Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Wybraliśmy z żoną do budowy projekt FAWORYT z garażem podwójnym. Super że jest tu tak dużo osób budujących ten dom. W grupie zawsze raźniej!!!!:). Jak dobrze pójdzie tu ruszamy z budową w okolicach lipca - sierpnia.

 

Czy są na forum osoby budujące FAWORYTA w okolic lublina?????

 

pozdrawiam

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich!

 

Świetnie jest widzieć tylu zapaleńców do Faworyta.

 

Będziemy stawiali w okolicach Szczecina. Jeszcze walczymy z "kwitologią" ale co tam... poradzimy.

 

Może ktoś z okolic Szczecina też ma Faworyta na widoku ?

 

Przeglądając posty i zdjęcia widzę że dominuje porotherm - jakiej grubości polecacie i czym ocieplacie ?

 

asimo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie z czego budować .

 

Aktualnie w składach budowlanych (nasz powiat) brak jest jakiegokolwiek porothermu :-? . Jutro dostaniemy info co uda się załatwić, gazobetonu też nie ma :(

 

A cena :

jeśli będzie i zamówimy porotherm 25 cm do końca lutego cena za szt. 6,83 pln, a od 01.03 7,52 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Inwestorzy, czy możecie się podzielić tegorocznymi cenami robocizny Waszych domków.

 

Ja jestem po spotkaniu z wykonawcą i nie wiem co mam sądzić o poniższej ofercie (fworyt - garaż podwójny)

Za stan surowy : fundamenty, strop , ściany - po negocjacjach 50.000 pln brutto :o i nic mniej

+ mają swojego podwykonowacę dachu (robocizna: więźba, deskowanie, papa, pokrycie dachówką, obróbki blacharskie 85 pln za m2)

 

Co sądzicie o tej cenie. Wykonawca sprawdzony ale cena wydaje się za wysoka . :cry:

To chyba ktoś poszybował z tymi cenami. Wyceny z grudnia ekip budowlanych z okolic Warszawy to 35-40 tys. z więźbą.

Wczoraj byłem w hurtowni pokryć dachowych i proponowani dekarze mają cenę wyjściową 20-22zł/m2 za krycie plus obróbki (dojdze drugie tyle).

 

Warto jeszcze poszukać i jak mi poradzono jak ja szukałem ekipy to targowanie rozpocząć od zejścia o 10tys. od ceny wywoławczej na początek.

 

Na szczęście znalazłem ekipę z poza Warszawy za rozsądną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle,my kupowalismy materiał po 3,40,po miesiącu dokupowalismy 2 palety po 4,80,a ostatnie po 5,60.

Na szczęście pierwsza partia wystarczyła na 90% zapotrzebowania,ale dostaca dwa razy wysyłał samochód po pustaki i dwa razy wracał pusty. W ogóle od ubiegłego roku podobno ceramika nie pojawia sie u niego na placu,wszystko przewozi bezposrednio z fabryki do klienta.

Trzymam kciuki za udane zakupy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie z czego budować .

 

Aktualnie w składach budowlanych (nasz powiat) brak jest jakiegokolwiek porothermu :-? . Jutro dostaniemy info co uda się załatwić, gazobetonu też nie ma :(

 

A cena :

jeśli będzie i zamówimy porotherm 25 cm do końca lutego cena za szt. 6,83 pln, a od 01.03 7,52 pln.

 

Można budować jeszcze z bloczków keramzytowych (system Optiroc) tak jak ja.

Niewiem jak jest z dostępnością bloczków obecnie bo materiał zakupiłem w grudniu. Czekają na mnie u producenta aby niedostały nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dzisiaj jest niedziela prawdy to postanowiliśmy się przyznać - zamówiliśmy Faworyta z podwójnym garażem.Planujemy budować w okolicy Bydgoszczy.

Dziękujemy Sowie za szczegółowe prowadzenie dziennika i mamy nadzieję że jej entuzjazm nie zmaleje.

 

No po takim zainteresowaniu na peno nie zmaleje :oops: :D

Sama lubię podczytywac dzienniki tych,którzy maja więcej zrobione,nie sposób samemu ogarnąc wszystkiego.

Z tego co widzę większośc Faworytów póki co buduje się/budowac się będzie w okolicach W-wy i na północy.

Pozdrawiam cieplutko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dzisiaj jest niedziela prawdy to postanowiliśmy się przyznać - zamówiliśmy Faworyta z podwójnym garażem.Planujemy budować w okolicy Bydgoszczy.

Dziękujemy Sowie za szczegółowe prowadzenie dziennika i mamy nadzieję że jej entuzjazm nie zmaleje.

 

No po takim zainteresowaniu na peno nie zmaleje :oops: :D

Sama lubię podczytywac dzienniki tych,którzy maja więcej zrobione,nie sposób samemu ogarnąc wszystkiego.

Z tego co widzę większośc Faworytów póki co buduje się/budowac się będzie w okolicach W-wy i na północy.

Pozdrawiam cieplutko :D

O przepraszam,nas na południu jest też trochę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

jak się spisuje piec na eko groszek? Czy można w nim palić pelletami ? Chociaż u siebie mam w drodze gaz to takie paliwo do mnie przemawia :)

 

pozdrawiam

 

Zaraz po rozruchu był u nas serwisant z Ogniwa,bo nie działał sterownik. Analiza komputerowa wykazała uszkodzenie na skutek skoku napięcia w sieci. Serwisant zamontował nowy sterownik z jakims zabezpieczeniem,wyregulował piec i wyszkolił inwestora jak sie posługiwac piecem :wink: :D

Mąż pilnuje by stożek paliwa w piecu był odpowiedniej wielkości,tak ma przykazane 8) :D

W domu jest cieplutko,cały obieg działa bez zarzutu. na razie piec pożera sporo paliwa,ale na początku podobno tak ma byc.

W takim piecu jak nasz można palic pelletami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle,my kupowalismy materiał po 3,40,po miesiącu dokupowalismy 2 palety po 4,80,a ostatnie po 5,60.

Na szczęście pierwsza partia wystarczyła na 90% zapotrzebowania,ale dostaca dwa razy wysyłał samochód po pustaki i dwa razy wracał pusty. W ogóle od ubiegłego roku podobno ceramika nie pojawia sie u niego na placu,wszystko przewozi bezposrednio z fabryki do klienta.

Trzymam kciuki za udane zakupy!

 

Kto zaczyna na wiosne to pewnie już wie, że z materiłami jest lekko mówiąc dramat. ja jestem własnie po bojach ze składami budowalnymi. Jeśli chodzi o ceramike poryzowana to póki co najtaniej wychodzi Jopek. Ich cegła kosztuje obecnie 5,99 (minus upust 19-25%) ale potrzeba chyba 15 na m2 bo ma wymiar 250x338x220. Niestety Jopek przynajmniej w moim rejonie (Kraków) jest trudno dostępny a składzie fabrycznym w Bytomiu nie umieja powiedziec dokładnie kiedy będize dostepna cegła 25-tka. Najbardziej prawdopodobną wersja mówi, że płacąc teraz trzeba czekać ok 2,5 miesiąca. Wienerbergera ze składów wymiotło i to tak skutecznie, ze nikt nie chce nawet wróżyć kiedy się pojawi. a jak sie pojawi to w cenie 7,5-7,8 zł. Jakies resztki Leiera jeszcze leżą na niektórych składach ale przypuszczam że składy czekają do przyszłego tygodnia bo cena rosnie o ok złotówke na cegle (obecnie 6,34 zł). Przez jakiś przypadek udało mi się kupić 3/4 potrzbnej cegły Leiera w tym tygodniu ale tylko 25-tki. 11,5 cm jest nieosiagalna. Mozna przypuszczać, że teraz jest najwiekszy bum na zakup materiałów i winduja ceny ile sie da. Niektórzy przypuszczaja, ze ceny juz w kwietniu spadną i może maja rację ale co zrobic jesli wszystko jest ustawione na marzec? Nic- płakać i płacić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie udało się cudem kupić w poniedziałek porotherm 25 (6,83 pln) i 11,5 (5,67pln) Wienerberger.

 

Mam nadzieję, że z pozostałymi materiałami nie będzie później takich problemów.

 

Z czego macie lub planujecie wykonać strop: porotherm czy keramzyt ?

Belki stropowe porothermu dużo droższe, na pustaku róznica 1 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie udało się cudem kupić w poniedziałek porotherm 25 (6,83 pln) i 11,5 (5,67pln) Wienerberger.

 

Mam nadzieję, że z pozostałymi materiałami nie będzie później takich problemów.

 

Z czego macie lub planujecie wykonać strop: porotherm czy keramzyt ?

Belki stropowe porothermu dużo droższe, na pustaku róznica 1 pln.

 

Tak jak wcześniej pisałem, ściany zewnętrzne, wewnętrzne, strop będzie z keramzytu (system Optiroc). Wychodzi trochę taniej(niewiem jak teraz), lepsza obsługa (dedykowany handlowiec, transport w cenie, zabierają bez problemu nadwyżki) i no parametry lepsze.

 

A jeśli chodzi ogólnie o ceny to lepiej operować ceną za m2. Łatwiej będzie się odnieść osobom, które niewiedzą ile wchodzi pustaków na m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie udało się cudem kupić w poniedziałek porotherm 25 (6,83 pln) i 11,5 (5,67pln) Wienerberger.

 

Mam nadzieję, że z pozostałymi materiałami nie będzie później takich problemów.

 

Z czego macie lub planujecie wykonać strop: porotherm czy keramzyt ?

Belki stropowe porothermu dużo droższe, na pustaku róznica 1 pln.

 

Tak jak wcześniej pisałem, ściany zewnętrzne, wewnętrzne, strop będzie z keramzytu (system Optiroc). Wychodzi trochę taniej(niewiem jak teraz), lepsza obsługa (dedykowany handlowiec, transport w cenie, zabierają bez problemu nadwyżki) i no parametry lepsze.

 

A jeśli chodzi ogólnie o ceny to lepiej operować ceną za m2. Łatwiej będzie się odnieść osobom, które niewiedzą ile wchodzi pustaków na m2.

 

Niestety nie znam cen za m2 :( Ja mam na miejscu skład w którym spisałam wszystkie aktualne ceny wg jednostek podanych w kosztorysie).

Transport zawsze w cenie i też mogę oddać nadwyżki. Na porotherm bez upustu, na resztę jeśli będę u nich kupować dostanę rabat (ale nie procentowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...