Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do tej pory mamy wylane ławy.W przyszłym tygodniu kładziemy fundamenty a dalej jak pozwoli pogoda to niech się mury pną do góry!!!!!!!!! :wink:

Bylismy dzisiaj w firmie Megabud z Rumii zapytać się o ofertę na okna i drzwi zewnętrzne.Czekamy na wycenę.Trzeba przyznać ,że okna bardzo ładne i obsługa profesjonalna.

W przyszłym tygodniu zaczniemy dodawać zdjęcia .Muszę wykumać jak to zrobić :wink: . Czy robiliście jakieś zmiany do projektu?

 

Mam pytanie do wszystkich budujących Faworyta:

Czy skosy na poddaszu sa uciazliwe dla wysokich osob i jak sobie poradziliscie?

Czy ktos podnosil scianke kolanowa badz zmienial kat nachylenia dachu?

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory mamy wylane ławy.W przyszłym tygodniu kładziemy fundamenty a dalej jak pozwoli pogoda to niech się mury pną do góry!!!!!!!!! :wink:

Bylismy dzisiaj w firmie Megabud z Rumii zapytać się o ofertę na okna i drzwi zewnętrzne.Czekamy na wycenę.Trzeba przyznać ,że okna bardzo ładne i obsługa profesjonalna.

W przyszłym tygodniu zaczniemy dodawać zdjęcia .Muszę wykumać jak to zrobić :wink: . Czy robiliście jakieś zmiany do projektu?

 

Mam pytanie do wszystkich budujących Faworyta:

Czy skosy na poddaszu sa uciazliwe dla wysokich osob i jak sobie poradziliscie?

Czy ktos podnosil scianke kolanowa badz zmienial kat nachylenia dachu?

pozdrowionka

 

Chyba tak do konca to o uciążliwosci lub jej braku w temacie skosów to bedziemy mogli pogadac po wprowadzeniu się. Tam gdzie sie da to mozna poustawiac sprzęty tak by skosy nie utrudniały życia. Ja już widzę że nie umieszczenie wanny (górna łazienka) pod skosem to strzał w dziesiątkę-trzebaby wchodzic do niej i z niej w głębokim skłonie-a o wyprostowaniu sie nie byłoby mowy.

Natomiast skos w sypialni-u mnie to pomieszczenie obok łazienki nie wydaje mi się zbyt uciążliwy-ale po dodaniu ocieplenia i płyt może zmienie zdanie.

Ściankę kolankową podnosiliśmy tylko nad garażem,bez zmiany kąta nachylenia dachu-wyszło bardzo dobrze.

Pozdrawiam cieplutko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wygląda na to że okolice Legionowa będą małym zagłębiem Faworytów. :D

Z żoną chcę rozpocząć budowę domu na wiosnę w Jabłonnej niedaleko drogi dojazdowej do Chotomowa. Ale oprócz naszego jeszcze nie wybudowanego domu buduje się w niedalekiej okolicy prawdopodobnie następny Faworyt (dom ma wybudowany tylko parter).

 

Jeśli chodzi o samą pracownię to napewno są dobrzy w obiecywaniu. Nie potrafią przesłać mi więźby w PDFe. mimo że już chyba z 10 razy się zarzekali że zrobią to tego samego dnia co dzwonię (jak odbiorą telefon). Aż sobie sam zeskanowałem te rysunki po małych kombinacjach.

 

awikt, czy mogę Cię prosić o ceny ekip za poszczególne etapy i poniesione już wydatki na budowę domu. Proszę na priv.

 

Pozdrawiam

 

 

witamy,

 

no to chyba jestesmy sasiadami :)))

 

ale numer..

 

na pewno nie raz sie spotkamy i wymienimy :)

 

my wlasne czekamy na rozpoczecie dachu i dodatkowo walczymy z myslami jak zorganizowac sobie kuchnie. co do projektu to potwierdzamy wszystkie zastrzezenia, ktore zglosil badar. na szczescie mamy dobra ekipe :)

 

Badar: jesli zaproszenie jest jeszcze aktualne chetnie rzucilibysmy okiem i wymienili doswiadczenia

 

pozdrawiamy serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie czekam na mapę od geodety, później ruszamy do architekta, z którym wstępnie przejrzeliśmy projekt.

Zmiany to :

- przeniesienie kotłowni za garaż i przejście do niej pod schodami w holu

- pralnia będzie dodatkowym pokoikiem gościnnym

- powiększenie wc kosztem sieni

- powiększenie sieni kosztem spiżarni ( jeszcze się zastanawiam)

- łazienka raczej bez działowej ściany

- być może podniesiemy ściankę kolankową o pustak, architekt ma jakiś pomysł na wykonanie tego bez straty na wyglądzie domu.

 

To główne planowane zmiany.

 

10 lutego mam spotkanie z właścicielem polecanej firmy budowlanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto będzie zaczynał budowę wiosną tego roku ?

 

Jak pogoda dopisze to nawet przed wiosną rozpocznę. Mam już ekipę i materiał. Czekam tylko na to aż będzie pewność, że mrozy nie wrócą.

A jakieś zmiany planujesz? :D

 

Myślimy o większym otwarciu kuchni na jadalnie, powiększeniu łazienki na dole kosztem sieni, zorganizowanie pralni i suszarni nad garażem. To przy okazji ułatwi nam aranżacje łazienki na górze.

Ale pewnie jeszcze coś wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Między innymi zastanawiamy się nad kupnem projektu Fawort z podwujnym garażem.

Proszę o wasze opinie. Czy jesteście zadowoleni, jakie ponieśliście koszty itp.

 

Koszty jak to koszty-nabieraja znacznych rozmiarów w trakcie budowy-u nas pierwsze pustaki Termopor Leier płaciłam po ok.3,40/szt,ostatnie po 5,40/szt.

Co prawda od razu kupiłam prawie na całośc,ale troche brakło i trzeba było płacic i płakac :-? :wink:

Wiekszośc materiałów drożeje,więc precyzyjne wyliczenie kosztów jest trudne,zestawienie materiałowe z pracowni arch.też nie jest miarodajne bo nie zgadza się ze stanem faktycznym.

Za wybudowanie stanu surowego otwartego zapłaciłam 21 000,za robociznę dachu 10 000.

Pocieszeniem po poniesionych wydatkach jest wyglad domku-coraz bardziej przypominajacy obiekt mieszkalny :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich budujących Faworyta:

Czy skosy na poddaszu sa uciazliwe dla wysokich osob i jak sobie poradziliscie?

Czy ktos podnosil scianke kolanowa badz zmienial kat nachylenia dachu?

pozdrowionka

 

Myśmy robili projekt indywidualny na podstawie Faworyta i zmienialiśmy zarówno wysokość ścianki kolankowej, jak i nachylenie dachu. Podniesienie ścianki kolankowej na poziom 95cm z każdej strony o zmiana kątów nachylenia dachu spowodowały, że dom przestał wyglądać tak ładnie jak w oryginalnym projekcie. A skosy przy oryginalnych wysokościach ściankim kolankowej z całą pewnością są uciążliwe. Na moje oko to wygląda tak, że wszystkie sprzęty i meble mogą stać tylko w pewnej odległości od ściany. czyli metraż po podłodze wielii, ale użytkowo bardzo słabo. Proponuję zrobić sobie test uciążliwości skosów tak jak myśmy to wykonali - w domu taśmą malarską przy użyciu miarki i kątomierza zaznaczyliśmy sobie na ścianie jak wygląda skos i ścianka kolankowa. Pamiętaj, że powierzchnię użytkową MGProjekt liczy już od wysokości 1.8m. Dopiero jak się zobaczy fizycznie gdzie jest to 1,8 i jak to faktycznie wysoko, to można wyrobić sobie zdanie na temat tych skosów. Dlateg właśnie ostatecznie zdecydowaliśmy się jednak na dach dwuspadowy - dwa skosy mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...