Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Powiększyliśmy łazienkę dolną, chociaż w wersji pierwotnej również mieści się w niej kabina.

W górnej łazience będzie również kabina oraz wanna. Prawdopodobnie nie będziemy robić pomieszczenia przy górnej łazience bo nie ma z czego (realizacja to pokazuje) - chociaż tutaj jestem ciekaw zdania Piotra na temat wielkości pomieszczeń na górze po wykonaniu dachu.

Interesuje mnie również miejsce wejścia do domu instalacji: wody, kanalizy, prądu i gazu (czy tak jak w projekcie czy inaczej).

Dzisiaj udało mi się wykonać pierwsze podłaczenie (kanalizacja) - gmina nagle zabrała sie za wykonanie kanalizacji na całej ulicy i zamiast projektowanego szamba będzie kanalizacja a własciwie juz jest.

Idąc za ciosem spróbuje załatwić podłaczenie wody. Cała ekipa i sprzęt jest zgromadzona na ulicy przed moim domem więc szkoda marnować okazji.

Tzn jak,uważasz że pokoje na górze po założeniu dachu zrobiły się małe? :o

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

ja mam dach ofoliowwany,więc i pogląd na wygląd pomieszczeń również niejaki posiadam.

Nie wydają mi się zbyt małe,wręcz przeciwnie wg. mnie sa przyjemnie przestronne ,mam troszkę podniesioną ścianke kolankową i skosy nie bedą uciążliwe. W górnej łazience nie zrobimy ścianki w miejscu projektowanym tylko pół scianki dla otoczenia wanny a resztę jako zamykane półki na środki czystości.

Wejście wody do domu mam w garażu i stąd rozprowadzenie na kotłownię (u mnie za garażem) i dom.

Wejście kanalizacji przez kotłownię projektową,wejście prądu przez garaż.

Pomieszczenie nad garażem planuję przedzielic na jedno niewielkie przeznaczone na suszarnię i drugie jako pokój hobby.

Pozdrawiam cieplutko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja mam dach ofoliowwany,więc i pogląd na wygląd pomieszczeń również niejaki posiadam.

Nie wydają mi się zbyt małe,wręcz przeciwnie wg. mnie sa przyjemnie przestronne ,mam troszkę podniesioną ścianke kolankową i skosy nie bedą uciążliwe. W górnej łazience nie zrobimy ścianki w miejscu projektowanym tylko pół scianki dla otoczenia wanny a resztę jako zamykane półki na środki czystości.

Wejście wody do domu mam w garażu i stąd rozprowadzenie na kotłownię (u mnie za garażem) i dom.

Wejście kanalizacji przez kotłownię projektową,wejście prądu przez garaż.

Pomieszczenie nad garażem planuję przedzielic na jedno niewielkie przeznaczone na suszarnię i drugie jako pokój hobby.

Pozdrawiam cieplutko :D

 

Jeśli można wiedzieć o ile podniosłaś ściankę kolankową?

Pozdrawiam Damro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie do pm2000, czy juz jest dach bo z chętnie bym podjechał zobaczyć na żywo jeżeli będzie to mozliwe. ewentualnie proszę o kontakt mailem. będę wdzięczny.

tez jestem ciekawy o ile Sowa podniosłaś ściankę kolankową bo ja też się nad tym powaznie zastanawiam i jak to wplyneło na linię okien w lukarnach.

 

Ja nawet pytałem o to MG projekt i o to co mi odpowiedzieli.( również pytałem o wysokości poddasza)

 

Jeśli chodzi o wysokości na poddaszu - wykonujemy obliczenie powierzchni w oparciu o tzw. "starą normę" , która mówi , że powierzchnię na poddaszu liczymy :

od 0 do 140 cm h = 0% , między 140 a 220 cm = 50 % , od 220 cm h = 100% powierzchni jako użytkową.

My przyjmujemy średnią arytmetyczną między 140 a 220 - czyli 180 cm ( stąd linia h 180 cm ) .

Całą powierzchnię powyżej 180 cm zaliczamy do użytkowej .

Nie ma u nas w projektach linii 190 cm .

Ścianki kolankowe są o dwóch wysokościach : 58,5 cm ( ściana przednia i tylna ) i 79,5 cm ( ściany boczne ) .

Myślę , że można podnieść ściankę kolankową o jeden pustak - czyli o 24 cm . To wydaje się jeszcze bezpieczne z punktu widzenie estetycznego .

 

Jeśli chodzi o linię okien versus podniesienie ścian kolankowych ( a co za tym idzie dachu ) - tak , może być z tym pewien problem . Możliwe , że trzeba będzie podnieść

:oops: wysokość parapetów okien , lub wykonać tzw. "boczki" w lukarnie - czyli lukarna cześciowo zagłębiona jest pod płaszczyznę dachu .

 

Niestety nie wiem co to sa te boczki w lukarnie, może ktoś mi pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktoś buduje, a może ma już stan surowy domu Faworyt z garażem (jeszcze lepiej z dwoma garażami) w okolicach Stalowej Woli. Jeśli gdzies dalej to też prosze o informację, bo chciałbym zobaczyć ten dom w realu. Pozdrawiam i z gory dziekuje za ewentualne informacje.

 

Proszę forumowiczów o opinie o tym projekcie i te pozytywne i negatywne.

 

Artur :D :D :D

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/faworyt/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktoś buduje, a może ma już stan surowy domu Faworyt z garażem (jeszcze lepiej z dwoma garażami) w okolicach Stalowej Woli. Jeśli gdzies dalej to też prosze o informację, bo chciałbym zobaczyć ten dom w realu. Pozdrawiam i z gory dziekuje za ewentualne informacje.

 

Proszę forumowiczów o opinie o tym projekcie i te pozytywne i negatywne.

 

Artur

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/faworyt/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktoś buduje, a może ma już stan surowy domu Faworyt z garażem (jeszcze lepiej z dwoma garażami) w okolicach Stalowej Woli. Jeśli gdzies dalej to też prosze o informację, bo chciałbym zobaczyć ten dom w realu. Pozdrawiam i z gory dziekuje za ewentualne informacje.

 

Proszę forumowiczów o opinie o tym projekcie i te pozytywne i negatywne.

 

Artur

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/faworyt/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktoś buduje, a może ma już stan surowy domu Faworyt z garażem (jeszcze lepiej z dwoma garażami) w okolicach Stalowej Woli. Jeśli gdzies dalej to też prosze o informację, bo chciałbym zobaczyć ten dom w realu. Pozdrawiam i z gory dziekuje za ewentualne informacje.

 

Proszę forumowiczów o opinie o tym projekcie i te pozytywne i negatywne. Artur

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/faworyt/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiamy się z mężem nad tym projektem i obecnie waży się to czy się na niego zdecydujem.

 

Czy Pan, który wybudował Faworyta z 2G w Nadarzynie (niedaleko mnie) mógłby wypowiedzieć sie o całościowych kosztach stanu surowego??

 

Skoro projekt zawiera tak wiele wad, to czy mg projekt po wytknięciu ich -sam je poprawił czy też musiał pan sam sobie radzić?

Ponieważ jestem blisko byłabym wdzięczna za ewentualne rekomendacje specjalistów...(kierownika budowy, inspektora, ekipy budowlanej i innych)

 

Jak wyglądają skosy w realu (tzn. czy dużo będzie prostego sufitu w pokojach i łazience??).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opisuję Faworyta w swoim dziennku,prace posuwają sie do przodu,cały czas trzymamy kciuki za pogodę żeby nie pojawiły sie duże mrozy.

Nie mam zamiaru robic przerwy zimowej,więc będziecie mieli co ogladac na mojej budowie.

Ostatnio kolejnośc prac nam sie pogmatwała,a to z winy różnych terminów dostaw materiałów i z powodu dobrego serca mojego wykonawcy. Po prostu jeden z "jego" inwestorów musi wprowadzic się pod koniec marca do domku a jest na etapie więźby,więc coby chłopina nie wprowadził dzieci w stan surowy zabrał mi dekarzy na 1,5 tygodnia.

Ale w poniedziałek wracają i do boju!! :D

No i te nieszczęsne wylewki-uda sie jak mrozu nie będzie,centralne położą w poniedziałek,elektryk będzie od 4.01,po nim tynkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktoś buduje, a może ma już stan surowy domu Faworyt z garażem (jeszcze lepiej z dwoma garażami) w okolicach Stalowej Woli. Jeśli gdzies dalej to też prosze o informację, bo chciałbym zobaczyć ten dom w realu. Pozdrawiam i z gory dziekuje za ewentualne informacje.

Proszę forumowiczów o opinie o tym projekcie i te pozytywne i negatywne.

 

Artur

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/faworyt/index.php

 

Witam,

poczytaj wątek

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=64580

tu produkujemy się jako budowniczy Faworyta,zapraszam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U nas ciągle jeszcze dach nie zakończony, ale już widać koniec :D . Wg zapewnień mojego wykonawcy do świąt zakończą układanie dachówki, a więc wszystko będzie zgodnie z umowa bo miało być do końca roku zamknięte dachem. Na szczęście pogoda nam sprzyja więc na 99 procent już podjęliśmy decyzę żeby jednak kontynuować prace nie robiąc większej zimowej przerwy. Byliśmy też zobaczyć nasze okna (już są prawie wszystkie gotowe) i jesteśmy baaaardzo zadowoleni, są piękne. Największe obawy były z kolorem (bo wybór z małego kawałka pomalowanej deseczki jest trudny), do końca nie wiedzieliśmy jak kolor będzie się prezentował na gotowym oknie, ale efekt jest super. Na zdjęciu może wygląda troszkę ciemniej (zdjęcie zrobione w zakłądzie stolarskim) niż w rzeczywistośc, a do tego te piękne szprosy wiedeńskie. Tak więc jeśli pogoda cały czas będzie podobna to na początku stycznia okienka będą w naszym Faworycie.

Mieliśmy też bardzo sympatyczne odwiedziny kolejnych przyszłych budowniczych Faworyta, których serdecznie pozdrawiam. A wszystkim zapaleńcom budowania życzę Wesołych świąt i Szczęśliwego Nowego Roku z samymi trafnymi decyzjami oraz jak najmniej zmatrwień (szczególnie tych związanych z budową) :D .

A poniżej aktualności fotograficzne z naszego placu budowy oraz to "piękne okno"

 

http://images1.fotosik.pl/305/28f7c18b80953f3c.jpg

 

http://images4.fotosik.pl/252/066fe13e218c20ae.jpg

 

http://images1.fotosik.pl/305/b0f79c1003e6454a.jpg

 

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiamy się z mężem nad tym projektem i obecnie waży się to czy się na niego zdecydujem.

 

Czy Pan, który wybudował Faworyta z 2G w Nadarzynie (niedaleko mnie) mógłby wypowiedzieć sie o całościowych kosztach stanu surowego??

 

Skoro projekt zawiera tak wiele wad, to czy mg projekt po wytknięciu ich -sam je poprawił czy też musiał pan sam sobie radzić?

Ponieważ jestem blisko byłabym wdzięczna za ewentualne rekomendacje specjalistów...(kierownika budowy, inspektora, ekipy budowlanej i innych)

 

Jak wyglądają skosy w realu (tzn. czy dużo będzie prostego sufitu w pokojach i łazience??).

 

Stan surowy otwarty z dachem ceramicznym, rynnami, bez okien dachowych to ok. 170 tys.

Mg projekt nie chciał lub nie był w stanie poprawiać swoich oczywistych błedów. W wiekszości musiałem radzić sobie we własnym zakresie. Nie wiem na ile to zmieniło obecnie sprzedawane przez "mg projekt" projekty Faworyta.

Rekomendować mogę ew. ekipe budującą i dekarza. Reszty niestety nie.

Prosze o potwierdzenie na priva w tej sprawie.

Skosy wyglądaja nieco mniej sympatycznie niz w projekcie, ale najlepiej je obejrzeć na żywo.

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Obecnie z żoną czekamy na uprawomocnienie się pozwolenia na budowę a na projekt naszego domu wybraliśmy Faworyta z podwójnym garażem.

 

Śledzę to forum od jakiegoś czasu oraz miałem możliwość obejrzenia wybudowanego domu dzięki Badarowi (oraz wysłuchać jego cennych uwag).

 

Na wiosnę chcę rozpocząć budowę w Jabłonnej pod Warszawą.

 

Będzie następny Faworyt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...