Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Działkę mamy po Poznaniem, budowlaną, jeszcze projektu nie kupiliśmy, ale już chyba podjęliśmy decyzję że to ten. Jeszcze tylko zostały nam ostatnie rozmowy z wykonawcą co do ceny, z bankami co do kredytu i kupujemy. Czas szybko płynie, chciałabym żebyśmy zaczęli w tym roku, chociaż jeszcze dużo papierów do załatwienia zostało i kasy do wydania :) A w ogóle to przez 5 lat mieszkałam w Kołobrzegu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jaki ten świat mały :). A ja wolałabym mieszkać gdzieś koło dużego miasta, tak mi się wydaje,więcej możliwości (szczególnie dla dzieci), ale to bardzo trudna, życiowa decyzja i chyba się nie odważymy zmienić miejsca zamieszkania. Kiedyś marzyło mi się Trójmiasto...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o pracowni MG Projekt ? Ja kupiłem Agnieszkę z tej firmy i jestem rozczarowany jest mało dokładny( w porównaniu z innymi biurami ) są duże nieścisłości a więżbę dachu dołączyli jak się póżniej okazało z jakiegoś innego projektu.Gdybym teraz kupował projekt to nie byłby napewno z MG Projekt .Bardzo podobał mi się(technicznie ) projekt z Studio Atrium.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat projektu Agnieszki rzeczywiście niektórzy wypowiadają się niezbyt przychylnie, ponoć są jakieś niedociągnięcia, nie wiem jak będzie z Faworytem, bo chyba go jeszcze nikt nie wybudował, a nie jestem fachowcem i nie potrafię ocenić czy projekt jest dobry czy zły. W jednym z biur architektonicznych powiedziano nam, że mg zasadniczo robi dobre, czytelne projekty. Jeszcze tego nie wiem, czy rzeczywiście tak jest, ale w miarę postępu budowy napewno poinformuję :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,tak kupiłam już projekt,też uważam że jest najlepszy i również zamówiłam odbicie lustrzane,zaczynam w jak najszybciej jak tylko dostanę pozwolenie na budowę.Byłam wycenić w salonie okna,narazie tylko w jednym salonie i policzył nam okna PCV oklejone z obu stron z łukami jak w projekcie na 15.500 tys a bez łuków na górze na 11.500 tys. a dodam że będę robić obniżany salon.Pozdrawiam i czekam na wieści od ciebie. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie udało mi się zmienić telefonicznie dane do warunków zabudowy całe szczęście, ze jeszcze decyzja nie była wydana. Dzwoniłam również do biura projektowego mg projekt i w przeciwieństwie do biura Z500 dostałam konkretne i fachowe informacje.

 

 

Nam na pierwszy rzut oka brakuje okien dachowy. I chciałabym powiększyć dolną łazienkę przesunąć ściankę bliżej drzwi wejściowych a zlikwidować spiżarkę i w to miejsce powiększony by był przedsionek o to co zostało zabrane na łazienkę. Nie wiem czy jest to zrozumiałe co napisałam mam nadzieję, że tak. A o co chodzi z tym obniżanym salone tzn. będą schodki?

Cieszę się, że będę miała możliwość wymiany doświadczeń.

 

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będą schodki,a czemu ci brakuje okien na górze?ja znowu chcę zlikwidować okno w toalecie na dole i w spiżarce a dać drzwi przeszklone,wiesz mi ja bym nie powiększała łazienki bo uważam że jest wystarczająca dla gości dam tylko wc i umywalkę a ze spiżarni bym nie rezygnowała bo jest naprawdę przydatna a w na stychu nad garażem planuję pokój tzw rekreacyjny tzn dam stół do ping-ponga,atlas itp,a skąd jesteś jeśli mogę wiedzieć :p i jakie planujesz ogrzewanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym, żeby pokoje na górze były widne i nie wiem czy te okna będą wystarczające.

Co do ogrzewania nie jestem jeszcze specjalistką w sprawach technicznych i szczegółach, ale w trakcie budowy pewnie już będę :wink: . Dużo liczę na wiedzę teścia w sprawach ogrzewania i nie tylko. Coś rozmawialiśmy o piecu gazowym i pompie ciepła oraz o rozprowadzeniu ogrzewania z kominka.

W łazience na dole chciałabym żeby był prysznic. A spiżarka nie wiem czy będzie mi potrzeba niestety mam dwie lewe ręce jeśli chodzi o przetwory i gotowanie :-? . Może kiedyś się to zmieni ale jak na razie nie widzę potrzeby aby ją zostawić. Okno w toalecie mój małżonek jak najbardziej chce aby było.

Fajna sprawa z tą powierzchnią nad garażem my niestety na naszej działce nie zmieścimy wersji z garażem.

Będziemy się budować w Karczewie k/Otwocka a Ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciała zacząć jak najszybciej w ciągu 2 tyg. (mam taką nadzieję) powinniśmy dostać już Warunki Zabudowy i dopiero będziemy występować o pozwolenie na budowę. Liczę, że do wakacji zbierzemy dokumentację. Jak nie będzie przeszkód. Najgorsze jest to, że na wszystko czeka się tygodniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że długo się czeka na papiery,ja zaczęłam papierologię od 6 grudnia i jestem na etapie adaptacji projektu u architekta,długo czeka się na pozwolenie na budowę,myślę że w lecie już ruszę,a jeśli chodzi o spiżarkę to ja również beztalencie z przetworami chodzi mi o trzymanie zapasów,często jeżdżę do Makro i np kupuję cały worek papieru toaletowego czy np proszki czy mąkę lub cukier czy wodę lub soki,czy mopa z wiaderkiem bo coś się rozleje a w toalecie praktycznie nie przebywasz a teraz w bloku nie mam gdzie tego magazynować no i często bym trzymała garnki np z zupą aby nie trzymać w lodówce,wiesz mi byłam u kilku znajomych i bardzo sobie chwalą a ci którzy zrezygnowali żałowali ale to już twój wybór a te okna w lukarnach są naprawdę duże zawsze możesz dodać okno połaciowe,ja jestem z Wrocławia a już niedługo mam nadzieję z Mrozowa. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę z tą spiżarką chyba będziemy musieli to przemyśleć.

Chociaż wydawało mi się, jak oglądałam projekt Internecie, że pod schodami jest jakiś schowek? I myślałam, że część rzeczy typu mop można tam schować ewentualnie w pomieszczeniu gospodarczym.

 

Ja już bym chciała zlecić robienie mapek do celów projektowych ale z drugiej strony do póki nie mam WZ to się boję chociaż nie powinno być problemu z otrzymaniem tej decyzji ale jakoś tak się wstrzymuję. Nie wiem co będzie napisane w tych warunkach zabudowy i z jakimi przedsiębiorstwami będą potrzebne uzgodnienia typu energetyka, gazownia. Czy nie powinnam już o to wystąpić?

Przed nami jeszcze częściowa rozbiórka garaży i pomieszczeń warsztatowych. Bo jak na razie to działeczka nasza jest niestety zabudowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej można walić do gazowni i energetyki ale zapytam męża jak u nas było to ci napiszę a tak pod schodami jest pomieszczenie gospodarcze ale ja tam planuję trzymać kurtki,buty bo to zawsze dużo miejsca zajmuje a nie będę latać do góry po płaszcz czy buty tam będę trzymać tylko ciuchy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...