Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chętnie przyłączę się do grona sympatyków Faworyta decyzja podjęta jak tylko otrzymamy warunki zabudowy (które dziś szybko zmieniałam pod ten projekt dopóki decyzja nie wydana) biegnę kupić ten projekt.

Z Alis31 już się chyba poznałyśmy na temacie Faworyta, który założyłaś.

Cieszę się że jest więcej osób które będą budowały ten dom.

 

My wybieramy wersję B bez garażu lustrzane odbicie. Niestety nie zmieści nam się wersja z garażem na działce a szkoda.

 

Pozdrawiam Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg pracowni to materiały wyniosły jak wiesz 197 tys :evil: a nam wycenili wykonawcy i tak w jednym wyszło 140 tys a w drugim 120 tys.Pracownia wiele materiałów zawyżyła jak np okna policzyli 24tys to mocno zawyżone tak samo drzwi czy inne materiały,tu się ucieszyłam,robocizna myślę że w 80tys się zmieścimy i wykończenie ok 100tys więc jak w 300tys się zmieścimy to będzie dobrze a u ciebie dużo odejdzie garaż.Wszystko wyjdzie w praniu. :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

Jesli chodzi o Faworyta to jest super. Dla nas niestety za szeroki (stad wybor waskiego Eko). Ale uklad wnetrz bez zastrzezen jak zadko (a ogladam projekty od kilku lat wiec mysle ze mam porownanie). Super funkcjonalny. Mnie tylko brakuje garderoby przy wejsciu, albo chociaz duzej szafy, ale mozna ewentualnie zrobic ja ze spizarni.

Zastanowilabym sie jeszcze czy nie zrobic drzwi z sypialni do lazenki.

Moniaol napisz prosze jakie przewidujecie koszty wybudowania stanu deweloperskiego, bo wycena na stronie pracowni wiadomo ze zanizona.

I czy z jedna ekipa.

Zastanawia mnie fakt, ze Eko jest wyceniony duzo drozej, mimo ze na oko stopien skomplikowania wydaje sie byc podobny do Faworyta. Ja dopiero czekam na pierwsze wyceny, ale straszono mnie na Forum, ze koszt stanu deweloperskiego moze wyniesc ok 500tys.(budujemy pod Warszawa)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, co do przedsionka, to myślę że rzeczywiście miejsca na dużą szafę tam nie będzie, bo wtedy okno byłoby w szafie :), będzie mniejsza szafa w rogu na rzeczy aktualnie noszone (reszta w garderobach na górze), podobnie z obuwiem. Trochę szkoda mi oddać spiżarki na powiększenie przedsionka, bo w kuchni też jest co chować :)

Co do wyceny, to wstępna jest na ok 320 tys, będziemy chcieli zrezygnować z wykonania niektórych rzeczy (np. wylania i wykończenia tarasu, wykończenia jednej łazienki, być może wykończenia pomieszczenia nad garażem itp. jeszcze do końca nie wiemy) i dołożenia do czegoś innego. Nie mam koncepcji na wykończenie niektórych wnętrz, więc też nie chcę się spieszyć.

A Wy już budujecie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Zaczynamy wiosna 2007. Ale juz szukamy ekipy no i u nas w gminie formalnosci zalatwia sie ok 6 miesiecy.

Czy budujecie z jednym wykonawca? I czy podalas cene za stan deweloperski czy z wykonczeniem? Jesli z wykonczeniem, to naprawde niezle, bo dom spory i chyba nienajlatwiejszy. No i w jakiej czesci Polski?

pozdrawiam

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dole są typowe, ale za to te na górze wyjątkowo nietypowe i dość drogie (sama góra - cztery okna łukowe - wyniosą ok 10000), będą chyba plastiki w okleinie, no i jeszcze są szprosy poziome. Troche nam wyjdzie za te okienka :)

Dom będzie budowała nam jedna firma (znajomy), więc trochę taniej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Alis jeszcze jedno,

w kosztorysie z pracowni wycena stolarki okiennej jest na poziomie niecałych 11 tys., a nie jak piszesz 24 tys. Więc moim zdaniem jest dużo zaniżona. Mamy wyceny stolarki z kilkunastu salonów i najtańsza oferta to ok. 19 z montażem (okna PCV w obustronnej okleinie). Podejrzewam, że będzie można jeszcze trochę zejśc z tej ceny. Twoja oferta 15,5 tys jest zaskakująco niska ???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W poniedziałek kupiliśmy projekt faworyta wersja B bez garażu, lustrzane odbicie. Jak na razie ze zmian to wprowadziliśmy okna dachowe w każdej sypialni po jednym, nad schodami i w pomieszczeniu gospodarczym przy łazience. Myślę jeszcze o powiększeniu dolnej łazienki tak aby przesunąć ścianę w stronę korytarza a zlikwidować spiżarkę w kuchni, ale to jest jeszcze nie przesądzone. Generalnie projekt jak dla mnie jest wręcz idealny. Mam nadzieję, że nie będzie w nim niedociągnięć.

Na razie robimy adaptację projektu na mapki i składamy dokumenty do pozwolenia na budowę. Mam nadzieję, że na przełomie lipca i sierpnia ruszymy z budową.

Liczę na wymianę doświadczeń w trakcie budowy.

 

Pozdrawiam

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o urzędu wyjątkowo miło i sprawnie wszystko poszło, oby tylko szybko teraz już dostać to pozwolenie na budowę. Jedno jest pewne dzięki wyczytanym informacją na forum muratora załatwiłam wszystkie formalności tak, że jak otrzymywałam warunki zabudowy to już miałam poskładane wnioski w energetyce, gazowni, mapki się robiły itp. A jeszcze 2 miesiące temu byłam całkiem zielona i myślałam że przeprawa z urzędami będzie długa. Najbardziej zablokował nas sąsiad bo nie odebrał powiadomienia z urzędu o wszczęciu postępowania w sprawie warunków zabudowy, mam nadzieję że nie przyblokuje nas przy pozwoleniu na budowę.

 

Ja jeszcze nie robiłam, żadnych wycen ale liczę, się z tym, że okna mogą być drogie, ale ja nie chcę ich zmieniać podobają mi się takie jakie są.

 

 

Teraz zabieram się za szukanie ofert kredytowych i ewentualnych wykonawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...