość pierwszej oferty to 7800 brutto

4. oglądanie Faworyta w okolicach Wrocławia, zapraszam za 2-3 tygodnie (będzie przykryty dachem), bezpłatnie :)

 

pozdrawiam, pm2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa :)

 

1. okna - wycena okien drewnienych, machoń, Urzędowski 27 kpln lub 35 kpln (galux pro, potrójna szyba), ale jeszcze sie nie targowałem i nie mam innych ofert

2. okna połaciowe - zamówiłem velux ggl 3059, 118 x 78, szt 8 (+2 wyłazy gratis), cena brutto 8700,- (zamówione)

3. rynny - chyba wezmę rheinzink, wartość pierwszej oferty to 7800 brutto

4. oglądanie Faworyta w okolicach Wrocławia, zapraszam za 2-3 tygodnie (będzie przykryty dachem), bezpłatnie :)

 

pozdrawiam, pm2000

Witam,trochę drogo za te okna policzyli,czekamy z niecierpliwością na zdjęcia,a jeśli mogę wiedzieć to w którym miejscu dokładnie budujesz bo bym bardzo chciała obejrzeć z bliska?

Pozdrawiam Damro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U nas na budowie trochę spadło tempo, ale specjalnie nas to nie martwi bo zgodnie z umowa do końca roku ma być przykryty dachówką i myślę że moi fachowcy zdążą. Mają kilka budów i ponieważ u nas juz pogoda nie może nic zniszczyć to przerzucili się na inne roboty. Ale od tego tygodnia będą już chyba u nas dachówkę układać bo materiał już przywieźli (dachówka brass kolor ceglasty).

U nas na ten rok pozostało więc tylko: okna dachowe (6 sztuk), orynnowanie i dachówka.

Jeśli chodzi o okna to my już zamówiliśmy drewniane (klejonka 3 warstwowa sosna lakier lazur, tzn z widokiemm słojów kolor ostateczna decyzja w tym tygodniu) ze szprosami wiedeńskimi + drzwi zewnętrzne (szerokość 180cm bo zmieniliśmy na szerokie z dwoma doświetleniampo bokach i u góry - jak u Badara :D ) u lokalnego producenta okien za całość z montażem 23 tys. Ponieważ zanim zamówiliśmy zrobiłem szeroko zakrojoną akcję ofertową to wiem, że przekrój cenowy za to wszystko zawierał się w przedziale od 22 - 70 tys !!!!! :o

W zimie nie planujemy prac, z wykończeniówką i elewacją zamierzamy ruszyć na wiosnę (jeśli pogoda będzie taka jak teraz to może już w lutym)

 

A tak wygląda obecnie:

 

http://images1.fotosik.pl/273/1d5f8db92baebfae.jpg

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U nas na budowie trochę spadło tempo, ale specjalnie nas to nie martwi bo zgodnie z umowa do końca roku ma być przykryty dachówką i myślę że moi fachowcy zdążą. Mają kilka budów i ponieważ u nas juz pogoda nie może nic zniszczyć to przerzucili się na inne roboty. Ale od tego tygodnia będą już chyba u nas dachówkę układać bo materiał już przywieźli (dachówka brass kolor ceglasty).

U nas na ten rok pozostało więc tylko: okna dachowe (6 sztuk), orynnowanie i dachówka.

Jeśli chodzi o okna to my już zamówiliśmy drewniane (klejonka 3 warstwowa sosna lakier lazur, tzn z widokiemm słojów kolor ostateczna decyzja w tym tygodniu) ze szprosami wiedeńskimi + drzwi zewnętrzne (szerokość 180cm bo zmieniliśmy na szerokie z dwoma doświetleniampo bokach i u góry - jak u Badara :D ) u lokalnego producenta okien za całość z montażem 23 tys. Ponieważ zanim zamówiliśmy zrobiłem szeroko zakrojoną akcję ofertową to wiem, że przekrój cenowy za to wszystko zawierał się w przedziale od 22 - 70 tys !!!!! :o

W zimie nie planujemy prac, z wykończeniówką i elewacją zamierzamy ruszyć na wiosnę (jeśli pogoda będzie taka jak teraz to może już w lutym)

 

 

Piotr

 

Nic tak nie cieszy jak dotrzymane terminy :D

U nas też będzie ceglasto na dachu :D Przedziały cenowe faktycznie są niesamowite,można zdrowo przepłacic jesli nie ma sie orientacji w branży budowlanej.

U nas jeszcze nie ma wylewki na dole, schodków i konstrukcji tarasu,ale te ostatnie dopiero po zimie.

Pozdrawiam

:D Sowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powiększyliśmy łazienkę dolną, chociaż w wersji pierwotnej również mieści się w niej kabina.

W górnej łazience będzie również kabina oraz wanna. Prawdopodobnie nie będziemy robić pomieszczenia przy górnej łazience bo nie ma z czego (realizacja to pokazuje) - chociaż tutaj jestem ciekaw zdania Piotra na temat wielkości pomieszczeń na górze po wykonaniu dachu.

Interesuje mnie również miejsce wejścia do domu instalacji: wody, kanalizy, prądu i gazu (czy tak jak w projekcie czy inaczej).

Dzisiaj udało mi się wykonać pierwsze podłaczenie (kanalizacja) - gmina nagle zabrała sie za wykonanie kanalizacji na całej ulicy i zamiast projektowanego szamba będzie kanalizacja a własciwie juz jest.

Idąc za ciosem spróbuje załatwić podłaczenie wody. Cała ekipa i sprzęt jest zgromadzona na ulicy przed moim domem więc szkoda marnować okazji.

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...