Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mój wykonawca wycenił dom na .... 892 tys netto!!!...

 

Moim skromnym zdaniem to wycena z księzyca :o . Wychodzi prawie 500tys za stan surowy zamkniety. Szkoda, ze kazdy z etapów nie jest rozbity na materiały-robociznę, bo było by łatwiej bezpośrednio porównać ceny.

 

To co mnie najbardziej dziwi:

- więzba 39tys - ile tam jest m3 drewna :o

- dachówka karpiówka na 240m2 dach 53000. U mnie przy dachu 370m2 wyceniono mi karpiówkę Creatona na odpowiednio 32tys i 40tys (w zależności czy barwiona w masie czy nie).

- rekuperacja przy 143m2 25tys, u mnie przy 219 mam wycenę na 18tys przy najwyższym modelu rekuperatora danej firmy,

- ściany z bloczków betonowych 18986zł, u mnie dla porównania za 1750szt. bloczków jest to 7500tys. A powierzchnia zabudowy mojego domu to 260m2. To jak wysokie muszą być Twoje fundamenty?

 

Ogólnie wydaje mi się i mam nadzieję, że mam rację, że Twoja wycena jest o conajmniej 30% za wysoka, bo inaczej zaczynam się wahać nad startem swojej budowy... :wink:

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia... ceny naprawdę są z kosmosu, jedyna nadzieja że jak funt spadnie poniżej 4 zł to fachowcy wrócą :) ale inną zupełnie kwestia są wyceny kosztorysowe podawane przez pracownie projektowe. Dopóki te pracownie nie zaczną budować same to podane tam cyfry to fikcja i element marketingu (domy 200m2 poniżej 300 000) podobnie jak określanie jaki to niby etap taka wycena ma obejmować przed-, śród-, niecałkiem- wtrakcie-developerski na metr powierzchni użytkowej/netto/brutto... Sugeruję telefon bezpośredni do pracowni, poprosić o zestawienie materiałów, przefaksować do okolicznych hurtowni i w tą wiedzę zbrojny dopiero rozmawiać z wykonawcami.

Pozdrawiam

PR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wykonawca wycenił dom na .... 892 tys netto!!!...

 

Moim skromnym zdaniem to wycena z księzyca :o . Wychodzi prawie 500tys za stan surowy zamkniety. Szkoda, ze kazdy z etapów nie jest rozbity na materiały-robociznę, bo było by łatwiej bezpośrednio porównać ceny.

 

To co mnie najbardziej dziwi:

- więzba 39tys - ile tam jest m3 drewna :o

- dachówka karpiówka na 240m2 dach 53000. U mnie przy dachu 370m2 wyceniono mi karpiówkę Creatona na odpowiednio 32tys i 40tys (w zależności czy barwiona w masie czy nie).

- rekuperacja przy 143m2 25tys, u mnie przy 219 mam wycenę na 18tys przy najwyższym modelu rekuperatora danej firmy,

- ściany z bloczków betonowych 18986zł, u mnie dla porównania za 1750szt. bloczków jest to 7500tys. A powierzchnia zabudowy mojego domu to 260m2. To jak wysokie muszą być Twoje fundamenty?

 

Ogólnie wydaje mi się i mam nadzieję, że mam rację, że Twoja wycena jest o conajmniej 30% za wysoka, bo inaczej zaczynam się wahać nad startem swojej budowy... :wink:

 

Pzdr,

TS

 

Czy Ty o swoich kosztach piszesz o materiale czy razem z robocizną ? Ja podałem wszystkie ceny za komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty o swoich kosztach piszesz o materiale czy razem z robocizną ? Ja podałem wszystkie ceny za komplet.

 

Dlatego własnie pisałem, że szkoda, że Twoje ceny nie są rozbite. U mnie sam materiał, ale w przypadku np. rekuperatora wszystko łącznie z instalacją.

 

Jednak dla przykładu w przypadku więźby i dachówki, obie kwoty są moim zdaniem (mój dach jest podobnie skomplikowany) przeszacowane o 10-20tys. zł (czyli razem 40tys) - czyli tak czy tak nawet uwzględniając robociznę byłoby to za dużo. Najlepiej gdybyś zrobił wycenę tak jak ktoś tu radził według ilośći materiałów. Wtedy zobaczyłbyś rzeczywistą marżę firmy budującej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dzisiaj z tym moim (?) wykonawcą . Spytałem się ile ten projekt by kosztował przy standardowym wykonaniu . Powiedział , że w 600 stówkach się zmieszczę. Jednak i tak chyba zmienię projekt na SAGA ( MG PROJEKT) . Jest podobny do Faworyta ale trochę mniejszy.

Chyba jednak FAWORYT byłby dla nas za duży.

Po podniesieniu ścianki kolankowej z 158 m użytkowej zrobiło by się ok. 180 ( pow. całkowita 250).

SAGA ma 143 użytkowej - po podniesieniu ok 160m2 ( całkowita 219) i ma to kosztować w okolicach 500 tys .

 

Pytałem się o rekuperator - powiedział że normalnie to jest 18 tysięcy z instalacją - robi to firma zewnętrzna ( sprawdziłem - tyle biorą ) + 7 tysięcy z opcją "chłodzenia "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rhundla - a przy ścianie Porotherm 30 jakie stosujecie ocieplenie (i jaką grubość).

 

Pozdrawiam,

 

MP95

 

 

Chyba zastosuje 10 cm docieplenie ze styropianu. Wydaje mi sie ze przy zanikajacej zimie w Polsce to chyba optymalne i nie ma co szalec :) :) :)

 

 

Witam serdecznie

Bardzo mi się podoba ten domek. Boję się tylko , że koszt jego wybudowania przerośnie nasze możliwości.

Czy może ktoś mi określić ile ten dom może kosztować przy budowie w systemie "pod klucz" ?

 

Ten temat byl juz wielokrotnie poruszany na tym forum wiec musisz troche poczytac. Ze swojej strony moge powiedziec ile na dzien dzisiejszy (stan surowy otwarty z zakupionymi oknami, wszystkimi drzwiami zewnetrznymi i brama wjazdowa) kosztowal nas nasz Faworyt. Jest to kwota w okolicach 200 tys zł. Mysle ze calosc to na pewno 450- 500 tys zł.

Pozdrawiam

rhundla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rhundla - a przy ścianie Porotherm 30 jakie stosujecie ocieplenie (i jaką grubość).

 

Pozdrawiam,

 

MP95

 

 

Chyba zastosuje 10 cm docieplenie ze styropianu. Wydaje mi sie ze przy zanikajacej zimie w Polsce to chyba optymalne i nie ma co szalec :) :) :)

 

 

Witam serdecznie

Bardzo mi się podoba ten domek. Boję się tylko , że koszt jego wybudowania przerośnie nasze możliwości.

Czy może ktoś mi określić ile ten dom może kosztować przy budowie w systemie "pod klucz" ?

 

Ten temat byl juz wielokrotnie poruszany na tym forum wiec musisz troche poczytac. Ze swojej strony moge powiedziec ile na dzien dzisiejszy (stan surowy otwarty z zakupionymi oknami, wszystkimi drzwiami zewnetrznymi i brama wjazdowa) kosztowal nas nasz Faworyt. Jest to kwota w okolicach 200 tys zł. Mysle ze calosc to na pewno 450- 500 tys zł.

Pozdrawiam

rhundla

w systemie pod klucz trzeba dorzucić z 20%.

I pytanie, jaki standard materiałów wykończeniowych się wybiera. Różnica cenowa materiału, pomnożona przez powierzchnię pomieszczenia daje spore wielkości.

Jestem na etapie wykańczania wnętrz i mojej kieszeni.

 

A na ociepleniu lepiej nie oszczędzać. Ja mam styropian 12cm o współczynniku 0,36 (standard jest 0.4) i 25cm wełny na dachu. Dom obecnie ogrzewam małą "kozą" i mam temperaturę 16-18 stopni. Przez noc temperatura obecnie spada o 4 stopnie bo niepali się w kozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...