Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

MARCWAWA

 

Zawsze jakies szacunki są i rozpiętości na dany materiał również , a ponadto z tego co słysze i w prasie i w necie to wszedzie trąbią o tym , ze ceny w stosunku do maja (gdzie osiagneły apogeum) sa juz zdecydowanie nizsze , poczytaj http://biznes.onet.pl/0,1592588,wiadomosci.html , http://www.bialystokonline.pl/artykul.php?ida=23361

Moze to tylko takie pisanie , ale to zawsze światełko w tunelu , własciwie to ja jeszcze nigdzie sie nie orientowałem w tej materii, gdyz i tak w tym roku być moze uda sie zrobić jakas papierologie i moze jakieś wykopy, ale zawsze dobrze być swiadomym tego co czeka człowieka w przyszłości w sprawie budowy.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maroco11

 

Ja jak bym miał kosztorys to chętnie bym ci podesłał ale niestety przy dzisiejszych cenach to mało realny będzie ten kosztorys .Dzisiaj cena jest taka a jutro już dużo wyższa bo jak niższa to nawet dobrze :)

 

Ja mialem na mysli wzor (z pozycjami niezbednymi do zbudowania Faworyta) - po angielsku "template" - ktory nastepnie bedzie mozna wypelnic aktualnymi cenami i stawkami (ale nie wymyslac, komponowac z projektu itd. tego zestawienia od nowa).

 

MP95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dzis dowiedzieliśmy sie nieoficjalnie , ze wydzielenie naszej działki (do kupienia) zostało zatwierdzone przez urzedy:-)), ale żeby nie było tak ładnie to dokumenty leżą sobie u Pani kierownik na biurku,a ta jest na urlopie do 10 września , oczywiscie nie przekazała żadnych wytycznych dla swoich podwładnych i tak musimy czekać z włascicielem gruntu do tego czasu, po tym czasie dopiero bedziemy organizować sprawy notarialne itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy ktoś mógłby podać dla porównania cenę za więźbę z łatami i kontrłatami - Faworyt z podwójnym garażem. Przed chwilą miałam telefon z tartaku, że wyszło ok.14 tys., jakieś 17 kubików, czy u Was podobnie?

 

mi wyszło

Więźba dachowa + łaty i kontrłaty 17,43 m3 po 700,00 zł = 12 201,00 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia24 A jakiej firmy macie te okna.Bo mi najbardziej pod względem wykonania podobają się Okna z Krakowa i GreenLine .Okna z Krakowa wycenili mi na jakies 21000 bez montażu a GreenLine 21500 tez bez montażu.

 

Dzisiaj dostalem oferte na bramę garażową 2125x5000 firmy BEDITOM z Gdańska z napędem i montażem około 6000zł.

 

Czy zna ktoś tą firme bo ja powiem szczerze ze nie za bardzo a może ktoś ma taką zamontowaną.

 

Pozdrawiam.

http://www.chwil.com.pl/ podaje link to firmy ,z której braliśmy okna i jestem zadowolona. Braliśmy dodatkowo 2 zaczepy antywłamaniowe ,klamki sequstik w kolorze stare złoto.

Jezeli chodzi o BEDITOM z Gdańska to nie znam tejj firmy. ponieważ okna i dzwi mamy w kolorze orzech to szukaliśmy bramy również w orzechu. Okazało się ,że Wiśniowski zacznie robić od lipca więc czekaliśmy troszkę aż ruszy z produkcją. No ale jest i wszystko ładnie kolorystycznie gra!

Ceny warto sprawdzać ,bo ja spotkałam się z sytuacją ,ze brama Wiśniowskiego w jednej firmie kosztowała 8300 a ta sama 300 m dalej w innej firmie kosztowała 7000. Zamawialiśmy ją w Pruszczu Gdańskim w f.Koszałka. Solidnie zrobili i można ich polecić.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniss Wysłany: Czw, 30 Sierpień 2007 08:43 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Mam prośbę, czy ktoś mógłby podać dla porównania cenę za więźbę z łatami i kontrłatami - Faworyt z podwójnym garażem. Przed chwilą miałam telefon z tartaku, że wyszło ok.14 tys., jakieś 17 kubików, czy u Was podobnie?

 

 

 

 

Mi wyliczyli tylko tyle ze w marcu robilem wycene to mi wyszlo za samą więżbę dachową około 12 tyś bez łat i kontrłat

I w końcu sam kupiłem kloce na mazurach i zamówiłem trak przejezdny do cięcia.

To za 12 tyś mam łaty.więżbę,deski,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy ktoś mógłby podać dla porównania cenę za więźbę z łatami i kontrłatami - Faworyt z podwójnym garażem. Przed chwilą miałam telefon z tartaku, że wyszło ok.14 tys., jakieś 17 kubików, czy u Was podobnie?

 

 

Witam,

My za więźbę płaciliśmy 14 tys z deskami ale bez łat i kontrłat. Też Faworyt z podójnym garażem. Myśle, że cena dobra.

Pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy ktoś mógłby podać dla porównania cenę za więźbę z łatami i kontrłatami - Faworyt z podwójnym garażem. Przed chwilą miałam telefon z tartaku, że wyszło ok.14 tys., jakieś 17 kubików, czy u Was podobnie?

 

 

Witam,

My za więźbę płaciliśmy 14 tys z deskami ale bez łat i kontrłat. Też Faworyt z podójnym garażem. Myśle, że cena dobra.

Pozdrawiam

Beata

 

więzba+kontrałty ok 13m3 po 700,- + transport. wyszło ok 10.000 ale drzewo nie było impregnowane. Impregnowałem sam po podsuszeniu (leżało ok 4 msc). Impregnacja tzn impregnat + pomoc koleżeńska :) ok 700,- zł. (dwie dniówki pracy :)00

Uważaj bo w zestawieniu MGProjektu brakuje kilku krokwi. Jeśli chcesz mogę ci wysłać zestawienie więźby które robiłem. przyslij maila. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więzba+kontrałty ok 13m3 po 700,- + transport. wyszło ok 10.000 ale drzewo nie było impregnowane. Impregnowałem sam po podsuszeniu (leżało ok 4 msc). Impregnacja tzn impregnat + pomoc koleżeńska :) ok 700,- zł. (dwie dniówki pracy :)00

Uważaj bo w zestawieniu MGProjektu brakuje kilku krokwi. Jeśli chcesz mogę ci wysłać zestawienie więźby które robiłem. przyslij maila. pzdr

 

Bardzo chcę :D

 

[email protected]

 

I wielkie dzięki dla wszystkich za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...