Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Wielkośc dachu w Faworycie z podwójnym garażem wynosi ok. 320 m. kw.

Wyjątkowo zgodnie z projektem.

Oczywiście zmiana wysokości ścianki kolankowej a co za tym idzie zmiana proporcji dachu i całego domu to sprawa dośc ryzykowna.

Kwestią podstawową jest pytanie czy poprawa funkcjonalności rekompensuje zmiane wizualną?

Najważniejsze jest aby sie podobało właścicielom.

W końcu nie wszystkim musi sie podobać to samo.

Sam nie odważyłem się na zmiany wysokości ścian kolankowych z obawy o negatywne zmiany proporcji. Obok mojej budowy są dwa domy z takimi zmianami (oczywiście inne projekty niz Faworyt) i oba wyglądają nieszczególnie.

Skosy w Faworycie sa bardziej uciązliwe niż wygląda na projekcie, ale nie jest aż tak źle.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skosy w Faworycie sa bardziej uciązliwe niż wygląda na projekcie, ale nie jest aż tak źle.

 

 

 

Dlatego nie którzy podoszą ściankę kolankową ze względu na te nieszczęsne skosy aby pomieszczenia były bardziej funkcjonalne,w końcu nikt za jakiś czas nie będzie zwracał uwagi na dach a te cholerne skosy będą męczyć niestety całe życie,znam osoby które wybudowały dom bez podniesienia i twierdzą że gdyby budowały się jeszcze raz to napewno by pondniosły a nie stawialiby dom dla oka sąsiada.Podsumowując, każdy niech robi sobie tak jak mu się podoba i niech nie krytykuje innych bo akurat jemu to się nie podoba :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie którzy podoszą ściankę kolankową ze względu na te nieszczęsne skosy aby pomieszczenia były bardziej funkcjonalne,w końcu nikt za jakiś czas nie będzie zwracał uwagi na dach a te cholerne skosy będą męczyć niestety całe życie,znam osoby które wybudowały dom bez podniesienia i twierdzą że gdyby budowały się jeszcze raz to napewno by pondniosły a nie stawialiby dom dla oka sąsiada.Podsumowując, każdy niech robi sobie tak jak mu się podoba i niech nie krytykuje innych bo akurat jemu to się nie podoba :lol:

 

a Ty i tak musisz mieć ostatnie zdanie i nie zrozumiałaś zupełnie moich intencji

 

 

JA NIKOGO NIE KRYTYKUJĘ!!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was dziubolki :) ja nie mam zielonego pojecie o kolankach itd ;) Podoba mi sie ten projekt i napewno bedziemy taki chcieli kupic, czy wiecie moze kto buduje sie w lubuskim lub zachodnio pomorskim? bardzo bym chciala obejzec domek i podjac decyzje czy bedziemy podnosic to slyne KOLANKO ;) czy nie :)

 

Pozdrawiam was wszystkich :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was dziubolki :) ja nie mam zielonego pojecie o kolankach itd ;) Podoba mi sie ten projekt i napewno bedziemy taki chcieli kupic, czy wiecie moze kto buduje sie w lubuskim lub zachodnio pomorskim? bardzo bym chciala obejzec domek i podjac decyzje czy bedziemy podnosic to slyne KOLANKO ;) czy nie :)

 

Pozdrawiam was wszystkich :*

 

Cześć Zuzalja :D

jestesmy z zachodnio-pomorskiego (Szczecin), bedziemy budowali w Krępsku, niedaleko Goleniowa, ale niestety na obejrzenie "słynnych" kolanek Ciebie nie zaproszę, bo u nas jeszcze chaszczory rosną a papiery w toku :( . Ale gdy ruszymy z kopyta (jak bank pozwoli) to przyjeżdzaj na oględziny. Jednakże uprzedzam, że ścianek kolankowych nie podnosimy. A to z trzech powodów: 1. koszty (i tak sie boimy, że ten dom nas zje), 2. nie wolno nam przekroczyć 7,5 m wysokości budynku i po trzecie - nie możemy zmienić kąta nachylenia dachu. Tak więc bedzie jak w projekcie. I wcale mnie to nie martwi. Będzie dobrze, bo jestem szczęśliwa, że w ogóle będzie :p .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skosy w Faworycie sa bardziej uciązliwe niż wygląda na projekcie, ale nie jest aż tak źle.

 

 

 

Dlatego nie którzy podoszą ściankę kolankową ze względu na te nieszczęsne skosy aby pomieszczenia były bardziej funkcjonalne,w końcu nikt za jakiś czas nie będzie zwracał uwagi na dach a te cholerne skosy będą męczyć niestety całe życie,znam osoby które wybudowały dom bez podniesienia i twierdzą że gdyby budowały się jeszcze raz to napewno by pondniosły a nie stawialiby dom dla oka sąsiada.Podsumowując, każdy niech robi sobie tak jak mu się podoba i niech nie krytykuje innych bo akurat jemu to się nie podoba :lol:

 

Moim zdaniem dom stawia się przede wszystkim dla swoich oczu i jak napisałem należy wypośrodkować pomiędzy stodołą z dachem jak za mała czapka albo skosami na poddaszu z minimalną ścianką kolankową. Każdy może wybrać co się jemu podoba łacznie z obiema skrajnościami. Równie dobrze dom o wyglądzie stodoły może męczyć. Natomiast czat Muratora między innymi ten na którym wszyscy piszemy ma na celu wymianę informacji, pokazanie swojego punktu widzenia i podzielenia sie swoimi spostrzeżeniami z innymi użytkownikami.

Dlatego też tu piszę i czytam co pisza inni. Szanuję zdania innych użytkowników i jesli mogę cos podpowiedzieć i pomóc - robię to. Jesli ktos to odbiera jako osobistą krytykę - trudno, nie taka jest moja intencja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damro

 

Chciałem zapytaj jak tam sprawa twojego dachu?, ruszyło coś do przodu?

nie ukruwam że jesteśmy bardzo zainteresowani ogladnięciem Faworyta na żywo

W końcu po 3 miesiącach zastoju na budowie zaczynają w poniedziałek,będzie ich 4 to myślę że szybko im pójdzie,no i modlę się o pogodę :lol: ,a ty gdzie budujesz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą zamieściłem kilka zdjęć wnętrz po pracach gipso-kartonowych i malowaniu.

Zrobiło się jasno i można dokładnie planować rozmieszczenie kafli.

Teraz dokończenie montażu grzejników, dzisiaj zamontowano licznik gazowy i można będzie podłączać kocioł. Za kilka dni montaż balustrady na balkonie a potem ocieplenie i tynki zewnętrzne - prawdopodobnie Weber Terranova.

Wtedy dom zacznie wyglądać jak dom.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjęcia (takie biaaałe :wink: ), ale nie wiem za bardzo co z tą łazienką?

Zdaje się miało nie być ścianki, ale chyba jednak jest. Jeśli dobrze widzę to powiedz, czy to pomieszczenie za łazienką jednak nadaje się do użytku, mimo dużego skosu?

Z tego co widzę, to nawet pomieszczenie nad garażem (gdzie jest najmniejsza ścianka kolankowa) jest bardzo okazałe. Bardzo mnie to cieszy, ale nie wiem czy tak rzeczywiście wygląda, czy tylko na zdjęciu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...