Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich Faworytów!

Nareszcie po tygodniach śledzenia dzienników innych forumowiczów zaczynamy tworzyć własny dziennik! W tym roku rozpoczynamy pod Rzeszowem budowę naszego Faworyta w wersji o metr mniejszej. Mamy nadzieję, że z Waszą pomocą uda nam się uniknąć problemów (wiem wiem.... ale pomarzyć zawsze można). :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Fawotytów. Mam pytanie czy ktoś budował z siporexu? My zastanawiamy się nad tym materiałem. W projekcie jest porotherm ale są różne opinie o ceramice więc sama nie wiem. Jak dobrze pójdzie to może zaczniemy za dwa miesiące. Czy stoją lub buduja się Faworyty w okolicy Poznania? Pozdrawiam :D

Beata

My zaczynamy i będziemy budować z siporexu :lol:

 

A na jakim etapie jesteście? Czy można zostawić na zime nieocieplone ściany? Bo słyszałam, że siporex mocno chłonie wilgoć. My mamy plan w tym roku stan sutowy otwarty z dachem i nie wiem jak to przez zime wytrzyma. Mareriał mamy juz zamówiony. A z ciekowości ile płaciliście za siporex? Pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka ostatnich dni robiliśmy wyceny dachówki i innych elementów na dach naszego Faworyta - i tu wielka prośba - powiedzcie czy te ceny są akceptowalne (przypominam ze budujemy Faworyta o metr węższego i z pojedynczym garażem):

W PSB za dachówkę L 15 Renesansową, czerwona anggoba z folią dachową: 23.664,89 zł, za komplet plastikowych rynien GAMRAT 3.255,08 zł.

U mniejszego dostawcy pod Rzeszowem (specjalizacja wyłącznie dachy) porównywalnie za dachówkę, a za rynny BRYZA 2.350,00 zł.

Co ciekawe ten mniejszy dostawca twierdzi, że dachówka L 15 jest słaba i polecał nam dachówkę CREATON Terra Harmonica - ponoć jest lepsza bo robiona w Niemczech.

I jeszcze jedna rzecz, która mnie przeraża - za wszystkie taśmy, klamry, spinki, blachę aluminiową do obróbki i inne niezbędne dodatki wyliczyli mi... prawie 8.400,00 złotych!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piękny ten Twój domek, a tym bardziej jestem zachwycona ponieważ jest pierwszy taki biały :lol: . My budujemy też z ytonga, dlatego mam ogromną prośbę, czy mógłbyś zdradzić ile wyniósł Cię stan surowy i jaki to bloczek, bo u nas ma być 40 (ściana jednowarstwowa) i czy strop też z ytonga. My zaczynamy w czerwcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owocowy napisał:

pm2000 napisał:

Witam,

 

nie sądzicie, że w garderobie może być "duszno"? Ja chyba zrobię dodatkowy kominek na dach.

 

U mnie w tej chwilii finiszuja elektrycy, we wtorek okna i rolety, pod koniec przyszłego tygodnia tynki wewnętrzne (obiecuję wtedy jakieś zdjęcia). Kilka osób pytało o mozliwość zobaczenia domu na żywo, niektórzy nawet zobaczyli, ale generalnie "zwiedzanie" będzie możliwe za jakieś 2-3 tygodnie. Dom jest teraz "otwarty", a ja kompletnie nie mam czasu

 

pozdrawiam

 

Życzę jak najszybszego ukończenia budowy. Widziałem Twój domek w realu, oczywiście tylko z zewnątrz. Jest naprawdę super. Jestem na etapie załatwienia formalności związanych z zakupem działki, ale chcę razem z żonką budować Faworyta i dlatego pozwoliłem sobie podglądnąć go .

Mam nadziję, że będziemy mogli skorzystać z Twoich rad i sugestii w trakcie budowy.

Oczywiście nie ukrywam, że jeśli to będzie możliwe, to chętnie obejrrzymy go od srodka.

 

 

Jeśli można wiedzieć to gdzie będziesz budował?

 

 

DAMRO.

Bedę budował w Siechnicach, a dokładnie w Prawocinie. Jednak do rozpoczecia budowy jeszcze trochę czasu. [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dużą prośbę.Nie mam jeszcze kierownika budowy a potrzebuję danych do zamówienia materiału. Głównie chodzi mi o metraż ścian zew.i wew./gr.24, 12 ,8/ a także ilość bloczków fundamentowych.Jak się ma rzeczywistość do zestawienia z projektu. Całą resztę mam nadzieję że przeliczy mi kierownik a na ten materiał muszę "zapisać się " w kolejce. Buduję FAWORYTA z podwójnym garażem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dużą prośbę.Nie mam jeszcze kierownika budowy a potrzebuję danych do zamówienia materiału. Głównie chodzi mi o metraż ścian zew.i wew./gr.24, 12 ,8/ a także ilość bloczków fundamentowych.Jak się ma rzeczywistość do zestawienia z projektu. Całą resztę mam nadzieję że przeliczy mi kierownik a na ten materiał muszę "zapisać się " w kolejce. Buduję FAWORYTA z podwójnym garażem. Pozdrawiam

 

W moim kosztorysie dołączonym do projektu dane odnośnie powierzchni ścian zgadzały się i można było brać te dane do wyliczeń. Ale tylko ściany. Bo już ilość stali jest podana mniejsza i bo nie uwzględnia wszystkich pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dużą prośbę.Nie mam jeszcze kierownika budowy a potrzebuję danych do zamówienia materiału. Głównie chodzi mi o metraż ścian zew.i wew./gr.24, 12 ,8/ a także ilość bloczków fundamentowych.Jak się ma rzeczywistość do zestawienia z projektu. Całą resztę mam nadzieję że przeliczy mi kierownik a na ten materiał muszę "zapisać się " w kolejce. Buduję FAWORYTA z podwójnym garażem. Pozdrawiam

 

W moim kosztorysie dołączonym do projektu dane odnośnie powierzchni ścian zgadzały się i można było brać te dane do wyliczeń. Ale tylko ściany. Bo już ilość stali jest podana mniejsza i bo nie uwzględnia wszystkich pozycji.

 

Głównie chodzi mi o to że w otrzymanym projekcie ścian jest 155,87 m a w zestawieniu internetowym 178,4 więc nie wiem którą ilość brać pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dużą prośbę.Nie mam jeszcze kierownika budowy a potrzebuję danych do zamówienia materiału. Głównie chodzi mi o metraż ścian zew.i wew./gr.24, 12 ,8/ a także ilość bloczków fundamentowych.Jak się ma rzeczywistość do zestawienia z projektu. Całą resztę mam nadzieję że przeliczy mi kierownik a na ten materiał muszę "zapisać się " w kolejce. Buduję FAWORYTA z podwójnym garażem. Pozdrawiam

 

W moim kosztorysie dołączonym do projektu dane odnośnie powierzchni ścian zgadzały się i można było brać te dane do wyliczeń. Ale tylko ściany. Bo już ilość stali jest podana mniejsza i bo nie uwzględnia wszystkich pozycji.

 

Głównie chodzi mi o to że w otrzymanym projekcie ścian jest 155,87 m a w zestawieniu internetowym 178,4 więc nie wiem którą ilość brać pod uwagę.

 

W kosztorysie na stronie internetowej jest błąd. Do powierzchni ścian jest doliczony wieniec. Dlatego wychodzi więcej. Jak kupowałem projekt to Pan z pracowni to potwierdził.

Inna kwestią jest to, że ilość obliczono bez zapasu. A zawsze będzie jakiś odpad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam postawić ścianę w garderobie na parterze, pod schodami (z grubsza tak jak w projekcie) i mam wątpliwosci jak ją postawić na wysokości przestrzeni miedzy schodami, na wysokści tzw. duszy. W zwiazku z tym, że ściana z drzwiami jest przesunięta do przdu to jej płaszczyzna musi przecinać schody zarówno dolnego i górnego biegu.

 

Jak sobie z tym poradziliscie lub macie zamiar poradzić?

 

pozdrawiam, pm2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam postawić ścianę w garderobie na parterze, pod schodami (z grubsza tak jak w projekcie) i mam wątpliwosci jak ją postawić na wysokości przestrzeni miedzy schodami, na wysokści tzw. duszy. W zwiazku z tym, że ściana z drzwiami jest przesunięta do przdu to jej płaszczyzna musi przecinać schody zarówno dolnego i górnego biegu.

 

Jak sobie z tym poradziliscie lub macie zamiar poradzić?

 

pozdrawiam, pm2000

 

My zrezygnowaliśmy z garderoby pod schodami. Chcemy to w inny sposób zagospodarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...