Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich miłośników Faworyta,

 

Uprzejmie informuję, że również jesteśmy pod urokiem Faworyta i jak pomyślnie zamkniemy całą papierologię, to jesienią br rozpoczniemy budowę.

 

Będziemy budować w okolicach Nowego Sącza, a konkretnie pod Grybowem.

 

Serdeczne dzięki dla wszystkich budujących za dzielenie się uwagami oraz za zdjęcia.

 

Gratuluję Wam bardzo, domy wyglądają rewelacyjnie, życzę żeby już tylko było "z górki"...

 

pozdrawiam ciepło

 

małgosiag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Obecnie u nas trwają przygotowanina do wylania stropu.

Przy okazji zaglądania jak robione są szlunki pod strop zrobiłem zdjęcia Faworyta, który jest widoczny z moich murów.

W lini prostej to jakieś 500-600m.

http://images21.fotosik.pl/192/bfeb10341b518e7bm.jpg

 

http://images21.fotosik.pl/192/e2082bad0496ac39m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz faworyt bedzie sie jednak troche roznil od wzorowego projektu, podnieslismy gore o 2 pustaki tak aby zmniejszyc skosy, ktore zabieraja duzo miejsca wewnatrz. Spowodowalo to niestety male zmiany w zewnetrznym wygladzie, z ktorych nie do konca zdawalismy sobie sprawe..

 

Niemniej jednak jestesmy zadowoleni i nie mozemy sie doczekac kiedy juz bedzie mozna wykanczac srodek

 

pozdr

 

dawid_dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz faworyt bedzie sie jednak troche roznil od wzorowego projektu, podnieslismy gore o 2 pustaki tak aby zmniejszyc skosy, ktore zabieraja duzo miejsca wewnatrz. Spowodowalo to niestety male zmiany w zewnetrznym wygladzie, z ktorych nie do konca zdawalismy sobie sprawe..

 

Niemniej jednak jestesmy zadowoleni i nie mozemy sie doczekac kiedy juz bedzie mozna wykanczac srodek

 

pozdr

 

dawid_dorota

 

a czy możemy prosić o wklejenie zdjęć domu? Pewnie nie ja jedna jstem ciekawa jak wygląda Faworyt z podniesioną ścianką kolankową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obserwuję ten wątek chyba od ponad roku, czyli w sumie od jego powstania i czytam szczegółowo każdą relację z Waszych budów. Pomimo przeanalizowania chyba koło 1000 projektów nie udało mi się znaleźć bardziej pasującego mi pod każdym względem.

Wariant z podwójnym garażem odpowiada mi w 100% (mam tylko małe problemy z bardzo szczegółowym i rygorystycznym planem zagospodarowania terenu i tu z tego względu nogą nastąpić jakieś zmiany w projekcie których bym bardzo nie chciał). Do tej pory nie spieszyłem się z budową bo poprzedni właściciel od którego kupowałem działkę miał 2 lata czasu na uzbrojenie terenu dość sporego niestety bo to mała dzielnica pod miastem.

Teraz chyba już nadszedł czas na konkrety i od przyszłego roku albo może od jesieni jeśli finanse pozwolą i w pełni zostanie uzbrojony teren zapisze się do grona budujących Faworyta.

Na razie mogę się pochwalić działką i widokiem z niej.

Pozdrawiam wszystkich budujących, życzę wytrwałości i dziękuję za tak wspaniałe relacje.

 

Pozdrawiam

Bogdan

 

http://bogdan100.fotosik.pl/albumy/173622.html#e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz faworyt bedzie sie jednak troche roznil od wzorowego projektu, podnieslismy gore o 2 pustaki tak aby zmniejszyc skosy, ktore zabieraja duzo miejsca wewnatrz. Spowodowalo to niestety male zmiany w zewnetrznym wygladzie, z ktorych nie do konca zdawalismy sobie sprawe..

 

Niemniej jednak jestesmy zadowoleni i nie mozemy sie doczekac kiedy juz bedzie mozna wykanczac srodek

 

pozdr

 

dawid_dorota

 

a czy możemy prosić o wklejenie zdjęć domu? Pewnie nie ja jedna jstem ciekawa jak wygląda Faworyt z podniesioną ścianką kolankową.

 

 

 

mamy obecnie male problemy techniczne uniemozliwiajace nam pokazanie zdjec. postaramy sie w przyszlym tyg cos wrzucic

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy obecnie male problemy techniczne uniemozliwiajace nam pokazanie zdjec. postaramy sie w przyszlym tyg cos wrzucic

 

pozdrawiamy

 

Czekamy zatem z niecierpliwością. Tym bardziej, że jestem też ciekawa jak wygląda Faworyt z klasycznymi prostokątnymi oknami - też taką zamianę rozważamy.

 

A czy możesz napisać jakie problemy pojawily sie w zwiazku z podniesieniem ścianki kolankowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my również podnieśliśmy ściankę kolankową. Jeszcze bardziej odważnie ,bo o 3 cegły. zależało nam na zmniejszeniu skosów .

 

Ciekawe jak to będzie wyglądało po złożeniu ścian, ale będę śledził na fotosiku - a ciekaw jestem bo my też chcemy podnieść ścianę kolankową o min 1 cegłę (więcej się boję, żeby bryła nie ucierpiała).

 

Tak w ogóle to witam wszystkich faworytowiczów:)

My z szanowną moją połowicą również zdecydowaliśmy się na Faworyta z podwójnym garażem, który nie dość, że z zewnątrz wygląda malinowo, to jeszcze w dodatku rozkład nam się podoba. A projektów przejrzeliśmy chyba z tysiąc...

Żonka tylko trochę się krzywi na jego wielkość, bo wymarzyła sobie dom o pow. ok 170 m2 ale jak sobie policzyła, że Faworyt ma właśnie tyle ale wraz z garażem, to zaczęła mi się martwić, czy powierzchni mieszkalnej nie jest oby za mało :( A ja już się zdążyłem przyzwyczaić do tego domku :)

 

Dlatego teraz chcemy zobaczyć go gdzieś na żywo, może się uda do kogoś wprosić :wink: kto właśnie kończy lub skończył stawiać... Wstępnie zapytałem Badara bo też w okolicach Wawy, może się zgodzi :)

 

Pozdrowionka dla Wszystkich,

Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo podoba nam się projekt domu Faworyt, jesteśmy praktycznie zdecydowani na kupno tego projektu jednak bardzo pomogło by nam przy podjęciu ostatecznej decyzji zobaczenie tego domu "na żywo", czy ktoś wybudował ten dom w okolicach Warszawy? Czy istniała by szansa zobaczenia tego domu? Z góry dziękujemy za wszelkie odpowiedzi. nasz mail [email protected].

Pozdrawiamy

M. i K.

 

o widze, ze nasz domek sie znalazl na stronie dzieki sasiadowi :))

 

pozdrawiamy i do zobaczenia, moze jutro

 

dziś na działce będę po 16 bo syna mam chorego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich "Faworytowiczów" :D

 

No i stało się..... Zakupiliśmy projekt!!! Chcieliśmy bez garażu ale niestety otrzymaliśmy z garażem. Pan w pracowni porjektowej wyraziła się: "przecież można go odciąć" :lol: Nam to nie bardzo przeszkadza bo i tak dajemy do przerobienia. A oto i przeroóbki jakie wprowadzamy:

- dodatkowe okno w pokoju na dole

- powiększenie okien w wykuszu jadalni (przyznam że podpatrzone u Dawida i Doroty):p

- doświetlenie klatki schodowej (jedno okienko)

- po jednym oknie dachowym w pokojach na górze

- częściowa likwidacja ścianki między kuchnią a jadalnią (planujemy coś w rodzaju barku z podciągiem)

 

I jeszcze jedno. Sporo jeździliśmy aby popatrzeć na inne domy. Zauważyliśmy, że jaki dom by nie był, prawie każdy przy wejściu ma słupy. W związku z czym My postanowiliśmy zrezygnować ze słupów. Zastąpimy to balkonikiem nad wejściem (półkolisty) podparty na łukach. Uważamy, że dom zyska na wyglądzie. Będzie sprawiał wrażenie lekkiego a zarazem solidnego. Ze względu na to, że nie będzie garażu domek z zewnątrz będzie niewielki w związku z czym słupy nie bardzo by pasowały.

 

No i to chyba na tyle.

 

A i jeszcze jedno. Nie rezygnujemy z okrągłego tarasu. Idealnie pasuje do naszej działki :D

 

Teraz tylko pozostaje czekać na odbiór projektu od architekta i ruszać z budową.

 

Jak tylko zaczniemy i wszystko będzie przypominać Faworyta nie omieszkamy poinformować na forum :)

 

Goście będą mile widziani na terenie budowy (Chotomów) :lol:

 

pozdrawiam

 

Piotrek i Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "Faworytowiczów"

 

Zakupiliśmy projekt!!! Chcieliśmy bez garażu ale niestety otrzymaliśmy z garażem. Pan w pracowni porjektowej wyraziła się: "przecież można go odciąć" Nam to nie bardzo przeszkadza bo i tak dajemy do przerobienia. A oto i przeróbki jakie wprowadzamy:

- dodatkowe okno w pokoju na dole

- powiększenie okien w wykuszu jadalni (przyznam że podpatrzone u Dawida i Doroty)

- doświetlenie klatki schodowej (jedno okienko)

- po jednym oknie dachowym w pokojach na górze

- częściowa likwidacja ścianki między kuchnią a jadalnią (planujemy coś w rodzaju barku z podciągiem)

 

I jeszcze jedno. Sporo jeździliśmy aby popatrzeć na inne domy. Zauważyliśmy, że jaki dom by nie był, prawie każdy przy wejściu ma słupy. W związku z czym My postanowiliśmy zrezygnować ze słupów. Zastąpimy to balkonikiem nad wejściem (półkolisty) podparty na łukach. Uważamy, że dom zyska na wyglądzie. Będzie sprawiał wrażenie lekkiego a zarazem solidnego. Ze względu na to, że nie będzie garażu domek z zewnątrz będzie niewielki w związku z czym słupy nie bardzo by pasowały.

 

No i to chyba na tyle.

 

A i jeszcze jedno. Nie rezygnujemy z okrągłego tarasu. Idealnie pasuje do naszej działki

 

Teraz tylko pozostaje czekać na odbiór projektu od architekta i ruszać z budową.

 

Jak tylko zaczniemy i wszystko będzie przypominać Faworyta nie omieszkamy poinformować na forum

 

Goście będą mile widziani na terenie budowy (Chotomów)

 

pozdrawiam

 

Piotrek i Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę odpowiedzieć za Panią Anię tyle :

wygląda imponująco !

 

P.S. Czy ktoś z budowniczych faworyta rozglądał się za roletami, żaluzjami do okien na poddaszu. Powiem szczerze, że ja dzisiaj zadzwoniłam i napisałam do bardzo wielu firm i jak narazie niestety wszyscy odpisują że do okien łukowych w grę wchodzą tylko żaluzje pionowe, które średnio mi się podobają ( do tego pioruńsko drogie szyny). Ciekawa jestem czy robiliście już jakieś konkretne rozpoznanie ?

 

Witam,

 

Prośba o więcej szczegółow dotyczących tego okna w salonie. Nasz projekt jest właśnie u architekta i mamy jeszcze chwilkę na zastanowienie. Nie ukrywam, że bardzo chcielibyśmy zobaczyć to na żywo. Pisałam do Pani Ani ale jak na razie nie ma odpowiedzi. Nie wiem czy zagląda jeszcza na forum.

 

 

pozdr

 

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witamy kolejnych Faworytów!!!

Pomysł z balkonem nad wejściem wydaje się bardzo oryginalny i ciekawy. My również mamy zamiar powiększyć okna w wykuszu (także troszkę małpujemy ;)

Kiedy konkretnie ruszacie z budową? - my mamy nadzieje do końca maja otrzymać pozwolenie na budowę i ruszać w czerwcu.

 

Serdeczne pozdrowienia!

 

P.S. Liczymy na zdjęcia i częste aktualizacje - zrewanżujemy się tym samym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

 

Trochę odetchnęliśmy z ulgą, że komuś też może się podobać balkonik nad wejściem bez słupów tylko z łukami podpierającymi. Pomysł jest dość świeży ale już w trakcie realizacji (architekt działa).:D Mogliśmy to jeszcze zmienić ale dzięki taki waszej opinii zostajemy przy tej zmianie.

 

Co do budowy to jak wszystko się gładko potoczy, (a niestety mamy dodatkowe utrudnienie w postaci archeologa i pozwolenia od wojska), chcemy rozpoczą ćbudowę ok sierpnia . Będziemy zadowoleni jak uda się postawić w stanie surowym otwartym do końca roku.

 

pozdrawiamy

 

Piotrek i Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...