Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Gosc_gość

Hej

Jak idą budowy Faworytów w Poznaniu i okolicach ??

Bety_T, jaloska, moniaol jak Wam idzie z budową.

Bo ja niestety stoję w miejscu czekam na WZ już 3 miesiąc, w przyszłym tygodniu się przejade do UM i kimś tam wstrząsnę.

 

Ale żeby się podgrzać do budowy chętnie odwiedziłbym jakiegoś Faworyta 8)

Bety_T na jakim etapie jesteś ?? Strop już zalany ?? czy może jeszcze dalej jesteś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jak idą budowy Faworytów w Poznaniu i okolicach ??

Bety_T, jaloska, moniaol jak Wam idzie z budową.

Bo ja niestety stoję w miejscu czekam na WZ już 3 miesiąc, w przyszłym tygodniu się przejade do UM i kimś tam wstrząsnę.

 

Ale żeby się podgrzać do budowy chętnie odwiedziłbym jakiegoś Faworyta 8)

Bety_T na jakim etapie jesteś ?? Strop już zalany ?? czy może jeszcze dalej jesteś ??

 

Witaj,

No trochę Cię zaskocze jesteśmy na etapie więźby dachowej :D Co do odwiedzin to nie ma problemu. Dzisiaj odwiedza mnie jaloska

pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedza mnie jaloska

 

Tak, tak, nie mogę się już doczekać 8)

 

U nas wczoraj rozpoczęli budowę ścian parteru - jadę dziś zobaczyć jak to wyglada, bo jeszcze nie widziałam (tylko na zdjęciu w komórce męża).

 

Najgorsze, że zbiera się na deszcz. i grzmiac zaczeło :-?

Mam nadzieję, że burza nie pokrzyżuje nam planów na popołudnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności.

Obecnie nasz Faworyt dobrnął do stanu surowego zamkniętego, są tynki wewnętrzne, wylewki, podłączone wszystkie media.

Jestem na etapie końcowego planowania wnętrza.

We wrześniu ocieplenie poddasza, gips-karton, ocieplenie zewnętrzne i tynki oraz podbitka.

Zdjęcia zamieszczam na stronie http://www.badar.fotosik.pl

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich szczęśliwców :D już budujących jak i tych, którzy śledzą forum tak jak ja i dalej nie wiedzą, który projekt wybrać :( . Po wielu miesiącach poszukiwań z kilkunastu katalogów i kilkudziesieciu projektów odpowiadajacych naszym warunkom zabudowy stanęliśmy na "Między sosnami" z Muratora i "Faworycie" z MG Projekt. Mężowi podobają się "sosenki" a moim faworytem jest FAWORYT. Nie chcę reszty życia stracić na dalszym wertowaniu katalogów i dlatego poszukuję choćby troszkę rozpoczętego Faworyta, by z moją brzydszą połówką zobaczyć go w realu i rozwiać wszelkie wątpliwości. Czy w Szczecinie lub okolicy ktoś stawia taki domeczek ? Prosze o pomoc w podjęciu decyzji. Będę ogromniaście wdzieczna. :p :p :p

Pozdrawiam. Lidia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Hej Badar miło Cię widzieć na forum.:D

Mam do Ciebie prośbę, podoba mi się w twoim Faworycie rozwiązanie sprawy podciągów w salonie i w jadalni, mógłbyś podesłać

na maila materiały przeróbki projektu (plany, obliczenia) dotyczące tych podciągów ??

Byłbym bardzo dźwięczny, bo nie wiem czy mój przyszły architekt sobie z tym poradzi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam zdjęcia.

 

Fajnie Ci ten Faworyt wyszedł. Jakie masz okna? PCV czy drewniane i jaki to kolor?

Widzę, że powiększyłeś zdecydowanie przejście miedzy kuchnią a jadalnią - dużo lepiej to wygląda niż przedtem.

A podciągi, gdy byliśmy u Ciebie wydawały mi się dużo bardziej wystające. To, że teraz "zgubiły się" jest efektem obniżenia sufitu?

 

Czekamy na kolejne zdjęcia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Hej Bety_T w przyszły weekend zaklepuję ( jeśli można) wizytę na Twojej budowie 8)

- oblukałem nowe 2 fotki z 09.08 i już czas żeby Cię nawiedzić i trochę gitarrrę pozawracać :D

Podeślij jakieś namiary na PRV lub mail byłbym bardzo dźwięczny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D i pragnę dołączyć się do prośby Ewy. Czy ktoś z budujących mógłby w przybliżeniu podać cenę stanu surowego zamkniętego FAWORYTA ? Marzy mi się ten domek, a już w ogóle zwariowałam po obejrzeniu zdjęć BADARA :lol: . Niestety musimy wziąć na całą inwestycję kredyt :cry: i nie wiem, czy w związku z tym będziemy mogli zrealizowac swoje marzenie. Dzięki z góry za jakiekolwiek info.

Miłego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaliśmy się. Zamówiliśmy projekt Faworyt II i czekamy na przesyłkę.

W tym roku chcielibyśmy, aby na naszej działce 5 km od Wrocławia pojawiły się fundamenty. A może jak by zima była łaskawa coś więcej... :-)

W podjęciu tej decyzji pomogło nam zobaczenie projektów w "realu" - dziękujemy za możliwość zobaczenia właścicielom.

 

Planujemy następujące zmiany:

- podniesienie ścianki kolankowej o 1 pustak + ewentualnie cegłę (do ~90cm-1m)

- chcemy minimalnie poprzesuwać ścianki na górze, aby jako pokój rodziców zrobić pokój przy łazience

- planujemy zsyp na bieliznę z łazienki do suszarni nad garażem

- zastanawiamy się jak zainstalować rolety automatyczne w wykuszu na parterze bez wstawiania bloczków pomiędzy okna...

 

Jeżeli ktoś ma w formie elektronicznej plan zadań przy budowie, lub inne dane w wersji elektronicznej pomagające przy budowie będziemy wdzięczni za maila. W zamian oferuję tabelę excel-a ze spisanymi zmianami oraz radami jakie były omawiane na forum (pozwoliłem sobie prześledzić wszystkie strony tego tematu :-) i spisać wszystkie tego typu informacje w formie tabel.

 

Pozdrawiamy,

 

MiP

 

P.S. Dołączamy się do prośby o wskazówki obecnych kosztów budowy Faworyta II. Wzięcie kredytu też jest przed nami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ze zsypem bardzo mnie zaintrygował :o . To chyba pierwszy taki na forum ? A skoro wystapiła inicjatywa o podzielenie się tabelką wszelkich rad i porad omawianych przez forumowiczów, to chętnie skorzystam i poprosze o maila: [email protected]

Wszelkie informacje będa dla mnie bardzo cenne, by rozwikłać sieć obcych jeszcze dla mnie tematów.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ze zsypem bardzo mnie zaintrygował :o . To chyba pierwszy taki na forum ? A skoro wystapiła inicjatywa o podzielenie się tabelką wszelkich rad i porad omawianych przez forumowiczów, to chętnie skorzystam i poprosze o maila: [email protected]

Wszelkie informacje będa dla mnie bardzo cenne, by rozwikłać sieć obcych jeszcze dla mnie tematów.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

ktoś już to ma w Faworycie,wcześniej był ten temat poruszany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D i pragnę dołączyć się do prośby Ewy. Czy ktoś z budujących mógłby w przybliżeniu podać cenę stanu surowego zamkniętego FAWORYTA ? Marzy mi się ten domek, a już w ogóle zwariowałam po obejrzeniu zdjęć BADARA :lol: . Niestety musimy wziąć na całą inwestycję kredyt :cry: i nie wiem, czy w związku z tym będziemy mogli zrealizowac swoje marzenie. Dzięki z góry za jakiekolwiek info.

Miłego wieczoru.

 

Witaj

tylko nie bierz w Millenium.Mają straszny bałagan .Przynajmniej ja tego doświadczam i moi znajomi również.

My zamknęlismy własnie dom i teraz będą go ocieplać. Co do kosztów jak zlicze to podam.

http://kasia11.fotosik.pl/albumy/160730.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...