Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,właśnie dostałam pozwolenie na budowę Faworyta,będę budować pod Wrocławiem,okna wycenili mi wstępnie na 11,500 tys a w kilku różnych firmach budowlanych koszt z wykończeniem pod zamieszkanie na 320 tys. to chyba nie żle, acha dodam że robię obniżany salon i żadnych innych zmian. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie!

To mój pierwszy post na tym forum :D

 

Generalnie chciałam napisac, że Faworyt to moja (i mojego męża) miłośc od pierwszego wejrzenia.

Przeglądam inne projekty i kazdy w porównaniu do Faworyta wypada blado.

 

Zastanawiam sie tylko czy Faworyt pasuje na dzialkę z wejściem od zachodu?????

Czy w kuchni nie będzie za gorąco????

Czy w pokojach na górze od strony ogrodu wychodzących na wschód nie będzie za ciemno???????

 

Moniaol ja tez będę budowac pod Poznaniem!

 

Póki co pozdrawiam, będę śledzić wątek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć jaloska,

z tym wejsciem od zachodu nie powinno byc zle, tylko musi byc wersja odwrócona czyli z garażem z lewej strony patrząc od frontu. Wtedy salon masz od wschodu i południa, kuchenne okno wyjdzie Ci na zachód. A co do pokoi na górze to chyba fajnie mieć okna w sypialniach od wschodu - wstajesz rano i masz słoneczko :)

jaloska, a gdzie konkretnie budujecie, jeśli można wiedzieć ??? może sąsiadami będziemy :)

pozdr

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich przyszłych mieszkańców Faworyta.

 

Dawno nie odwiedzałem forum i widzę, że coraz większe zainteresowanie "naszym domkiem".

Pare spraw.

Już jesteśmy na końcu papierowej drogi (niestety bardzo długo to trwa w UM w Gdyni) i zastanawiamy się czy ruszać jesienia czy dopiero na wiosne przyszłego roku. Mam też informacje od pracowni MG projekt (informacja z dzisiaj - rozmowa telefoniczna z Panem Gąsiorowskim), że jest błąd w konstrukcji stropu i jest robiony projekt zamienny (nie ma to wpływu na szczęście na całą dokumentacje podlegającą zatwierdzeniu), który prześlą do wszystkich, którzy zakupili Faworyta. Są to ponoć tylko zmiany rysunków wykonawczych (albo jakiś słup albo dodatkowo zbrojenie stropu, wg info przez telefon), wiec jeśli się nie skontaktuja z Państwem to warto zadzwonić samemu.

A ponadto to włąsnie my mamy dom z wejściem od zachodu oczywiście odbicie lustrzane i wg nas jest super zoorientowane jesli chodzi o strony świata.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też już wiemy o tym błędzie w konstrukcji stropu, projekt zamienny pracownia ma przesłać do wszystkich właścicieli Faworyta.

My też jesteśmy na końcówce papirowej drogi i napewno zamierzamy zacząć budowę w tym roku. Chcielibyśmy postawić przynajmniej stan surowy zamknięty a resztę w przyszłym roku. Wolę żeby dom trochę postał (przez zime), jest czas na to żeby osiadł, wysechł i jest czas na dodatkowe przemyślenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Piszę pierwszego posta w sprawie domku pracowni mg projekt - Faworyt.

Powiem szczerze mam dylemat. Razem z żoną nastawiliśmy się poważnie na zakup projektu domku pracowni Archipelag - Karmina, ale po przypadkowym natrafieniu na "Faworyta" naszły nas wątpliwości. Domek Karmina według nas jest może troche ładniejszy i zgrabniejszy (o gustach chyba się nie dyskutuje), ale ta funkcjonalność no i uroda także Faworyta. Hm...

Może Wy nas przekonacie.

A jeśli tak to czy dużo stracimy, jak wybierzemy wersję o 1m krótszą.

pozdrawiam i dziękuję za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wygląd zewnętrzny domu to kwestia gustu. Każdemu może się podobać co innego.

Projekt Karmina jest całkiem niezły choć błędów w nim też nie brakuje np. zbyt małe pomieszczenie na kotłownię, pokój dzienny na dole mógłby być większy, troszkę mała łazienka na dole. Użycie "elementów zdobniczych" sprawia, że Karmina jest bardziej elegancka.

 

Faworyt - rozkład pomieszczeń oraz ich układ, zdecydowanie bierze górę nad Karminą. Wygląd, prostsza bryła

Poprostu nie wiem jakie są twoje potrzeby. Dom musi być funkcjonalny i na miarę potrzeb oraz możliwości finansowych własciciela.

 

warto zobaczyć :

- ROSA http://www.krajobrazy.com.pl./index.php?strona=domek&nazwa=ROSA#nowhere

 

- tryton http://www.dobredomy.pl/?id_project=84&infopage=1

 

-bachus http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/bachus/default.asp?id=233

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przegladając Forum znalazłem Faworyta - dom, który i my zaczynamy budować. Miejsce budowy Nadarzyn k/Warszawy.

Wersja z podwójnym garażem - czy ktoś równiez kupił taką wersję?

Faworyta nabylismy juz w zeszłym roku więc mamy trochę przemyśleń, których efektem jak sądzę jest poprawka w konstrukcji stropu.

 

Pozdrawiam wszystkich budujących Faworyta

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przegladając Forum znalazłem Faworyta - dom, który i my zaczynamy budować. Miejsce budowy Nadarzyn k/Warszawy.

Wersja z podwójnym garażem - czy ktoś równiez kupił taką wersję?

Faworyta nabylismy juz w zeszłym roku więc mamy trochę przemyśleń, których efektem jak sądzę jest poprawka w konstrukcji stropu.

 

Pozdrawiam wszystkich budujących Faworyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mnie również cieszy tak spore grono amatorów tego projektu- my dostalismy go dzisiaj, odczucia są niesamowite- i chęć działania-juz natychmiast i strach jak sobie z tym poradzimy.

Jestesmy w trakcie papierkowych procedur, podobno do konca sierpnia mozna bedzie zaczynac budowe, ale jak bedzie w praktyce-zobaczymy. Jesli chodzi o zmiany, to wybralismy wersje klasic w lustrzanym odbiciu i tyle w temacie zmian.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nasz projekt rózni się następująco od katalogowego:

1. lustrzane odbicie

2. podwójny garaż

3. nad garażem wole oko (zrezygnujemy z niego na korzyść małej lukarny lub dwóch okien dachowych)

4. dodatkowe okna dachowe

5. poszerzenie sieni kosztem zmniejszenia kuchni i związana z tym likwidacja małych okienek po obu stronach drzwi wejściowych

6. powiększenie otworu drzwi wejściowych (będą ładne drzwi z przeszkleniami bocznymi)

7. podział powierzchni nad garażem na dwa pomieszczenia

8. zmiana kształty tarasu na prostokątny

9. zmiana kształtu garderoby na górze (została jedna duża a dla drugiego pokoju szafa wnękowa)

10. kilka innych kosmetycznych zmian

 

Po zmianach dom ma

182,75 m kw powierzchni zabudowy (wcześniej 160,62 m kw)

295,52 m kw powierzchni całkowitej (wcześniej 245,2 m kw)

174,32 m kw powierzchni użytkowej (wcześniej 158,36 m kw)

 

Spóbuje wstawić obrazek domu następnym razem

 

Pozdrawiam

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie ew. błędów w konstrukcji stropu przyjrzyjcie się rzutowi stropu w miejscu gdzie stykaja się podciągi POZ. 7 i POZ. 9.

Nie ma tam żadnego wzmocnienia w postaci słupa a chyba powinien być. Inaczej oba podciągi opieraja się bezpośrednio o ścianę. A jak słup to również stopa pod niego w fundamencie.

Ciekawe co wam powiedzą na ten temat specjaliści?

 

Pozdrawiam

:p

 

Ciekawe czy w nowszych projektach jest to uwzględnione??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zakręconych Faworytem.

 

Ja już czekam na komplet dokumentacji zamiennej (zmiana konstrukcji stropu), którą ma do mnie przesłać MG Projekt, a pozwolenie na budowę powinno być juz w ciągu 2 tygodni. Nasz domek również w odbiciu lustrzanym jednak z pojedyńczym garażem, ze względu na kształt działki i linię zabudowy (12m od Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego ogranicza nam miejsce na zabudowę). Kolejny krok to kredyt i jak wszystko będzie dobrze to ruszamy na jesień.

Mam też pytanie ponieważ czasami bywamy w Warszawie, a niedługo w Podkowie Leśnej (Owczarnia), bo mój brat wprowadzi się do nowego domku to jeśli nie miałbyś nic przeciwko chętnie podglądnęlibyśmy przy okazji odwiedzin rodzinnych jak domek wygląda na żywo. Pewnie przyjedziemy w połowie lipca na parapetówkę do brata to czy byłaby szansa się wprosić na plac budowy? :roll:

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie dziś złożyłem zamówienie na projekt faworyt wersja D do odbioru w piątek mam pytanie do wszysykich budujących faworyta lub mających zamiar czy ktoś z Was zamierza podnieść ściankę kolankową? jeżeli tak to o ile?

pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

w dniu dzisiejszym złożyłem zamówienie na projekt faworyt do odbioru w piątek, wraz z żoną planujemy rozpocząć budowę w tym roku ale jak wyjdzie to się okaże jak się uporamy z całą machiną pozwoleń, papierków itd..... z przyjemnością wymienie się doświadczeniem z innymi budującymi faworyta.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...