Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

MP95 my robimy wentylację z rekuperatorem.

 

- A nie boicie się szumów...? Gdzie instalujecie rekuperator (jaki)?

- Co się dzieje gdy nie ma prądu - chyba nie działa wentylacja?

- Zeby zainstalować wentylację mechaniczną jakie zmiany, adaptacje robiliście na projekcie?

- Na jakim etapie trzeba ostatecznie zdecydować co się będzie miało - grawitacyjna czy mechaniczna?

- Czy planujecie GWC?

- Jakie koszty wynikają Wam z tej decyzji?

 

Proszę podzielcie się Waszymi doświadczeniami ponieważ myślę, że więcej osób jest zainteresowana tym rozwiązaniem, a się waha.

 

Z góry dzięki,

 

MP95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- co do szumów ja się bałam mój mąż twierdzi, że nie będzie głośno

- w przypadku braku prądu mamy zpalanowany mały agregat, który będzie podtrzymywał wentylację i przy okazji inne sprzęty, np. lodówka

- większych zmian adaptacyjnych nie robiliśmy zlikwidowaliśmy niektóre kanały grawitacyjne w uzgodnieniu z kominiarzem i tym bardziej musi być agregat

- mój małżonek ma w planach GWC

- a co do kosztów ok 20 tys z rekuperatorem + GWC ok 8 tys.

 

Pozdrawiam Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, czy ktoś z budujących Faworyta wykonał więźbe bez słupów stalowych i dzwigara nad garażem? Czy wogóle możliwe jest wykonanie tej konstrukcji bez słupów?

Pozdrawiam

Baeta

 

Nasi cieśle wykonali więźbę i nie stosowali słupów stalowych i dźwigara.

Zaznaczę że mamy dach z blachodachówki,więc o wiele,wiele ton lżejszy niż zakłada projekt.

Murłaty-tak to się chyba fachowo nazywa opierają się na ściankach kolankowych.

Jest możliwe takie wykonanie,ale nalezy brać pod uwagę przewidywany ciężar dachu-dach z dachówki to kilkadziesiąt ton nacisku,do tego pełne deskowanie,którego u nas nie ma.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum po raz pierwszy.Jestem szcześliwym posiadaczem faworyta z podwójnym garażem w odbisciu lustarznym.

Czytając posty na forum postanowiłem sie zalogowac i wymieniac spostrzezenia dotyczace to to projektu.U mnie stoją już sciany i zalany jest strop.Na początku tygodnia ruszam z góra.Dlatego tez kilka pytan do ludzi ktorzy juz wybudowali chodzi mi o

-ściankę kolankową czy ktos podniósl o jeden pustak ja to zamierzam zrobic.

-czy w inny sposób mozna zastąpis ta nieszczesna wyporę z szyny kolejowej w pokoju nad garazem.

 

a teraz kilka spostrzezen jakie wprowadzilem zmiany:

-powiekszenie otworów okiennych z 120X150 na 150x150

-powiekszenie przejscia z kuchni do jadalni i zastąpienie sciany podciągiem żelbetowym

-dzwi do spiżarni od strony korytarza przesuwane

-pomniejszenie otworu bramy garazowej na typowy rozmiar 5000x2125

-zamurowanie dzwi w garazu na ogród

-garaż bez scianki pom.gospodarczego

-kanal w garażu lubię sobie czasmi coś podłubać

-w planach mam :

-zastąpienie słupów stalowych do podparcia konstrukcji dachu slupami drewnianymi

-likwidacja dzwi w łazience na górze do pokoju nad garazem

-garderoba na jeden pokój

-rezygnuje z okien połaciowych w łazience i pokojach obok okien pionowych

-natomias nad grazem bede po dwa okna na przestrzał nie bedzie zadnego wolego oka

-pozostawiam okna polaciowe z boku i dodadtkowo dodaje okno do garderoby zeby od czasu do czasu przewietrzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-dzwi do spiżarni od strony korytarza przesuwane

 

Witaj na forum!

Chcę dokonać w swoim domu też zmiany usytuowania drzwi do spiżarni, ale zastanawiam się czy to będzie estetycznie wyglądało ze środka salonu, z którego będzie widać te drzwi? A może to nie ma znaczenia?

 

Napisz jak planujesz roziwązać te drzwi do spiżarni 0 przecież spiżarka ma chyba z 90 cm szerokości - w którą stronę te drzwi będą się przesuwać? będą wyjeżdżać na kuchnię albo przedpokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
....

Czy ktoś z Was ma doświadczenia z rekuperatorem? Planujecie taką wentylację w Faworycie? Słyszałem, że minusem jest to, że szumi...?

 

MP95

Witam

nie ma sie co obawiać wentylacji mechanicznej z recu.

Widziałem i słuchałem wentylacji Dospel w jednym z domów wykańczanych na Pokrzywnie w Poznaniu. Dom parterowy ok 140m2.

Centrala wentylacyjna była umieszczona na nieużytkowym poddaszu i przy otwartym włazie na te poddasze, zaznaczam że w warunkach dziennych i okna były pozamykane - to ta centrala była ledwo słyszalna.

Po zamknięciu włazu na te poddasze nie było jej słychać.

Co do wyboru wentylacji Dospel lub innej, to na razie ta wentylacja jest na mojej liście nr 1, bo przystępna cenowo (ok 17tys bez GWC z montażem) i też przemawia do mnie glikolowe GWC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Czy ktoś z Was ma doświadczenia z rekuperatorem? Planujecie taką wentylację w Faworycie? Słyszałem, że minusem jest to, że szumi...?

 

MP95

Witam

nie ma sie co obawiać wentylacji mechanicznej z recu.

Widziałem i słuchałem wentylacji Dospel w jednym z domów wykańczanych na Pokrzywnie w Poznaniu. Dom parterowy ok 140m2.

Centrala wentylacyjna była umieszczona na nieużytkowym poddaszu i przy otwartym włazie na te poddasze, zaznaczam że w warunkach dziennych i okna były pozamykane - to ta centrala była ledwo słyszalna.

Po zamknięciu włazu na te poddasze nie było jej słychać.

Co do wyboru wentylacji Dospel lub innej, to na razie ta wentylacja jest na mojej liście nr 1, bo przystępna cenowo (ok 17tys bez GWC z montażem) i też przemawia do mnie glikolowe GWC.

Ajak w nocy?bo ja lubię mieć ciszę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
....

Czy ktoś z Was ma doświadczenia z rekuperatorem? Planujecie taką wentylację w Faworycie? Słyszałem, że minusem jest to, że szumi...?

 

MP95

Witam

nie ma sie co obawiać wentylacji mechanicznej z recu.

Widziałem i słuchałem wentylacji Dospel w jednym z domów wykańczanych na Pokrzywnie w Poznaniu. Dom parterowy ok 140m2.

Centrala wentylacyjna była umieszczona na nieużytkowym poddaszu i przy otwartym włazie na te poddasze, zaznaczam że w warunkach dziennych i okna były pozamykane - to ta centrala była ledwo słyszalna.

Po zamknięciu włazu na te poddasze nie było jej słychać.

Co do wyboru wentylacji Dospel lub innej, to na razie ta wentylacja jest na mojej liście nr 1, bo przystępna cenowo (ok 17tys bez GWC z montażem) i też przemawia do mnie glikolowe GWC.

Ajak w nocy?bo ja lubię mieć ciszę :lol:

 

Aha, i jeszcze dodam, że w tych warunkach co obsłuchiwałem centrala pracowała na pełen gwizdek. W nocy nie pracuje nawet na 50% to jej nawet nie wiem jak wrażliwe ucho nie usłyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kolejni zauroczeni Faworytem Państwo Agnieszka i Albert-podczas oględzin naszego domu przekazali nam bardzo ciekawe wg. mnie rozwiazanie.

Otóż ganek bez zmian,spizarka na swoim miejscu. W miejscu ciemnej i malutkiej z projektu łazienki-garderoba. Natomiast w miejscu kotł. gazowej łazienka (przejście z garażu zlikwidowane ofkors :wink: ).

Przejscie do garażu pod schodami.

Jako że mam kotłownię na eko groszek usytuowaną za garażem,to jest to rozwiązanie wg. mnie zblizone do ideału,którego mieć nie bedę bo za późno :cry:

A tak żeby mieć sensowna łazienkę z okienkiem i natryskiem,musiałam zlikwidować spiżarkę. Zyskałabym także obszerna garderobę i naprawde ładną łazienkę.

Buuuuu

Pomysł przedni moim zdaniem i na pewno tak bym zrobiła.

A tu hol na górze

http://images23.fotosik.pl/69/d0f410ad07e07150.jpg

i hol na dole

http://images24.fotosik.pl/34/0648c8ad62d8f065.jpg

 

Podaje wymiar,którym chyba się ktos interesował:

wysokość przejścia pod schodami 183cm od gresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

Witam wszystkich

 

BADAR jaki jest do Ciebie bezpośredni kontakt?

Masz tyle cennych uwag, bardzo by mi się przydały mieszkam w Warszawie, i mój dom w którym mieszkam będzie wyburzony pod budowę drogi, chcę go zastąpić FAWORYTEM 2,

 

mój email [email protected].

 

Jesli nie sprawię kłopotu proszę o kontakt.

Pozdrawiam serdecznie Ciebie i wszystkich

elaka

ps.

Myślę, że nie urażam innych zwracając się do BADARA, ale jak ktoś zauważył od Niego wszystko się zaczęło. Jeśli mogłabym liczyć na pomoc od DZIOBI-

-Jabłonna, MARCWAWA- Lesznowola w obrębie Warszawy to również z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...