Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

jesteśmy nowymi użytkownikami forum.

Zamierzamy budowę Faworyta. śledzimy dzienniki budowy i naprawdę fajny domek z tego Faworyta.

Mamy ogromną prośbę:

Czy moglibyśmy kogoś odwiedzić i zobaczyć w środku jak wyglądają pomieszczenia?

Bardzo duży uśmiech do ludzi z mazowieckiego i lubelskiego.

 

 

Pozdrawiamy

Aneta&Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy ktoś już postawił ten dom do końca??? tzn wszytko ale bez mebli ??? interesuje mnie jaki jest średni koszt domu z otynkowaniem i wykończeniem wnętrz. czy kwota około 300000 wystarczy??? wybieram się we wtorek do banku w sprawie kredytu i zastanawiam się jaki może być koszt!!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy ktoś już postawił ten dom do końca??? tzn wszytko ale bez mebli ??? interesuje mnie jaki jest średni koszt domu z otynkowaniem i wykończeniem wnętrz. czy kwota około 300000 wystarczy??? wybieram się we wtorek do banku w sprawie kredytu i zastanawiam się jaki może być koszt!!

 

pozdrawiam

To zależy w jakim regionie budujesz bo ceny materiałów oraz koszt robocizny są bardzo zróżnicowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy ktoś już postawił ten dom do końca??? tzn wszytko ale bez mebli ??? interesuje mnie jaki jest średni koszt domu z otynkowaniem i wykończeniem wnętrz. czy kwota około 300000 wystarczy??? wybieram się we wtorek do banku w sprawie kredytu i zastanawiam się jaki może być koszt!!

 

pozdrawiam

To zależy w jakim regionie budujesz bo ceny materiałów oraz koszt robocizny są bardzo zróżnicowane.

 

 

jestem z lublina wiec mysle że koszty materiałów i robocizny w naszym rejonie są mniejsze niż na zachodzie polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma żadnych szans żeby wystarczyło 300 tys.

Nawet licząc najtańsze materiały i kilka uproszczeń w projekcie.

W średniej klasie materiałów myślę, że jest szansa zamknąć sie w 400 tys, ale chyba realnie należy liczyć 450 tys. Ceny materiałów i roboty nieuchronnie idą do góry i ten trend się utrzyma.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

czy ktoś z Was mógłby mi powiedzieć ile szt porothermu 25 potrzeba faktycznie na faworyta z podwójnym garażem.

 

wg załączonego kosztorysu ok.1800 szt. , wg pliku ze strony www ok. 2300 szt. Która wersja jest bliższa prawdy. Już kupiłam 1800 nie wiem czy to nie za mało. dopiero gdzieś w następnym tyg. będę rozmawiała z kierownikiem budowy wtedy poproszę o o dokładne sprawdzenie wszystkich materiałów, ale z cegłą jest problem więc nie czekam do tego spotkania. Mam układ ze składem że nadwyżkę zawsze mogę oddać.

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie błędnie są podane powierzchnie ścian. Uwzględniono tam także wieniec.

W sprzedanym mi projekcie jest to już poprawione i wyliczenia są poprawne.

Zresztą zostało to zweryfikowane przez dostawcę materiału.

 

Jeśli masz możliwość to lepiej, aby to ktoś jeszcze raz przeliczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma już pomysł na elewacje faworyta ?

Wykonujecie zgodnie z pomysłem mgprojekt czy macie może własną koncepcję ?

 

Witam,

temat elewacji mamy odłozony na poźniej ale fakt ,ze trzeba o tym też pomyśleć.Ty Anetko będziesz zmieniać coś w elewacji?

Nasze prace są już daleko posunięte.Mieliśmy zacząć na wiosnę ale dzięki łagodnej zimie na wiosnę zakończymystan surowy zamknięty.

Wybraliśmy dachówkę Roben -brąz i właśnie się okazało ,że może być lekki poślizg ,bo produkcja nie wyrabia się z ilością w tym kolorze.

Ceny materiałow budowlanych oszalały ale dobrze ,że mieliśmy podpisaną umowę z wykonawcą w zeszłym roku.Ekipę mamy super!Praca wre bez zastrzeżeń jak na razie.

Na jaką wysokość planujecie okna balkonowe u góry?

Za niecałe 2 tygodnie mają przywieźć więżbę.

Mamy oferty na okna z 4 firm ,jutro jedziemy jeszcze do jednej i chyba ostatniej.Różnice są w cenach więc warto szukać :)

 

pozdrowionka

 

p.s na bieżąco robimy zdjęcia ale nie wiem jak je tu dołączyć.Może znajdzie się osoba ,która podpowie jak to uczynić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co zrobić z elewacją. Pewny jest kolor dachu (ceglasty). Okna wstępnie białe ze szprosami. Kolor elewacji móglby być podobny do tego z projektu, "ramki" wokół okien podobają mi się białe ale co wtedy z cokołem. Może klinkier, choć nie wiem czy to pasuje. No i problem z drzwiami - jeśli stolarka okienna biała to i drzwi frontowe i garażowe powinny być białe a tego już nie jestem taka pewna :(

 

Jedym słowem mało przejrzysta wizja, chyba poproszę o poradę architekta chyba że wcześniej uda mi się coś podejrzeć na Waszych budowach.

Zaczynam dopiero w sierpniu :(

 

Ze zdjęciami nie pomogę to już pytanie do doświadczonych.

Co do wysokości okien balkonowych to pytanie pojawiało się już kilkakrotnie, ale nikt nie odpisuje. Też chętnie zanotowałbym te wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Zaczynam swoją drogę przez mękę. Kupiłem już działkę, mam wszystkie warunki, jestem na etapie szukania projektu. W zasadzie jestem już prawie zdecydowany na projekt Faworyt ze "stajni" mgprojekt. Czy ktoś może wybudował lub buduje niedaleko Koszalina i byłby uprzejmy wpuścić intruza na budowę? Zawsze to lepiej raz zobaczyć niż sto razy przeczytać. Pozdrawiam wszystkich faworytowiczów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam Faworyta, chciałabym zobaczyc go w realu - dolnośląskie, kto mi pomoże? :oops:

Damro, pm2000 pisałam do was na priv,ale nic, cisza :( chyba nie doszło

odezwijcie sie, prosze

Pozdrawiam Jola

moje gg 2055390 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...