Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy wszyscy zalewacie ławy fundamentowe w szalunkach potem bloczki, może ktoś z Was zalewa fundament bez szalunków i dopiero na powierzchni stawia bloczki ?

 

teoretycznie mozna tak jak mowisz ale przelicz sobie koszt bloczków (gr. 24 cm gr.) a koszt betonu przy załozeniu, że musisz zrobić wykop na min. 40 cm. A tak na prawdę 50 cm bo kopara to nie łopata i nie wykopie tak dokładnie. ja liczyłem i zdecydowałem się na bloczki na lawie fundamentowej. A jeśli juz lać fundamenty z gruchy to lepiej całośc czyli to co w ziemi i nad ziemią. Szalunek nad gruntem możesz zrobisz na 24 cm i na pewno wyjdzie taniej niz bloczki a przynajmniej masz fundamenty monolityczne w jednym kawałku bez niepotrzebnego łaczenia. To jest moje zdanie ale ceny materiałów w róznych rejonach Polski są różne i może wyjśc inna kalkulacja kosztów.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze, że ja najchętniej robiłabym tak jak jest w projekcie, ale ekipa na którą się zdecydowałam woli wylać beton do powierzchni gruntu. mamy niedużą działkę usytuowaną pomiędzy domkami, same zgromadzone materiały też zajmują trochę miejsca więc dodatkowo gdybyśmy zrobili wykop na szalunki byłoby trudniej się ruszać o ile byłoby to w ogóle możliwe :( (mam na myśli górę piasku po wykopie) . najbardziej martwi mnie ( jeszcze nie pytałam murarza) jak później zaizolować pionowo taką ścianę w ziemi ? :(

dodatkowo poprzedni właściciel podniósł poziom gruntu bo działka była podmokła i mamy 2 x humus. po sąsiedniej stronie mojej działki sąsiad właśnie zalał fundamenty, poniżej 1 m pojawiło się trochę wody i nie dokopał się żółtego piasku. wg pozwolenia na budowę z 1995 r. poprzedniego właściciela dane gruntowe : grunt piaszczysto gliniasty o średnim poziomie nawodnienia.

i co ja mam zrobić z tym fantem. wybieram się do Pani architekt zobaczę co mądrego poradzi.

 

-------------------

życzę sobię cierpliwości i mocnych nerwów do tej budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze, że ja najchętniej robiłabym tak jak jest w projekcie, ale ekipa na którą się zdecydowałam woli wylać beton do powierzchni gruntu. mamy niedużą działkę usytuowaną pomiędzy domkami, same zgromadzone materiały też zajmują trochę miejsca więc dodatkowo gdybyśmy zrobili wykop na szalunki byłoby trudniej się ruszać o ile byłoby to w ogóle możliwe :( (mam na myśli górę piasku po wykopie) . najbardziej martwi mnie ( jeszcze nie pytałam murarza) jak później zaizolować pionowo taką ścianę w ziemi ? :(

dodatkowo poprzedni właściciel podniósł poziom gruntu bo działka była podmokła i mamy 2 x humus. po sąsiedniej stronie mojej działki sąsiad właśnie zalał fundamenty, poniżej 1 m pojawiło się trochę wody i nie dokopał się żółtego piasku. wg pozwolenia na budowę z 1995 r. poprzedniego właściciela dane gruntowe : grunt piaszczysto gliniasty o średnim poziomie nawodnienia.

i co ja mam zrobić z tym fantem. wybieram się do Pani architekt zobaczę co mądrego poradzi.

 

 

nie chcę żle wróżyć ale jeśli masz takie warunki glebowe to może się nie udać fundament monolityczny ale faktycznie porozmawiaj z fachowcem architektem. Zyczę powodzenia

-------------------

życzę sobię cierpliwości i mocnch nerwów do tej budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen, to mi się udało znaleźć za 20tys za całą skorupę (bez dachu) za faworyta z 2 miejscami garażowymi, czyli fundamenty, strop monolityczny, ścianki działowe, schody, kominy...i nawet ogrodzenie działki prowizoryczne. Dach to kolejne 65zł/m2 za więźbę z kryciem dachówką. Okna zamawiam z oknoplastu na profilach Veki we wzmocnionych okuciach i szybach P2. Czas realizacji zlecenia to maj/czerwiec...o ile zamówię do końca marca. Dodam tylko, że robotników dogadałem jeszcze w listopadzie tamtego roku, w tym jakie są ceny każdy widzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gorącą prośbę o zdjęcia łazienek górnej i dolnej oraz schowka za schodami.

 

Częśc teraz,reszta 8) później

Dzięki, z niecierpliwością czekam na resztę. Zaczyna mi się rozjasniać. Dolna łazienka u Ciebie jest powiększona kosztem częsci garderoby, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki, z niecierpliwością czekam na resztę. Zaczyna mi się rozjasniać. Dolna łazienka u Ciebie jest powiększona kosztem częsci garderoby, prawda?

 

Łazienka dolna jest powiększona kosztem części ganku,a ten z koleji jest powiększony kosztem spiżarni,czyli garderoba będzie po prawej od wejścia (bo mamy lustrzane odbicie).

Pozdrawiam

Sowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...