Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich forumowiczów i chyle czoło do wszystkich którzy organizują budowę i mają jeszcze czas na dzielenie sie informacjami o realizacji swoich marzeń a to bardzo cenne. Ja planję budowę w KONINIE i bardzo chciałabym aby ktoś jeśli byłby taki miły pokazał mi dom na etapie budowy lub na ukończeniu, to dla mnie b. ważne dlatego, że jestem zmuszona do wyprowadzki a budowa domu pochłonie tysiace, więc kazda uwaga jest dla mnie warta "miliony" mój e- mail [email protected].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów i chyle czoło do wszystkich którzy organizują budowę i mają jeszcze czas na dzielenie sie informacjami o realizacji swoich marzeń a to bardzo cenne. Ja planję budowę w KONINIE i bardzo chciałabym aby ktoś jeśli byłby taki miły pokazał mi dom na etapie budowy lub na ukończeniu, to dla mnie b. ważne dlatego, że jestem zmuszona do wyprowadzki a budowa domu pochłonie tysiace, więc kazda uwaga jest dla mnie warta "miliony" mój e- mail [email protected].

 

Witam,

Ja mogę pokazać, z Konina to ok 100km więc nie tak źle. Jestem na etapie jak widać na zdjęciach. Są jeszcze instalacje elektryczne i tynki wew. A gdzie budujesz w Koninie?. Lubię Konin chodziłam tam do liceum.

pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko z całego serca dziekuje Ci za przychylność i jest mi bardzo miło, że uczynne osoby są wsród nas. Odezwę sie na e- maila do Ciebie. Chciałabym jeszcze spytać jaka jest mniej wiecej różnica pomiędzy polożeniem na nasze domki blachy, a jak to jest z dachówką ceramiczną oczywiście bez garażu, tylko domek. Czy ktoś powiększał okna z przodu domu? :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata ja w watku Magdy i Tomka tez pytałam czy moglibysmy z mężem zobaczyć waszą budowę, ale może nie doczytałaś .

 

 

 

Ale ze mnie matoł!!!! :lol: teraz doczytałam, że nie budujesz w Koziegłowach tylko koło Poznania 8)

 

Ale ja buduje w Koziegłowach tylko właśnie koło Poznania ale z tego co wiem to jest dużo Koziegłów w Polsce. :wink:

pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko, mój mąż musi wjechać w sobotę do Stęszewa i Obornik i chciałabym spytać czy moglibyśmy zobaczyć domek, tak pomiędzy godziną 13.00 a 15.00 oczywiscie po wcześniejszym dogadaniu, telefonie, napisz mi na e- mailea to dokładnie dogadamy godzinę. :lol: Dziękuje z góry za przychylność. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanko na temat elektryki w Faworycie .Gdzie macie umieszczone skrzynki rozdzielcze na dole i na gorze czy tylko na dole bo w moim projekcie niestety nie jest to zaznaczone.A planuje zacząć elektrykę :).A moze macie jakies wlasne projekty elektryki jak rozplanowaliście sobie.Jak mozecie to podeślijcie na priva.Z góry dzięki.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zakładał okna z roletami zewnętrznymi??? Konkretnie chodzi mi o wykusz bo okazuje się że jest problem z zamontowaniem rolet ale może coś sensownego wymyślą. Najlepszym rozwiązaniem byłyby RKS-y ale na nie już za późnio.

pozdrawiam i czekam może ktoś miał podobny problem

Beata :wink:

 

Była informacja na forum:

 

Okna maja wymiary - 180 x 102 i 180 x 60; rolety to tzw. system integro, firma żalutex

 

Sam jeszcze tego nie zweryfikowałem - u mnie etap fundamentów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanko na temat elektryki w Faworycie .Gdzie macie umieszczone skrzynki rozdzielcze na dole i na gorze czy tylko na dole bo w moim projekcie niestety nie jest to zaznaczone.A planuje zacząć elektrykę :).A moze macie jakies wlasne projekty elektryki jak rozplanowaliście sobie.Jak mozecie to podeślijcie na priva.Z góry dzięki.Pozdrawiam.

Ja mam w kotłowi. Ale tylko, dlatego że będę ogrzewał ekogroszkiem. Jeśli będziesz miał gaz to taka opcja odpada.

Moim zadaniem drugim rozsądnym miejscem jest garaż. Chodzi o to aby niepotrzebnie nie podnosić kosztów związanych z wydłużaniem przewodów zasilających do obwodów. Mi wyszło ponad 20 obwodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziobi mam pytanie,

 

Jeśli dobrze widzę na zdjęciach budowałeś komin schiedla, czy od piętra obudowywałeś komin tak aby nad dachem wyjść cegłą klinkierową ? Czy rozwiązano to u Ciebie jakoś inaczej ?

U mnie w sypialni nad salonem właśnie obudowano komin i wygląda to koszmarnie :( jak wielka szafa grająca :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziobi mam pytanie,

 

Jeśli dobrze widzę na zdjęciach budowałeś komin schiedla, czy od piętra obudowywałeś komin tak aby nad dachem wyjść cegłą klinkierową ? Czy rozwiązano to u Ciebie jakoś inaczej ?

U mnie w sypialni nad salonem właśnie obudowano komin i wygląda to koszmarnie :( jak wielka szafa grająca :evil:

 

Mam komin systemowy firmy Presto.

 

Z tego, co wiem co także w instrukcji firmy Schiedel jest informacja jak się to wykonuje.

Dane ze strony producenta http://www.schiedel.pl/uploads/media/KT_Schiedel_RONDO.pdf

 

A mianowicie, należy wykonać kołnierz (można kupić gotowy) bezpośrednio pod połacią dachu.

Następnie na tym stawia się pozostałe systemowe pustaki komina a na powstałym kołnierzu stawia się cegłę klinkierową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...