Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, za tydzień będę mieszkał w Faworycie Przykro mi, że nie wpisuje się aktywnie na forum, ale wierzcie mi, że "ledwie dyszę". Rozpoczeliśmy budowę na poczatku X 2006, więc tempo jest spore.

 

Mam pytanie do Was. Czy zastanawialiście się jak wykończyć miejsca "styku" podbitki i połaci? Mam z tym u siebie problem. Podbitka jest otynkowana, dachówka ceramiczna falista. Co zrobić ze szczelinami pomiędzy nimi?

 

W załączniku link do zdjęcia z problematycznymi miejscami:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bf1d370ee7d1ecad.html

 

i w pełnej krasie: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/88e8f33f64c1f6fe.html

i jeszcze raz:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1d37b0b65834af97.html

 

pozdrawiam, pm2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pm2000 piękny Ci Faworyt wyszedł. Jestem pod wrażeniem. Mam taki sam projekt (podwójny garaż i odbicie lustrzane) ale jeszcze daleka droga do takiego stanu. Proszę wrzuć więcej fotek lub link do fotosika. Chętnie obejrzałabym ten śliczny domek z każdej strony a może i w środu? Jakiej firmy i jakiego koloru masz dachówkę, bramę i okna? Niestety o problemie podbitek jescze nie mam pojęcia :(

pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, za tydzień będę mieszkał w Faworycie Przykro mi, że nie wpisuje się aktywnie na forum, ale wierzcie mi, że "ledwie dyszę". Rozpoczeliśmy budowę na poczatku X 2006, więc tempo jest spore.

Wielkie gratulacje! Tempo macie faktycznie fantastyczne!

 

Mam pytanie do Was. Czy zastanawialiście się jak wykończyć miejsca "styku" podbitki i połaci? Mam z tym u siebie problem. Podbitka jest otynkowana, dachówka ceramiczna falista. Co zrobić ze szczelinami pomiędzy nimi?

Chyba czeka nas ten sam problem - ten śliczny biały tynk szybko się zapaskudzi od deszczówki z dachu - może obróbka blacharska? Tylko żeby nie zepsuć efektu, który jest fantastyczny!

 

I jeszcze pytanie - jakich profili użyliście na styku ściany z podbitką - moja żona szaleje na punkcie takich wykończeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pilnie do zamówienia wysokości słupów stalowych, w projekcie nie nie mogę zlokalizować tego wymiaru. Poza tym jest rozbieżność pomiędzy kosztorysem a rysunkami to mają być słupy 100x100x5 mm czy 100x100x4 mm ?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Witam.

Ja zastosowałem ze ścianką 4mm. Zupełnie wystarczy.

Jeśli chodzi o wymiar to trzeba zrobić sumę kilku wymiarów.

250 cm - wysokość korytarza od podłogi,

2cm - posadzka (płytki...)

5cm - szlichta

5cm - styropian, albo 2cm styropianu. U mnie na dwóch przekrojach są rożne grubości styropianu. Taki artystyczny nieład pracowni MG P.

 

W sumie wychodzi to 262cm długości sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pilnie do zamówienia wysokości słupów stalowych, w projekcie nie nie mogę zlokalizować tego wymiaru. Poza tym jest rozbieżność pomiędzy kosztorysem a rysunkami to mają być słupy 100x100x5 mm czy 100x100x4 mm ?

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

W zupełności wystarczy o przekroju 4 mm, piątki trudno dostać.

Jeden taki słup mam na zbyciu, poniewaz został z pomieszczenia nad garażem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc,

 

Czasami rzeczywiście trzeba się nieźle zastanowić bo na różnych stronach projektu pojawiają się wymiarowe rozbieżności.

Powiem szczerze, że parokrotnie gnębiłam pytaniami Pana Gąsiorowskiego pewnie zresztą nie ja pierwsza i dziwię się że mając błędy wytknięte przez inwestorów nie korygują ich. :evil:

Jutro biegnę na budowę sprawdzić ostatni schodek bo coś mi się zdaje, że murarz spojrzał na przekrój gdzie warstwa styropianu jest 2 cm i nie wiem czy teraz nie będzie za wysoki :( Zresztą sama dopiero teraz to zauważyłam.

 

 

Chętnie pomogłabym z pozostałym słupem ale u mnie będą odpowiednio wyższe ze względu na podniesienie ścianki kolankowej, miałabym też problem z transportem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dołączam do grona zakochanych w faworycie :)

Bardzo nam się spodobał F.II. Póki co nic jeszcze nie załatwialiśmy, ale mam nadzieję, ze niebawem się zmobilizujemy.

 

Kochani kto z was buduje z podwójnym garażem? Dużo czytania i nie wiem czy znajdę :)

 

I kto na Śląsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- co do szumów ja się bałam mój mąż twierdzi, że nie będzie głośno

- w przypadku braku prądu mamy zpalanowany mały agregat, który będzie podtrzymywał wentylację i przy okazji inne sprzęty, np. lodówka

- większych zmian adaptacyjnych nie robiliśmy zlikwidowaliśmy niektóre kanały grawitacyjne w uzgodnieniu z kominiarzem i tym bardziej musi być agregat

- mój małżonek ma w planach GWC

- a co do kosztów ok 20 tys z rekuperatorem + GWC ok 8 tys.

 

Pozdrawiam Iza

 

Poproszę o informację forumowiczów realizujących wentylację mechaniczną w jakim pomieszczeniu umieścicie rekuperator? A może pod schodami...?

 

będę miał umieszczony rekuperator nad korytarzem na poddaszu przy granicy ze schodami. Jest to moim zdaniem najmniej kolizyjne umiejscowienie.

Instalacje mam już w połowie wykonaną.

 

Jaka firma Wam to realizuje. Czy robicie GWC i jeżeli tak to jak prowadzicie instalację. Czy można od Was dostać projekt instalacji?

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam,

 

MP95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Planujemy też przygotować podłączenia do dodatkowej łazienki (kosztem jednej garderoby) z wejściem z pokoju nad kuchnią. Chcemy mieć w przyszłości swoją łazienkę z wejściem z sypialni...

 

Piotrze, czy Ty jeszcze tu zaglądasz?

Może mógłbyś pochwalić się swoim domkiem, bo chyba już mieszkasz :) .

Chciałabym się dowiedzieć, czy zrobiliście łazienkę z garderoby, tak jak planowaliście? Ja tak będę robiła, więc chętnie podejrzałabym jakieś zdjęcia :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dołączam do grona zakochanych w faworycie :)

Bardzo nam się spodobał F.II. Póki co nic jeszcze nie załatwialiśmy, ale mam nadzieję, ze niebawem się zmobilizujemy.

 

Kochani kto z was buduje z podwójnym garażem? Dużo czytania i nie wiem czy znajdę :)

 

I kto na Śląsku?

 

Witaj KiR!

Ja buduję Faworyta II, ale niestety w zupełnie innym regionie :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dołączam do grona zakochanych w faworycie :)

Bardzo nam się spodobał F.II. Póki co nic jeszcze nie załatwialiśmy, ale mam nadzieję, ze niebawem się zmobilizujemy.

 

Kochani kto z was buduje z podwójnym garażem? Dużo czytania i nie wiem czy znajdę :)

 

I kto na Śląsku?

 

Witaj KiR!

Ja buduję Faworyta II, ale niestety w zupełnie innym regionie :wink: .

 

:lol: :lol: :lol: no kawałek mamy do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dołączam do grona zakochanych w faworycie :)

Bardzo nam się spodobał F.II. Póki co nic jeszcze nie załatwialiśmy, ale mam nadzieję, ze niebawem się zmobilizujemy.

 

Kochani kto z was buduje z podwójnym garażem? Dużo czytania i nie wiem czy znajdę :)

 

I kto na Śląsku?

 

my jesteśmy na etapie dachu. zapraszam do Krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dołączam do grona zakochanych w faworycie :)

Bardzo nam się spodobał F.II. Póki co nic jeszcze nie załatwialiśmy, ale mam nadzieję, ze niebawem się zmobilizujemy.

 

Kochani kto z was buduje z podwójnym garażem? Dużo czytania i nie wiem czy znajdę :)

 

I kto na Śląsku?

 

my jesteśmy na etapie dachu. zapraszam do Krakowa

 

o dziękuje bardzo, chętnie skorzystamy. Jeszcze się spiszemy, bo mąż musi z delegacji wrócić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...