Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich cieplutko. Wlśnie wybrałam firme budowlaną i zamierzam ruszyć jeszcze w tym roku (jak pogoda dopisze) z fundamentami nie jestem pewna czy na zimę to dobrze rozpoczynać cokolwiek. Zapoznałam się ze wszystkimi waszymi informacjami i powiem szczerze,że niezła z was grupa do której miło się będzie przyłączyć. :lol: wycena u mnie stanu surowego z dachówka ceramiczną 190 tyś - (materiał, robocizna i sprzet)

Ja buduję domek bez garażu w lustrzanym odiciu i przy okazji pytam bardziej doświadczonych: z przodu są dwa okna jedno to kuchnia, a drugie to kotłownia i tak się zastanawiam że od frontu to powinna być ładna firanka podobna do tej w kuchni więc jak w kotłowni (piec na groszek, lub węgiel) będzie wisiała firanka przecież wystarczy jeden wyziew jakiegoś czadu i po firance :evil:

Mam serdeczna prośbę ażeby jaloska przesłała mi zdjęcie swojego salonu z tym dużym oknem, to dla mnie ważne.

a jeszcze mam pytanie do osób które planuja wyspę w kuchni - nie bedzie za ciasno, bo ja mam takie marzenie ale się obawiam. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze mam pytanie do osób które planuja wyspę w kuchni - nie bedzie za ciasno, bo ja mam takie marzenie ale się obawiam. Pozdrawiam serdecznie.

 

Też chcę wyspę (tzn.sam blat roboczy,bez zlewu), lecz boję się czy kuchnia na to nie jest za mała. Znalazłam na fotosiku zdjęcia z wnętrz domu Piotra z Gdyni, który kiedyś bywał na forum, a teraz już mieszka w swoim Faworycie. Mam nadzieję, że nie popelnię przestępstwa zamieszczając jago zdjęcia :wink: , ale nie mogłam się powstrzymać.

On ma wyspę:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/28eb8919cf00463f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d42205231032a492.html

i ogólnie piękny dom.

To przedpokój z dwustronnym kominkiem:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/911fa82b0f116023.html

i piękna łazienka:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/125415ce11df832e.html

 

ps. szkoda, że Piotr już tu nie zagląda i nie może podzielić się z nami swoimi doświadczeniami z wyspą w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chcę wyspę (tzn.sam blat roboczy,bez zlewu), lecz boję się czy kuchnia na to nie jest za mała. Znalazłam na fotosiku zdjęcia z wnętrz domu Piotra z Gdyni, który kiedyś bywał na forum, a teraz już mieszka w swoim Faworycie. Mam nadzieję, że nie popelnię przestępstwa zamieszczając jago zdjęcia :wink: , ale nie mogłam się powstrzymać.

http://images33.fotosik.pl/55/8dfd07af88039f00m.jpg

Kuchnia na zdjęciach wygląda naprawdę pięknie i jest spora, ale zwróćcie uwagę, że oprócz dużego okna jest jeszcze małe okienko, które normalnie jest w spiżarce - być może kuchnia została powiększona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja kieruje pytanie do was ile wyszła was elektryka?

Podłączam się do pytania :lol:

Jak bym części elektryki sam niezrobił to za położenie przewodów do punktów, skrzynkę zapłacił około 7000zł (materiał i robocizna)

 

Jednak ta cena zależy mocno od ilości punków elektrycznych w domu, obwodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja kieruje pytanie do was ile wyszła was elektryka?

Podłączam się do pytania :lol:

Jak bym części elektryki sam niezrobił to za położenie przewodów do punktów, skrzynkę zapłacił około 7000zł (materiał i robocizna)

 

Jednak ta cena zależy mocno od ilości punków elektrycznych w domu, obwodów.

 

Nas wyniosła ok 6000zł

pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu są dwa okna jedno to kuchnia, a drugie to kotłownia i tak się zastanawiam że od frontu to powinna być ładna firanka podobna do tej w kuchni więc jak w kotłowni (piec na groszek, lub węgiel) będzie wisiała firanka przecież wystarczy jeden wyziew jakiegoś czadu i po firance.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan surowy otw. z dachówką ceramiczną wyniósł nas ok.260 tys. wliczając wszystkie papierkowe sprawy, geodetę, prąd, robociznę itp.

Hej,

Aniss, ja tez nie sadze zebym mogl zaplacic mniej niz Wasza kwota. Wydaje mi sie, ze sporo uczestnikow angazuje duzo czasu i energii w budowe, co kosekwencji pozwala zaoszczedzic. Ja musze znalezc wykonawce praktycznie od A do Z i niestety raczej moje koszta wzrosna.

 

Czy ma to sens?

Czy takze macie kompleksowego wykonwace czy moze kazdy etap wykonujecie z osobna ekipa itd?

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie i Ja z mężem dołączymy do grona Faworyto-maniaków

Bardzo chcielibyśmy zobaczyć Faworyta w budowie, żeby upewnić się że nasz wybór to strzał w 10. Stąd moja prośba do Mato, który wyczytalam że buduje w Rzeszowie czy byłby tak wspaniałomyslny i wpóścił obcych na swoją posesje by pochwalić się swoim dziełem.

My również budowalibyśmy pod Rzeszowem, prawdopodobnie wersje o 1 metr węższą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie i Ja z mężem dołączymy do grona Faworyto-maniaków

Bardzo chcielibyśmy zobaczyć Faworyta w budowie, żeby upewnić się że nasz wybór to strzał w 10. Stąd moja prośba do Mato, który wyczytalam że buduje w Rzeszowie czy byłby tak wspaniałomyslny i wpóścił obcych na swoją posesje by pochwalić się swoim dziełem.

My również budowalibyśmy pod Rzeszowem, prawdopodobnie wersje o 1 metr węższą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan surowy otw. z dachówką ceramiczną wyniósł nas ok.260 tys. wliczając wszystkie papierkowe sprawy, geodetę, prąd, robociznę itp.

Hej,

Aniss, ja tez nie sadze zebym mogl zaplacic mniej niz Wasza kwota. Wydaje mi sie, ze sporo uczestnikow angazuje duzo czasu i energii w budowe, co kosekwencji pozwala zaoszczedzic. Ja musze znalezc wykonawce praktycznie od A do Z i niestety raczej moje koszta wzrosna.

 

Czy ma to sens?

Czy takze macie kompleksowego wykonwace czy moze kazdy etap wykonujecie z osobna ekipa itd?

 

Pozdrawiam,

Marcin

Witam

 

My mamy właśnie kompleksowego wykonawcę, gdyż mąż nie może zająć się budową tak jakby chciał, gdyż pracuje na morzu i nie widzial budowy od sierpnia (na żywo). Ja zajmuję się budową (i dwójką dzieci :wink:), dlatego koszta naszej budowy są jakie są.

 

Pozdrawiam.Ania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie i Ja z mężem dołączymy do grona Faworyto-maniaków

Bardzo chcielibyśmy zobaczyć Faworyta w budowie, żeby upewnić się że nasz wybór to strzał w 10. Stąd moja prośba do Mato, który wyczytalam że buduje w Rzeszowie czy byłby tak wspaniałomyslny i wpóścił obcych na swoją posesje by pochwalić się swoim dziełem.

My również budowalibyśmy pod Rzeszowem, prawdopodobnie wersje o 1 metr węższą

Serdecznie witam w gronie Faworytów - i zapraszam do nas na budowę!

Proszę o wpis w komentarzach na do naszego forum - tam się skontaktujemy!

 

I jeszcze jedno na koniec: wstęp tylko za okazaniem gumowców!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Jakis cazs temu trafilem na projekt Faworyta , pozniej na to forum ktore sledze z wielka uwaga i dzieki ktoremu wlasnie na MOIM FAWORYCIE POJAWIA SIE DACH. Chcialbym podziekowac wszystkim ktorzy przyczynili sie mniej lub bardziej swiadomie do tego ze ustrzegłem sie wielu bledów przy wznoszeniu naszego domu.

WIELKIE DZIEKI!

Ps jezeli ktos ma zamiar budowac Faworyta w okolicach Krakowa zapraszam serdecznie na moja budowe.

Ps2 tutaj kilka zdjec z placu mojego boju- niestety ostatnie sprzed około miesiaca jednak jutro nadrobie zaleglosci

http://www.rhundla.fotosik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Budujemy wersje o 1 metr weższą oraz z pojedynczym garazem ( juz niestety załuje tej decyzji)

Technologia tradycyjna: monolityczne fundamenty oraz strop, pustak porotherm 30 dom, garaz 25.

Zmiany to:

 

- kotłownia za garazem

 

- w miejscu kotłowni pralnia i pomieszczenie garderobiano-gospodarcze

 

- rezygnacja ze spiżarni na korzysc wiekszego wiatrołapu z duża szafa w miejscu spiżarni

 

- powiekszenie dolnej łazienki do około 4 metrów kwadratowych (1,90x1,90)

 

- drzwi wejsciowe powiekszone do rozmiaru 1,70 co daje dodatkowe doswietla i poprawia wizualnie front

 

- rezygnacja z dwóch mały okienek od frontu( spizarnia, wiatrołap)

 

- rezygnacja ze schodów wylewanych- schody drewniane ażurowe ( sa już prowizoryczne dla ułatwienia prac i myśle ze to strzał w dziseiątke- mega lekkośc holu)

 

- stalowe słupy na poddaszu zastąpione grubszymi sciankami działowymi (porotherm 11.5) oraz dodatkowymi betonowymi belkami wylalnymi

na tych sciankach- pełne błogosławieństwo kierowniak budowy

 

- dodatkowe okna dachowe

 

- scianki kolankowe podniesione o 25 cm czyli o jeden pustak- według mnie optymalne rozwiązanie dla tego domu, nie zaburza bryły a poddasze nie za niskie nie za wysokie :) Trzeba tylko zwrócic uwage na okna w łazience o raz pokoju od frontu gdyz po takiej operacji podnosi sie dach co powoduje "wejscie " dachówek z daszku na filarkach wprost na te okna!!!!

 

To na razie tyle.

Pozdrawiam

http://images27.fotosik.pl/119/c2762d0c1e6a9e6b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...