Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kochani, jeszcze raz prośba o wymiary okien na poddaszu.

 

Proszę podajcie wymiary otworów po modyfikacji. Czy zachowaliście promień łuku , czy zrobiliście delikatniejszy łuk obniżając tylko wyższą część okna ?

 

Okna mamy takie:

1.1170 dłg i 1450 wysokosci 4szt-kuchnia,gabinet,kotł.gaz,jadalnia

2.570x800 2szt

3.1170x770

4.1470x1450 2szt-salon

5.na taras 1770x2370

6.okna z łukami 800 wysokosci po niższym boku :oops: 1470 po wyzszym,szer.1770 2szt (od frontu)

7.okna balkonowe wysokośc 2375x880 i częsc boczna 950 wysokosci na 1000 szerokosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

nie sądzicie, że w garderobie może być "duszno"? Ja chyba zrobię dodatkowy kominek na dach.

 

U mnie w tej chwilii finiszuja elektrycy, we wtorek okna i rolety, pod koniec przyszłego tygodnia tynki wewnętrzne (obiecuję wtedy jakieś zdjęcia). Kilka osób pytało o mozliwość zobaczenia domu na żywo, niektórzy nawet zobaczyli, ale generalnie "zwiedzanie" będzie możliwe za jakieś 2-3 tygodnie. Dom jest teraz "otwarty", a ja kompletnie nie mam czasu :(

 

pozdrawiam

 

pm2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo dawno nie pisałem a widzę że tu dużo się dzieje. U nas już tynki wew gotowe, panowie kończą elewację, podbitka także w trakcie wykonywania. Dalej po świętach będzie brama, wylewki i pozostaje jeszce zagospodarowanie ogrodu i wykończeniówka.

 

Poto parę fotek

 

http://images22.fotosik.pl/78/d7ace442a5af0eb0.jpg

 

http://images21.fotosik.pl/131/ef8665dfd27bf179.jpg

 

http://images21.fotosik.pl/131/6690737a1a359450.jpg

 

a więcej tutaj:

 

http://dolebski.fotosik.pl/albumy/42723.html

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rozpoczeło się. Wczoraj ekipa weszła na budowę. :lol:

http://dziobi.fotosik.pl/albumy/126355.html

a jak można dodać link z fotosika?Też mamy zdjęcia ale nie wiem jak je załączyć na nasze forum.

pozdrowionka

chyba udało się wkleić zdjęcia naszego Faworyta :wink:

http://kasia11.fotosik.pl/albumy/160730.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo się cieszę, że nie mogę się podzielić nasza radością bo my równiez jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów naszej budowy.

 

A w odpowiedzi na pytanka, elewacja jest w kolorze "101", a ramki w około okien to "102" z kolornika firmy Termowersbis - to firma produkująca tynki w mojej okolicy. Wybrałem ich bo dostałem najlepszą ofertę z materiałem i wykonaniem (znalazłem ich przez allegro :D - robili ocieplenie i tynki zewnętrzne). Okna i drzwi to dzieło też lokalnego wykonawcy. Jak pewnie widać na zdjęciach to nieznacznie zmodyfikowaliśmy rozmiar drzwi i położenie małych okienek od frontu. Zmiana była po to aby mieć dolną łazienke z oknem a przez symetrię mamy w kuchni dwa okna (to małe będzie bardziej jako dekoracja ale pewnie ze względu na to ze oryginalne okno nie jest za duże to sądzimy że będzie lepiej z tym dodatkowym). Kolor okien to nasz wybór, po prostu stolarz zrobił taki jakich chcieliśmy ciężko więc określić jego nazwę. Witraże w drzwiach to również nasz pomysł (aby doświetlić wiatrołap) stolaż tylko zespolił szybę i wmontował to wszystko w całość. Do okien mamy równierz szprosy wiedeńskie montowane na zewnątrz (można je ściągać), jeszcze nie założone bo zastanawiamy się czy zakałdać czy nie. Całość okna ze szprosami i drzwi to koszt jeśli pamiętam ok 23tys. (muszę sprawdzić z zapiskach).

Jedyne czego troszkę nam szkoda to to że nie zrobiliśmy wysokich okien w wykusz (warto to przemyśleć).

Postaram się porobić wkrótce trochę zdjęć szczegółów to dam znać.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze ,

czy możesz podać nazwe firmy od tynków i zdradzić cenę za położenie tych tynków.

 

Witam

 

Tynki zewnętrzne wykonywała firma Termowersbis z Wejherowa (albo Rumii) i umówiłem sie z nimi na kwotę ryczałtowa (materiał+robocizna), a nie za metry kwadratowe. Całość wycenili na kwotę 20800PLN w tym był równiez montaż parapetów (tu materiał na parapety był mój). Niestety z tego co wiem to syropian bardzo podrożał więc cena ta może juz być bardzo nieaktualna. Kontakt do firmy najlepiej przez Pawła tel. 506726287.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Fawotytów. Mam pytanie czy ktoś budował z siporexu? My zastanawiamy się nad tym materiałem. W projekcie jest porotherm ale są różne opinie o ceramice więc sama nie wiem. Jak dobrze pójdzie to może zaczniemy za dwa miesiące. Czy stoją lub buduja się Faworyty w okolicy Poznania? Pozdrawiam :D

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nie sądzicie, że w garderobie może być "duszno"? Ja chyba zrobię dodatkowy kominek na dach.

 

U mnie w tej chwilii finiszuja elektrycy, we wtorek okna i rolety, pod koniec przyszłego tygodnia tynki wewnętrzne (obiecuję wtedy jakieś zdjęcia). Kilka osób pytało o mozliwość zobaczenia domu na żywo, niektórzy nawet zobaczyli, ale generalnie "zwiedzanie" będzie możliwe za jakieś 2-3 tygodnie. Dom jest teraz "otwarty", a ja kompletnie nie mam czasu :(

 

pozdrawiam

 

Życzę jak najszybszego ukończenia budowy. Widziałem Twój domek w realu, oczywiście tylko z zewnątrz. Jest naprawdę super. Jestem na etapie załatwienia formalności związanych z zakupem działki, ale chcę razem z żonką budować Faworyta i dlatego pozwoliłem sobie podglądnąć go :D .

Mam nadziję, że będziemy mogli skorzystać z Twoich rad i sugestii w trakcie budowy.

Oczywiście nie ukrywam, że jeśli to będzie możliwe, to chętnie obejrrzymy go od srodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nie sądzicie, że w garderobie może być "duszno"? Ja chyba zrobię dodatkowy kominek na dach.

 

U mnie w tej chwilii finiszuja elektrycy, we wtorek okna i rolety, pod koniec przyszłego tygodnia tynki wewnętrzne (obiecuję wtedy jakieś zdjęcia). Kilka osób pytało o mozliwość zobaczenia domu na żywo, niektórzy nawet zobaczyli, ale generalnie "zwiedzanie" będzie możliwe za jakieś 2-3 tygodnie. Dom jest teraz "otwarty", a ja kompletnie nie mam czasu :(

 

pozdrawiam

 

Życzę jak najszybszego ukończenia budowy. Widziałem Twój domek w realu, oczywiście tylko z zewnątrz. Jest naprawdę super. Jestem na etapie załatwienia formalności związanych z zakupem działki, ale chcę razem z żonką budować Faworyta i dlatego pozwoliłem sobie podglądnąć go :D .

Mam nadziję, że będziemy mogli skorzystać z Twoich rad i sugestii w trakcie budowy.

Oczywiście nie ukrywam, że jeśli to będzie możliwe, to chętnie obejrrzymy go od srodka.

Jeśli można wiedzieć to gdzie będziesz budował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Fawotytów. Mam pytanie czy ktoś budował z siporexu? My zastanawiamy się nad tym materiałem. W projekcie jest porotherm ale są różne opinie o ceramice więc sama nie wiem. Jak dobrze pójdzie to może zaczniemy za dwa miesiące. Czy stoją lub buduja się Faworyty w okolicy Poznania? Pozdrawiam :D

Beata

My zaczynamy i będziemy budować z siporexu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...