Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zastanawiam sie czy podniesc o jeden czy o dwa pustaki.

wolalbym o dwa, ale nie chcialby zeby dom stracil na wygladzie - widzialem jak jeden z forumowiczow podniosl o 4 - niestety faworyt po takim podniesieniu stracil troche swoj urok.

 

Czy waszym zdaniem podniesienie o dwa pustaki wplynie mocno na jego wyglad ?

 

Też myslelismy o podniesieniu ścianki kolankowej,ale architekt przeprojektowujący dzieło MG Projekt odradził nam tą zmianę,własnie ze wzgl. na niekorzystny wpływ na wygląd bryły budynku.

Dlatego nie zdecydowalismy się,i nie żałuję-teraz zwiedzający potencjalni budowniczowie Faworyta sami sie przekonują że nie jest to zmiana potrzebna.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z ustawnoscia, mebli, wanny, pralki, lozek i podobnych rzeczy na poddaszu - nie przeszkadza to ze scianka kolankowa jest niska ?

 

Wanne ustawiłam tam gdzie skosu nie ma,ale tu akurat żadne podniesienie scianki by nic nie dało,jestesmy wysocy.

Mebli ustawiłam na razie kilka,ale pod skosami spokojnie wszystko się miesci.

Łóżko w sypialni będzie miało największy skos nad głową,ale tu akurat na baczność stawała nie bedę,dla mnie jest ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy podniesc o jeden czy o dwa pustaki.

wolalbym o dwa, ale nie chcialby zeby dom stracil na wygladzie - widzialem jak jeden z forumowiczow podniosl o 4 - niestety faworyt po takim podniesieniu stracil troche swoj urok.

 

Czy waszym zdaniem podniesienie o dwa pustaki wplynie mocno na jego wyglad ?

 

 

Witam,

wg mnie wszystko zależy od tego czy chcesz mieć wygodne funkcjonalne pomieszczenia na podaszu czy troszkę stracić od frontu urok faworyta. Dla nas ważniejsze było to pierwsze i podnieśliśmy sciankę odważnie. Wynikiem tego daszek nad wejsciem nie łaczy się z dachem ale na podaszu można stać na baczność pod skosem a są wsród nas i wysocy :). Z urządzeniem w tym momencie nie ma żadnych problemów.Dla nas to własnie było istotne ale wiadomo wszystko kwestia gustu i decyzja na pewno nie jest łatwa. Byłam na budowie jak ścianka była na wysokości zgodnej z projektem i mnie to nie usatysfakcjonowało dlatego podjeliśmy decyzję o podniesieniu ścianki o 3 cegły. Nie żałuję!Wanna w tym momenicie moze być ustawiona pod skosem i bezpośrednio pod pałaciowym oknem więc widok na niebo będzie podczas kąpieli , biurko narożne moze stać pod skosem na nim komp etc.

Równiez zrezygnowaliśmy z pralni w górnej łazience( o tyle większa łazienka) i z gabinetu na dole powiękaszając w tym momencie salon

http://kasia11.fotosik.pl/albumy/160730.html

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych zmianach jakie zastosowałam i tych zastosowanych przez Ciebie te dwa Faworyty to krancowo inne domki :o

To mi sie własnie tak podoba w budowaniu-że mozna przystosować projekt gotowy do potrzeb indywidualnych i w ten sposób mając ten sam projekt ma sie zupełnie inne domki :D

Pozdrawiam cieplutko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy podniesc o jeden czy o dwa pustaki.

wolalbym o dwa, ale nie chcialby zeby dom stracil na wygladzie - widzialem jak jeden z forumowiczow podniosl o 4 - niestety faworyt po takim podniesieniu stracil troche swoj urok.

 

Czy waszym zdaniem podniesienie o dwa pustaki wplynie mocno na jego wyglad ?

 

Też myslelismy o podniesieniu ścianki kolankowej,ale architekt przeprojektowujący dzieło MG Projekt odradził nam tą zmianę,własnie ze wzgl. na niekorzystny wpływ na wygląd bryły budynku.

Dlatego nie zdecydowalismy się,i nie żałuję-teraz zwiedzający potencjalni budowniczowie Faworyta sami sie przekonują że nie jest to zmiana potrzebna.

Pozdrawiam :D[/quot

 

Oglądaliśmy z mężem Sowie Gniazdko i jednomyślnie stwierdziliśmy, że nie ma potrzeby podnoszenia ścianki kolankowej. Pokoje są przestronne, a skosy na pewno nie będą uciążliwe (mąż ma ponad 190 cm wzrostu i spacerując po Sowich pokojach wcale nie musiał się schylać ani uważać aby nie nabić sobie guza). A tak na marginesie to JESZCZE RAZ STOKROTNE DZIĘKI DLA PRZEMIŁEJ MONIKI I JEJ RODZINY ZA SERDECZNE PRZYJĘCIE W SWOIM FAWORYCIE! :)

 

A do Wszystkich zainteresowanych budową Faworyta: zdjęcia oddają dość dużo, ale do Faworyta "na żywo" nie ma nawet co porównywać!!

 

Dom w rzeczywistości jest CUDNY, wizyta u Moniki przekonała nas w 100% że właśnie o Faworycie marzymy i Faworyta budować będziemy!!!

- inna sprawa, że "Sowi Faworyt" w ich bardzo gustownym wykonaniu jest jeszcze bardziej urokliwy...:)

 

serdecznie pozdrawiam

 

malgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliśmy z mężem Sowie Gniazdko i jednomyślnie stwierdziliśmy, że nie ma potrzeby podnoszenia ścianki kolankowej. Pokoje są przestronne, a skosy na pewno nie będą uciążliwe (mąż ma ponad 190 cm wzrostu i spacerując po Sowich pokojach wcale nie musiał się schylać ani uważać aby nie nabić sobie guza). A tak na marginesie to JESZCZE RAZ STOKROTNE DZIĘKI DLA PRZEMIŁEJ MONIKI I JEJ RODZINY ZA SERDECZNE PRZYJĘCIE W SWOIM FAWORYCIE! :)

 

A do Wszystkich zainteresowanych budową Faworyta: zdjęcia oddają dość dużo, ale do Faworyta "na żywo" nie ma nawet co porównywać!!

 

Dom w rzeczywistości jest CUDNY, wizyta u Moniki przekonała nas w 100% że właśnie o Faworycie marzymy i Faworyta budować będziemy!!!

- inna sprawa, że "Sowi Faworyt" w ich bardzo gustownym wykonaniu jest jeszcze bardziej urokliwy...:)

 

serdecznie pozdrawiam

 

malgosia

 

:oops: :D :oops:

Bardzo,bardzo,bardzo nam miło-dziekujemy :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy jest ktoś kto buduje na podkarpaciu faworyta?

Witaj Doroto - my zaczynamy 2 lipca zaraz pod Rzeszowem - za kilka tygodni kiedy się już coś zacznie konkretnie dziać zapraszamy serdecznie!

Na jakim Ty jesteś etapie budowy?

 

 

 

witam

my jesteśmy jeszcze zupełnie zieloni

:( dopiero dwa tyg temu odebraliśmy akt własności naszej działki od notariusza i w tej chwili załatwiamy pozwolenia przeróżne. myślimy zacząć wiosną 2008

najbardziej dzieciaki nie mogą sie doczekać... wiadome teraz 44 m a potem swoje pokoiki beda miec.

dzieki wielkie za zaproszenie oczywiście skorzystamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej będzie złoty dąb ładnie z grafitem się prezentuje tylko nie mogą być zbyt ciemne.

Ja chciałam bardzo dach ceglany, ale pojeździliśmy pooglądaliśmy dachy i stanęło na graficie, mąż chciał do grafitu białe okna no i znowu pojeździliśmy i tym razem ja go przekonałam na złoty dąb.

 

Pozdrawiam IzaM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "Faworyciaków"!

Przeniosłam sie do was, bo niestety poprzedni projekt "tytan z domusa" nie przeszedł nam w planie zagospodarowania-ze względu na dach, musi byc kalenica i dlatego po długich poszukiwaniach trafiłam na projekt faworyt, no więc znowu wyszukiwanie tematu budowy tego domku i śledzenie Waszych uwag. Czytam was już dosyć długo, chyba od czasu zapadniecia decyzji o zakupie tego projektu-nie zupełnie faworyta ale kuzyna dom na medal-pół bliżniaka, dlatego ten bo jest o 2 m węzszy od faworyta, a poza tym wszelkie zmiany w dachu, elewacji itp dokonałam u architekta na wzór faworyta, niestety najgorsze było to ze musieliśmy przeprojektować dach bo kąt nachylenia nie był taki jak w faworycie no i dach nad garażem nie był "ścięty", no ale już wszystko na dobrej drodze, wszystkie papierki zgromadzone, woda na działeczce, prąd tez juz świeci, teraz tylko składamy o pozwolenie na budowe i ruszamy. Wczoraj pan wyrównał nam działeczkę (11,5a), wiec musi troszkę się uleżeć i za 2 miesiące-mam nadzieję wbijemy szpadelek. Jutro pstrykne zdjecia bo jadę zobaczyć jak to wygląda, więc coś wkleję!

 

A tak poza tym, to wszystkie wybudowane i budujące sie domki po prostu cudowne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paręset metrów od naszej budowy, sąsiad stawia piękny dom. Dziś murarze robili kominy.

A że mamy wspólne ekipy do budowania i do dachu, poszliśmy z mężem zobaczyć jak postępują prace.

 

Ponieważ dom jest coraz ładniejszy i wygląda na funkcjonalny, zapytaliśmy jaki to projekt.

I co? Faworyt 2 właśnie :)

 

Dokładnie taki: http://www.mgprojekt.com.pl/domki/faworyt2/images/m-faworyt.jpg

 

Jedyna rzecz, która mi się w nim nie podoba, to bardzo wąski balkon na poddaszu, ale to zawsze można zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...