Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panie Janku mój projekt powienien dotrzeć do mnie za jakieś 5 dni ale na ile umiem czytać projekt umieszczony na stronie mgprojekt wymiary okien :

3 okna 120x150

2 okna 150x150

180 x 235

wykusz 2 okna 80x150 boki, środek 150x150 (tego jestem najmniej pewna i jest to oczywiście jedno okno podzielone słupkami

garaż 3 okna 120x80

Witajcie,

w projekcie sa 3 okna 1200*1500 , 2 okna 1500*1500 okna od tarasu 1800*2300 wykusz 2 okna 600*2100 i 1 okno 1500*2100.W garazu nie pamietam ,bo zrezygnowaliśmy z nich.Na parterze okna ,które mają 1200*1500 zamieniamy na 1500*1500 czyli wszystkie takie same.Robimy duże nie dzielone tafle w kolorze orzech.

pozdrowionka

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wróciłem od pani architekt.powiedziała że chyba ktoś młody robił ten projekt błąd parteru......brak słupa który podtrzymuje strop (ktoś już kiedyś pisał o tym) dość drogi w budowie,bardzo drogie okna byłem się pytać w Toruniu w paru miejscach 2xdroższe niż normalne standardowe zbyt duże okno jak na łazienkę.Ja chciałem przenieść schody do cholu z przodu kosztem zmniejszenia kuchni nie wiem mi powiedziała że trzeba dużo przerabiać strop.Acha powiedziała jeszcze że ten projekt classic wersja standardowa jest z podpiwniczeniem.Czy to prawda?.Czekam na szybką odpowiedż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ilu architektów tyle opinii ...

Mój architekt (starszy Pan, prowadzi również nadzory dużych obiektów budowlanych) powiedział, ze projekt jest ładny a jeśli chodzi o wylistowane przez forumowiczów błędy są zwyczajnie do korekty. Poza tym powiedział, że wszystkie gotowce mają mniejsze lub większe błędy bo są robione powiedzmy "taśmowo". Mojemu najbardziej w projekcie nie podobają się schody (za wąskie) i chce je jakoś poszerzyć, ale do tego potrzebuje projekt szczegółowy. Zobaczymy czy coś wymyśli :-?

Słup w salonie jest już w projekcie (niestety nie ma go cały czas w wersji umieszczonej na www mgprojekt).

Jeśli chodzi o okna z poddasza to są rzeczywiście drogie jak każde okno nietypowe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Janku mój projekt powienien dotrzeć do mnie za jakieś 5 dni ale na ile umiem czytać projekt umieszczony na stronie mgprojekt wymiary okien :

3 okna 120x150

2 okna 150x150

180 x 235

wykusz 2 okna 80x150 boki, środek 150x150 (tego jestem najmniej pewna i jest to oczywiście jedno okno podzielone słupkami

garaż 3 okna 120x80

Witajcie,

w projekcie sa 3 okna 1200*1500 , 2 okna 1500*1500 okna od tarasu 1800*2300 wykusz 2 okna 600*2100 i 1 okno 1500*2100.W garazu nie pamietam ,bo zrezygnowaliśmy z nich.Na parterze okna ,które mają 1200*1500 zamieniamy na 1500*1500 czyli wszystkie takie same.Robimy duże nie dzielone tafle w kolorze orzech.

pozdrowionka

Kasia

 

My też zamieniamy okna 120 na 150 :) zależy mi na poszerzeniu zwłaszcza tych od frontu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałam kiedyś my wybraliśmy wersję bez garażu, której sprzedaż aktualnie jest wstrzymana. Zaniepokojona dzwoniłam wczoraj do mgprojekt i wyjaśniono mi, że wstrzymano sprzedaż bo robią „kosmetykę” czyli poprawiają min. właśnie górne okna bo klienci narzekają, że są zbyt wysoko i drogie w wykonaniu i jeszcze jakieś inne poprawki robią.

Zastanawia mnie tylko dlaczego w takim razie wersję B wstrzymano a innych nie.

Jeżeli zmiany zostaną wprowadzone zanim my rozpoczniemy budowę kwiecień/maj to oczywiście architekt powiedział, że nie będzie problemu abyśmy otrzymali dokumentację po zmianach. Mam nadzieję, że zdążą zanim my rozpoczniemy budowę.

 

Mam pytanie czy ktoś z was planuje robić wentylację mechaniczną z rekuperatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako obeznany z projektem podpowiadam, że okna na parterze od frontu są 1500x1500. jesli nie bedziesz zmieniał położenia sciany nośnej pomiedzy WC a kotłownią to nie wsadzisz większego bo to w kotłowni wychodzi jedną krawędzia przy samej scianie. Można oczywiście "rozsunąć" dolne okna ale wtedy elewacja straci harmonijny wygląd. Ja osobiście przesuwam scianę pomiędzy WC a kotłownią bo zamiast kotłowni będę miał pokój :lol:

Dom nie jest podpiwniczony. Pod spocznikiem schodów projektant przewidział schowek dla niegrzecznych dzieci ale zainstalowanie w tym miejscu drzwi jest co najmniej kiepskim pomysłem.

Schody wg mnie faktycznie są troche za wąskie (90 cm) a poszerzenie ich raczej trudno wykonalne, natomiast spocznik jest na tyle duży, że można się minąć :wink:

 

PS: przy okazji dziękuję Sowie za poświęcenie czasu i możliwośc obejrzenia Faworyta w realu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy co z drzwiami u góry nad garażem ktoś napisał,że dla krasnali,ale z projektu wychodzi,że wymiary są 80x205.Czy jakiś błąd w projekcie,czy jakiś majster spartolił sprawę.......

 

Są to drzwi z pomieszczenia za górną łazienką do pomieszczenia nad garażem, ma je zaprojektowany tylko Faworyt z podwójnym garażem, ale tylko ten z pojedyńczą bramą. Drzwi te są faktycznie niewysokie (1,2 m), pełnią funkcję gospodarczą (typu "przełaz") jako ewentualne rozwiązanie indywidualne.

 

Odnośnie okien to u mnie w projekcie frontowe też mają 120x150, a nie jak pisze jarek008 150x150, ale zauważyłam, że każda wersja różni się nie wiadomo czemu odrobinę od drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Czy ktoś buduje Faworyta na południu Polski?My budujemy na podkarpaciu,zaczynamy na wiosnę (kwiecień).Mamy teraz dylemat z jakiego materiału budować,ale skłaniamy się w kierunku Ytonga.Myślicie że to dobre rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Inwestorzy, czy możecie się podzielić tegorocznymi cenami robocizny Waszych domków.

 

Ja jestem po spotkaniu z wykonawcą i nie wiem co mam sądzić o poniższej ofercie (fworyt - garaż podwójny)

Za stan surowy : fundamenty, strop , ściany - po negocjacjach 50.000 pln brutto :o i nic mniej

+ mają swojego podwykonowacę dachu (robocizna: więźba, deskowanie, papa, pokrycie dachówką, obróbki blacharskie 85 pln za m2)

 

Co sądzicie o tej cenie. Wykonawca sprawdzony ale cena wydaje się za wysoka . :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Inwestorzy, czy możecie się podzielić tegorocznymi cenami robocizny Waszych domków.

 

Ja jestem po spotkaniu z wykonawcą i nie wiem co mam sądzić o poniższej ofercie (fworyt - garaż podwójny)

Za stan surowy : fundamenty, strop , ściany - po negocjacjach 50.000 pln brutto :o i nic mniej

+ mają swojego podwykonowacę dachu (robocizna: więźba, deskowanie, papa, pokrycie dachówką, obróbki blacharskie 85 pln za m2)

 

Co sądzicie o tej cenie. Wykonawca sprawdzony ale cena wydaje się za wysoka . :cry:

 

Rzeczywiście ceny od ubiegłego roku diametralnie sie zmieniły.

Znajomemu nasza ekipa zaproponowała cenę za wybudowanie podobnego do Faworyta domu wyższą i 1/3 od naszej :o

Mimo to cena wydaje mi się wysoka :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...