Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziobi

 

 

A po ile płaciłeś tynki?Ja się zastanawiam jakie zrobić i wszystko przemawia za gipsowymi:) ponieważ cementowo wapienne są szorstkie i pożniej trzeba by było kłaść gładż gipsową a co za tym idzie dwa razy płaci się za to samo.Czy dobże rozumuje?

 

 

Czy byłeś zadowolony z tynkarzy?Jeśli tak to podaj jakieś namiary np.na priva

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłam wg projektu i będę musiała zmniejszyć łuki do 2,5 ponieważ stracę gwarancję a nie chcę mieć okien dzielonych jak w projekcie tylko w całości,dostałam również wycenę z okien z Krakowa 22 tys i z Jezierskiego 21 tys ale wybiorę chyba z Krakowa bo są ładniejsze a ty jakie wybierasz? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziobi

 

 

A po ile płaciłeś tynki?Ja się zastanawiam jakie zrobić i wszystko przemawia za gipsowymi:) ponieważ cementowo wapienne są szorstkie i pożniej trzeba by było kłaść gładż gipsową a co za tym idzie dwa razy płaci się za to samo.Czy dobże rozumuje?

 

 

Czy byłeś zadowolony z tynkarzy?Jeśli tak to podaj jakieś namiary np.na priva

 

 

Pozdrawiam

 

Tynki tradycyjne cementowo -wapienne na pewno są twardsze.

Jednak aby je dobrze zrobić musi to naprawdę robić dobra ekipa.

Tynki są dość chropowate i trzeba je pokryć warstwą gładzi.

 

Tynk gipsowy jest łatwiejszy do położenia i łatwiej się go obrabia. Przez co otrzymuje się gładkie powierzchnie.

 

Dobrze aby ekipa była złożona z przynajmniej czterech osób. Sprawnie to w tedy idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbę, czy moglibyście (w trybie pilnym :lol: ) podać wysokości swoich okien w lukarnach na poddaszu? Jutro będą u nas robić łuki i o ósmej rano muszę być na budowie z podjętą decyzją. Szukałam we wcześniejszych postach, ale znalazłam wymiary tylko jakie podała Sowa. Z tego co wyczytałam, to nikt nie robi tych okien zgodnie z projektem,bo chyba są za wysokie :roll: .

 

ja mam okna na 2,4 w najwyzszym punkcie. Na tyle dostałem gwaranceje.

Wysokość jest od przyszłej wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Damro i Dziobi.

Dzisiaj pogoda nie dopisała, więc łuków nie robili (mam czas na zastanowienie do poniedziałku).

 

Otwory okienne balkonowe chyba zrobimy tak jak Dziobi na 2,40m, a od frontu jeszcze się zastanawiam, ale chyba będą 1,60m. Nie wiem czy też takie macie? Może ktoś jeszcze poda wymiary swoich okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIOBI

 

 

ja mam okna na 2,4 w najwyzszym punkcie. Na tyle dostałem gwaranceje.

Wysokość jest od przyszłej wylewki.

 

A dlaczego nie dostaniesz gwarancji na okna.Ja jak sie dowiadywałem w kilku firmach i w kazdym bez zadnego problemu takie jak sa w projekcie.To były mniej wiecej takie firmy jak: MS okna,Okna z Krakowa,Gren Line.

 

A z jakiej firmy masz okna? I ile płaciłes?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIOBI

 

 

ja mam okna na 2,4 w najwyzszym punkcie. Na tyle dostałem gwaranceje.

Wysokość jest od przyszłej wylewki.

 

A dlaczego nie dostaniesz gwarancji na okna.Ja jak sie dowiadywałem w kilku firmach i w kazdym bez zadnego problemu takie jak sa w projekcie.To były mniej wiecej takie firmy jak: MS okna,Okna z Krakowa,Gren Line.

 

A z jakiej firmy masz okna? I ile płaciłes?Pozdrawiam.

W oknach z Krakowa powyżej 2,5 m nie dają gwarancji a u Jezierskiego pow.2,4 m dlatego będę zmniejszać aby mieć tą gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIOBI

 

 

ja mam okna na 2,4 w najwyzszym punkcie. Na tyle dostałem gwaranceje.

Wysokość jest od przyszłej wylewki.

 

A dlaczego nie dostaniesz gwarancji na okna.Ja jak sie dowiadywałem w kilku firmach i w kazdym bez zadnego problemu takie jak sa w projekcie.To były mniej wiecej takie firmy jak: MS okna,Okna z Krakowa,Gren Line.

 

A z jakiej firmy masz okna? I ile płaciłes?Pozdrawiam.

W oknach z Krakowa powyżej 2,5 m nie dają gwarancji a u Jezierskiego pow.2,4 m dlatego będę zmniejszać aby mieć tą gwarancję.

 

 

Rzeczywiście, jak zbierałem oferty jeszcze zimą i wiosną to wszyscy twierdzili że zrobią (czasami tylko kręcili nosem) okna zgodnie z projektem.

Tylko jak dochodziło od szczegółów to okazywało się że musza stosować jakieś wzmocnienia, poprzeczki.

Ja chciałem okna pełne, nie dzielone jakimiś wzmocnieniami.

 

Nie wiem czy wszy wiedzą ale profil gięty PCV jak w przypadku naszych okien niema wzmocnienia w środku jak profile proste.

Powoduje to że profil jest bardziej narażony na odkształcenia. Nie chciałem aby po pewnym czasie trzeba było dociskać nogą drzwi aby się zamknęły.

Dopiero przy umowach pojawia się zazwyczaj klauzura że braku gwarancji ze względu na nietypowe rozmiary.

 

Takie szczegóły otrzymałem od dobrego znajomego, który już ponad dziesięć lat zajmuję się sprzedażą okuć do okien (w firmie, która się liczy na rynku).

Jak widziałem co się pytać to te informację potwierdziłem u dwóch producentów.

 

Jeśli chodzi o okna to także ważny jest sam wykonawca okien. Można zamówić okna z najlepszych profili ale mogą być błędy na etapie robienia okna z tego profilu.

 

Na początku miałem okna wykonane zgodnie z projektem. Ale je obniżyłem a i tak są duże i dużo kosztują. :o

 

Moje okna są wykonane z profili Aluplast w systemie IDEAL 4000 Round Line przez firmę Adams (otrzymali jako jedna z dwóch firm branżowy certyfikat jakości)

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę podesłać namiary na przedstawiciela. Nic nie ukrywa przed klientem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziobi

 

 

To ja poproszę te namiary na przedstawiciela :).

Aha jeszcze jedno w firmie właśnie bodajże MS Okna powiedzieli mi że na łukach też maja wzmocnienie w środku.Tak mówili a jak naprawdę jest to trzeba by było przeciąć okno i zobaczyć czy jest czy nie ma .A jak nie ma to sprawić im bęcki hihihii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...