Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy myślicie że przy średnim standardzie wykończenia , z rekuperatorem , szambem i kominkiem da się to zrobić w 600 tys. biorąc pod uwagę budowę w systemie zleconym ( od A do Z robie to jedna firma).

Robociznę wycenila mi na ok 120-140 tysięcy.

 

Myśle ze bez problemu jednak musisz miec jakas kontrole nad tym ile i na co wydaje Twoj wykonawca. Cena za robocizne jaka ustaliles to chyba cena za kompletnie wykonczony dom??? Jezeli tak to chyba jest do przyjecia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przegladnolem SAGE. Kolejny ladny projekt MG jednak rozmieszczenie pokoji na gorze wedlug mnie duzo mniej korzystne. W Faworycie sa one duze i ustawne , w Sadze niestety male i srednio ustawne te zalamania- ale to kwestia gustu. Dol ladny- mocno przeszklony jednak i w Faworycie mozna powiekszyc znaczaco okna od salonu oraz wykuszu( ja wlasnie tak zrobilem- swietnie to wyglada)

Wybor nalezy do Ciebie bo to Ty bedziesz tam mieszkla jednak pamietaj ze na papierze wszystkoladnie wyglada a czasem pozniej w rzeczywistosci nie do konca jest funkcjonalne. Faworyt jest juz sprawdzony i mozna go obejrzecna wielu zdjeciach lub po prostu pojechac do kogos kto go zbudowal.\

Cena za spokoj budowlany chyba dobra jednak uwazam ze "panskie oko konia tuczy"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przywołany przez Aniss - oto jestem :D . Przepraszam, że nie udzielam się od dawna na forum ale trochę się rozleniwiłem i każdą wolna chwilą "delektujemy się" mieszkając w nowym domku. Mogę tylko powiedzieć, że żadne minusy (czytaj kiepska droga dojazdowa) nie przysłaniają nam plusów mieszkania w naszym Faworycie.

Oczywiście jeszcze przez jakiś czas nie ogranicza sie to mieszkanie do leżenia na kanapie przed kominkiem, bo mamy jeszcze wiele drobiazgów do wykończenia, więc to również zabiera mi pozostałą część dnia (stąd braki w korespondencji).

Mieszkamy od 1 października. W ciągu tego okresu jedynie co moge powiedzieć na temat domku to to, że jest dla nas "skrojony na miarę". Zanim zamieszkaliśmy mieliśmy obawy czy niskie ścianki kolankowe nie będą kłopotliwe, jednak dla nas po 2.5 miesięcznym okresie mieszkania jest bardzo dobrze. Z uwag to mogę przekazać, że bardzo rozbudowana elektryka w naszym domu (wiele punktów świetlnych) w praktyce nie jest wykorzystywana,więc warto się nad rozbudowywaniem elektryki zastanowić.

W odpowiedzi na wielkość kuchni i wyspę - kuchnia nie jest powiększona, a okienko dodatkowe w kuchni jest wynikiem przesunięcia małych okienek (aby doświetlić łazienkę, a to w kuchni wyszło przez symetrię). Wyspa w naszym wypadku pełni funkcję ozdobną, służy za miejsce rozpakowania zakupów, składowania kluczy itp. Blat roboczy jest na ścianie pod oknem.

Aby zaspokoić ciekawość (sami wiemy jak w okresie planowania naszej inwestycji chcieliśmy coś podpatrzeć) parę zdjęć można zobaczyć tutaj:

 

http://dolebski.fotosik.pl/albumy/244102.html

 

Nie są może najnowsze (teraz już jest ogrodzenia, brama itp.) ale na razie nie zrobiłem aktualnych postaram sie może coś dorzucić

 

Pozdrawiam serdecznie

Piotr z rodzinką

 

 

...jeszcze mam pytanie do osób które planuja wyspę w kuchni - nie bedzie za ciasno, bo ja mam takie marzenie ale się obawiam. Pozdrawiam serdecznie.

 

Też chcę wyspę (tzn.sam blat roboczy,bez zlewu), lecz boję się czy kuchnia na to nie jest za mała. Znalazłam na fotosiku zdjęcia z wnętrz domu Piotra z Gdyni, który kiedyś bywał na forum, a teraz już mieszka w swoim Faworycie. Mam nadzieję, że nie popelnię przestępstwa zamieszczając jago zdjęcia :wink: , ale nie mogłam się powstrzymać.

On ma wyspę:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/28eb8919cf00463f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d42205231032a492.html

i ogólnie piękny dom.

To przedpokój z dwustronnym kominkiem:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/911fa82b0f116023.html

i piękna łazienka:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/125415ce11df832e.html

 

ps. szkoda, że Piotr już tu nie zagląda i nie może podzielić się z nami swoimi doświadczeniami z wyspą w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Piotrze :D

Cieszę się, że wkońcu się odezwałeś i gratuluję naprawdę pięknych wnętrz.

 

Czy mógłbyś podać wymiary wyspy i odległość od szafek i spiżarki oraz czy naprawdę nie przeszkadza w użytkowaniu kuchni?

Interesuje mnie też dlaczego nie zrobiliście drzwi do pom. pod schodami, tzn. czy byl jakiś istotny powód?

i jeszcze jestem ciekawa ile wyniósł Was dom w całości, bo wkońcu Trójmiasto tanie nie jest :-?

 

ps.ciekawość to pierwszy stopień do piekła, WIEM :oops:

 

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jeżeli chcesz wybudować Faworyta za 650 tyś moim zdaniem zrobisz to spokojnie . Ja zacząłem budowę Faworyta wiosną i ceny materiałów były znacznie wyższe niż teraz. Musisz znaleźć innego wykonawcę - bo ja biorąc jego ceny postawiłbym całego Faworyta a drugiego w stanie surowym na pewno , więc nie zrażaj się jedną wyceną tylko szukaj dalej.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No Piotrze piękne zdjęcia. Fajnie ogląda się wykończenia wnętrz kiedy u nas jeszcze stan surowy. Dziasiaj zakończyliśmy kolejny etap dachówka nareszcie na dachu. Wcześniej zrobiliśmy instalacje elektryczne i tynki wewnętrzne. W styczniu zamykamy domek :D (okna, drzwi i brama)

pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od wiosny 2008 chcemy ruszyć z budową Faworyta w Wałbrzychu. Czy ktoś budujący się (najlepiej) w okolicach Dolnego Śląska zgodziłby sie na obejrzenie jego budowy? Bardzo by się to nam przydało przy podejmowaniu dalszych decyzji.

Planujemy Faworyta2 w wersji z dwoma garażami, wariant A, z podniesionymi o 2 ścianami kolankowymi.

 

Proszę o pm tu na forum lub emaila: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich.

Już od paru miesięcy śledzimy to forum, aż w końcu postanowilismy się zalogować.

Zamierzamy budować Faworyta z pojedynczym garażem w odbiciu lustrzanym. Jesteśmy na etapie adaptacji projektu. Mamy nadzieję, że na początku stycznia będziemy mieć komplet dokumentów niezbędnych do ubiegania się o pozwolenie na budowę.(mamy nadzieję ruszyć z budową na wiosnę), ale jak na razie nie mamy jeszcze ekipy budowlanej :cry:

 

Wszystkich serdecznie pozdrawiamy i życzymy spełnienia marzeń w Nowym Roku.

PS. Szczególne pozdrowienia dla Dziobiego, który był tak uprzejmy i oprowadził nas po swoim Faworycie.

Monika i Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od wiosny 2008 chcemy ruszyć z budową Faworyta w Wałbrzychu. Czy ktoś budujący się (najlepiej) w okolicach Dolnego Śląska zgodziłby sie na obejrzenie jego budowy? Bardzo by się to nam przydało przy podejmowaniu dalszych decyzji.

Planujemy Faworyta2 w wersji z dwoma garażami, wariant A, z podniesionymi o 2 ścianami kolankowymi.

 

Proszę o pm tu na forum lub emaila: [email protected]

 

Jeśli Ci odpowiada mój Faworyt na tym etapie co mam to zapraszam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum. Od dłuższego czasu obserwuję wasze wpisy. Jestem na etapie stanu surowego zamkniętego (projekt z pojedynczym garażem). Buduję z YTONGA 36,5, dom pokryty dachówką cementową BRASS, okna DECEUNICK. Koszt do tej pory to około 200 tyś. Łącznie z całą papierologią i wszystkimi przyłączami. Buduję w Krośnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum po raz pierwszy,

Od dawna ślędzę wątek Faworyta... bo gdyby nie pogoda :( to już byłyby gotowe fundamenty naszego Faworyta 2 (podwójny garaż, lustro) Mam jednak zamiar ruszyć z budową lada moment mimo mrozów (kierownik budowy twierdzi, że przy dzisiejszych technologiach to nie jest problem). I to jest moje pierwsze pytanie: co sądzicie o rozpoczęciu prac teraz? Drugia kwestia dotyczy ilości użytych pustaków typu Max220 lub Porotherm30. Wydaje mi się, że w projekcie jest błąd przy ilości Max220.

Z góry dziękuję za odpowiedź i życzę wszystkim (którzy jeszcze NIE) aby następne Święta spędzili już we własnym F (my mamy taki ambitny plan :D

B.E.M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum po raz pierwszy,

Od dawna ślędzę wątek Faworyta... bo gdyby nie pogoda :( to już byłyby gotowe fundamenty naszego Faworyta 2 (podwójny garaż, lustro) Mam jednak zamiar ruszyć z budową lada moment mimo mrozów (kierownik budowy twierdzi, że przy dzisiejszych technologiach to nie jest problem). I to jest moje pierwsze pytanie: co sądzicie o rozpoczęciu prac teraz? Drugia kwestia dotyczy ilości użytych pustaków typu Max220 lub Porotherm30. Wydaje mi się, że w projekcie jest błąd przy ilości Max220.

Z góry dziękuję za odpowiedź i życzę wszystkim (którzy jeszcze NIE) aby następne Święta spędzili już we własnym F (my mamy taki ambitny plan :D

B.E.M.

 

witaj,

podobno mozna betonować nawet do minus 10 st. tylko betonem z dodatkami mrozodoprnymi. Najlepiej zapytaj z betoniarni z której bedziesz korzystać. A ilośc materaiłów musisz sobie przeliczyć. W moim zestawieniu ilośc była zaniżona ale z tego co czytałem mg projekt poprawiał kosztorys.

 

PS: a u mnie prawie stan surowy...Prawie, bo dekarzy snieg zasypał i nie skończyli kłaśc gąsiorów. A niedługo będą okna, brama garażowa i drzwi zewnętrzne i będzie można zacząć walkę wewnątrz :)

 

pozdrawiam wszystkich budujących

 

jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niedługo będą okna, brama garażowa i drzwi zewnętrzne i będzie można zacząć walkę wewnątrz :)

I tu właśnie pojawia się problem, który mnie gnębi - czy znaleźliście firmę, która zamontuje wam bramę garażową bez tynków i wylewki w garażu??? Byłem w 4 firmach i we wszystkich tego wymagają przed montażem, w jednej dodatkowo płytek na podłodze... Podobnie sprawa ma się z drzwiami wejściowymi - dajcie znać jak rozwiązaliście problem!!!

 

P.S. Najlepsze życzenia Noworoczne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niedługo będą okna, brama garażowa i drzwi zewnętrzne i będzie można zacząć walkę wewnątrz :)

I tu właśnie pojawia się problem, który mnie gnębi - czy znaleźliście firmę, która zamontuje wam bramę garażową bez tynków i wylewki w garażu??? Byłem w 4 firmach i we wszystkich tego wymagają przed montażem, w jednej dodatkowo płytek na podłodze... Podobnie sprawa ma się z drzwiami wejściowymi - dajcie znać jak rozwiązaliście problem!!!

 

P.S. Najlepsze życzenia Noworoczne!!!

 

Ja musiałem otynkować ścianę gdzie są zamontowane prowadnice bramy. To mi w umowie wpisali.

Wylewki niemiałem. Brama segmentowa na niewielką regulację (2cm max.)

Trzeba dokładnie wiedzieć, dokąd będą płytki i tyle.

Mi zamontowali.

Drzwi wejściowe także zamontowali przed wylewkami.

Na razie wszytko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Faworytów

Zamierzam rozpocząć budowę domu Faworyt II w Kobiałce (Białołęka - Warszawa). Przed ostatecznym podjęciem decyzji chcielibyśmy obejrzeć dom na żywo. Inaczej można ocenić dom na papierze a inaczej na żywo.

Jeśli ktoś z Państwa buduje lub wybudował ten dom w okolicach W-wy i byłby uprzejmy nam go pokazać i wymienić się spostrzeżeniami to będę bardzo zobowiązany.

Pozdrawiam serdecznie Jarek i Alicja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...