Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki Kasiu za ten bank. Zakoduję i będę unikać jak ognia :evil: . Doradca proponuje nam PKO SA lub PKO BP. No i w złotówkach. Być może wyjdzie jeszcze coś innego. Póki co mamy jeszcze troszkę czasu, bo do dzisiaj nawet tak do końca na projekt nie byliśmy na 100 % zdecydowani. Ale klamka zapadła. Dzisiaj mam urodziny i wierząc, że 13-stka przyniesie nam szczęście :D , zamówiłam właśnie dzisiaj projekt faworyta w wersji E, czyli mniejszej o 1 metr. Już koniec. Amen. Niech się dzieje wola nieba. Nie chciałam reszty życia spędzić na wertowaniu dziesiatków katalogów i tysięcy projektów. Więc teraz czekam na Twoje koszty, by choć psychicznie zacząć się przyzwyczajać do tego kosmicznego wydatku. I bardzo zazdroszczę Ci Twojego juz gotowego domku, tego, że możesz go już dotknąć, pomacać i patrzeć, patrzeć... :p To zdrowa zazdrość i radość, że komuś się udało. Bo to budująca motywacja, że i mnie się uda. Na pewno. Nie może być inaczej.

Pozdrawiam cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

W sprawie dokumentacji zmiany podciągów wykonał je specjalista konstruktor z uprawnieniami. Wpisał do dziennika budowy oraz wykonał kilka rysunków technicznych - i w tym przypadku MG Projekt nie był w stanie lub nie chciał w niczym pomóc. Budowlańcy na podstawie zaleceń konstruktora wykonali podciągi. Sa one trochę szersze ale za to zdecydowanie niższe zamiast zalecanych przez MG Projekt 44 cm wystają jedynie 14 cm z sufitu.

Dodatkowo za belką na suficie poszło 10 cm ocieplenie od wewntąrz. Całość źle nie wygląda. Oczywiście miejsca za belką będą wyrównane płytą i będa tam umieszczone punkty świetlne.

Okna są drewniane meranti w kolorze calvados firmy Gebauer, tak samo drzwi wejściowe.

Również zatrudniłem konstruktora przy przeróbce ściany pomiędzy kuchnią a jadalnią. Została wyburzona i wzmocniona dwoma dwuteownikami na górze. Dzięki temu przejście do kuchni zostanie umieszczone bliżej przejścia kuchnia-holl, w reszta miejsca po ścianie wypełni szafa - kredens. Na tyle szafy w kuchni będzie miejsce na nieduży stół i krzesła i nie będzie to przeszkadzało w komunikacji. Jak tylko bedę mał chwilę zrobię aktualne zdjęcia z zewnątrz i wewnątrz.

Aha, koszty stanu surowego otwartego oceniam na ok. 180 tys zł razem z tarasem i schodami wejściowymi w tym dach z dachówki ceramicznej Ruppceramika i orynnowaniem Marley ok. 42 tys. (dach deskowany i papowany). Natomiast doprowadzenie do stanu zamkniętego zależy głównie od rodzaju okien, drzwi i bramy i rozpiętość cenowa może byc duża. W kosztach nie ma instalacji - tu równiez można zamknąć się w bardzo różnych kwotach.

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Witaj

Wielkie podziękowania :D , Twoje informacje na temat podciągów (zdjęcia również) są bardzo cenne,

a koszt stanu surowego otwartego obudził u mnie nadzieję, że jednak moje założenia finansowe są słuszne.

Zakładam jednak wyższe koszty, ale to dlatego, że ustaliłem spory margines bezpieczeństwa. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

- potwierdzam troche mniej niż 200 za stan surowy otwarty

- 550-600 za całość (bez kuchni)

 

pewnie można to zrobić taniej, ale nie sądzę, żeby mniej niż 450

 

jak będę miał trochę więcej czasu to opiszę moje zmagania i przemyślenia na temat projektu i budowania (ale to pewnie dopiero jak się wprowadzę)

 

pozdrawiam, pm2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Szczęśliwców (Faworytów)

Na wstępie chciałbym powiedziec,ze czytajac te wszystkie informacje zawarte na tym forum człowiek staje sie dużo bagatszy.... w wiedzę o domu jak i o samym projekcie. Co prawda z żona jeszcze nie powiedzieliśmy w 100% faworytwi "TAK" ale sa na to bardzo duze szanse w wersji pomniejszonej o 1m. Jesteśmy z okolic Wrocławia i szczególnie do Ciebie DAMRO prosba (bo widze żeś z Wrocka) może byłaby kiedys mozliwośc zwiedzenia Twojego placu boju. Przyznam sie szczerze, ze nasza działka dopiero sie tyczy na polu , ale co do projektu chcielibyśmy byc pewni juz jak najszybciej . Co do kosztów tu podawanych w ostatnich dniach to .... jestem troszkę zaskoczony (pm2000- to rzeczywiscie aż tyle???) , ale to chyba wyjdzie w trakcie ...

pozdrawiam Ania i Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna i rolety - 36, drzwi antywł. (3 szt.) - 9, brama - 8, kominek z dgp - 15, drzwi wew. - 19 i już mamy prawie 100 ... naprawdę można wydać każdą kwotę :) dla mnie największym "przeżyciem" finansowym były instalacje - za wszystko 55 (troche podlogowki, kaloryfery, kocioł, elektryka, sieć komp. doprowadzenie mediów do domu itp),
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem, skąd te koszty :( . Faktycznie można wydać każda ilość pieniędzy. Ale można też zamontować tańsze drzwi, zrezygnować z rolet i już troszkę taniej. Sprawa indywidualna każdego budującego. Mam jedno pytanko, bo trochę jeszcze gamoniowata jestem w temacie. Co oznacza kominek z tym skrótem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem, skąd te koszty :( . Faktycznie można wydać każda ilość pieniędzy. Ale można też zamontować tańsze drzwi, zrezygnować z rolet i już troszkę taniej. Sprawa indywidualna każdego budującego. Mam jedno pytanko, bo trochę jeszcze gamoniowata jestem w temacie. Co oznacza kominek z tym skrótem ?

Lidia,

my budujemy faworyta z podwójnym garażem .

Stan surowy otwarty wyniósł 220.Okna 19,drzwi Gerda 2 brama Wiśniowskiego 7. Dodaliśmy do projektu jeszcze 2 dodatkowe okna polaciowe więc mamy polaciówek razem 10. Dachówka ceramiczna Roben. Podniesliśmy znacznie scianke kolankowa aby zmniejszyc skosy .

pozdrowionka

kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem, skąd te koszty :( . Faktycznie można wydać każda ilość pieniędzy. Ale można też zamontować tańsze drzwi, zrezygnować z rolet i już troszkę taniej. Sprawa indywidualna każdego budującego. Mam jedno pytanko, bo trochę jeszcze gamoniowata jestem w temacie. Co oznacza kominek z tym skrótem ?

przykładowy link o kominku dgp

http://www.systemkominkowy.pl/pdf.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem, skąd te koszty :( . Faktycznie można wydać każda ilość pieniędzy. Ale można też zamontować tańsze drzwi, zrezygnować z rolet i już troszkę taniej. Sprawa indywidualna każdego budującego. Mam jedno pytanko, bo trochę jeszcze gamoniowata jestem w temacie. Co oznacza kominek z tym skrótem ?

Lidia,

my budujemy faworyta z podwójnym garażem .

Stan surowy otwarty wyniósł 220.Okna 19,drzwi Gerda 2 brama Wiśniowskiego 7. Dodaliśmy do projektu jeszcze 2 dodatkowe okna polaciowe więc mamy polaciówek razem 10. Dachówka ceramiczna Roben. Podniesliśmy znacznie scianke kolankowa aby zmniejszyc skosy .Jak na tą chwilę suma 250

pozdrowionka

kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidia,

my budujemy faworyta z podwójnym garażem .

Stan surowy otwarty wyniósł 220.Okna 19,drzwi Gerda 2 (...)

kasia

 

"gerda za 2", rozumiem, że to jedna sztuka, a co robicie z drzwiami z pomieszczenia gosp. na ogród i drzwiami pomiędzy garażem i domem? u mnie te "9" na drzwi to dwie gerdy po 2 i dierre za 5 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ze zsypem bardzo mnie zaintrygował :o . To chyba pierwszy taki na forum ? A skoro wystapiła inicjatywa o podzielenie się tabelką wszelkich rad i porad omawianych przez forumowiczów, to chętnie skorzystam i poprosze o maila: [email protected]

Wszelkie informacje będa dla mnie bardzo cenne, by rozwikłać sieć obcych jeszcze dla mnie tematów.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

 

Tabelka poszła mail-em :-)

 

Jeżeli chodzi o zsyp to raczej mamy na myśli rozwiązanie pozwalające na przekazywanie brudnej odzieży z łazienki przez ściane do pralnio/suszarni (tak, żeby nie trzeba było nosić dookoła). Z tego co widziałem to zaba_gonia ma zsyp z piętra w dół.

 

MP95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, dzieki za wstępne koszty :) . Teraz mam jako taką orientację. W ogóle fajnie, że wszyscy piszecie o kosztach, zawsze łatwiej, nam startującym gospodarować zasobnością portfela, która przecież jest bardzo różna, i cokolwiek już teraz planować na etapie adaptacji. Dużo, Kasiu, masz tych połaciowych okienek, ja nie chcę wcale prócz pomieszczenia nad garażem, bo tam mus jest. Jak myślicie, będzie ciemno w pokojach ? Pod skosami będą łóżka, więc wieczorową porą i tak będzie już ciemno, a biurka do odrabiania lekcji dla dzieci będa przy ścianie z oknami pionowymi, więc może da radę bez połaciówek. A może się mylę? Nienawidzę myc okien dachowych w moim obecnym mieszkaniu. Rano umyte, po południu juz są brudne, tym bardziej, że mieszkamy 10 metrów od parku z wiekowymi drzewami, które cały rok na zmianę sie pylą. Że nie wspomnę o ptakach, które swoimi odchodami bardzo lubią celować w świeżo umyte, błyszczące okienka :evil: . I trzeba zaraz ścierać, bo inaczej gówienko zaschnie i bez skrobania ani rusz. Alergię mam na te okna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, dzieki za wstępne koszty :) . Teraz mam jako taką orientację. W ogóle fajnie, że wszyscy piszecie o kosztach, zawsze łatwiej, nam startującym gospodarować zasobnością portfela, która przecież jest bardzo różna, i cokolwiek już teraz planować na etapie adaptacji. Dużo, Kasiu, masz tych połaciowych okienek, ja nie chcę wcale prócz pomieszczenia nad garażem, bo tam mus jest. Jak myślicie, będzie ciemno w pokojach ? Pod skosami będą łóżka, więc wieczorową porą i tak będzie już ciemno, a biurka do odrabiania lekcji dla dzieci będa przy ścianie z oknami pionowymi, więc może da radę bez połaciówek. A może się mylę? Nienawidzę myc okien dachowych w moim obecnym mieszkaniu. Rano umyte, po południu juz są brudne, tym bardziej, że mieszkamy 10 metrów od parku z wiekowymi drzewami, które cały rok na zmianę sie pylą. Że nie wspomnę o ptakach, które swoimi odchodami bardzo lubią celować w świeżo umyte, błyszczące okienka :evil: . I trzeba zaraz ścierać, bo inaczej gówienko zaschnie i bez skrobania ani rusz. Alergię mam na te okna.

Super jasno nie jest bez połaciówek .To zależy jak własnie będziesz ustwiać meble w pokojach. Moje dziecko ma biurko narożne więc połaciówka w jego pokoju bardzo się przyda.Górną łazienkę robię dużą bez pralni więc pod połaciówka bedzie wanna. Nie mamy blisko domu drzew także myślę ,że ominą mnie takie ceregiele jak piszesz ale pewnie nie wszystkie :) wcześniej pytałaś o drzwi zewnętrzne.Mamy tylko te jedne .Nie robiłam również pomieszczenia gospodarczego z wyjściem na ogród. Między garażem a kotłownia nie mamy jeszcze drzwi.

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie

podglądam ten wąteczek, bo podoba nam się nowość MG Projekt - RUBIN. Dom ma podobny front i układ parteru, wielkość, itp., więc zapewne koszt budowy będzie podobny(no może więcejn pójdzie na to piękne wielkie okno w salonie).

Chciałabym podpowiedzieć coś o oknach połaciowych.

To fakt, że można je myć w nieskoność, ale w bardzo dużym stopniu wpływają na atmosferę w pokoju. Chodzi mi o to, ze w ciemnych pokojach nie jest przyjemnie przebywać, męczy się wzrok i tak naprawdę człowiek nieświadomie z nich ucieka i spędza czas w innym miejscu. Poza tym, okna połaciowe są wydatkiem, ale nagrodą jest brak konieczności ciągłego zapalania światła (nawet latem, nie mówiąc już o zimie). Są też stare przesądy, że im więcej okien, tym bardziej ciepło ucieka z domu. To nie jest prawdą, bo dobrze umieszczone okna o odpowiednim współczynniku przenikalności ciepła przyczyniają się do lepszej wentylacji powietrza i wpływają na odpowiedni klimat w domu.

Wychowałam się w domu, w którym miałam dla siebie 2 pokoje na poddaszu. W jednym prawie nigdy nie siedziałam, bo był dla mnie w dziwny sposób męczący i niekomfortowy. W zasadzie nigdy nie zdawałam sobie sprawy dlaczego tak jest. Pzrygotowując się do budowy pzreglądam oczywiście setki różnych stron internetowych i obliczam koszty. Natknęłam się na świetną symulację, którą pokazuje Velux (jak mi isę uda to znajdę i wkleję)

polecam każdemu, kto zastanawia sie ile okien połaciowych umieścić w swoim domu

http://www.velux.pl/Inspiracje/gra_swiatla/

i jeszcze parę ciekawych inspiracji (na mnie robi wrażenie)

http://www.velux.pl/Inspiracje/katalog-zdjec/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne te okienno-połaciowe inspiracje, nawet niektóre bardzo ładne, ale mam nadzieję, że odpowiednia aranżacja pokoi, jasne ściany i lustra, które chciałabym w pokojach właśnie do odbicia światła dziennego wynagrodzą brak połaciówek :) . Nie chciałabym, by moje dzieciaki uciekały ze swych pokoi, dlatego, że są nieprzyjemnie ciemne, ale tez nie chce, by sie całkiem odizolowały siedząc przed telewizorem (to domena syna) lub komputerem (tu córcia). Będzie mi bardzo miło jak będa zbiegać do salonu, by pobyć z nami :D . Mam jeszcze pytanie do Kasi. Czy w Twoich kosztach ujęte są jakiekolwiek instalacje ?

Mogłabym prosić o mały instruktaż, jak zaprowadzić swój dziennik. Bardzo podobaja mi się Wasze historie i chciałabym miec swoją, choć jeszcze wszystko w powijakach. Niestety.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę musiała polegać na Waszych doświadczeniach, bo macie już domki i wiecie jak to w środku wygląda. Trudno :( . Jakoś to ścierpię. Brrrr.... Czy jednak połaciówki nie gryzą sie formą z oknami z projektu ? Są przecież łukowate a dachowe proste i kanciate. A może te z projektu też zamienić na proste bez łuków. Tylko, czy aby dom nie straci na wyglądzie ?

Miłego dnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zależy ci na półkolistych połaciówkach, to też takie mozna kupić. Myślę jednak, że to nie jest konieczne, bo praktycznie okna połaciowe wyglądają jak solary i leżą na dachu, więc nie gryzą się z oknami osadzonymi pionowo. A już na pewno nie zmieniaj półokrągłych okien na kwadratowe, bo to przeciez cały urok Faworyta!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...