Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich bardzo serdecznie !

 

My zakupiliśmy z pracwoni MGprojekt projekt bliźniaka "dom na medal". Jest to faworyt pzerobiony na bliźniaka. W tej chwili załatwiamy wszystkie formalności do pozwolenia na budowę i mam ogromną nadzieję, że uda nam się zacząć budowę koło kwietnia / maja. Będziemy budować w Lesznowoli.

 

Mam w związku z tym ogromną prośbę, czy ktoś z was byłby tak miły i mógłby nas zaprosić na swoją budowę z faworytem gdzieś w okolicach ???

 

Byłoby fajnie obejrzeć domek i porozmawiać o trudach budowy :)

 

Pełni optymizmu

Pozdrawiamy

Ket & Gant'z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich budujących Faworyta:

Czy skosy na poddaszu sa uciazliwe dla wysokich osob i jak sobie poradziliscie?

Czy ktos podnosil scianke kolanowa badz zmienial kat nachylenia dachu?

pozdrowionka

 

Myśmy robili projekt indywidualny na podstawie Faworyta i zmienialiśmy zarówno wysokość ścianki kolankowej, jak i nachylenie dachu. Podniesienie ścianki kolankowej na poziom 95cm z każdej strony o zmiana kątów nachylenia dachu spowodowały, że dom przestał wyglądać tak ładnie jak w oryginalnym projekcie. A skosy przy oryginalnych wysokościach ściankim kolankowej z całą pewnością są uciążliwe. Na moje oko to wygląda tak, że wszystkie sprzęty i meble mogą stać tylko w pewnej odległości od ściany. czyli metraż po podłodze wielii, ale użytkowo bardzo słabo. Proponuję zrobić sobie test uciążliwości skosów tak jak myśmy to wykonali - w domu taśmą malarską przy użyciu miarki i kątomierza zaznaczyliśmy sobie na ścianie jak wygląda skos i ścianka kolankowa. Pamiętaj, że powierzchnię użytkową MGProjekt liczy już od wysokości 1.8m. Dopiero jak się zobaczy fizycznie gdzie jest to 1,8 i jak to faktycznie wysoko, to można wyrobić sobie zdanie na temat tych skosów. Dlateg właśnie ostatecznie zdecydowaliśmy się jednak na dach dwuspadowy - dwa skosy mniej.

 

 

My prawdopodobnie bedziemy zmuszeni zmienić dach(wytyczne planu) więc jeśli to mozliwe chetnie zobaczyłabym jak wyglada ten dom z dachem dwuspadowym. Poprosze o zdjęcia na [email protected] bede bardzo wdzieczna pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat okien, poniżej wymiary u sowy (cyt. z dziennika)

 

Czy pozostali inwestorzy mogliby porównać te wymiary ze swoimi.

 

Co do okien to zerknęłam w zamównienie i oto co tam mam:

okna w łazience i sypialni mają wysokośc 1470mm dłuższego boku i 800 w krótszym boku,szerokośc 1770mm.

Balkonowe górne mają 2375 wysokości na 880 szerokosci,okienko obok ma 950 wysokości w krótszym boku i 1000szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badar możesz po kolei podać zmiany jakie należy w projekcie zmienić,ułatwi to nowo budującym,poprawki u architekta.A może by tak założyć nowy temat np.(poprawki przy budowie Faworyta).Ci co wybudowali pomogli by nam zaoszczędzic trochę czasu...... :lol: czyli np.pomniejszyć łuki dlatego,że........zmniejszyć wysokość drzwi tarasowych dlatego,że ..........POzdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Janku mój projekt powienien dotrzeć do mnie za jakieś 5 dni ale na ile umiem czytać projekt umieszczony na stronie mgprojekt wymiary okien :

3 okna 120x150

2 okna 150x150

180 x 235

wykusz 2 okna 80x150 boki, środek 150x150 (tego jestem najmniej pewna i jest to oczywiście jedno okno podzielone słupkami

garaż 3 okna 120x80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...