Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie do budowniczych faworyta,szczególnie tych zaawansowanych-Badara i Piotra,ale nie tylko. Czy mysleliscie juz jak zaaranzowac łazienke na górze? Nie jesy to łatwe ze wzgl. na skosy,ale przy dzisiejszych technologiach mozna ta przestrzen przyjemnie rozplanowac. Nam juz powoli kiełkuje w głowie plan,ale może macie jakies genialne koncepcje do zainspirowania współbudujacych?? :D

 

W ogóle te przestrzenie w Faworycie wymagaja niezłego główkowania,ale na szczęście jest miejsce na wszystko i jeszcze jakies extra zachcianki sie zmieszczą.

Kupujecie juz jakies wyposażenie,czy sezon obniżek cenowych to juz czy jeszcze warto poczeka????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Obecnie z żoną czekamy na uprawomocnienie się pozwolenia na budowę a na projekt naszego domu wybraliśmy Faworyta z podwójnym garażem.

 

Śledzę to forum od jakiegoś czasu oraz miałem możliwość obejrzenia wybudowanego domu dzięki Badarowi (oraz wysłuchać jego cennych uwag).

 

Na wiosnę chcę rozpocząć budowę w Jabłonnej pod Warszawą.

 

Będzie następny Faworyt :D

 

Fajnie że bedzie,niefajnie że daleko ode mnie.

Trzymamy kciuki za bezproblemowe brnięcie przez papierki i budowę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do budowniczych faworyta,szczególnie tych zaawansowanych-Badara i Piotra,ale nie tylko. Czy mysleliscie juz jak zaaranzowac łazienke na górze? Nie jesy to łatwe ze wzgl. na skosy,ale przy dzisiejszych technologiach mozna ta przestrzen przyjemnie rozplanowac. Nam juz powoli kiełkuje w głowie plan,ale może macie jakies genialne koncepcje do zainspirowania współbudujacych?? :D

 

W ogóle te przestrzenie w Faworycie wymagaja niezłego główkowania,ale na szczęście jest miejsce na wszystko i jeszcze jakies extra zachcianki sie zmieszczą.

Kupujecie juz jakies wyposażenie,czy sezon obniżek cenowych to juz czy jeszcze warto poczeka????

Ale masz na myśli że te przestrzenie są tak małe że wymagają główkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z łazienką na górze jest pewien problem szczególnie jesli mgprojekt swobodnie zaprojektował drzwi z tej łazienki a właściwie z pomieszczenia za łazienką do pomieszczenia nad garażem.

Tak było w naszym przypadku, zaprojektowane drzwi okazały się mozliwe do wykonania pod warunkiem, że ktos lubi drzwi o wysokości 60-70 cm, bo na przykład jest krasnoludkiem.

Równiez drzwi pomiędzy łaizenką a pomieszczeniem za łazienką są niemożliwe do wykonania zgodnie z projektem czyli ok. 1 metr od ściany bo ich wysokość musiałaby być znacznie ograniczona.

Pozostaje koncepcja drzwi zaczynających się zaraz przy kominie.

Skosy moim zdaniem są nieco bardziej uciązliwe niz wynika to z rysunków projektowych ale pozostajemy przy sedesie i bidecie za ścianką po prawej stronie od wejścia, prysznicu po lewej stronie od wejścia, za nim grzejnik na ręczniki a potem dwie umywalki. Co do wanny to jeszcze zobaczymy bo umiejscowiona zgodnie z projektem grozi rozbiciem głowy.

 

Pozdrawiam wszystkich budowniczych i życze jak najmniej problemów w Nowym Roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne życzenia Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich budujących sympatyków Faworyta, szczególnie dla Pana Piotra z Gdyni, którego miałem przyjemność odwiedzić w Jego pięknym domu składa Grzegorz L. z Bydgoszczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów życząc wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2007.

 

Od 2 dni razem z mężem czytamy wszystkie posty dotyczące Faworyta.

Z nowym rokiem chcielibyśmy dokonać wyboru projektu naszego przyszłego domu. Przejrzeliśmy mnóstwo projektów gotowych i ten podoba nam się jak do tej pory najbardziej (wersja z 2 garażami). Jeśli uda nam się szybko podjąć decyzję to ruszamy do urzędu i zaczynamy budowę.

 

Trochę przeraża nas ilość problemów z jakimi spotkaliście podczas jego budowy, my jeśli chodzi o budowę jesteśmy zupełnie "zieloni".

 

Chciałam zwrócić się z prośbą o możliwość zobaczenia domu na żywo. Mieszkamy niedaleko Nadarzyna w Mszczonowie. Swoją prośbę kieruję zatem do Badara, jeśli byłaby możliwość spotkania na placu budowy i porozmawiania bylibyśmy wdzięczni.

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wygląda na to że okolice Legionowa będą małym zagłębiem Faworytów. :D

Z żoną chcę rozpocząć budowę domu na wiosnę w Jabłonnej niedaleko drogi dojazdowej do Chotomowa. Ale oprócz naszego jeszcze nie wybudowanego domu buduje się w niedalekiej okolicy prawdopodobnie następny Faworyt (dom ma wybudowany tylko parter).

 

Jeśli chodzi o samą pracownię to napewno są dobrzy w obiecywaniu. Nie potrafią przesłać mi więźby w PDFe. mimo że już chyba z 10 razy się zarzekali że zrobią to tego samego dnia co dzwonię (jak odbiorą telefon). Aż sobie sam zeskanowałem te rysunki po małych kombinacjach.

 

awikt, czy mogę Cię prosić o ceny ekip za poszczególne etapy i poniesione już wydatki na budowę domu. Proszę na priv.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na dniach kupuję ten projekt z podwójnym garażem i mam pytanie, czy wybraliście z jedną bramą czy z dwoma?

Awikt, fajnie poczytać coś pozytywnego o tym projekcie, bo powiem szczerze, że mimo, iż jestem chyba jedną z pierwszych osób, które się nim zauroczyły, to miałam ogromny dylemat czy się na niego zdecydować. Mąż powiedział, że zdaje się na mnie i dał mi pełną swobodę co do wyboru projektu. Jest to dla mnie tym większe obciążenie, bo nie chciałabym żałować wyboru. Szukałam czegoś co bardziej by mi się spodobało, ale niestety nie ma ładniejszych projektów i mimo, że nie wszystko mi się podoba w Faworycie (np. schody), inne projekty mają jeszcze więcej wad. Wniosek jest taki ,że chyba nie można mieć wszystkiego (chyba,że projekt indywidualny).

Odnośnie schodów, to czy nie będę zbyt wąskie i jakieś takie nie wygodne, bo wyglądają jakby były za długie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Skosy moim zdaniem są nieco bardziej uciązliwe niz wynika to z rysunków projektowych

 

Faktycznie,skosy sa uciążliwe-mamy dużą powierzchnie domu i bardzi nifunkcjonalna właśnie ze wzgl. na skosy.

Łazienka jest naprawdę nieustawna-przy jej metrażu nie powinno byc problemu ze zmieszczeniem i wanny i natrysku,bidetu,wc i umywalki,a z natrysku niestety musiałam zrezygnowac-nie było mozliwosci pogodzenia wszystkiego.

To samo w pokojach-mas miejsca traci sie przez skosy-mam wrazenie że to niepotrzebne władowanie pieniedzy w masę powierzchni niefunkcjonalnej,ale cóż-chciało sie ładny domek to się ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem też jedną z osób budujących "Faforyta" z podwójnym garażem ( lustrzane odbicie) z wjazdem od zachodu. W łazience na górze nie będzie natrysku (wystarczy jeden na dole) natomist na pewno bedą dwie umywalki. Sciankę w łazience tuż przy wejsciu na prawo zlikwidowałam bo przytłaczała wizualnie. Natomiast ścianki działoowej w łazience za która znajduje sie małe pomieszczenie nie likwidowałam. Będą tam wszelkie rzeczy które muszą być w łazience a których nie potrzeba pokazywqać tj np.zapasy czystych ręczników, srodki czystosci, papier toal. itp. oraz

zsyp na brudną odzież ( bedzie połaczony z pralnia na dole).

Pozdrawiam cieplutko.

Anna W.

 

Witamy w gronie Faworytowiczów-zastrzeliłas mnie tym zsypem na odzież do prania-super pomysł,gratuluje inwencji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie schodów, to czy nie będę zbyt wąskie i jakieś takie nie wygodne, bo wyglądają jakby były za długie?

 

Moim zdaniem nie wygladaja na za długie,nie grzeszą obszernoscia,ale spokojnie wystarczą-w sumie pałacowe nie wyglądałyby dobrze :D

 

Pozdrawiam cieplutko i życze miłego budowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co chodzi z tymi skosami. Pokoje z balkonem mają pow.użytk. ok.17-18 mkw., więc czemu miałyby być nie wygodne? Ja aktualnie w pokoju dzieci mam skosy, gdzie pow. po podłodze wynosi 18 mkw., a użytkowa to zaledwie 10mkw. i jest to można powiedzieć duży, wygodny pokój (jak na blok). Mieszkam ze skosami 7 lat i się przyzwyczaiłam, ale mogę się zgodzić,że mieszkanie bez skosów jest bardziej funkcjonalne, tylko wtedy nie mógłby to być domek z poddaszem użytkowym. A jeśli chodzi o łazienkę, to jestem tym bardziej zaskoczona, bo różnica między powierzchnią użytk., a po podłodze jast nieznaczna, więc tu nie powinno być wogóle problemu. Czy powierzchnie podane w projekcie nie odpowiadają tym w realu? To jaką naprawdę powierzchnię użytk. mają te pomieszczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co chodzi z tymi skosami. Pokoje z balkonem mają pow.użytk. ok.17-18 mkw., więc czemu miałyby być nie wygodne? Ja aktualnie w pokoju dzieci mam skosy, gdzie pow. po podłodze wynosi 18 mkw., a użytkowa to zaledwie 10mkw. i jest to można powiedzieć duży, wygodny pokój (jak na blok). Mieszkam ze skosami 7 lat i się przyzwyczaiłam, ale mogę się zgodzić,że mieszkanie bez skosów jest bardziej funkcjonalne, tylko wtedy nie mógłby to być domek z poddaszem użytkowym. A jeśli chodzi o łazienkę, to jestem tym bardziej zaskoczona, bo różnica między powierzchnią użytk., a po podłodze jast nieznaczna, więc tu nie powinno być wogóle problemu. Czy powierzchnie podane w projekcie nie odpowiadają tym w realu? To jaką naprawdę powierzchnię użytk. mają te pomieszczenia?

 

Ano chodzi o to,że skosy sa nieco uciążliwe szczególnie jesli któs spotyka sie z nimi po raz pierwszy. Ścianki kolankowe 56cm to naprawdę malutkie ścianki,dodatkowo skosy nieco pogarszaja doswietlenie pomieszczeń.

Łazienka górna to juz przesada- w miejscu proponowanym przez pracownie projektową nie może wg. mnie stanąc wanna bo tzrebaby wchodzic do niej w głębokim skłonie i wychodzic takoż.

http://images4.fotosik.pl/266/ea0c487bd3de766dm.jpg

 

My zdecydowalismy sie ineczej zaaranzowac wnetrze i wanna stanie pod oknem,kabina prysznicowa na dole-i wychwalam swój pomysł powiększenia dolnej łazienki pod niebiosa,bo nie miałabym miejsca na prysznic :cry: :-?

Dzisiaj nasz hydraulik dorobił jeden pion dla potrzeb moich pomysłów i bedzie ok,tak że nie ma sie co martwic,z każdej sytuacji mozna wybrnąc.

Nie kieruj sie powierzchniami podłogi,bo salonu kapielowego w tej łazience stworzyc sie nie da,mimo łudzaco duzej powierzchni.

Po prostu nie da sie tam umiescic bidetu,wc,umywalki,wanny i natrysku wespół,cos za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kieruję się powierzchnią podłogi, a wręcz przeciwnie zwracam uwagę głównie na użytkową i skoro jest tak jak piszesz, to bardzo dziwne, wręcz trudno mi w to uwierzyć. W takim razie ile ta łazienka ma pow. użytkowej? A z drugiej strony jest pewnie tak jak piszesz, bo to nie ja posiadam stan surowy i nie widziałam go na żywo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja mam dach ofoliowwany,więc i pogląd na wygląd pomieszczeń również niejaki posiadam.

Nie wydają mi się zbyt małe,wręcz przeciwnie wg. mnie sa przyjemnie przestronne ,mam troszkę podniesioną ścianke kolankową i skosy nie bedą uciążliwe. W górnej łazience nie zrobimy ścianki w miejscu projektowanym tylko pół scianki dla otoczenia wanny a resztę jako zamykane półki na środki czystości.

 

a tak jeszcze niedawno czytałam o Faworycie, stąd moje wątpliwości jak jast faktycznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja mam dach ofoliowwany,więc i pogląd na wygląd pomieszczeń również niejaki posiadam.

Nie wydają mi się zbyt małe,wręcz przeciwnie wg. mnie sa przyjemnie przestronne ,mam troszkę podniesioną ścianke kolankową i skosy nie bedą uciążliwe. W górnej łazience nie zrobimy ścianki w miejscu projektowanym tylko pół scianki dla otoczenia wanny a resztę jako zamykane półki na środki czystości.

 

a tak jeszcze niedawno czytałam o Faworycie, stąd moje wątpliwości jak jast faktycznie :wink:

 

To co zacytowała Pani to zbitka mojego postu i tego który Pani napisała.

Gdy ma się samą folię na dachu i nie wie jak wysokie będa wylewki i ocieplenia to rzeczywistosc wydaje sie nieco jasniejsza :D

Pomieszczenia są przestronne,nigdy nie twierdziłam że są ciasne :D

Są jedynie nieustawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...