Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prośba do "dawid_dorota"

Czy moglibyście przeslać mi kilka zdjęć Waszego domu oraz czy możecie zdradzić gdzie pobudowany jest wasz FAWORYT? Czy można go zobaczyć?

 

I.G.

 

ja mogę zdradzić.

Stoi prawie na przeciwko mojego Faworyta.

 

 

Dziobi, czy mógłbyś podać mi blżzsze szczegóły miejsca, gdzie powstały te dwa Faworyty w okolicy Jabłonny? Będę wdzięcznna za inforacje przesłane na e-mail'a.

 

Pozdrawiam,

i.g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Witam,

Moniaol mam pytanko czy można Cie odwiedzić na budowie? My jesteśmy na etapie stropu i mamy kilka pytań o podciągi. Byłoby łatwiej gdybyśmy zobaczyli domek na żywo?

Pozdrawiam

Beata

Pewno łatwiej i szybciej będzie jak do niej po prostu pojedziesz na budowę i jest duża szansa, że ją zastaniesz. Na pewno nie będzie miała nic przeciwko.

Bo na forum to Ona za często nie zagląda, ostatnio coś pisała 15 maja.

Namiary i jak do niej dojechać Ci chyba kiedyś przesyłałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kristofuros, namiary wysłałeś ale wolałabym sie umówić na oglądanie no wiesz nie lubie tak zaskakiwać ale chociaż uprzedzić. A poza tym nie chciałabym sie odbić od drzwi jak nikogo nie będzie i jechać z dzieciaczkami a ode mnie to kawałek drogi jest.

Pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Faworyt jest projektem moich marzeń jednak chciałabym wykonać kilka zmian jedną z nich to wykonanie balkonu nad wejściem, jednak nie do końca jestem o tm przekonana związku z czym mam odromną prośbę czy ktoś z Forumowiczów nad wejściem robi balkon, jeśli tak to proszę o zdjęcia na priv.Będę bardzo wdzięczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Faworyt jest projektem moich marzeń jednak chciałabym wykonać kilka zmian jedną z nich to wykonanie balkonu nad wejściem, jednak nie do końca jestem o tm przekonana związku z czym mam odromną prośbę czy ktoś z Forumowiczów nad wejściem robi balkon, jeśli tak to proszę o zdjęcia na priv.Będę bardzo wdzięczna.

 

Ja nawet spróbowałam zrobić taką mini wizualizację:

http://images21.fotosik.pl/368/03cf49ef0e439ae0med.jpg

z drobnymi zmianami...

http://images22.fotosik.pl/153/3f963325b0c2f712med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet spróbowałam zrobić taką mini wizualizację

Rewelacja!!! Sam się kiedyś zastanawiałem nad taką modyfikacją, Faworyt w takiej postaci wygląda wyśmienicie - jest tylko jedno ALE... zwiększa się koszt budowy o zakup 2 zestawów drzwi balkonowych z łukiem - straszliwie drogie... i wykonanie balkonu... a koszty budowy Faworyta są duuuuuuuuuuuuuże i bez tego :cry:

Czy słupek na oknie łazienki od frontu na dole jest konsekwencją podziału kotłowni na 2 pomieszczenia?

Poza tym widzę, że zlikwidowałeś "uskok" na ścianie tyłu domu pomiędzy gabinetem a salonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gamiga bardzo dziękuję ci za te zdjęcia. Faworyt z balkonem wygląda super. Wydaje mi się iż nawet przy podniesieniu ścianki o dwa pustaki będzie to lepsze wyjście ( oczywiście zależy od gustu ) ale mnie osobiście i mojemu mężowi bardziej się taki faworyt podoba. Dziękuję jeszcze raz Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Drodzy faworyci - w następnym tygodniu na naszej budowie będzie wylewany strop nad parterem. Ekipa zwraca mi uwagę, że warto byłoby podciągnąć strop przed drzwi wejściowe, aż do kolumn podtrzymujących daszek nad wejściem. Czy ktoś z Was stosował coś takiego u siebie?

Proszę o szybką odpowiedź, i zapraszam do komentowania naszego dziennika budowy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy faworyci - w następnym tygodniu na naszej budowie będzie wylewany strop nad parterem. Ekipa zwraca mi uwagę, że warto byłoby podciągnąć strop przed drzwi wejściowe, aż do kolumn podtrzymujących daszek nad wejściem. Czy ktoś z Was stosował coś takiego u siebie?

Proszę o szybką odpowiedź, i zapraszam do komentowania naszego dziennika budowy!!!

A jakie są argumenty za.

Ja mam zrobione według projektu i nawet niebrałem takiej opcji pod uwagę.

Moim zdaniem to tylko podniesie koszt budowy domu a w zamian co dostaniesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobione według projektu i nawet niebrałem takiej opcji pod uwagę.

Moim zdaniem to tylko podniesie koszt budowy domu a w zamian co dostaniesz?

 

Chyba faktycznie masz rację! Po kolejnej naradzie z budowlańcami zrezygnowaliśmy z lania płyty nad wejściem - zostanie wykonana według projektu.

Dzięki za odpowiedź! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeglądnięciu tysięcy projektów, wybraliśmy Faworyta wersja z podwójnym garażem.

Zmiany jakie chcemy wprowadzić:

- likwidacja drzwi wyjściowych na ogród w garażu

- powiększenie dolnej łazienki kosztem wiatrołapu i kosztem spiżarki :(

- dodanie dwóch dodatkowych okien z przodu budynku. Wzorowaliśmy się na forumowiczu sowa (monikaka).

- likwidacja wolego oka nad garażem

- na górze jedna duża garderoba

- likwidacja okien połaciowych z przodu i tyłu budynku

 

Zastanawiamy się nad (proszę o pomoc czy decyzje być może podjęte przez nas są słuszne):

- zamiana terivy na strop monolityczny

- zamiana słupów stalowych 100X100X4 na sciane nośną pustak 19cm. Zauważyliśmy że w terivie w umiejscowieniu niektórych słupów jest siatka stalowa. Nie mamy zaufania do tych słupów.

- likwidacja balkonu - osłonięcie tej części dachówką

- dodanie w wykuszu 3 niezależnych okien + rolety. Między oknami pustaki. Jeszcze nie wiemy czy to jest możliwe? Sprawdzamy.

- likwidacja przejścia z holu do kuchni?

- zmniejszeniu widocznych nadproży w salonie i kuchni?

- przeprojektowanie wentylacji z kuchni. Końcówka wentylacji znajduje się przy oknie połaciowym !

- kominy chyba są za niskie. Wydłużenie

- doświetlenie schodów?

 

Pozdrawiamy i dziękujemy za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeglądnięciu tysięcy projektów, wybraliśmy Faworyta wersja z podwójnym garażem.

Zmiany jakie chcemy wprowadzić:

- likwidacja drzwi wyjściowych na ogród w garażu

- powiększenie dolnej łazienki kosztem wiatrołapu i kosztem spiżarki :(

- dodanie dwóch dodatkowych okien z przodu budynku. Wzorowaliśmy się na forumowiczu sowa (monikaka).

- likwidacja wolego oka nad garażem

- na górze jedna duża garderoba

- likwidacja okien połaciowych z przodu i tyłu budynku

 

Zastanawiamy się nad (proszę o pomoc czy decyzje być może podjęte przez nas są słuszne):

- zamiana terivy na strop monolityczny

- zamiana słupów stalowych 100X100X4 na sciane nośną pustak 19cm. Zauważyliśmy że w terivie w umiejscowieniu niektórych słupów jest siatka stalowa. Nie mamy zaufania do tych słupów.

- likwidacja balkonu - osłonięcie tej części dachówką

- dodanie w wykuszu 3 niezależnych okien + rolety. Między oknami pustaki. Jeszcze nie wiemy czy to jest możliwe? Sprawdzamy.

- likwidacja przejścia z holu do kuchni?

- zmniejszeniu widocznych nadproży w salonie i kuchni?

- przeprojektowanie wentylacji z kuchni. Końcówka wentylacji znajduje się przy oknie połaciowym !

- kominy chyba są za niskie. Wydłużenie

- doświetlenie schodów?

 

Pozdrawiamy i dziękujemy za pomoc.

 

przy obecnych cenach stali to kosztowo wyjdzie podobnie.

System Teriva jest mniej narażony na błędy wykonawcy.

Stawianie ściany nośnej na stropie to ryzykowna rzecz.

Słupki zostały tak rozplanowane aby miały dobre punkty podparcia. Nie jest to przypadkowo rozrzucone.

I na pewno wytrzymają. Akurat ten projekt to chyba spełnia normy bezpieczeństwa jeśli chodzi o wytrzymałości to dla budynków użyteczności publicznej. Tyle w nim stali.

 

Część zmian, które chcecie wprowadzić my właśnie wprowadziliśmy.

Powiększenie łazienki na dole, likwidacja spiżarni (będzie wnęka na szafki), likwidacja wolego oczka (będą dwa okna połaciowe), rezygnacja z okien połaciowych od frontu z tyłu.

No niestety podciągi zostały ale już wiemy jak je wykorzystać aby były nie szpeciły.

 

Jeden Faworyt o stu twarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawianie ściany nośnej na stropie to ryzykowna rzecz.

Słupki zostały tak rozplanowane aby miały dobre punkty podparcia. Nie jest to przypadkowo rozrzucone.

I na pewno wytrzymają. Akurat ten projekt to chyba spełnia normy bezpieczeństwa jeśli chodzi o wytrzymałości to dla budynków użyteczności publicznej. Tyle w nim stali.

Zgadzam się całkowicie - zwłaszcza, że ściany na górze domu (te które dsidom chciałby zmienić na nośne) nie wypadają nad ścianami nośnymi na dole domu - jest przesunięcie o około 60 cm.

 

No niestety podciągi zostały ale już wiemy jak je wykorzystać aby były nie szpeciły.

Problem podciągów pojawiał się już wielokrotnie na tym forum - my również początkowo zostaliśmy zapewnieni przez wykonawców że da się z nich zrezygnować, ale po dokładniejszej analizie okazało się, że nie da się przesunąć w górę belki - spowodowałoby to próg pod drzwiami balkonowymi na górze o wysokości 20 cm!!!

Zdecydowaliśmy się więc zostawić podciąg i przy wykańczaniu domu puste miejsce pomiędzy podciągiem a oknami zasłonić podwieszanym kartongipsem i wmontować w niego "oczka" świecące.

Piszecie, że rezygnujecie z okien połaciowych z przodu i z tyłu budynku - w naszym projekcie ich nie ma!!! Być może dlatego że budujemy wariant węższy o 1 m... ???

A kominy są faktycznie za niskie - my zrobimy wyższe o około 30 cm.

Jeśli chodzi o wentylację w kuchni to zdecydowaliśmy się na dachówkę z kominkiem - jest diabelnie droga, ale i tak wyjdzie taniej niż stawianie dodatkowego komina.

Zwróciliśmy też uwagę, że odpowietrzenie kanalizacji jest w naszym projekcie pociągnięte na dach zaraz obok wentylacji kuchni - kierownik budowy zdecydowanie się na to nie zgadza - odstęp musi być minimum o metr bo będzie zawiewać smród do wentylacji!!!! (mamy taki problem w naszym obecnym mieszkaniu). U nas odpowietrzenie będzie na frontowej płaszczyźnie dachu nad kuchnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie szczęśliwi zdecydowni na Faworyta :-)

 

Jak pewnie każdy z Was przeszliśmy już długą drogę poszukiwania idealnego projektu. Oksana, Pola, Dora, Rumianek, Agnieszka 2,... Faworyt II. Wydaje nam się, że jest to już projekt który chcemy, ale... jak to zwykle bywa czujemy ciężar podjęcia tej decyzji. Aby być już na 100% pewnymi poszukujemy możliwości zobaczenia Faworyta na żywo. Niestety nie możemy się skontaktować z pm2000, który ma już wybudowanego Faworyta u nas. Czy może ktoś z Was znam adres domu we Wrocławiu (oglądał go) i mógłby przesłać nam na naszego e-maila? A może ktoś pod Warszawą mógłby nas wspomóc pokazując swój domek. Jestem w ten poniedziałek w Warszawie i bez problemu mógłbym gdzieś podjechać...

 

Liczę na Waszą pomóc, tak abyśmy w krótkim czasie mogli zasilić grono budowniczych tego projektu.

 

Pozdrawiamy,

Edytowane przez MP95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...