Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Mam prośbę o kontakt od osób, które wybudowały lub są w trakcie budowy Fawryta w okolicach Warszawy.

Właśnie podjęliśmy z mężem decyzję o zakupie projektu Faworyt wersja B bez garażu w odbiciu lustrzanym. Chętnie odwiedzilibyśmy budowę w celu rozeznania się :D

Patrzac na rzuty domek wydaje się idealny ale zobaczyć go na żywo to by było coś :lol:

 

pozdrawiamy

 

Piotrek i Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich FAVORYTów b serdecznie. Bardzo poważnie przymierzam się do tego projektu i w związku z tym mam prośbę o przesłanie na adres [email protected] kosztorysu tego domu wg Waszych cen, najlepiej w miarę aktualnych

 

Witam,

 

My zdecydowaliśmy się na Fowiryta typ B bez garażu w odbiciu lustrznym.

Będzie miał troszkę zmian a mianowicie dodane 3 okna dachowe oraz jeszcze jedno oknow gabinecie na dole.

wczoraj odebraliśmy wstępną wycenę od firmy budowlanej. Powinniśmy się zmieścić w 350 tys (stan pod klucz). Pod warunkiem, że budowę zaczniemy w tym roku.

 

Pozdrawiam

 

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koszty budowy zależą głównie od tego z czego i gdzie budujecie.

Mozna oceniać stan surowy jako koszty w miarę stałe, później mozna wydać bardzo różne pieniądze.

Oceniam koszty wybudowania Faworyta (2 garaże) w stanie surowym otwartym na 180-200 tys. zł (porotherm, dachówka ceramiczna, 7 okien dachowych, rynny marley)- tyle mnie to kosztowało, choc pewnie mozna było taniej.

Całość budowy oceniałem na 450 tys, ale widząc co sie dzieje z cenami, zaczynam wątpić czy się uda zmieścić w tej kwocie.

Oczywiście istotne są koncepcje ogrzewania (kotłownia, grzejniki - podłogówka, dodatkowe grzanie (solar, kominek), ocieplenie, okna, doprowadzenie mediów, instalacja elektryczo-alarmowo-komputerowo- telefoniczno-telewizyjna i inne, wreszcie sama wykończeniówka (podłogi, kafelki itp), nie licząc kuchni, łazienek a potem mebli i wyposażenia.

Kosztorys najlepiej niech zrobi ktos profesjonalny, no chyba, że mg projekt poprawił swoje projekty na tyle, że zestawienia w nich zawarte odpowiadają prawdzie. Ale akurat w to bardzo poważnie wątpię.

 

Pozdrawiam

 

Jeszcze jedno - Faworyt nie jest idealny, nie kierujecie się ładnymi rysunkami mg projektu, tylko dokładnie oberzyjcie plany, bo moga was czekać dość zaskakujące i niezbyt miłe niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich FAVORYTów b serdecznie. Bardzo poważnie przymierzam się do tego projektu i w związku z tym mam prośbę o przesłanie na adres [email protected] kosztorysu tego domu wg Waszych cen, najlepiej w miarę aktualnych

 

Witam,

 

My zdecydowaliśmy się na Fowiryta typ B bez garażu w odbiciu lustrznym.

Będzie miał troszkę zmian a mianowicie dodane 3 okna dachowe oraz jeszcze jedno oknow gabinecie na dole.

wczoraj odebraliśmy wstępną wycenę od firmy budowlanej. Powinniśmy się zmieścić w 350 tys (stan pod klucz). Pod warunkiem, że budowę zaczniemy w tym roku.

 

Pozdrawiam

 

Kasia

Ja mam już część materiałów kupionych w grudniu (ściany, strop, bloczki). Dziś kupiłem stal. Jak tak wszyskie materiały drożeją jak stal to te 350tys raczej będzie kwotą niewystarczjącą. Stal przez trzy tygodnie zdrożała prawie o 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - Faworyt nie jest idealny, nie kierujecie się ładnymi rysunkami mg projektu, tylko dokładnie oberzyjcie plany, bo moga was czekać dość zaskakujące i niezbyt miłe niespodzianki.

 

Poproszę więcej konkretów :) nie chciałbym wejść na minę, a jestem w przededniu kupna projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile stali kupowaliście wg projektu wychodzi 2,5 tony i tyle kupiliśmy ale to strasznie dużo.

My budujemy faworyta z podwojnym garazem.Teraz jestesmy juz na etapie więzby.Stali wyszlo razem 3,2 tony (6,12,16)

A ja buduję z pojedyńczym garażem i stali kupiłam 2200 kg,ponieważ w projekcie jest mocno zawyżona. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budowa ruszyła...[/img]

 

Gratulacje

-czekamy na opis pierwszych wrażeń i zdjęcia :D :o

 

dzieki. Na razie jest dziura w ziemi a w niej 32m3 betonu (nie robiłem podbetonki dlatego tyle weszło). Raczej nic ciekawego. Po prostu dziura :)

Wstawie jakieś zdjecia jak wyjdę na powierzchnie. A tak a'propos jaką robiliscie izolację poziomą ławy fundamentowej- papa+lepik czy folia fundamentowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki. Na razie jest dziura w ziemi a w niej 32m3 betonu (nie robiłem podbetonki dlatego tyle weszło). Raczej nic ciekawego. Po prostu dziura :)

Wstawie jakieś zdjecia jak wyjdę na powierzchnie. A tak a'propos jaką robiliscie izolację poziomą ławy fundamentowej- papa+lepik czy folia fundamentowa?

 

U nas folia fundamentowa.

 

Pozdrawiam cieplutko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...