Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja liczę z kompletnym dachem (z dachówkami itd.), a na to mam ofertę 65PLZ/m2.

 

Faktycznie - w marcu mogło być ciut taniej...

 

Samodzielni - tzn. że ja płacę za materiał (najlepiej przez komputer oglądając sobie TV), a budowa idzie (Kierownik pilnuje, a Inspektor Budowy sprawdza :-)). Ekipa koordynuje co ma być potrzebne na budowie i sobie to dowozi (lub odbiera z hurtowni), ma wszystkie maszyny, narzędzia i zapewnia 100% zasobów do budowy. Nie biorę pod uwagę, że muszę im przywozić gwoździe bo im zabrakło, albo podawać deski...

Oczywiście trochę przesadziłem z tym moim brakiem zaangażowania (pewnie będę co chwilę na budowie), ale chodzi o taki system.

 

MP95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badar

 

Aha a co macie na myśli mówiąc o oknach dzielonych?Bo widzialem u ciebie na fotkach to ty też masz podzielone.Czy dobrze ja rozmuje.

 

Pozdrawiam

 

ps.Badar twój domek to już naprawde nabiera coraz to ładniejszego wygladu :)

 

Ja nic nie pisałem o oknach dzielonych, chociaż frontowe na górze mam dzielone szprosem konstrukcyjnym. Gdybym chciał okna bez żadnych szprosów równiez nie byłoby problemów z gwarancją - przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.

Dom z zewnątrz niewiele się zmienia za to wewnątrz bardzo. Jak tylko ekipa skończy i posprząta wrzucę troche zdjęć na

http://www.badar.fotosik.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Zuzalja :D

Co prawda jeszcze nie buduję, mój Faworyt jeszcze na etapie adaptacji i całej papierologii, ale też będę miała wejście od wschodu i wg mnie układ jest idealny :p . Od północy masz garaż i pomieszczenie gospodarcze nad grażem, które z racji pełnionych funkcji nie muszą być na maksa oświetlone i ciepłe.

Natomiast słońce przez cały dzień operować będzie od południa i zachodu tam, gdzie masz salon i gabinecik. Oświetlone, ocieplone, czego chcieć więcej ? Pokoje balkonowe na górze też oświetlone od zachodu, jedynie ten jeden od strony wejścia będzie mniej słoneczny, ale akurat w moim przypadku jest przeznaczony dla córki, która nienawidzi słońca (nawet obawiam się, czy nie zabierze na swoje królestwo pomieszczenia nad garażem ?) Kuchnia też z oknem od wschodu, więc nie będzie dokuczał dodatkowy upał w czasie pichcenia. Myślę, że tylko projekty z takim układem lub zbliżonym powinnaś brać pod uwagę. Ale posłuchaj też innych forumowiczów jak napiszą na ten temat, bo każda uwaga jest cenna. Wszak wybór projektu to bodaj najważniejsza część całej inwestycji. Powodzenia :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dworax

 

 

Czy już wybrałaś projekt czy nie?

 

Witam

Będzie to na 99 % Faworyt pojedynczym garażem,jeszcze mam tydzień na zastanowienie bo do piątku będę miała już mapę do celów projektowych.

Podstawowa zmiana to podniesienie ścianki kolankowej o 2 pustaki. Zastanawia mnie ta ścianka najbardziej bo np.w Rubinie jest już sporo wyższa i coś bym chciała przy tym pokombinować.Wybieram sie w tym tygodniu do mg projekt.

Dlatego wiercę dziurę w brzuchu o tą ściankę Damro no i chętnie zobaczyła bym nowe zdjęcia u Bety_T,bo one podniosły ściankę o właśnie tyle.

 

Bety_T jaką wysokość ścianki przewidujesz po wykończeniu poddasza ?

 

Pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dworax

 

 

Czy już wybrałaś projekt czy nie?

 

Witam

Będzie to na 99 % Faworyt pojedynczym garażem,jeszcze mam tydzień na zastanowienie bo do piątku będę miała już mapę do celów projektowych.

Podstawowa zmiana to podniesienie ścianki kolankowej o 2 pustaki. Zastanawia mnie ta ścianka najbardziej bo np.w Rubinie jest już sporo wyższa i coś bym chciała przy tym pokombinować.Wybieram sie w tym tygodniu do mg projekt.

Dlatego wiercę dziurę w brzuchu o tą ściankę Damro no i chętnie zobaczyła bym nowe zdjęcia u Bety_T,bo one podniosły ściankę o właśnie tyle.

 

Bety_T jaką wysokość ścianki przewidujesz po wykończeniu poddasza ?

 

Pozdrawiam

Aga

 

 

Witam,

Właśnie dołączyłam kilka nowych zdjęć. Kilka z nich pokazuje właśnie ścianke kolankową. Na gotowo będzie ona wynosić ok 112cm. Dla zainteresowanych wysokoś pod oknem w łazience i pokoju ma 127cm. Wysokośc okien łukowych 140cm. Daszek jeszcze nie jest dokończony Jak tylko będzie gotowy wstawie zdjęia. Pozdrawiam wszystkich budujących. :D

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie do Was dołączam!

Wybraliśmy z mężem projekt Faworyt z podwójnym garażem. Jak już troszkę poczytałam na tym forum to widzę że zbliżacie się ku końcowi - bynajmniej niektórzy - i własnie do Was mam pytanie:

Jakie są realne koszty budowy tego domu w stanie surowym, te koszty na obecną sutyacje rynkową, uwzględniajaca ceny materiałów?

Ile wydaliście do dnia dzisiejszego, szacując te zmiany jakie dokonaliście w projektach, np. podniesienie ściany kolankowej?

Czy w pomieszczeniu nad garażem da się zrobić dwa odrębne pokoiki (czy to nie bedą malutkie klitki)?

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata,

 

Wysokość pod oknem w łazience i pokoju zmniejszy się chyba jeszcze o wysokość wylewek, czyli jakieś 10 cm czy podałaś już wysokość po wylewkach ?

 

 

Tak wysokość zmniejszy sie, podałam wymiar na obecną chwile. Natomiast wysokość ścianki kolankowej podałam na gotowo.

pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dołączyłam kilka nowych zdjęć. Kilka z nich pokazuje właśnie ścianke kolankową. Na gotowo będzie ona wynosić ok 112cm. Dla zainteresowanych wysokoś pod oknem w łazience i pokoju ma 127cm. Wysokośc okien łukowych 140cm. Daszek jeszcze nie jest dokończony Jak tylko będzie gotowy wstawie zdjęia. Pozdrawiam wszystkich budujących. :D

Beata

 

Bety_T napisz proszę czy i o ile wydłużyłaś dach (ile wynosi po zmianach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dołączyłam kilka nowych zdjęć. Kilka z nich pokazuje właśnie ścianke kolankową. Na gotowo będzie ona wynosić ok 112cm. Dla zainteresowanych wysokoś pod oknem w łazience i pokoju ma 127cm. Wysokośc okien łukowych 140cm. Daszek jeszcze nie jest dokończony Jak tylko będzie gotowy wstawie zdjęia. Pozdrawiam wszystkich budujących. :D

Beata

 

Bety_T napisz proszę czy i o ile wydłużyłaś dach (ile wynosi po zmianach)

 

Witam

Wysokość domu minimalnie uległa zmianie ale zmienił się też troche kąt dachu dlatego że ograniczono nas wysokością w WZ (8,5m) Krokwie zostały wysuniete dalej niż w projekcie aby bryła domu nie straciła na wyglądzie (no i mam nadzieję że nie straciła :) )

pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt.:

Niestety według mnie zawsze widać zaburzenie proporcji takich przerabianych domów i nie jest to fajne. Samo przedłużenie krokwi nie załatwia sprawy, dach wtedy dziwnie wygląda, a proporcje i tak się nie poprawiają Ja zastanawiam się dlaczego osoby, które potrzebują większej przestrzeni na poddaszu po prostu nie wybiorą lub nie zaprojektują odpowiedniego w proporcjach domu, tylko z uporem przerabiają "domowym" sposobem domy mniejsze na duże. Architekt przecież projektując określony dom nie robi inwestorowi na złość, aby on sam musiał poprawiać, tylko kieruje się sprawdonymi zasadami projektowania. Nie ma już 'normatyw' ograniczających powierzchnię z czasów gomułkowskich. Często budujący ulegają złudnej pokusie "wykorzystania powierzchni" i poradom domorosłych majstrów i efekt jest jaki widać.

 

Powyżej to cytat wypowiedzi el-ki z innego wątku. Pozwoliłam sobie wkleić, bo w zupełności się z nią zgadzam, a ona to tak dobrze ujęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden cytat tej mądrej kobity:

 

...I tyle ma mieć w tym przepięknym, proporcjonalnym domu. Wyobraż go sobie z taką wielką płaszczyzną ściany nad oknami i przepastnym okapem wydłużonego dachu. Wybrałaś super projekt - nie psuj go! Miejsca na poddaszu będzie dosyć.

 

 

odnosi się to do innego domu, ja tylko przeniosłam tę wypowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie każdy robi to, co chce i jak chce i ja się z tym nie zgadzam. Rzadko zdarza się projekt gotowy nie przerabiany, dostosowujemy je do własnych potrzeb i wymagań, a każdy ma inne.

 

Do Bety_T

Bardzo dziękuje za wszystkie wymiary no i za nowe zdjęcia.Domek bardzo mi się podoba i ze zdjęć nie wyłapałam żeby stracił na wyglądzie. Wręcz przeciwnie wygląda super, a wnętrza......nic dodać nic ująć.

 

Mam jeszcze pytanie czy ktoś myślał o tym żeby w Faworycie zrobić taki taras, jaki jest w Rubinie.

 

Pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że każdy robi to co chce. Przecież ja niczego nie chcę nikomu narzucać, uważam tylko, że dom Beaty trochę jednak stracił na wyglądzie (ale to jest moje zdanie). Ona postawiła na funkcjonalność, to tak ma. Widocznie zależy Jej by dom był większy, a mnie osobiście jego pow. użytkowa zupełnie wystarcza. Myślę, że w miejscach, gdzie sa największe skosy postawię "przedścianki", co zmniejszy pokój (i tak duży), ale scianka kolankowa bedzie wyższa.

 

ps.nikogo nie mialam zamiaru obrazić :-? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że każdy robi to co chce. Przecież ja niczego nie chcę nikomu narzucać, uważam tylko, że dom Beaty trochę jednak stracił na wyglądzie (ale to jest moje zdanie). Ona postawiła na funkcjonalność, to tak ma. Widocznie zależy Jej by dom był większy, a mnie osobiście jego pow. użytkowa zupełnie wystarcza. Myślę, że w miejscach, gdzie sa największe skosy postawię "przedścianki", co zmniejszy pokój (i tak duży), ale scianka kolankowa bedzie wyższa.

 

ps.nikogo nie mialam zamiaru obrazić :-? :wink:

 

Witam,

Nie zależało mi aby dom był większy bo na cztero osobową rodzinę jest aż nadto ale przede wszystkich postawiliśmy na funkcjonalność a przedścianka nie wszędzie dobrze wygląda (też nad tym myśleliśmy) chodzi mi o pokoje z balkonami.

pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...