Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pisałam gdzieś wyżej, że nasz sąsiad buduje Faworyta i teraz jest już pod dachem, ze ślicznymi zresztą, brązowymi dachówkami, ale wydaje mi się, że nie ma ani jednej połaciówki, chociaż w projekcie są.

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/faworyt2/images/m-faworyt.jpg

 

Aż sobie przy okazji sprawdzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej Tynka :D , połaciówki z zewnątrz wyglądają rzeczywiście jak solary, ale czy w pomieszczeniu nie odbieraja uroku, nie kontrastują z łukami okien czy balkonu od strony ogrodu. Właśnie o to chodzi, czy romantyczny klimat łuków nie zakłóca prostota dachowców. A połaciówki z łukiem pewnie dużo droższe niż zwykłe. No i chyba projektowych okien nie zamieniłabym na zwykłe kwadraciaki, bo nie taki dom sobie wybrałam i nie ma co na siłę psuć. Jezusie, nie myślałam, że z budową domu będzie tyle zagwozdek.

Drogie Słoneczko :) , czy Twój sąsiad mógłby się wypowiedziec w sprawie okien połaciowych, może ich nie zrobił, a teraz żałuje ? Im więcej usłyszę opinii, tym łatwiej bedzie podjąć decyzję, a niełatwa jest przyznam szczerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My budujemy wers. bez garażu i moim zdaniem to warto zrobić okna dachowe nad schodami w łazience oraz w pokoju bez balkonu i tak właśnie my zrobiliśmy. Ograniczenie ze względu na koszty ale to jest minimalna ilość okien która musiała być. U nas koszty to 200 tys. stan surowy otwarty z deskowaniem dachu oraz dachówką cementową.

 

pozdrawiam IzaM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne te okienno-połaciowe inspiracje, nawet niektóre bardzo ładne, ale mam nadzieję, że odpowiednia aranżacja pokoi, jasne ściany i lustra, które chciałabym w pokojach właśnie do odbicia światła dziennego wynagrodzą brak połaciówek :) . Nie chciałabym, by moje dzieciaki uciekały ze swych pokoi, dlatego, że są nieprzyjemnie ciemne, ale tez nie chce, by sie całkiem odizolowały siedząc przed telewizorem (to domena syna) lub komputerem (tu córcia). Będzie mi bardzo miło jak będa zbiegać do salonu, by pobyć z nami :D . Mam jeszcze pytanie do Kasi. Czy w Twoich kosztach ujęte są jakiekolwiek instalacje ?

Mogłabym prosić o mały instruktaż, jak zaprowadzić swój dziennik. Bardzo podobaja mi się Wasze historie i chciałabym miec swoją, choć jeszcze wszystko w powijakach. Niestety.

Lidia ,

koszty ,które podałam to bez instalacji niestety.Od poniedziałku mają zacząć ocieplać domi kłaść tynki zewnętrzne.Potem instalacje elektryka się zajmą i tynkami wewnętrznymi. Elewacje położymy jak zrobią schody do domu i taras.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam wtrącić słówko, gdyż śledzę ten wątek od dawna i wydaje mi się, że sowa(monikaka) pisała kiedyś, że podnosiła ściankę kolankową (widać to zresztą gołym okiem), więc może nie sugerować się wyglądem jej pomieszczeń, gdyż można nie wybudować tego co by się chciało. MałgosiuG, może jednak podnieś ściankę skoro mąż jest wysoki, bo u sowy to on mieszkać nie będzie tylko w waszym domku, gdzie z pewnością nabije sobie niejednego guza.

A swoją drogą nieładnie tak wprowadzać ludzi w błąd.

 

Otóż prosiłabym odokładne czytanie i nie przypisywanie mi tego czego nie zrobiłam.

Ścianke kolankową podnosilismy jedynie w pomieszczeniu nad garażem,reszta pomieszczeń jest BEZ PODNOSZENIA ŚCIANY KOLANKOWEJ :evil: :evil: :evil:

Widać gołym okiem-ha ha ha-gratuluje znawstwa!!!!

 

Gdybys zadała sobie trud czytania uwaznego watków to wiedziałabys że przemili Państwo G. goscili u mnie w domu i naocznie sprawdzili czy wysokość im odpowiada.

NIE WPROWADZAM LUDZI W BŁĄD,wręcz przeciwnie,staram sie służyc radą jesli jej ktoś ode mnie oczekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie przeczyłem wątek na forum dotyczący okien połaciowych.

A że jesteśmy już po tym etapie to pozwolę sobie podzielić się swoimi doświadczeniami.

 

Zrezygnowaliśmy z okien przy lukarnach od frontu i z tyłu. Według nas dach wyglądałby niekorzystnie.

Ale chcieliśmy jednak doświetlić pokoje co zrobiliśmy przez okna połaciowe z boku jednak większe niż są przewidziane w projekcie. Zastosowaliśmy okna 140x78.

Ten sam wymiar zastosowaliśmy nad garażem od frontu i od tyłu.

A tak to wyszło:

http://images29.fotosik.pl/58/6f897c61e7c31a57m.jpg

http://images24.fotosik.pl/64/fd38ce0920d39e92m.jpg

http://images24.fotosik.pl/64/5cee4b12778eb9a6m.jpg

http://images30.fotosik.pl/64/f2fa1a98e8bd389fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie grubości murów stosujecie. W projekcie oryginalnie jest Porotherm 25 cm + 12 cm ocieplenia. Ja zastanawiam się nad zwiększeniem ocieplenia do 15 cm (a może i więcej). Czy proponowana w projekcie dwuwarstwówka jest wystarczająca (MG wylicza na współczynnik cieplny na 0,26)?

 

MP95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po wakacjach,

 

Jak widzę grono faworytowiczów stale się powiększa :)

 

Serdeczne pozdrowienia dla Pana Piotra z Gdyni oraz jego rodziny. Jeszcze raz podziękowanie za możliwość zobaczenia domku.

 

Nasza budowa rusza w pierwszym lub drugim tygodniu września co powoduje lekki stresik. Dalej nie mam prądu i wody co ten stres potęguje. Wodę, mam nadzieję uda przyłączyć się tuż po zakończeniu robót fundamentowych. Gorzej z prądem. W najgorszym przypadku mogę go mieć pod koniec października :cry:

 

Mam kilka pytań i próśb.

- czy są na forum osoby, które mają już za sobą budowę faworyta z podniesioną ścianką kolankową o jeden góra dwa pustaki. Jestem ciekawa jak udało się technicznie rozwiązać sprawę daszku frontowego oraz czy miało to w końcu wpływ na wysokość parapetów. Proszę o kontakt na mail : [email protected] lub odpowiedź na forum

- czy ktoś z Was mógłby sprawdzić mi dokładnie wysokość ściany pod schodami od strony holu ( po zalaniu wylewek).

- i ostatnia prośba do użytkownika forum pmmazurek, czy można prośić o zdjęcie okna wykuszowego od środka domu ?

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po wakacjach,

 

Jak widzę grono faworytowiczów stale się powiększa :)

 

Serdeczne pozdrowienia dla Pana Piotra z Gdyni oraz jego rodziny. Jeszcze raz podziękowanie za możliwość zobaczenia domku.

 

Nasza budowa rusza w pierwszym lub drugim tygodniu września co powoduje lekki stresik. Dalej nie mam prądu i wody co ten stres potęguje. Wodę, mam nadzieję uda przyłączyć się tuż po zakończeniu robót fundamentowych. Gorzej z prądem. W najgorszym przypadku mogę go mieć pod koniec października :cry:

 

Mam kilka pytań i próśb.

- czy są na forum osoby, które mają już za sobą budowę faworyta z podniesioną ścianką kolankową o jeden góra dwa pustaki. Jestem ciekawa jak udało się technicznie rozwiązać sprawę daszku frontowego oraz czy miało to w końcu wpływ na wysokość parapetów. Proszę o kontakt na mail : [email protected] lub odpowiedź na forum

- czy ktoś z Was mógłby sprawdzić mi dokładnie wysokość ściany pod schodami od strony holu ( po zalaniu wylewek).

- i ostatnia prośba do użytkownika forum pmmazurek, czy można prośić o zdjęcie okna wykuszowego od środka domu ?

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Aneta

 

Witam

Ja podniosłam ścianke kolankową o dwa pustaki od frontu i tyłu a o jeden pustak nad wykuszem. wieniec jest na tym samym poziomie i skosy w pokojach wygladają super. Jesteśmy na etapie więżby, tak kombinowaliśmy aby daszek frontowy stykał sie z dachem, prawdopodobnie wyjdzie to na długośc jednej dachówki ale bryła mocno nie zmieni się.

pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo,

 

Bedę podglądać postępy prac w wykonaniu dachu. Przy takiej zmianie zmienił się chyba kąt dachu ?

CZy parapety od frontu mają taką samą wysokość - 85 cm ? Mój kierownik twierdzi że od frontu bylyby na wysokości 110 cm ?

My chcemy podnieść właśnie 1 pustak, wasze rozwiązanie też wydaje się dobre, czy okap też wydłużaliście jeśli tak to o ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo,

 

Bedę podglądać postępy prac w wykonaniu dachu. Przy takiej zmianie zmienił się chyba kąt dachu ?

CZy parapety od frontu mają taką samą wysokość - 85 cm ? Mój kierownik twierdzi że od frontu bylyby na wysokości 110 cm ?

My chcemy podnieść właśnie 1 pustak, wasze rozwiązanie też wydaje się dobre, czy okap też wydłużaliście jeśli tak to o ile ?

 

Witam,

Kąt dachu nieznacznie się zmienił dlatego, że nie chcieliśmy zmieniać wysokości domu (ograniczono nam wysokość w WZ) Parapety będą miały ok 110 (od łazienki i pokoju front a pozozstałe tak jak w projekcie) Okap wydlużylśmy do 110 bo oryginalny przy takich zmianach wyglądałby nieciekawie.

pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wrócilismy od projektanta, który przygotowuje nam projekt. Odradził nam zdecydownie manipulacje przy podciągach stropu. Twierdzi (i na to sa wyliczenia w projekcie), że tak powinno być i jeżeli ktoś zamienia to tak, aby podciągów nie było to bardzo ryzykuje ze względu na działające siły nacisku dachu. Przy oryginalnej konstrukcji jest to policzone solidnie i z zapasem, ale własnie o to chodzi żeby ten zapas był. Bo dopiero w sytuacji ekstremalnej (a popatrzcie na ostatnie wichury, które nas nawiedzają) ten zapas jest wykorzystywany. Poza tym dom ma wytrzymać XX lat, a nie powodowac pęknięć i problemów po kilku. Co o tym sądzicie?

 

Czy ktoś z Was ma doświadczenia z rekuperatorem? Planujecie taką wentylację w Faworycie? Słyszałem, że minusem jest to, że szumi...?

 

MP95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, czy ktoś z budujących Faworyta wykonał więźbe bez słupów stalowych i dzwigara nad garażem? Czy wogóle możliwe jest wykonanie tej konstrukcji bez słupów?

Pozdrawiam

Baeta

 

Bety, Badar nie ma słupa w garażu - widziałam to na żywo.

Cieśla mu jakoś tak zrobił więźbą, ąe nawet nie musiał wstawiać stalowej ramy trzymającej całą konstrukcję dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...