Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie wszystkich Faworytowiczów!

Jestem nowym sympatykiem projektu (mam Faworyta II L) i cieszę się, że mogę czerpać z Waszych doświadczeń. Buduję pod Płockiem i jestem na etapie zalanych ław fundamentowych. Jeśli pogoda dopisze, to w przyszłym tygodniu ruszymy z bloczkami fundamentowymi (oby!!). Próbowałam za posrednictwem "fotosika" skontaktować się z Dziobim z Jabłonnej, bo bardzo chcielibyśmy z mężem stanąć na poddaszu jakiegoś faworyta i sprawdzić, czy nie przydałoby się podnieść nieco góry i ew. dodać okno w pokoju nad garażem. Mam nadzieję, że Dziobi odezwie się do mnie - please:-)

Pozdrawiam

Emilia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich Faworytowiczów!

Jestem nowym sympatykiem projektu (mam Faworyta II L) i cieszę się, że mogę czerpać z Waszych doświadczeń. Buduję pod Płockiem i jestem na etapie zalanych ław fundamentowych. Jeśli pogoda dopisze, to w przyszłym tygodniu ruszymy z bloczkami fundamentowymi (oby!!). Próbowałam za posrednictwem "fotosika" skontaktować się z Dziobim z Jabłonnej, bo bardzo chcielibyśmy z mężem stanąć na poddaszu jakiegoś faworyta i sprawdzić, czy nie przydałoby się podnieść nieco góry i ew. dodać okno w pokoju nad garażem. Mam nadzieję, że Dziobi odezwie się do mnie - please:-)

Pozdrawiam

Emilia

 

Polecam podnieść ale też wydłużyć krokwie aby nie zmieniła się bryła domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drodzy Faworyci

Mam problem :( :( :(

Czy ktos sprawdzal juz jak dziala wentylacja w kuchni??? Pytam o taką jak w projekcie czyli wykonana za pomocą kominków wentylacyjnych.

Na moim dachu znajduja sie dwa takie kominki w wentylacji od kuchni

( jeden "pion" wentylacji od okapu nad kuchenka , drugi "pion" to zwyczajna wentylacja z tejze samej kuchni)

PROBLEM W TYM ZE ZAMIAST WYCIAGAC, TO NIESTETY NADMUCHUJE- czyli prozaicznie- NIE MA "CIĄGU" a jest nadmuch.

Czy u Was wystepuje podobny problem??? Czy juz ktos to sprawdzal???

(SOWO - jak jest u Was bo juz przeciez mieszkacie???)

 

Prosze o pilna pomoc :) :) :)

 

PS Juz jest ocieplenie na calym dachu, elektrycy koncza a hydraulik ledwie ucieka przed tynkarzami :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drodzy Faworyci

Mam problem :( :( :(

Czy ktos sprawdzal juz jak dziala wentylacja w kuchni??? Pytam o taką jak w projekcie czyli wykonana za pomocą kominków wentylacyjnych.

Na moim dachu znajduja sie dwa takie kominki w wentylacji od kuchni

( jeden "pion" wentylacji od okapu nad kuchenka , drugi "pion" to zwyczajna wentylacja z tejze samej kuchni)

PROBLEM W TYM ZE ZAMIAST WYCIAGAC, TO NIESTETY NADMUCHUJE- czyli prozaicznie- NIE MA "CIĄGU" a jest nadmuch.

Czy u Was wystepuje podobny problem??? Czy juz ktos to sprawdzal???

Kurde nie strasz... jutro lecę z zapałkami do kuchni :cry: u nas też są kominki...

Choć może po prostu taki był kierunek wiatru? U nas w mieszkaniu (a mieszkamy na poddaszu) przy silnym wietrze tak samo powietrze wdmuchuje do mieszkania i musimy zastawiać kratkę tekturką :D Znajomy inżynier powiedział mi, że to normalka (tak się pocieszam kurde...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety MATO

Sprawdzalem przy roznej pogodzie bo tez myslalem ze to ma jakis wplyw... Wedlug "fachowcow" ciag zaczyna sie od 2 metrów komina, a tam niestety nie ma tej wysokosci... Na razie nie za bardzo wiem jak poradzic sobie z tym problemem. Moze podniose dachowki wentylacyjne do gory i wydluze przewod (rura "spiro") , ale nie jestem pewien czy to zostanie zakceptowane przez kominiarza. Zreszta slyszalem tez ze nie powinno byc zadnego plastiku w przewodach wentylacyjnych a przeciez kominki np. Robena sa podlaczane do wentylacji wlasnie lacznikiem z tworzywa sztusznego...:( :( :( Kiepsko to wyglada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i potwierdzam, że u mnie też wiało. Podobno to dlatego, że dom jest zbyt szczelny i gdzies to powierze musi być zaciągane. Przy tym krótkim kominku o to najłatwiej. Ja wsadziłem w wyciąg okapu taki plastikowy "zawór" który umożliwia ruch powietrza tylko w jedną stronę. Powiem szczerze, że w tej chwili nie mam z tym problemu, choć i tak niekiedy trochę wieje (zawór nie jest w 100% szczelny).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy problem panowie :)

Wlasciwie kominiarz nie powinien odebrac takiej instalacji, ale to nawt nie o to chodzi... co stanie sie jezeli przypalimy jakas potrawe :) ... albo co gorsza chyba szybko moze pojawic sie jakis maly grzybek w kuchni z braku wlasciwiej wentylacji..

Czy ktos ma pomysl jak to rozwiazac????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Faworyci,

 

proszę serdecznie o pomoc w tworzeniu kosztorysu do banku. Czy ktoś mógłby mnie poratować jakimś zestawieniem (to na stronie MG jest bardzo chaotyczne i oczywiście nie uwzględnia wszystkiego).

 

O jaką sumę radzicie się ubiegać (chcę sfinansować budowę 100% z kredytu), aby się nie zdziwić, że na coś zabraknie w ostatnim momencie?

 

Pozdrawiam,

 

MP95

 

P.S. Zmarzlina ziemi "puściła", ale za to teraz wody na działce jest co nie miara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Faworyci,

 

proszę serdecznie o pomoc w tworzeniu kosztorysu do banku. Czy ktoś mógłby mnie poratować jakimś zestawieniem (to na stronie MG jest bardzo chaotyczne i oczywiście nie uwzględnia wszystkiego).

 

O jaką sumę radzicie się ubiegać (chcę sfinansować budowę 100% z kredytu), aby się nie zdziwić, że na coś zabraknie w ostatnim momencie?

 

Pozdrawiam,

 

MP95

 

P.S. Zmarzlina ziemi "puściła", ale za to teraz wody na działce jest co nie miara...

 

poszło na Pirv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy problem panowie :)

Wlasciwie kominiarz nie powinien odebrac takiej instalacji, ale to nawt nie o to chodzi... co stanie sie jezeli przypalimy jakas potrawe :) ... albo co gorsza chyba szybko moze pojawic sie jakis maly grzybek w kuchni z braku wlasciwiej wentylacji..

Czy ktos ma pomysl jak to rozwiazac????

Jedyne co przychodzi mi do głowy to zastosowanie wentylatora z automatycznymi żaluzjami - jeśli coś przypalimy to wystarczy go włączyć - żaluzje podnoszą się automatycznie otwierając komin, a wiatrak powoduje ciąg. Wiem że to półśrodek... ale zawsze coś... Niestety prawie na pewno kominiarz tego nie odbierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie jaki jest koszt, w przybliżeniu, ocieplenia poddasza tzn. wełna, stelaż, płyta itp. I co najpierw należy zrobić czy tynki czy układać wełnę?

 

Pozdrawiam IzaM

 

Robocizna za ocieplenie, położenie K-G, szpachlowanie, zagruntowanie 35zł/m2.

U mnie wyszło za dach około 9000zł.

Wełna do ocieplenie 9000zł.

Folia z ekranem aluminiowym około 700zł.

Profile do stelażu około 3000zł.

Nie pamiętam ile dokładnie płyt mi poszło grubo ponad 50szt.

No i jeszcze zszywki, wkręty, taśmy.

 

Przy obecnej temperaturze to lepiej najpierw ocieplić poddasze i przykryć folią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam cieplutko, może ktoś ma adres strony internetowej na której znajdę wiarygodne prognozowanie pogody na przyszły tydzień, ponieważ dziś mieli kopać fundamenty, a wykonawca zadzwonił, że ma być -15 :evil: w przyszłym tygodniu i jestem załamamna proszę jeśli ktoś ma jakiś cynk jaka będzie pogoda. Pozdrawiam cieplutko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...