Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam nadzieję, że Cię nie uraziłam wyrażeniem mojej opini, ale po to jest chyba to forum, aby wymieniać swoje spostrzeżenia i poglądy. Wkońcu każdy może mieć własne (inne) zdanie.

 

ps. wnętrza na pewno będą ładne :wink:

 

 

Pozdrawiam.Ania.

 

 

Witam

Oczywiście, że mnie nie uraziłaś. Ile ludzi tyle zdań a dzięki Forum cały czas uczymy się i dowiadujemy nowych spostrzeżeń i bardzo się cieszę że to Forum istnieje,

pozdrawiam

Beata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A propo rozmowy na temat zmian .To nawet dom który byś sama projektowała podczas budowy napewno byś wprowadziła zmiany bo to co jest na papierze to nie to samo co widzisz w realu.Każdy ma wyobrażnie zupełnie inną albo jej nie ma wogóle.I stąd właśnie te zmiany.

I to że ktoś cos takiego napisał to chyba nie ma wogóle wyobrażni pisząc takie głupoty.

Jak pomieszczenie ma być funkcjonalne jak ścianka kolankowa ma 30 cm bez posadzek i tynków dołużcie tynki i posadzki to wyjdzie 27cm i co tam wstawisz ? Chyba spanie dla psa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo rozmowy na temat zmian .To nawet dom który byś sama projektowała podczas budowy napewno byś wprowadziła zmiany bo to co jest na papierze to nie to samo co widzisz w realu.Każdy ma wyobrażnie zupełnie inną albo jej nie ma wogóle.I stąd właśnie te zmiany.

I to że ktoś cos takiego napisał to chyba nie ma wogóle wyobrażni pisząc takie głupoty.

Jak pomieszczenie ma być funkcjonalne jak ścianka kolankowa ma 30 cm bez posadzek i tynków dołużcie tynki i posadzki to wyjdzie 27cm i co tam wstawisz ? Chyba spanie dla psa :).

Całkowicie się z Tobą zgadzam,jeśli dach zostanie odpowiednio zrobiony to nie będzie tego widać gołym okiem a architekt głównie kieruje się wyglądem zewnętrznym a nie funkcjonalnością w środku,każdy kto przegląda projekty domów to najpierw ogląda go z zewnątrz i jeśli mu wpadnie w oko to dopiero później zagląda do środka na rzuty.Ja osobiście nie widziałam domu z dachem wielopołaciowy który byłby funkconalny na górze.Bardziej przyczepiłabym się do domu który ma garaż 2 stanowiskowy,taki domek dopiero zmienia bryłę domu,to już zupełnie inny dom,nasz wykonawca nam odradził taki domek i nie żałuję teraz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dziwnie czuję się.... zaatakowana przez Was :roll:

 

A propo rozmowy na temat zmian .To nawet dom który byś sama projektowała podczas budowy napewno byś wprowadziła zmiany bo to co jest na papierze to nie to samo co widzisz w realu.Każdy ma wyobrażnie zupełnie inną albo jej nie ma wogóle.I stąd właśnie te zmiany.

I to że ktoś cos takiego napisał to chyba nie ma wogóle wyobrażni pisząc takie głupoty.

Jak pomieszczenie ma być funkcjonalne jak ścianka kolankowa ma 30 cm bez posadzek i tynków dołużcie tynki i posadzki to wyjdzie 27cm i co tam

wstawisz ? Chyba spanie dla psa :).

 

 

~ ale ja nie mam nic przeciwko zmianom, sama kilka wprowadziłam, ale tylko wewnątrz

 

~z tą głupotą to przesadziłeś, może to co Ty piszesz jest dla kogoś głupotą

 

~ścianka kolankowa w naszym projekcie nie ma 30 cm tak ja napisałeś (nie myślę o strychu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się z Tobą zgadzam,jeśli dach zostanie odpowiednio zrobiony to nie będzie tego widać gołym okiem a architekt głównie kieruje się wyglądem zewnętrznym a nie funkcjonalnością w środku,każdy kto przegląda projekty domów to najpierw ogląda go z zewnątrz i jeśli mu wpadnie w oko to dopiero później zagląda do środka na rzuty.Ja osobiście nie widziałam domu z dachem wielopołaciowy który byłby funkconalny na górze.Bardziej przyczepiłabym się do domu który ma garaż 2 stanowiskowy,taki domek dopiero zmienia bryłę domu,to już zupełnie inny dom,nasz wykonawca nam odradził taki domek i nie żałuję teraz. :D

 

 

~jesteś pewna, że nie będzie widać zmiany? przecież już widać różnicę!

 

~jesteś architektem, żeby wiedzieć czym się on kieruje?

 

~a z tym garażem, to wogóle wypaliłaś, bzdura!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się z Tobą zgadzam,jeśli dach zostanie odpowiednio zrobiony to nie będzie tego widać gołym okiem a architekt głównie kieruje się wyglądem zewnętrznym a nie funkcjonalnością w środku,każdy kto przegląda projekty domów to najpierw ogląda go z zewnątrz i jeśli mu wpadnie w oko to dopiero później zagląda do środka na rzuty.Ja osobiście nie widziałam domu z dachem wielopołaciowy który byłby funkconalny na górze.Bardziej przyczepiłabym się do domu który ma garaż 2 stanowiskowy,taki domek dopiero zmienia bryłę domu,to już zupełnie inny dom,nasz wykonawca nam odradził taki domek i nie żałuję teraz. :D

 

 

~jesteś pewna, że nie będzie widać zmiany? przecież już widać różnicę!

 

~jesteś architektem, żeby wiedzieć czym się on kieruje?

 

~a z tym garażem, to wogóle wypaliłaś, bzdura!

A skąd możesz widzieć jak nie widziałaś u mnie?To po co się wypowiadasz?Każdy robi jak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko tyle. Wielu naszych znajomych zbudowało już swoje domy i prawie wszyscy podnosili ścianki kolankowe. Jeśli chodzi o podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak nawet mgprojekt nie miał zastrzeżeń (wysokość ścianki kolankowej w tym projekcie jest naprawdę niska). Myślę że ta różnica zatrze się jeszcze kiedy elewacja budynku będzie skończona.

 

A przy okazji mam pytanie czy podana w projekcie wysokość drzwi wew. w świetle muru nie jest za niska (przyp. 205). Czy standardowo nie powinno być 210 cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniss

 

Porozmawiaj z ludzmi którzy pobudowali już dom w swoim życiu i każdy ci będzie doradzał żeby podwyższyć sciankę kolankową o conajmniej jeden pustak lub cegłe.moi wszyscy znajomi jak budowali to podwyższali a ci co tego nie zrobili to bardzo tego żałują a póżniej to już jest za póżno na zmiany tego typu bo w środku budynku to możesz przerabiać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o spokój!

Fora są właśnie po to aby wypowiadać swoje zdanie - każdy ma do tego prawo, byle kulturalnie! A i kłócić się można :D My zdecydowaliśmy się podnieść ściankę - właśnie powstaje więźba dachowa - po wypuszczeniu dachu troszkę więcej niż w projekcie różnica jest widoczna, ale niewielka. Myślę że ostateczny efekt okaże się dopiero po zrobieniu elewacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd możesz widzieć jak nie widziałaś u mnie?To po co się wypowiadasz?Każdy robi jak uważa.

 

~ale widzę u innych, którzy podnieśli ściankę

 

~wypowiadam się, bo każdy ma do tego prawo, ale może lepiej założyć towarzystwo wzajemniej adoracji i wszyscy będziemy sobie słodzić jakie piękne mamy domki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniss

 

Ja przytoczyłem ile ma ścianka kolankowa w pokuju nad garażem .A nawet jeśli chodzi o ściankę w łazience na górze gdzie bez posadzek wynosi 56 cm to odopwiedz mi co tam wstawisz dodając do tego jeszcze wysokośc posadzki.

 

~u mnie nad garażem będzie strych, nie pokój

 

~ja nie będę miała posadzki, ponieważ mam strop z ytonga i bezpośrednio na nim kładzie się kafelki, panele itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej przestańmy wałkować ten temat i jeśli nie zalazłam wszystkim za skórę, to podajcie proszę, ile faktycznie metrów kw. ma dach z podwójnym garażem.

Dość duża wydaje mi się różnica, względem domu z pojedyńczym garażem, który ma ok.250mkw., a u mnie wg projektu to aż 320m.

Czy wykonawcy liczyli was za robociznę od metra?

 

 

 

ps. przepraszam, że w aż tyle miejsca zajęły moje posty, ale nie potrafię odpisać kilku osobom w jednej odpowiedzi :oops:

 

Pozdrawiam.Ania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...